Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2017, 20:02   #1
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Xiaomi 3s/x/note 3 pro / Huawei Honor 4x Pitanja

Spoiler za uvod:
U neko skorije vreme (Mesec do 2 meseca mozda ranije al upitno vrlo ) bih gledao da uzmem jedan nov telefon da bude uz ovaj moj oprobani al stariji Sony E4 koji bih i dalje koristio ponajvise za net/ mp3 (poprilicno dobar izlaz i sam kvalitet zvuka ) kao i zbog vrlo dobre autonomije.

Nikad nisam bio u situaciji da imam 100% sopstveni budzet za tel pa bi mi ovo bio prvenac pa gledam ubodem najsolidnije resenje.
Nov primarni fon bih uzeo da bude vise kad mi je do
- Overall cackanja dr*anja sa aplikacijama (ali ne i sa romovima ostao bih na fabrickom roomu do daljnjeg najverovatnije.
Volim kada je OS/Gui sto vise minimalisticki cist i brz za pretragu za osnovne stvari a opet drzi ispod haube dosta .

Uslovi su i cesca upotreba kamere za random fotke nista specijalno ali opet je dobro kad je reprodukcija boja sto manje **vestacka**(tj oversaturated boje) i bez noise overkilla (npr spomenuti sony radi ovo a nemoguce je ispraviti u potpunosti jer je senzor takav kakav je) nocni record/photo me ne interesuje previse mada znam da neretko koristim blic u raznim situacijama pa bi mi dual led bio plus.

Kao i vise interne memorije, 2-3 gb rama, normalno fluidan rad se podrazumeva a kvalitet zvucnog izlaza je drugi na listi pozeljnosti iza same fluidnosti posto jelte necu uvek nositi oba fona u dzepu.

Budzet bi bio nekih 19-22 000 din.
Kopajuci tako po cenama i modelima koji bi bili sto vise all round za te pare, sto u online mobile shopovima sto u it shopovima .

Mnogi su mi otpali iz ovog il onog razloga ukljucujuci i Cubot/elephone p8000 (neujednacenost kvaliteta odredjenih stvari na modelima kao i manjak ikakve solidne podrske/garancije, ili u slucaju odredjenih cubot modela precenjenost cenovna).

Meizu modele (ne zelim nano sim da koristim vec micro i tacka no reason i bez adaptera) kako samsung i lg nisu konkuretni tolko u tom rangu uopste skoro, sony i htc imaju po model al isto nano sim.


Sve se svelo ocekivano na kraju kad se podgledaju zaokruzeni proizvodi na Xiaomi Redmi 3s/3X/Note 3 Pro i Huawei Honor 4x ( kod njega mi smeta jedino manja interna memorija kao i kod mog sony-a).

I sustina teme.

Pitanje 1. da li je neko sa foruma kupovao bilo koji xiaomi preko ove radnje
Spoiler za Ime:
Speedshop/Aka my phone store

da li se dobija fiskalni racun uz sam garantni list to nigde nisam uspeo iskopam iako sam citao odredjena iskustva, voleo bih da cujem i odavde.

Spomenuta radnja pise da daje 2 god garancije za razliku od jedne druge dobro poznate koja pocinje na L
Spoiler za ime:
Logic Shop
gde sam cuo da je skracena na 1 godinu i da su ljudima pomesana osecanja u vezi iste po pitanju usluge i ostvarivanja iste.

Moram da napomenem da bih voleo da zaobidjem KP i slicne jer uprkos relativno dobrim iskustvima iz proslosti , radnja je radnja.


Pitanje 2. Interesuje me da li bi po vama Redmi 3x bio pametnija investicija od 3s s obzirom da su prakticno isti ali bi mi 32gb znacilo da ne moram stavljam vece memoriske a cena nije nista veca maltene.

Ili bi mi pak izrazito preporucili da idem na Note 3 Pro rako je fluidnost kad se optereti sa instalacijama/pokrenutim servisima bolja u odnosu na redmi 3s ?

Kod njega mi se sve dopada kao i 3x jedino me kopka to sto sam citao da ima problema izrazitih pri losijim uslovima kad se snima video da spusta fps na 15 i td deo ljudi smatra i da je generalno losiji senzor nego 3s .



Ako je neko imao oba modela , koliko bi losije ocenio kameru na note 3 pro u odnosu na 3s. ?


Pitanje 3 Kako bi ste ocenili Honor 4x oni koji su ga imali, naspram ovih xiaomi modela, kako se nosi sa njima i cenim da bi mu prednost nevezana za hardver bila standardna garancija / veci izbor servisa ?

Poslednja ispravka: sale94 (1.4.2017 u 23:10)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei HG510 + TP Link TL-WA601G pitanja... BolleNS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 21.1.2010 21:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com