Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2009, 17:23   #61
vukoja
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 240
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 72 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Pa covece on ne zna kako da igra RTS igre, kamoli da igra kompleksne, to nije za njega, treba mu nesto fool-prof
Jesi uopste citao komentare?

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ako mene pitas - HoI 2, zabava = 0
Slicna, a znatno zabavnija (i manje kompleksna) je Civilizacija IV. Ako nisi (a nisi) dosada igrao slicnu igru, imas odlican tutorijal, za razliku od HoI 2.
Kako kome
To za tutorijale se slazem mada ima nesto na wikiju sto je meni pomoglo da se snadjem. Zato se na pocetku lepo uzme USSR kod koje ne moras da brines ni za mornaricu i minimalno za avijaciju dok se ne uhodas. Na greskama se uci
vukoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 17:29   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Za HoI2 imaš HoI2Wiki na kome možeš bukvalno da naučiš sve o igri, samo ako nisi lenj da čitaš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 17:35   #63
Felix_Domestica
Član
 
Član od: 17.7.2007.
Poruke: 159
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Heheh, opusteno. Ne bih igrao HoI2, ne volim apsolutno nista sto ima veze sa WW1 i WW2, tako da cu preskociti to. Evo Anno 1404 je instaliran, zajedno sa win7 i jako mi se svidja za sad. Dosta je komplikovan ali snaci cu se. A i nabavljam m2 total war ovih dana pa cu i to da probam. I nije problem ako je nesto kompleksnije malo, vec mi je pun ***** pojednostavljenih stvari koje skontam za par sati igranja i onda smore.
Felix_Domestica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 19:02   #64
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Meni se jako dopadaju fore sada sa buducnoscu i tim naprednim tehnologijama.Pocele da smaraju strategije gde koristim luk i strelu ili obicne tenkove i tako to.A najvise bih voleo da ima neka fora gde imas sadasnju tehnologiju protiv neke bliske buducnosti(kao u TWu recimo,odnosno Generals vs TW tako nekako ).Voleo bih da vidim nesto tako gde je danasnja tehnologija underpower a opet da moze da se suprotstavi svim tim robotima i tako to
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (20.12.2009), Eddy (19.12.2009), Lich_king2 (22.12.2009)
Stara 5.1.2010, 15:16   #65
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

draž strategija je u masovnosti. dok u pucačini upravljaš tog jednog lika, ili u simulaciji vožnje voziš ta jedna kola, ovde upravljaš mnoštvom takvih i krećeš se mnogo većim površinama, što sa sobom povlači i veću odgovornost, nije baš prijatno kad čuješ od svojih ljudi izjave tipa "every moment i live.... is agony"
dalje, stvaraš, kreiraš, praviš taktike, a ne samo rušenje...
pokies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 15:37   #66
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Ne shvatam srž strategija?

"Globalna perspektiva o tvrdim i mekim igračima drastično se izmenila od pojave Nintendovog Wiija, kada su hajvani koji mlate daljincem ujahali u casual kategoriju, a Gears of War/Halo/Metal Gear igrači na Xboxu 360 i Playstationu 3 proglašeni hard-core monstrumima. Vrlo simpatično. U koju kategoriju onda spadaju igrači koji uživaju u C&C igrama ili Civilizationu? Hiperkomandosi? Nuklearni specijalisti? Nešto treće što zvuči podjednako gromopucateljno? Kako, naposletku, nazvati nekoga ko se hvata u koštac sa Hearts of Iron III? Princ tame? Lord of the Rings? Galaktus?"


Posto je Kuzma objasnio da HOI(bilo koji nastavak) nije za vas bezveznjakovice ja bih vam preporucio da igrate Stronghold 1 ili nastavak Stronghold Crusader. Sarena grafika,jednostavan interfejs,malo kompleksnija ekonomija ali nista sto vas FPS um ne moze da podnese....
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
Dijenek (16.8.2014), Jacob (22.1.2010), player1 (5.1.2010)
Stara 5.1.2010, 16:24   #67
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Ako ocete takticku ali dosta brzu RTS igru Warcraft 3 se podrazumeva, koliko tu razlicitih taktika ima videcete i sami, a igra je, vecina ce vam reci, jedna od najboljih ikada, po meni najbolja
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mrki023 na korisnoj poruci:
Auror (5.1.2010)
Stara 5.1.2010, 18:35   #68
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

Pa ima i u C&Cu ja tek skoro poceo da igram KW preko neta do sada uvek igrao protiv kompa.Cudo sta sve mozes da naucis od igraca sa neta.Od level 1 do levela 7 postao sam 5 puta bolji igrac,a tek sta ce biti kasnije....Jednostavno igranje strategija preko neta je nesto sto nijedna druga igra ne moze da pruzi,sta mogu da naucim od igraca NFS-a preko neta?Ili FPSa....MMO igre ne ubrajam u to jer su one i pravljene samo za net,ali u strategijama se uvek mozes usavrsiti sto mi je najbolji njihov deo.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:12   #69
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Ne shvatam srž strategija?

HoI, Victoria, EU, Crusader Kings i njhovi nastavci nisu baš toliki bauk da njihovom kompleksnošću pretite svima.

U svakom slučaju, ako hoćete malo komplikovanije vojne strategije nabavite AGEODov serijal igara (American Civil War, Napoleon's Campaigns i Birth of America).

Poslednja ispravka: Grimm_SBL (5.1.2010 u 19:24) Razlog: lapsus calami :)))
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:54   #70
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Ne shvatam srž strategija?

Pa ja ni ne prijetim jer ja sebe prvenstveno smatram CS 1.6 igracem onda COD igracem, a tek onda sam poceo da sibam HOI. Ali sto jes,jes, odje polovina ljudi nema zivaca ni da predje onaj osnovni tutorial od 5-6 djelova...

Sad bolje igram HOI nego CS 1.6. ako smijem uopste nivo skill-a u jednoj i drugoj da poredim....
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2010, 15:09   #71
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom

Ko nije igrao neku Paradoxovu igru ne zna sta je zaraza.

Dosta su zahtevne za pocetnike al jednom kad se navuces nema sanse da ostavis

Poceo sam jos 2000 sa EU pa EU 2,onda CK pa Vicky i HOI i HoI 2 i na kraju EU 3 i Rome, evo i posle deset godina igram te Paradoxove strategije sa istim zarom

I moja preporuka za igru koja nije Paradoxova - Shogun Total War,cesto nezasluzeno zapostavljena pored drugih TW igara iako je po meni najbolja.

Citat:
vukoja kaže: Pregled poruke
Jesi uopste citao komentare?


Kako kome
To za tutorijale se slazem mada ima nesto na wikiju sto je meni pomoglo da se snadjem. Zato se na pocetku lepo uzme USSR kod koje ne moras da brines ni za mornaricu i minimalno za avijaciju dok se ne uhodas. Na greskama se uci
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Za HoI2 imaš HoI2Wiki na kome možeš bukvalno da naučiš sve o igri, samo ako nisi lenj da čitaš.
Wiki i Paradoxovi forumi, i sam Johan je cesto na forumu i odgovara na pitanja igraca u vezi igre,sada ne toliko cesto kao u pocetku kompanije ali tu su i ostali tvorci igre kao i mnogo znalaca sa ivelikimskustvom na forumu uvek spremni do pomognu ako negde zapne,samo pitas

Poslednja ispravka: DeCoy (22.1.2010 u 15:17)
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporučite mi igru! stewazy O igrama uopšte 5628 10.2.2024 17:49
Vaša prva strategija Nikola95 Strateške igre 330 8.10.2011 18:55
Omiljena strategija Fantom.Noci Strateške igre 120 4.6.2007 0:13
Pomoc: NAJBOLJA SPACE STRATEGIJA mare [bre] Strateške igre 17 29.5.2006 15:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com