Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2009, 22:22   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Gmail špijuni

Evo, danas sam primio par mejlova, i pogledajte šta me je iznerviralo:



Da li je moguće da nas Big G na ovakav način špijunira?

Zar je to dozvoljeno? Ja pričam sa nekim od vas o novom intelovom procesoru npr. a iznad glave nam stoji prodavac koji kaže: E baš ja imam takav, prodajem jedan....

U suštini nisam paranoja, niti mi na bilo koji način ovo smeta (niti će mi smetati) ali opet....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 22:40   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Hm... I meni je danas stiglo par mailova slicnih kao i tvojih (ali na Yahoo Mail). Nakon ove poruke sa iste e-mail adrese mi je stigla jos jedna slicna poruka ali na srpskom jeziku (slicno kao i ova ali na sr.)



Sto se mene tice, ja ne bi' obracao paznju na to.

Poslednja ispravka: dzonihsv (9.2.2009 u 22:49)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 22:42   #3
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Da. Spijunira nas, a verovatno nam je to i napomenuo u ugovoru, samo, ko jos to cita, zar ne? Preko Gmaila ne mozes poslati .exe fajl, posto je to mozda krsenje autorskog prava, a isto tako ne mozes poslati ni arhivu (bilo kog formata) sa .exe fajlom. Odakle im pravo da nam zaviruju u postu, da bi videli da li saljemo bombe? Pa, opet kazem, verovatno smo im sami dozvolili...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 22:52   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Da. Spijunira nas, a verovatno nam je to i napomenuo u ugovoru, samo, ko jos to cita, zar ne? Preko Gmaila ne mozes poslati .exe fajl, posto je to mozda krsenje autorskog prava, a isto tako ne mozes poslati ni arhivu (bilo kog formata) sa .exe fajlom. Odakle im pravo da nam zaviruju u postu, da bi videli da li saljemo bombe? Pa, opet kazem, verovatno smo im sami dozvolili...
U vezi kršenja autorskog prava, ne dozvoljavaju exe fajlove jer su opasni u smislu da veoma lako mogu da budu virus...

Al svejedno...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 22:54   #5
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Nebitno, ponavljam pitanje, da li PTT, bez ikakvih osnovanih sumnji, sme da otvori paket koji saljemo, samo zato sto u njemu moze da bude bomba?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 22:58   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Nebitno, ponavljam pitanje, da li PTT, bez ikakvih osnovanih sumnji, sme da otvori paket koji saljemo, samo zato sto u njemu moze da bude bomba?
Za paket ne znam, al mislim da mail može
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 23:47   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

OMG, pa još kad je gmail bio beta i bila potrebna pozivnica javno su rekli da će imati kontextualne reklame, tj da će software da skenira poruke i na osnovu sadržaja prikaže reklame.

I sad, 5 godina kasnije, neko se čudi tome? A imamo i ugovor na srpskom već par godina, ako se ne varam? Što klikate na NEXT svuda bez čitanja deco?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Chivan (10.2.2009), misao (19.11.2009)
Stara 9.2.2009, 23:48   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
OMG, pa još kad je gmail bio beta i bila potrebna pozivnica javno su rekli da će imati kontextualne reklame, tj da će software da skenira poruke i na osnovu sadržaja prikaže reklame.

I sad, 5 godina kasnije, neko se čudi tome? A imamo i ugovor na srpskom već par godina, ako se ne varam? Što klikate na NEXT svuda bez čitanja deco?
Ma niko se ne ljuti nego onako komentarišemo

A jes neko lud čitati gomilu gluposti, koje ti i onako na kraju ništa ne znače (evo, konkretno u ovom slučaju)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 4:30   #9
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Pa nije baš da ne znače, nemoj tako. Meni su te reklame (iznenađujuće) baš koristile nekoliko puta.

Uzgred, sledeći put čitajte EULA
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 3:45   #10
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Ја већ неко време користим М2 (Оперин имејл клијент) за приступ Gmail-у, a у њему/њој нема реклама.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 3:56   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Ја већ неко време користим М2 (Оперин имејл клијент) за приступ Gmail-у, a у њему/њој нема реклама.
Pa nemaju ih ni Thunderbird, Opera, The Bat i svi ostali standalone mail klijenti

Ja sam pokušao par puta sa IMAP-om pa i sa klasičnom POP3/SMTP varijantom na Džemailu ali na kraju sam se uvek vraćao varijanti u browseru iako je u poslednje vreme postala takav bloat od aplikacije da je to je čudo... Zato i koristim low bandwidth varijantu tj. čistu HTML varijantu bez AJAX-a, JS-a i ostalih odvratno odrađenih stvari na Džemailu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 9:44   #12
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pa nemaju ih ni Thunderbird, Opera, The Bat i svi ostali standalone mail klijenti

Ja sam pokušao par puta sa IMAP-om pa i sa klasičnom POP3/SMTP varijantom na Džemailu ali na kraju sam se uvek vraćao varijanti u browseru iako je u poslednje vreme postala takav bloat od aplikacije da je to je čudo... Zato i koristim low bandwidth varijantu tj. čistu HTML varijantu bez AJAX-a, JS-a i ostalih odvratno odrađenih stvari na Džemailu
Isti slučaj. Probao sam Thunderbird, The Bat!, čak sam i kupio Outlook 2007 (svi isključivo preko IMAP-a), i uvek sam se vraćao na ovu browser-based verziju.

Mada, ja imam uključene sve ove zezancije Doduše ubacio si mi bubu u glavu. Sad ću da vidim kako je bez svega toga (mada mi autocomplete za kontakte kada šaljem mail baš pomaže)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 9:49   #13
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

-google cita nase mailove
-gmail ima kontekstualne reklame
-gmail je u beti

to je sve dobro poznato. ako ne zelis da ti neko cita e-mail, slobodno se odjavi sa google-a
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 21:04   #14
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Gmail špijuni

Google ne cita mailove, to je apsurdno. Google jednostavno trazi keywords koji ce pomoci prikazivanju relevatnih reklama poznatijih kao AdSense.

Iz GMail Privacy Policy:

Citat:
Personal information
  • You need a Google Account to access Gmail. Google asks for some personal information when you create a Google Account, including your alternate contact information and a password, which is used to protect your account from unauthorized access. A Google Account allows you to access many of our services that require registration.
  • Gmail stores, processes and maintains your messages, contact lists and other data related to your account in order to provide the service to you.
  • When you use Gmail, Google's servers automatically record certain information about your use of Gmail. Similar to other web services, Google records information such as account activity (including storage usage, number of log-ins), data displayed or clicked on (including UI elements, ads, links); and other log information (including browser type, IP-address, date and time of access, cookie ID, and referrer URL).
Takodje, u Google Privacy Policy, paragraf "Information we collect and how we use it", navodi se:

Citat:
Information you provide
Cookies
Log information
User communications - (When you send email or other communications to Google, we may retain those communications in order to process your inquiries, respond to your requests and improve our services.)
Affiliated sites – (We offer some of our services in connection with other web sites. Personal information that you provide to those sites may be sent to Google in order to deliver the service. We process such information in accordance with this Privacy Policy. The affiliated sites may have different privacy practices and we encourage you to read their privacy policies.)
Links
Izvori: http://mail.google.com/mail/help/intl/en/privacy.html
http://www.google.com/privacypolicy.html

P.S. Moj 1000-ti post
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 21:17   #15
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Gmail špijuni

@Deusdies
A kakve konkretno veze naznačeni paragrafi iz Google JULE imaju sa onime o čemu se ovde priča

Prvi deo koji si citirao se odnosi isključivo na podatke koje prikuplja i svaki drugi web servis na netu (IP adrese, browser itd.)

Ovo drugo što si citirao ima još manje veze sa analizom mailova na GMailu i odnosi se na mailove koje ti njima šalješ (support mailovi ili najobičnija pitanja)... To je ono što servisi obučno zovu General Privacy Policy i Googletova se ne razlikuje ni najmanje od bilo kog Policy-ja drugih sajtova
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 23:38   #16
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Gmail špijuni

@holodoc: upravo to i hoću da kažem, ne pominje se ništa nalik na čitanje mail-ova. Čim nije u EULA-i, znači da se tako nešto ne događa. Ili se bar podaci ne sakupljaju i skladište (možda se skenira mail robotskom "rukom" da bi se dostavile relevantne reklame, ali se ti tekstovi/keywords ne skladište nigde.

Ne brinite, zakon vas štiti
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GMAIL neće da se učita b0ky94 Internet usluge 1 15.11.2008 19:10
Thunderbird i Gmail problem TheReaper Aplikativni softver 1 9.4.2007 17:12
Migracija na Gmail Ocelot Internet tehnologije 42 23.3.2007 8:21
GMX i GMail AutoLogin urke Zanimljive Web lokacije 0 4.10.2006 8:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com