Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2018, 15:27   #1
Weasel
Član
 
Član od: 14.10.2014.
Poruke: 51
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa zvukom

Ne znam kako da postavim tacno temu drugačije pa ću ići sa ovime.

Dakle donedavno sam imao neke stare zvučnike, ne znam im baš model, uglavnom radili sve do pre 3,4 dana kada sam počeo odjednom da gubim zvuk i primetio sam da se ona guma što stoji na rupici za priključivanje slušalica pomera i mislio da to pravi problem ali onda na primer ponovo priključim slušalice (koristim slušalice za mobilni telefon pošto generalno od klasičnih kad ih dugo koristim uši me bole pa samo njih koristim za mikrofon a sluške za telefon priključim umesto samih slušalica) i onda nema problema, zvuk radi i sve to jedino što sam primetio da ima neko krčanje/zujanje/pištanje kada ne puštam nikakav zvuk ali nije toliko čujno kada slušam muziku ili igram, onda imam ponekad momente kada mi se zvuk generalno slabije čuje, pa sam pokušavao od pozadi direktno slušalice da priključim, zvuk opet se slabije čuje, ista priča i napred. Onda sam kupio nove zvučnike pokušavao sa njima ista priča manje više jedino to što nečujem nikako lepo kao što sam čuo sa starijim zvučnicima.

U jednom trenutku sam rekao da izvadim priključak za mikrofon i onda se zvuk na zvučnicima čuje baš kako treba nema krčanja i to, to jest nema više mikrofonije a čim priključim dobijem tu mikrofoniju ili kako se već zove... a kada priključim samo slušalice (normalne slušalice i slušalice za telefon) nema promena jedino to što se vrlo slabo čuje na sluškama za telefon a na običnim slušalicama se ne čuje ništa, nema nikakvog zvuka. Naravno menjao sam neka podešavanja preko Realtek aplikacije da vidim dal nešto može da pomogne ali ne znam šta je problem, probao sam i da skinem novu verziju RealTek aplikacije (skidao sam najnoviju aplikaciju za drajvere preko sajta za matičnu koju koristim i nema promena). Takođe stari zvučnici su sve radili normalno sve do pre nekoliko dana znači, imao sam mobilni telefon priključen na AUX izlaz za alarm i isto tako normalne slušalice priključene za mikrofon i za telefon na ulaz za slušalice i sve je radilo, kad bih završio za kompom i krenuo na spavanje, izvadio bih samo priključak za sluške za mobilni, ne za mikrofon i zvuk je radio sasvim fino, bez obzira dal za alarm ili ovako ako bih hteo da pustim muziku u kući. Sad kad priključim AUX izlaz na novim zvučnicima, čuje se i sve to ali onda nema nikakvog zvuka na samim zvučnicima kad pustim nešto na kompu, tipa youtube i slično, a kad imam prikačen mikrofon ulaz onda dobijam tu mikrofoniju, a kada priključim slušalice i na zvučnike i na sam kompjuter na prednjim ulazima nema zvuka

Stvarno ne znam kako da rešim problem pa evo odlučio da napravim topic i da vidim kako i šta ovde.
Izvinjavam se na neurednom topicu pošto sam napisao sve u detalje
Weasel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2018, 14:24   #2
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa zvukom

Pozdrav! Jesi li probao druge slušalice? Npr. jesi li od nekog prijatelja uzeo baš prave kompjuterske slušalice, ne za telefon, i probao? Ako nisi probaj pa javi.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom 2 Pedja26 Zvuk na računaru 3 16.3.2012 3:47
Problem sa zvukom gitaros Zvuk na računaru 1 12.9.2011 14:30
problem sa zvukom pantelicdragan Kvarovi 1 12.7.2010 23:36
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa zvukom GameFREAK Kvarovi 0 12.8.2006 1:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com