Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.4.2018, 3:30   #7201
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Problemi sa triple bufferingom ili drajverima za grafičku? Nisu bez veze drajveri narasli na skoro pola gigabajta downloada.
Ne vidim bilo kakve probleme sa drajverima i ne znam kakve veze ima triple buffering sa bilo čime kada je vsync isključen. Glavna prednost G-sync monitora je što rešava problem koji imaju monitori sa fiksnom frekvencijom osvežavanja, tj. ne treba im vsync da eliminišu tearing, a samim tim nema problema ni sa input lag-om. Kada bi na standardnim monitorima bilo potrebno samo limitirati fps i na taj način eliminisati tearing i input lag, onda niko ne bi bio lud da daje silne pare za G-sync monitore. Ali dobro..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 3:33   #7202
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Glavna prednost G-sync monitora je što rešava problem koji imaju monitori sa fiksnom frekfencijom osvežavanja, tj. eliminiše tearing bez input lag-a (sve to bez potrebe za vsync-om).
Ali G-Sync i dalje ne rešava problem vidljivih promena u dinamici slike svaki put kada neoptimizovana igra počne da pravi nagle promene FPS-a.

Primer, imaš igru koja na G-Sync monitoru non-stop dinamički obara frekvenciju sa recimo, lupiću, 75FPS na 45FPS. To se itekako primećuje jer pokreti na slici počinju da se "razvlače". Možda ne na monitorima od 144Hz ali to je i dalje u domenu naučne fantastike za većinu običnih smrtnika koji ne mogu da priušte sebi i srazmerno jaku grafičku karticu da bi stvarno uživali u G-sync tehnologiji bez pomenutih problema.

Ljudi su ubeđeni da su G-Sync i Free-Sync magija koja rešava sve probleme V-synca a u stvari i one dolaze sa svojim setom problema.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 10:22   #7203
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
To što sam ja "zalutao", kako ti kažeš, je fundamentalan element svakog role-playa a to podrazumeva da ja kao igrač treba da imam potpunu slobodu da definišem svoju putanju i prioritete.

Međutim, namerno oduzimanje pošteno zasluže nagrade, samo zato što igrač nije unapred pratio zacrtan šablon razvojnog tima, se zove forsiranje sakate gamplay mehanike koja je trebala da reši ono što CCP očigledno nije znao kako da reši.
Nije to fundamentalni element svakog RPGa iz prostog razloga jer sve RPG igre nisu iste. Pa ova igra ti je dokaz za to. Ne postoji RPG slican Witcheru 3.

Opet velim, Witcher igre se vrte oko izbora/poslijedica usko povezanih sa odlicnom pricom, karakterima i dijalogom. Levelovanje, nagrade, loot, napredovanje, sve ovo je sekundarno. To su i developeri davno izjavili.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 10:51   #7204
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Upravo zbog toga igra nije RPG. Po ne znam koji put, igra je akciona avantura. Ne znam sto su vam puna usta toga da je igra RPG.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:14   #7205
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zato sto je RPG

Starac je u pravu, razne igre spadaju pod RPG koje se razlikuju u svim segmentima. Witcher nikad nije imao fokus na loot, sto je i logicno, a sta pa da lootoujes , jedan mac iznova i iznova. Nije mu to ,sto bi rekli, strong point.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:17   #7206
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ali G-Sync i dalje ne rešava problem vidljivih promena u dinamici slike svaki put kada neoptimizovana igra počne da pravi nagle promene FPS-a.
To stoji, ali to je više problem koji treba da reše developeri neoptimizovane igre. G-sync/Free-sync istovremeno rešava screen tearing + lag i to je ipak već nešto, pogotovo uz lepo optimizovanu igru.

Ako je nešto u svemu tome za osudu je glupi rat između zelenih i crvenih gde te kupovina monitora vezuje za jedan od njihovih ekosistema.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:20   #7207
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nije tradicionalni RPG, medjutim to nije bitno.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 18:51   #7208
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Zato sto je RPG
Akcioni RPG. Bar od dvojke, pa na dalje. Kec je neki hybrid (npr. dodge zavisi od statiskika, kao u klasicnom RPGu).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 18:55   #7209
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Dvojka je vec krenula u tom pravcu (akcioni rpg) a finalni deo je podigao na visi level...Wild Hunt je akciona avantura sa rpg mehanikom i zato i jeste zablistao vise nego prethodne igre iz serijala
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 19:10   #7210
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Dvojka je vec krenula u tom pravcu (akcioni rpg) a finalni deo je podigao na visi level...
Jok. Dvojka i trojka su indenticne po tome. Sve razlike su finese.

Jedina je razlika sto je trojka akcioni open world RPG, dok je dvojka "samo" akcioni RPG.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 20:02   #7211
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Akcioni RPG. Bar od dvojke, pa na dalje. Kec je neki hybrid (npr. dodge zavisi od statiskika, kao u klasicnom RPGu).
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 22:25   #7212
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Bascelik (5.4.2018)
Stara 5.4.2018, 22:34   #7213
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3



https://youtu.be/QCv2Iz9htJ8?t=5
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2018, 1:48   #7214
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Akcioni RPG. Bar od dvojke, pa na dalje. Kec je neki hybrid (npr. dodge zavisi od statiskika, kao u klasicnom RPGu).
To je ono što mene počinje užasno da nervira kod "savremenih" RPG naslova. W3 bukvalno nema nikakav osnovni set atributa već progresiju lika diktiraju isključivo oprema i nekakav sistem traitova/perkova. Meni je recimo neverovatno da je, primera radi, sistem fine Persuasion gradacije čiju jačinu diktira broj uloženih poena u taj atribut u Witcheru 3 zamenio sistem "imaš Axii 3/3, nemaš Axii 3/3". Bukvalno čim se nabavi maksimalan Axii svaki dalji Persuasion check je zagarantovan da uspe dok klasični RPG sistem i dalje ima mogućnost faila.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (6.4.2018)
Stara 9.4.2018, 21:07   #7215
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2018, 17:59   #7216
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ova igra... već posle 20 sati mi je počela da zadebljava koža na sredini palaca leve ruke od silnog pritiskanja space key-a i to najmanje u borbi.

Ovaj put ne igram na Death march nego Blood and Broken bones, jer mi je jedno takvo iskustvo dovoljno do kraja života.

Igru bukvalno mogu da sumiram ovako:
Osmeh na licu:
1) Kad isključim UI i jašem, trčim kroz šumu
2) Kad pratim neki urnebesan dijalog
3) Kad iskasapim neprijatelja uz fantastičku koreografiju

Grimasa na licu:
1) Kad poginem od pada sa visine
2) Kad pokušavam da biram kog neprijatelja hoću da napadnem
3) Kad igra startuje combat posle cutscene a zaboravi da mi uključi komande

Igram ponovo zbog ekspanzija, nisam ih do sada prešao, ali dva prelaza igre će mi biti dovoljna, prvi je bio 400 sati, nadam se drugi 150-300.

Gwent, definitivno najbolji side game EVER!

Igra bez combat sistema najbolja stvar za zabavu ikada napravljena. Sa combat sistemom, dosta lošija.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (10.4.2018)
Stara 10.4.2018, 21:19   #7217
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja tokom prvog prelaza nisam mogao organski da podnesem GWENT. Onda sam u drugom OCD prelazu rešio da ga pošteno naučim jer sam hteo da kompletiram achievemente među kojima su mi falili svi vezani za GWENT.

Početak je težak jer je osnovni dek koji se dobija užasan. Da stvar bude gora ne postoji nikakva jasna indikacija koju kartu koji NPC drži pa onda nasumičnim lutanjem od NPC-a do NPC-a, na šta odlazi 95% vremena tokom kompletiranja kolekcije, često dolazi do situacije gde je protivnik prosto prejak sa svojim dekom i tu nema pomoći osim dolaska kasnije.

Tek kada se sklopi prvi, koliko-toliko, kršten dek postaje zanimljivo ali isto kao kod ostatka igre kako vreme prolazi i broj skupljenih karti se povećava tako GWET prelazi u rutinski smor. Northern realm dek sa minimumom osnovnih karti (26), pun set špijuna (Dijkstra, Thaler, Mysterious Elf i Prince Stennis), najvše dva Decoy za uzimanje neprijateljskih špijuna, maksimalno dve Commander's horn karte i Dandelion za dupliranje redova i ostatak Hero karte ali tako da svaka ima neki dodatan efekat (osim Geralta i Ciri naravno koji idu na +15 snagu). To je dek sa kojim sam bukvalno uzeo sve što je moglo da se uzme u igri, uključujući i achivement za Skellige dek iako je u jednom delu moralo da se baš igra sa Skellige dekom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2018, 21:39   #7218
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ti si onda baš imao truo RNG. Ja sam jutros pobedio dva lika sa najboljim monster špilom iz prve, i juče dva lika sa najjačim Nilfgaard špilom iz 3-4 pokušaja.

A ni moj Northern Relms špil nije ništa posebno. Jedan heroj, standardni jak treći red sa katapultima i trebušeima, medik, 2 decoy-a, pešadija i strelci sa bonusom za kopiju karte i Commander's horn x2.

Svakoga možeš da pobediš ako te hoće RNG u izvlačenju i tokom partije. Pogotovo ako NPC donese neku čudnu odluku tipa da uradi pass i pokloni ti rundu sa malo poena.

Sećam se da kad sam ja prelazio prošli put da baš nisam imao sreće protiv onog brodograditelja/ribara u Valenu i da me je dobio nekih 20 puta pre nego što sam ga pobedio.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2018, 22:55   #7219
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Svi moji dekovi su bili kompletni tako da sam mogao da biram sa čime ću da igram ali mi je Northern realms delovao kao ubedljivo najjači univerzalni dek sa hard counterima protiv svih frakcija.

Protiv monster deka dovoljno je pustiti protivnika da ispuca Muster i ostane bez karata čak i ako je potrebno žrtvovati prvu rundu ili Villentretenmerth kartom pobiti ceo Muster summon koji obično uvek nosi istu jačinu. Nilfgardian dek se oslanja na spamovanje špijunima i hero kartama velike jačine, problem koji se lako rešava Decoy kartama i izgladnjivanjem neprijateljskog špila. Scoia'tael iskreno nisam ni primetio, po meni čist free kill kada ga protivnik igra. Skellige deck se bukvalno oslanja na nadanje da će u deku pasti Cerys koja može da summonuje Shield Maidens iz deka, bukvalno identično kao Muster u monster deku. Northern realms mi je bio najteži jer je uvek postojala šansa da protivnik ima iste countere kao ja u svom špilu. Sve ove taktike bukvalno uvek pale i mora stvarno da se desi loš RNG za početni špil karata da ne uspeju.

Gwent samo na prvi pogled deluje kao komplikovana igra ali je u principu izuzetno jednostavna. Sve što je potrebno za uspešno igranje je praktično nabavka dobrih karti. Zato nije ni čudo što u ovakvom formatu kakva jeste u Witcheru nije mogla da se prosto prekopira za multiplayer varijantu. Prosto je previše bazična.

Poslednja ispravka: Neutrino (10.4.2018 u 23:05)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2018, 14:56   #7220
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Igra je zanimljiva i unikatna i ko je voleo Gwent u Witcher igri, ovaj orginalni ce voleti jos vise.
Ja nekako sve čujem upravo suprotne komentare, da se ljudima multi verzija ne sviđa jer je prekrojena do neprepoznatljivosti. Ne igram GWENT zato što ne podnosim CCG igre tako da ne mogu da pričam iz sopstvenog iskustva (ne računam sat-dva u ranoj alfi).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com