Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2013, 13:37   #341
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja recimo nisam bio impresioniran infamous-om, ali sve ostalo je bilo ok na neku ruku, ako izuzmemo pokusaje da se kopira Nintendo sa PlayStation All Stars-om i Litle Big Planet Racing-om. Trenutno nisu pokazali za PS4 nista sto me zanima.

Hocu prvo da vidim cenu, dizajn konzole, garanciju da nece da mi crkne ko PS3, pa mozemo da pricamo. Izgubio sam poverenje u Sony sa PS3, sad moraju da me ubede da mogu moje poverenje da vrate.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 13:42   #342
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ne mogu nikako da te ubede, ostani uz Nintendo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 13:43   #343
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

A nisi izgubio povjerenje u Nintendo koji je obecavao kule i gradove za Wii U Launch?

Mene je Sony odusevio svojom novom otvorenoscu prema developerima i odlukom da ovaj put zapad diktira razvoj konzole u saradnji sa developerima. Na konferenciji su preskocili sve manje bitne podatke i prikazali ono sto su svi zeljeli da vide, a to su igre. Kolio vidim developeri su zadovoljni tako da uspjeh nece da izostane.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 13:53   #344
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Davno pre nego sto sam uopste kupio bilo koju Nintendovu konzolu imao sam svaku Sony-evu, pa i PSP. Posle PS2 Sony je nacinio kapitalne greske. U trenutku kad mi je crkao PS3, izgubili su sav kredit kod mene. Presao sam u protivnicki tabor.

Sony nije pokazao dovoljno igara, niti je pokazao nesto spektakularno. Za Nintendo znam da ce izbaciti kad tad novu Zelu, Maria, Metroid... igre ciji kvalitet nije nikada dovodjen u pitanje. Za Sony ne znam. Hocu da vidim prvo igre, kako sistem stoji sa sigurnoscu i pouzdanoscu, da li cu ikako moci da odigram PS3 igre koje nisam bio u mogucnosti, kako stoje sa retail igrama (digitalna distribucija me ne zanima). Kad sve to vidim, pa i sta ima konkurencija da pokaze, mogu da razmisljam o kupovini. O PS4 se generalno nista jos ne zna sem par najavljenih igara i 3 techc demoa.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 13:56   #345
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Zelu, Maria, Metroid
To je otprilike sve što izbace
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 13:57   #346
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja to sve vidim ovako:

Imam konzolu koju developeri hvale, imam konzolu koju developeri zobilaze i imam konzolu koja jos nije najavljena. O PS4 se zna trenutno vise nego o Wii U (barem sa hardware-ske strane) tako da developeri znaju na cemu su i SOny je u stalnom kontaktu sa njima. Trenutno sasvim dovoljno informacija za odluciti se koju konzolu kupiti. Do izlaska ima jos dosta vremena ali u ovom trenutku stvari iz mog ugla izgledaju tako.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 14:05   #347
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ali vecina tih developera ce izbacivati igre i za PC. Zasto bih davao novac za jos jednu konzolu kad mogu da uradim upgrade PC-a i odigram sve te igre u daleko prijatnijem okruzenju?

Mene interesuju samo exkluzive. I ne exkluzive tipa KillZone jer takve igre mogu da igram na bilo kojoj platformi. Hocu igre tipa Beyond, Journey, Ni No Kuni... Za sad nisam video ni jednu najavu za slicnu igru na PS4. Znam ja da oni rade, ali ocu dokaze. Ni Wii U nisam uzeo dok nisam video X iako sam znao da ce nesto slicno doci na konzolu.

Nintendo izbacuje daleko vise igara od Zelde, Maria i Metroida. Direktni su izdavaci nove Bayonette, Lego City-a, Wonderful 101... lista ce se samo prosiriti vremenom. Postali su jako primamljivi za Indi developere, ko prati Wii U temu, znace zasto.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 14:57   #348
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: PlayStation 4

Zato što si za 400-500 evra miran 6-7 godina, dok za PC to nije slučaj.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
maremas (4.4.2013), nexexcalibur (4.4.2013)
Stara 4.4.2013, 15:01   #349
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Zato što si za 400-500 evra miran 6-7 godina, dok za PC to nije slučaj.
Ne mozes mu to objasniti...vec je bila slicna rasprava i isto sam napisao to sto i ti...Slep kod ociju, cuj nintendo primamljiv...Ako neko cita gaming vesti, to sam ja, i sve sto vidim su failovi nintenda
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 15:05   #350
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Zavisi kako gledas na stvari, vec sam pisao o tome. PC mi sluzi za mnogo vise stvari od konzole. Igre su jeftinije. Upgrade radis samo sa komponentama koje zelis i za koje trenutno imas novca. Uvek mozes da zamenis samo jednu komponentu.

Svakako da je to prednost svake konzole, sto si miran 5-6 godina sa prvobitnom investicijom, ali kao sto sam rekao sta da radis ako ti se konzola posle 2-3 godine pokvari? Moras u novu investiciju od 250-300 evra da bi mogao da nastavis da se igras, a za taj novac si mogao da uzmes novu i mnogo bolju grafiku za 2-3 godine. Jednom sam se opekao sa Sony hardverom, ne zelim to da uradim opet.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 15:34   #351
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: PlayStation 4

To da PC služi za mnogo više stvari za konzole nije samo kod tebe slučaj, misliš da ljudi koji nameravaju da uzimaju PS4 nemaju PC? Ili ga ovce koriste samo za facebook i youtube, a ti radiš 3d rendering i animacije. To što radiš upgrade kad želiš ne menja činjenicu da ćeš i dalje da pukneš soma i po evra ako hoćeš da imaš aktuelan gaming PC u svakom trenutku.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 15:52   #352
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Opet vestacka rasprava PC ili konzola. Iskreno sam i za jedno i za drugo. Samo sam napisao da za sad nisam video nista sto me interesuje na PS4. Za sada su exkluzive one koje mene ne privlace. Kad budu dali vise detalja o konzoli i kad budem bio siguran da nece da mi rikne (opet ponavljam imam APU bez GPU-a u PC-u, greje se ko lud i to ne samo meni, vidite temu) mozemo da pricamo o kupovini. Ja ne mogu da budem siguran da do nekog novog YLOD-a nece da dodje, a mnogo mi je da se opecem 500+ evra bez takve sigurnosti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 16:18   #353
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke

Kad su PS3 i Xbox 360 (pogotovu Xbox 360) izasli, imali su u sebi hardver koji je PC ostavljao u prasini, graficke kartice sa setovima mogucnosti koje su na PC dosle tek 2 ili 3 godine kasnije.

Колико се ја сећам, кутија је имала модификовани GeForce 7800 у себи.. Конзоле и рачунаре не вреди поредити по чисто "коњској снази" - инжињери nVidia-e и АМД-а блиско сарађују са developerima и сигурно им откривају неке "трикове" од огромног бенефита.. Што се тиче самих игара, конзоле су много бољи избор, али када се ту укључе "трошкови коришћења", прича је сасвим друга.. Мени је све изнад 1000 динара за игру превише.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 16:21   #354
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ma i tada su najjaci PCjevi mogli da izadju na kraj sa konzolom.


Svaka konzola moze da crkne. Sta bi rekao da ti se bas sutra slucajno pokvari WiiU?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sony nije pokazao dovoljno igara, niti je pokazao nesto spektakularno. Za Nintendo znam da ce izbaciti kad tad novu Zelu, Maria, Metroid... igre ciji kvalitet nije nikada dovodjen u pitanje. Za Sony ne znam.
Jer tri generacije fantasticnog lineup-a nisu dovoljne

btw, sto se indiea tice, vidim da nisi pomenuo Sony koji je na GDCu pokupio gomilu indie developera na Vitu i PS3, a svakako ce i PS4 dobiti svoj deo.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 17:43   #355
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
opet ponavljam imam APU bez GPU-a u PC-u, greje se ko lud i to ne samo meni, vidite temu)
...
Ja ne mogu da budem siguran da do nekog novog YLOD-a nece da dodje, a mnogo mi je da se opecem 500+ evra bez takve sigurnosti.
PS3 i PS4 nemaju ništa zajedničko, od ideje o snazi, preko proizvođača komponenti, pa sve do arhitekture. Verovatno su poučeni upravo problemom pregrevanja Sony i MS ovog puta išli na komponente za laptopove, sa niskom potrošnjom i zagrevanjem.

Takođe, koliko se greje tvoj CPU, koji je derivat nekog desktop APU-a, sa svojim fabričkim kulerom, nema nikakve veze sa potpuno drugačijom arhitekturom za mobilne platforme. Uostalom, da te citiram:

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Potvrdjeno je da se radi o APU-u, ne klasicnom CPU+GPU kombinaciji, sto je ista stvar kao i Wii U.
A koliko vidim, Wii U si kupio bez straha zato što je reč o APU.

Ne kažem da problem ne može da postoji, već samo da ti kukaš unapred i porediš babe i žabe.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
nexexcalibur (4.4.2013)
Stara 4.4.2013, 17:53   #356
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Wii U trosi izmedju 30 i 70w rasporedjenih na 2 cipa koja se nalaze na istom komadu silikona, ili ti MCM. PS4 ce trositi izmedju 130 i 150 W rasporedjenih na jednom cipu ili kako se to zove SOC. Razlika je ogromna.

Ako si prelistao temu vezano za procesor koji posedujem, video bi da je Ljusa ugradio monstruma od cooler-a da bi spustio temperature na prihvatljive vrednosti u Full load situacijama.

Ne kazem da hladjenje nece biti dobro, ali ne mogu da budem 100% siguran posle generacije gde su RROD i YLOD bili dominantna prica prvih godina kako su se konzole pojavile. Nintendo generalno pravi mnogo pouzdaniji hardver od konkurencije. Problem lasera kod PS2 i kod PS3 je evidentan i ima ga dosta ljudi. Problem lasera kod GC-a i Wii-a je minoran, nema ga ni 2% svih prodatih konzola.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 19:08   #357
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Opet dragomix bice ponovo kljuc od silnog spama
Ima li kakvih informacija o psn supportu za nase drzave?Mada je rano da pricaju o tome vjerovatno
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 19:19   #358
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja se ne uzdam previse u to. Ako i budemo imali PSN store verovatno ce opet biti povoljnije napraviti UK ili USA nalog zbog svakakvih sadrzaja. Ja se samo nadam da ce i dalje moci i dalje da se uzima na UK storeu sa nasim karticama
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 19:30   #359
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Kupujes bonove i milina
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 20:08   #360
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Opet dragomix bice ponovo kljuc od silnog spama
Ima li kakvih informacija o psn supportu za nase drzave?Mada je rano da pricaju o tome vjerovatno
Ne znam kako diskusija o TDP-u konzole, poredjenjem hardverske i softverske acceleracije za PhysX i pricanje o igrama koje su predstavljene moze da bude spam?

Nikad nisam bio na PSN-u i XBL-u, do sad sam mislio da jedini Nintendo bojkotuje na svom eShopu zemlje treceg sveta, da je na PSN-u moguce kupovati prijavljen na srbiju. Izgleda sam se grdno prevario!

Kakvo je stanje sa XBL-om, dal tamo ima podrska za nas?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com