Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2009, 15:22   #1
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Koja zvučna za Altec Lansing PT6021?

Nedavno sam zamenio najobicnije i najjeftinije racunarske stereo zvucnike (plastikance) za Altec Lansing PT6021 koji, relativno malu sobu, dosta dobro ispunjuju zvukom. Zanima ne koju zvucnu kartu bi trebalo da pazarim da bih iskoristio potencijal pomenutih zvucnika? Cena nije toliko bitna (limitiran budzet 300e). Napominjem da mi jacina zvuka nije toliko bitna koliko kvalitet. Za sada radi integrisana zvucna na ploci Gigabyte GA-965P-DS3, Realtek naravno. I jos nesto, planiram da slusam nekompresovanu muziku i u tu svrhu za kopiranje originalnih Audio CD-ova na HDD koristim program EAC (Exact Audio Copy), koji nudi WAV i FLAC ekstenzije pa me zanima koji format pruza verniji zvuk? Velicina fajla nije bitna, imam veliki HDD... Ovo je prva tema koju postavljam pa se izvinjavam ako je bilo nekih gresaka... Hvala unapred...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 15:38   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pomoc oko zvuka

WAV je totalno nekompresovani zvuk i najverniji je originalu,ali nema niakave potrebe da ga koristis FLAC ce sasvim zadovoljiti tvoje zvucnike.Za te zvucnike nemas potrebe kupovati bas nesto tako besno po ceni.Racunar koristis iskljucivo za muziku ili ti je bitan i zvuk u igrama i filmovima?Planiras u buducnosti da kupis neko pojacalo pa ti je potrebna opricka/koaksijalna veza?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 16:27   #3
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zvuka

Ne, ne planiram da pazarim pojacalo, jer mi nije (toliko) bitna jacina zvuka (ipak sam podstanar, samo koliki-toliki kvalitet tj. ono sto ovi zvucnici mogu da pruze... Svestan sam da ovo nisu vrhunski zvucnici, ali cu vremenom prelaziti na kvalitetnije kad budem vise znao i ucio o (kvalitetnoj) reprodukciji zvuka... Bitni su mi i igre i filmovi, ali je za nijansu bitnija muzika... Hvala na pomoci oko ekstenzije... (samo mi je malo nezgodno sto takvi fajlovi nemaju podrsku za tagove pa ne mogu da ih organizujem u biblioteci medija WM plajera)
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja zvučna karta? TypeR ŠDK - Zvuk na računaru 6 19.3.2008 1:02
Pomozite mi da se odlucim izmedju Altec Lansing MX5021 i Altec Lansing CS21 maksbi ŠDK - Zvuk na računaru 57 17.8.2006 21:50
Altec lansing 621 ili MX5021 Strangelove ŠDK - Zvuk na računaru 7 19.5.2006 0:21
Altec Lansing AVS300B 2.1 MarkoFaca ŠDK - Zvuk na računaru 2 3.4.2006 11:44
Altec lansing Rakic90 Zvuk na računaru 15 17.3.2006 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com