Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2006, 22:46   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Neki problemi sa nod32

Imao sam kaspersky 5.0388 a onda zbog silnog hvaljenja NOD32 obrisao sam Kasp. i snimio sam nod32 2.50.25 uradio sam update baze i hteo da uradim potpuni scan sistema in-depth analysis on je poceo da skenira i u jednom trenutku se ukocio i 5 minuta nije radio nista (tako sam ja mislio) jer hard disk nije radio, ali kada sam pogledao task manager video sam da je procesor bio zauzet 100% i to je trajalo nekih 15 minuta a onda izneviran ugasio sam duboko skeniranje i ukljucio normalno sk. particija c i d.U toku ovog skeniranja pojavile su mi se neke poruke da su neki fajlovi zakljucani npr. C:\pagefile.sys-error opening
c:\document and settings\draga\ntuser.dat.log-error opening(file locked)
..... i tome slicno (bilo ih je dosta).Tada sam iskljucio skeniranje i prebacio se u safe mode jer sam mislio da cese ti fajlovi otkljucati ali to se nije desilo.Interesuje me kako da skeniram te zakljucane fajlove (mozda se tu krije neki virus) i zasto nisam mogao da uradim duboko skeniranje (in-depth analysis)
tj. zasto taj proces posle odredjenog vremena blokira (cpu uses 100% i to traje dugo najmanje 15 minuta jer sam toliko cekao) . Mnogi na forumu ubedjeno tvrdei da je nod 32 brzi od kapserskog ali moji prvi utisci nisu bas takvi i to pre svega kada se sistem podize ili kada koristim neki office program.
I na kraju gde nod32 smesta bazu sa definicijama kao sto postoji kod Kasp. da li je to updfiles ili da ja mogu tu bazu da prenesem u tom obliku kod druga da ne bi on skidao sa interneta.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 23:40   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Neki problemi sa nod32

Velika je verovatnoća da ti je nešto ostalo od Kasperskog što nije potpuno deinstalirano ili isključeno. Isto tako po tvom opisu je takođe i velika verovatnoća da nešto nije ok sa Windowsom.

Ovo ti kažem iz jednostavnog razloga što nikada nisam naišao na nekoga ili sam ja sam imao problem koji si naveo.

Ako možeš, reinstaliraj taj Windows od nule i onda lepo ko čovek instaliraj NOD.

Što se tiče fajlova koje NOD kaže da nemože da otvori,... Ukoliko ih ne prijavi kao viruse nemaš potrebe da brineš.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 23:42   #3
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Neki problemi sa nod32

Normalno je da su odredjeni fajlovi (files hiberfil.sys, pagefile.sys) zakljucani za skeniranje i zato ti pise LOCKED. Samo operativni sistem ima pristup takvim fajlovima.
Uostalom,nije skener kriv, nego je jednostavno podešen da skenira sve fajlove na hardu, bez obzira kakvi i čiji bili. Kad naiđe na zaštićene sistemske fajlove, kao što su pagefile.sys (virtuelna memorije) ili hiberfil.sys (prostor rezervisan za sadržinu RAM-a prilikom hiberniranja OS-a), NOD jednostavno izbaci da su fajlovi zaključani (od strane Windowsa) i ide dalje.

Update folder trebao bi biti c:\Program Files\ESET\updfiles
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2006, 0:44   #4
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Neki problemi sa nod32

Milsim da ti je bojongo dao kompletan odgovor i da oko toga nema da brineš. Ti zaključani fajlovi ti se prikazuju plavom bojom, jel tako? Sasvim normalna stvar...Što se tiče update fajlova, slobodno možeš da je preneseš kod druga, samo je kopiraj na pravo mesto...
I veruj mi, koliko god da je subjektivnih mišljenja oko antivirus programa (a ima ih poprilično mnogo), ja mogu samo da ti kažem da je NOD 32 odličan za "prosečnog korisnika"...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa FIFA 06 Stevan Maric Sportske simulacije 11 19.2.2006 23:29
MSI KT4AV - problemi sa IDE kontrolerom Merjadok Kvarovi 3 13.2.2006 10:40
problemi sa titovim pionirom 110! VeNoM Nosači podataka 7 24.1.2006 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com