Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2022, 1:36   #7641
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne znam šta uradiše s borbom, izgleda malo fluidnije. Doduše, sigurno je implementiran neki od modova, al meni nijedan od njih nije bio dovoljno privlačan da bih ih koristio.
U nekom od videa primetih užasan draw distance i pop-in predmeta koji baš upada u oči. Uzdam se da će to ispeglati. Van toga, RT ne pravi drastičnu razliku iskreno, ali većina dostupnog footagea je sa konzola, gde nisu ni dostupne sve RT vragolije.

Šteta što odigrah ove godine već jednom igru, inače je idealno vreme za novi prelaz. S tim što nisam siguran koliko sad moja 2070S može da izvuče sa ray tracingom
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 1:42   #7642
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Patch notes - PART I
(mora podeljeno, forum ne podržava više od 6500 karaktera po postu):


Spoiler za Part I:

Citat:
After the update your game version will be 4.0. Below you'll find the list of changes:

PC and Next-Gen Exclusives

Added ray traced global illumination and ambient occlusion.
Additionally, PC players with compatible hardware have an additional option to turn on ray traced reflections and shadows.
Added various mods and mod-inspired content to the game to improve visuals and overall game quality. We’ve included some community-made favorites in addition to our own modifications in areas such as environment and cutscene improvements, realistic pavements, and many decoration upgrades.

Community-made and community-inspired mods include:

• The Witcher 3 HD Reworked Project by HalkHogan

• HD Monsters Reworked by Denroth

• Immersive Real-time Cutscenes by teiji25

• Nitpicker's Patch by chuckcash

• World Map Fixes by Terg500

Upscaled texture to 4K for various characters, including Geralt, Yennefer, Triss, Ciri, Eredin and more.
All main characters, including Geralt, now cast high-resolution self-shadowing even outside cutscenes. Additionally, hair clipping through armor as well as some other armor-clipping issues have been fixed.

Environmental improvements:

• Added a new weather type – "Gray Sky"

• Updated sky textures

• Vegetation and water improvements

• Various mesh improvements

• Improved some select VFX

• Updated global environmental lighting

Added AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR) 2.1
Added photo mode, allowing players to take stunning pictures within the world of The Witcher 3.
Added the option to pause the game during cutscenes.
Added an alternative camera option that's closer to the player's character and that reacts more dynamically to combat and movement. You can find this new setting in Options → Gameplay under Exploration, Combat, and Horseback Camera Distance.

PC-Specifc

Added “ULTRA+” graphical settings on PC, which significantly increases the visual fidelity of the game. The graphical settings available on ULTRA+ affect:
• Number of background characters

• Shadow quality

• Grass density

• Texture quality

• Foliage visibility range

• Terrain quality

• Water quality

• Detail level

Added DLSS 3 support. Available only on compatible hardware.
Next-Gen Console-Specifc

Improved the overall quality of graphics on next-gen consoles. Including enhanced textures, improved fidelity, shadow quality, greater draw distances and crowd density.
Ray Tracing Mode — provides ray-traced global illumination and ambient occlusion with dynamic resolution scaling targeting 30 FPS for PlayStation 5 and Xbox Series X.
Performance Mode — ensures smoother gameplay targeting 60 FPS with dynamic resolution scaling for PlayStation 5 and Xbox Series X.
The Xbox Series S version has no ray-tracing features. Quality Mode provides increased resolution and better image fidelity targeting 30 FPS, whereas Performance Mode targets 60 FPS and prioritizes smoother gameplay over visual quality.
Implemented the use of adaptive triggers and haptic feedback on PS5 DualSense controllers.
Added Activity Cards for PS5.
Online Features

Added a cross-progression feature between platforms. Your latest saves will be automatically uploaded to the cloud so you can easily pick up where you left off on other platforms. Cross-progression provides the latest save for every save type. This feature becomes available after you log into your account.
By signing up to MY REWARDS in The Witcher 3: Wild Hunt, players can receive:

• Swords of the Nine-Tailed Vixen

• White Tiger of the West Armor

• Dol Blathanna Armor Set

• Roach Card

Detailed information on how to redeem the rewards will be available from Dec 14th, 1 AM CET at thewitcher.com/my-rewards.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 1:44   #7643
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Patch notes - PART II
Spoiler za part II:

Citat:
Additional Content

Added a new side quest, In The Eternal Fire's Shadow, in Velen. Rewards are inspired by Neftlix's The Witcher series.
Added an alternative appearance for Dandelion inspired by Netflix's The Witcher series. You can enable it in Options → Gameplay.
Added an alternative Nilfgaardian Armor set inspired by Netflix's The Witcher series. You can enable it in Options → Gameplay.
Added Chinese and Korean voice-over. Availability on consoles varies by region.
Various improvements and changes to Russian voice-over, including fixes for accelerated / slowed lines in the vast majority of scenes.

Quality of Life Changes

Added a Quick Sign Casting option. It allows signs to be switched and cast without opening the radial menu. You can find it in Options → Gameplay.
Added a new default map filter. The new filter hides some icons such as "?" and boat icons in order to reduce icon clutter on the map. These icons can be turned back on with the “All” map mode toggle.
Adjusted the minimum height for fall damage, allowing the player to survive falls from higher heights.
Herbs can now be instantly looted with a single interaction – without the additional loot window.
Added options that dynamically hide the minimap and quest objectives when not in combat or using Witcher senses. You can find it in Options → Video → HUD Configuration → Hide minimap during Exploration and Hide objectives during Exploration.
Added the option to slow walk when playing with a controller. You can now slow walk by lightly pushing the left stick forward.
Added an alternative sprint mode option when playing with a controller. It's activated by tapping the left stick. You can find it in Options → Control Settings.
Added an option to make target-lock unnaffected by camera inversion. You can find it in Options → Control Settings.
Improved the radial menu so bombs, bolts and pocket items can now be switched dynamically without opening the inventory.
Added the option to scale the font size for subtitles, NPC chatter and dialogue choices. You can find it in Options → Video → HUD Configuration.
Added various other small fixes, tweaks, and quality of life changes, including a few secrets to be discovered by players.

Gameplay

Added the mod Full Combat Rebalance 3 by Flash_in_the_flesh which includes balance changes and various fixes to gameplay. We took a curated approach to this mod, with some elements further tweaked from what you’ll find in the mod by default, while other elements were omitted.
Scavenger Hunt: Wolf School Gear - Fixed an issue where the chest at the Signal Tower couldn't be opened.
From Ofier's Distant Shores - Fixed an issue where the diagram in the chest at the bandit's hideout could be missing.
Hard Times - Fixed an issue where Geralt couldn't talk or give the letter to the blacksmith.
Swift as the Western Winds - Fixed an issue where the quest could sometimes fail despite winning the horse race.
Echoes of the Past - Fixed an issue where, after defeating the Foglets, the quest could get stuck and it wouldn't be possible to talk to Yennefer.
Wine Wars - Fixed an issue where the quest couldn't be completed if the player destroyed one of the required monster nests during exploration.
Fixed an issue where clearing the Ruined Inn Abandoned Site situated on the southern shore of Ard Skellig was not possible in certain scenarios.
Fixed an issue where the Grandmaster Wolven Set wouldn't require Mastercrafted items.
Various small fixes to quests and cutscenes.

Remember – these are just the highlights! There are lots of changes in this update, so check them out for yourself in the game!
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 2:58   #7644
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3


Original


Remaster


Jesam ja jedini corav ovde?! Pogledajte samo taj "Various mesh improvements" na sveci, da ne pricam dalje o osvetljenju i sencenju... Sveca koja obasjava prostoriju ko da je reflektor, a knjige na polici uopste ne bacaju nikakvu senku. RT i next gen, sta je ovde "next gen"?! Klasicna lozana za klince i kompleksase sa dubokim dzepom.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 4:24   #7645
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Izabrao si najgori mogući primer za poređenje a promene su itekako vidljive na drugim lokacijama, naročito na pc-u.

Evo odlično poređenje:
The Witcher III | Xbox Series S|X - PS5 - PC | NextGen Update Comparison
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 8:29   #7646
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Koliko se meni cini niko zapravo nema PC verziju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 14:46   #7647
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Izabrao si najgori mogući primer za poređenje a promene su itekako vidljive na drugim lokacijama, naročito na pc-u.
Ne kapiram zasto je najgori primer, zato sto prikazuje da je razlika u korist originala?! Promene su vidljive na vodi najvise, cak su i tu neke scene lepse u originalu.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 5:43   #7648
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@vlajk
Zato što neke scene izgledaju gotovo isto kao stara verzija, naročito ako su u zatvorenom prostoru (kao ova tvoja), i bila bi greška na osnovu tog uzorka tvrditi da, eto, nema nikakvih promena kad je situacija potpuno drugačija, naročito kad je Geralt na otvorenom prostoru.

Evo par primera od mene, juče sam pravio nekoliko snimaka stare verzije baš da bih mogao da je uporedim sa novom:
Way to Novigrad
Border Post
Border Post 2

Inače, svi primeri su bez uključenog RT-a, ali je zato sve ostalo na ultra+.
Rezolucija je na 1440p, igrivo je ali verovatno ću spustiti na 1080p jer je tek tada potpuno fluidno.
Iz nekog razloga MSI afterburner ne radi sa next-gen verzijom i ne mogu da vidim koliki mi je fps.

Kao neko ko nikad nije igrao modovanog witchera, meni su ove promene fenomenalne i dovoljan razlog da još jednom obrnem igru.
Igra je još uvek tehnički nestabilna, gotovo redovno krešira kad nekoliko puta probam da uključim i isključim RT efekte (sa mojom grafom je naravno neigrivo ali svejedno sam želeo da ih vidim ).



Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (14.12.2022)
Stara 14.12.2022, 10:01   #7649
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Koju imas graficku?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 10:16   #7650
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Verovatno ta iz potpisa.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 11:24   #7651
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Fin upgrade ali izgleda da nisu bas posvetiki mnogo paznje PC optimizaciji. Ne samo RayTracing-a nego generalno jer I bez RT-a igra je znacajno zahtjevnija.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 12:30   #7652
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Phahah meni je nejasno kako ovi CDPR likovi mogu da izbace ebeni apgrejd koji je tehnički užasan i neoptimizovan. Očigledno na konzolama sad radi ok a na kompu obrnuto, al kao nekompetentni su toliko da ne zaslužuju ni centa od mene.
Bez obzira što ovo dođe kao besplatni apgrejd, besmisleno je.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 12:30   #7653
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Koju imas graficku?
Iz potpisa, rtx 2060, najslabiji rtx ali mi omogućava dlss.

Inače, zaboravio sam da napomenem u prethodnom postu da mi je uvek uključen dlss, stavljen na quality.
Dok sam staru verziju mogao da igram u 60fps-a na 1440p kod nove verzije tek na 1080p sa dlss-om osećam fluidnost prilikom igranja.
Igra je osetno zahtevnija ali i lepša. Naročito su vegetacija i draw distance dosta bolji, unutrašnjost je maltene neizmenjena koliko sam video.
Sa uključenim RT na par minuta ( toliko sam mogao da izdržim da gledam slajdšou ) boje su mi izgledale toplije, verovatno zbog rtgi-a pa je okolina delovala prirodnije a senke dublje ( vidljivo na krošnjama drveća, žbunju).

Igru pokrećem preko dx12 exe-a, direktno iz bin foldera, jer me nervira što su ubacili neki red launcher kad pokrenem preko steam-a.
Nisam testirao ali kažu da directx11 verzija bolje radi.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 14:51   #7654
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

The Witcher 3 Next-Gen is another “Cyberpunk 2077” buggy mess at launch
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.9.2023), player1 (14.12.2022)
Stara 14.12.2022, 15:30   #7655
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

ok, izgleda igra bolje na najjacem presetu, bez RT-a , ali ako ukljucim RT, ode meni fps u bunar ... nene, moram bolje da objasnim.. igra se crashuje kad ukljucim raytracing, pa onda kad udjem u igru , ode fps u bunar, i igra izgleda ko da sam je provuko kroz grainy filter

al dobro, 3060 nije toliko jaka za rt


takodje, igra mi jedva radi, 4 od 5 pokusaja da loadujem save , (bilo koji save, ne jedan specifican) se zavrse sa crash to desktop.

Poslednja ispravka: darkowozzd (14.12.2022 u 15:46)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 19:02   #7656
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da ej optimizovano, nije, da ima problema, ima ali rei da nema razlike kada se ukljuci RT e to vec nije tacno

https://imgsli.com/MTM5OTY1

https://imgsli.com/MTM5OTY2

https://imgsli.com/MTM5OTY3

https://imgsli.com/MTM5OTY4

https://imgsli.com/MTM5OTY5

https://imgsli.com/MTM5OTcx

https://imgsli.com/MTM5OTcy

https://imgsli.com/MTM5OTcz
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 19:17   #7657
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^Ako vas ovo ne natera da igrate, nece nista.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Laskaris (14.12.2022)
Stara 14.12.2022, 19:26   #7658
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sve to super, al ko od nas ima 30xx i 40xx kartice da može da uopšte razmisli o tome da uključuje RT?

I to sigurno 70 i 80 varijante, dok su ove ispod beskorisne. Ovde RT vuče više no u Cyberpunku, za sad.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 19:35   #7659
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Obzirom da je igru m oguce igrati bez RT-a i obzirom na to da su ostavili staru verziju igre kao opciju po meni su pokrili sve korisnike. Ko ima hardware moze da igra novu verziju sa ili bez RT-a, ko nema tu je stara verzija. U svakom slucaju igra je sada sto bi se reklo mnogo vise future proof nego prije.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2022, 20:22   #7660
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Barem sada možemo da kažemo da igra izgleda gotovo isto kao sa e3 2013 prezentacije, ako ne i bolje.
Trebalo im je samo 9 godina.

Inače, nova kamera, mišljenja?
Meni se lično dopada, treba malo privikavanja a podseća me i na W1, jedino sam za borbu ostavio da bude udaljena.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
player1 (14.12.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com