Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2012, 16:00   #1
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Data Recovery

Znam da ima već nekoliko tema sa sličnim problemom, ali nijedan nije isti kao moj, a pošto nisam pronašao neku temu koja se generalno bavi spašavanje podataka, odlučio sam da otvorim novu temu.

Problem:
Laptop, ASUS K50AB.Imao sam instaliran Win 7 i Ubuntu. Odlučio sam da promenim, windows. Bootovao instalaciu, označio particiju C i izabrao delete. Ali je taj proces trajao oko sat sat vremena, pa sam pomislio da nešto nije u redu. I restartovao sam komp. Od tada, prilikom instaliranja Windows, ceo HDD je prijavljen kao Unpartitioned space. (D particiju na kojoj su bili podaci ja nisam dirao prilikom WIn, instalacie). Nisam hteo da nastavim sa instalaciom, već prvo da vratim podatke. Pa sam izvadio HDD iz laptopa i preko HDD racka, spojio taj hard na Desktop računar.Rack radi, jer je HDD počeo da se vrtio. Ali dobio sam samo grešku, cannot install driver for USB hardware. Pokušao sam sa drugim hardom, da isrobam rack, ali drugi hard je rack odlično prepoznao i prijavio u Windowsu. Tako da, nije problem do racka.

Neznam šta dalje da radim, probao sam i instalaciu i bootovanje live Linuxa ali oba puta sam samo dobio neke čudne greške. Nije ni počela instalacia.


Poslednja ispravka: Guardian (3.2.2012 u 17:21)
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 16:12   #2
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Data Recovery

Instalirao sam program Zero Assumption Recovery, spojio HDD sa laptopa preko racka, ali ni ZAR nije locirao taj HDD.Uopšte ga nevidi, prijavljuje samo HDD koji koristi računar.
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 22:04   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Data Recovery

nazalost, meni to zvuci kao da je disk hardverski/'fizicki' neispravan. ja bih ga vratio u laptop i probao sa nekim LiveCD-om da napravim image. (preko mreze ili na externi disk). tako bi barem video da li je disk ispravan.
inace, postoji (mala) mogucnost da taj rack ne radi sa velikim diskovima. (tako neki kazu). mozda bi vredelo probati preko eSATA ili ga nakaciti interno sto je i inace preporucljivo zbog brzine barem. (pretpostavljam da je disk SATA).
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2012, 14:36   #4
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Data Recovery

Problem je u tome, što nisam ni LiveUbuntu mogao da pokrenem. Dobio sam neke greške uvezi procesa (nedovolnjo memorije, ubijanje child procesa, i tako to). I tamo je zakočilo. (Verovatno zato što je HDD prijavljen kao jedan veliki unpartitioned space).
E, sad, pokušao sam da spojim HDD iz laptopa na desktop računar (direktno, u kućištu ). Sve sam lepo odradio, stavio sistemski disk kao primary master, ovaj iz laptopa kao slave. Tu je bio problem, što se windows uopšte nije podigao, windows is starting je stajalo oko pola sata. (Obično mu treba 2 minuta da se podigne)

Jadina ideja koja mi je preostala, je da izvadim systemski disk iz desktopa, ubacim samo HDD iz laptopa, i pokušam tako da napravim jednu particiju. Ali, neznam, da li ću onda uspeti da vratim stare podatke. Pošto neće biti stara podela na particije, već samo jedna particija.

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2012, 2:09   #5
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Data Recovery

znaci u pitanju je IDE disk? mozes da probas sa fiokom da ga povezes na USB. tako bar ne bi usporio sistem. ali opet, sve to zvuci na neki ozbiljan kvar. ako imas srece, mozda je samo elektronika. mada, obzirom da je laptop..
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Data Recovery? cimston Aplikativni softver 21 6.5.2010 12:31
Data recovery napravio problem Iwan88 Kvarovi 5 10.4.2010 11:51
Data Recovery blackwood91 Kvarovi 6 12.2.2009 11:41
Fujitsu Data Recovery miomir Aplikativni softver 15 27.8.2007 20:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com