Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2013, 12:37   #1
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Htpc+nas

Pozdrav,

Konačno sam rešio svoje stambeno pitanje i sad sam u fazi planiranja troškova da se sve to sredi i u procesu štemovanja zidova za kablove. Potrebni su mi saveti i predlozi za moj "mainframe" ta se tako izrazim.

1. Predlog za horizontalno kućište, ponuda u nas Srba je baš jadna. Kućište će da stoji na mom Akai pojačalu koje je golemo tako da što veće to bolje, ionako hoću da ga natrpam hard diskovima. Pojačalo je sive boje i TV ako pazarim ovaj koji sam planirao će takođe biti siv tako da bi siva boja bila definitivno veliki plus. Ona specijalizovana kućišta za HTPC izgledaju super ali su skupa, mada ako uštedim na ostalim komponentama dolaze u obzir.

2. Procesor, grafička, ploča
Najveći posao koji treba da rade je bly ray 3d filmovi. Neki predlog je dobrodošao, kao i link gde ima više informacija o svemu ovome da ne guglam akronime i cene/specifikacije procesora na svakih 10 sek. Za oko mi je zapao AMD A6-5400K APU, mada me kod njega brine koliko je bučan fabrički kuler i da li postoji mogućnost da se pasivno hladi nekim hladnjakom pristojne cene. Da li postoji neko intel rešenje komparativne cene koje je tiše i štedljivije?

3. HD
Brzina nije bitna, glavno je odnos cena/zapremina. Što tiši u radu to bolje. Treba mi 4TB.

4. Napajanje
PicoPSU bi trebao da odradi posao ali nisam baš 100% siguran. Da li uopšte imaju da se kupe kod nas. Svi saveti više nego dobrodošli.

4. Audio
Da priključim na lampaša da li mi je bolje da pazarim neki DAC ili dobru zvučnu kartu? Koliko uopšte mogu da očekujem od ovoga, nisam neki audiofil ali nisam ni gluv, oseti se razlika kad puštam sa kompa ili sa nekog pristojnog CD plejera.

5. Storage
Ovo mi je najveći problem. Ja i žena imamo oboje službene laptopove, ja imam desktop PC i ona ima svoj laptop.
Moj adsl provajder mi je udelio neki jadni modem/ruter, sad kad kopiram neki malo veći fajl preko mreže traje pola sata, wireless je katastrofa. Ne znam da li mi je bolje da jednostavno kupim bolji ruter, ili da se zezam sa kompom i pravim od njega hotspot.
Softver je isto tako problem. Obzirom na primarnu funkciju ne mogu baš da instaliram FreeNas. Ne znam kako linuks podržava bly ray 3d, kodeci i ostalo.

6. Set-top-box
Da li mogu da ga zamenim nekom dekoder karticom, u ovo se uopšte ne razumem. Da li su kanali nekako enkodirani pa samo provajderov uredjaj može da ih obradi. Ne treba mi još jedna kutija ispod TV-a.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mini tastatura za HTPC Eightball Ostale komponente 9 23.4.2013 7:59
HTPC konfiguracija djole88 ŠDK - Osnovne komponente 17 5.3.2012 11:11
HTPC davidhaker26 Osnovne komponente 19 26.10.2010 19:51
Kako da od starog laptopa napravim HTPC? Salito Modovi 3 5.11.2009 22:38
Predlog za test drive rubriku: Zamena za HTPC racunar rubiroza Tekstovi u SK 1 6.10.2009 21:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com