Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2013, 2:29   #221
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Treba samo biti objektivan
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 8:01   #222
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ljudi vratio sam robu ! Posto sam prevaren na KP. Opisacu vam postupak !

kad vas neko prevari ,idite na njegov profil ,kliknite Prijavi. Opisite sta se desilo ,cak iako toga nema u Inboxu ,posto je moguca i komunikacija mailom / telefonom.

Ukoliko ste KUPAC i prijavite prodavca ,dobijate njegov IP ,dobijate Papir za tuzbu u elektronskom obliku u PDF formatu.

U tuzbi su navedeni:

- sta je doticni uradio
- zadnje vreme logovanja
- ip adrese kojima se logovao

To samo odstampate i odnesete u Osnovni sud i Voila ! Lik ja naje**.

Fazon br 2 :

Umesto da odstampate to ,lepo posaljite liku mailom (svakom se vidi mail) taj PDF fajl. Obicno se poplase i pre nego sto ih tuzis i vrate novac !

KP u svakom slucaju blokira mu nalog ,jer kupac je u pravu. Dovoljno je samo da brzo reklamiras kvar / falicnu robu.

Pravda je itekako isterljiva ! Vracene su mi pare za hard disk koji je stigao pun bad sectora.


Sta vise KP je to mnogo bolje resio nego Limundo. Pozdrav.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 10:46   #223
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Jednom mi samo stigao HDD (stariji covek, pa nije znao ni sta je sentinel) sa puno bad sectora ,ali covek mi uvazio primedbu i vratio pare ,ja njemu HDD. Ja recimo na KP kupujem od ljudi koji imaju 5 pozitivnih.
Jel to ima veze sa ovim
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 15:41   #224
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ne, pisao je posle o drugom hardu za koji mu je prodavac rekao da nema nameru da mu vraća pare i da više neće posećivati KP.
Inače, to je lepa fora za plašenje zlih prodavaca, jer većina nisu ni pravi prevaranti a kamoli nešto više, pa će s toga verovatno vratiti pare. Osim toga, rekao bih da takva tužba nema velike šanse da prođe pred bilo kojim sudom jer je teško dokazati ko je tu koga zavrnuo, a i postupak bi veroatno doneo samo moralnu satisfakciju tužiocu i pare advokatu.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 18:02   #225
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Mene su dva puta zeznuli s mobilnim telefonima, heh...oni su naročito zgodni za muvanje, koliko sam primetio. Mada, imao sam i pozitivnih iskustava sa kupovinom na KP (periferije i slušalice), pa ne mogu da budem previše oštar...
Imao sam i ja, ali to ne znaci da ne treba biti oprezan. Pri svakoj kupovini treba imati rezervni plan u slucaju da vas *****u a su sanse velike da apsolutno nista ne bude sumnjivo kod kupovine. Ja sam to naucio na tezi nacin, ali niko ti ne moze pomoci, iskljucivo zavisi od tebe sta ces da uradis ako ti se to desi. Sam KP je idealno leglo za *****re, jer fakticki postoje 90 sanse da nece odgovarati za sumu od 10k. Promeni email, broj i sve ispodcetka za narednu ovcu. Jedini izbor u toj situaciji je da licno reagujes Bilo je slucaja ''cepanica,''parfemi'', graficke kartice...u posljednjih par meseci poprimilo je razmere epidemije, mada ne krivim ih, moze im se prvo zbog debilnog sajta koji je apsolutno kriminalno friendly, pa do sistema i drzave koji tvoj iskaz ostecenosti upotrebe za brisanje njihovog pravnog ******...
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 13:40   #226
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Vratio sam pare ! Ali moram da kazem da u zivotu nisam upoznao veceg idiota. Kako se raspravljati sa covekom (detetom) od 17-18 godina ?

Naime moja prazna pretnja PDF fajlom koji sam dobio od kupujem-prodajem je urodila plodom.

Pristao je da mi vrati pare ,ali da ja platim postarinu. (?!?!?!?!).

Ako dodam 2 postarine (oko ~700) + telefonski racun (bogami bilo je bar pola sata), ako dodam da mi je taj hard disk nekako povukao napajanje (ganc novo) ,pa jednom PC nije hteo da ukljuci iz prve, pa mi pao health na drugom hdd 3% (spin up error, sreca nema bad sectora) od 1TB ,rekao bih da za 3000 dinara koliko sam povratio novca ,nisam postigao nista ,osim "neke licne pravde".

Kako god ,vrlo je tesko trgovati ponekad, jer neki ljudi su jednostavno ... (ne smem da napisem)

Sto je najgore ,lik nije znao sta su bad sectori (?!?!?!) ,sta je HDD sentinel i kako "je njemu radio ,a meni nece" (lol), a disk klikce-klakce kao lud. Nocna mora. I povrh svega ocekuje da pisem administraciji kupujem prodajem ,jer su mu blokirali nalog i da skinem negativnu
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 13:47   #227
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
I povrh svega ocekuje da pisem administraciji kupujem prodajem ,jer su mu blokirali nalog i da skinem negativnu
Ma na kraju si dobro prošao. Ja sam jednom kupio (ne)ispravnu ploču na limundu, i sve što sam dobio od njihove administracije je "možete prodavcu dati negativnu ocenu". Da, dao sam prodavcu negativnu ocenu (ploča je još uvek kod mene),a njemu su tu negativnu ocenu kasnije izbrisali. KP je izgleda dosta bolji što se tiče takvih stvari.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 14:04   #228
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Imao sam puno srece, jer sam blefirao.


Pogresio si samo u jednoj stvari.

Ne treba samo da das negativnu. Vec negativna + prijavi prevaru. Sta se onda desi ?

Pa evo ovaj clan je dosad imao 6:0 ,ja sam dao negativnu i prijavio prevaru i njemu su zabranili nalog i dodali negativnu 6:1 i pise :

NAPOMENA: Ovaj korisnik je blokiran od strane naše administracije.

Onda napises sajtu KP da hoces da tuzis clana ,oni ti posalju PDF fajl sa celom tuzbom. Na tebi je samo da ga odstampas ,das potpis i odneses u Osnovni sud.

E sad posto nisam lud da za 3000 se tuzim i ganjam i pitanje da li cu "proci" ,ja sam blefirao.

Poslao sam taj fajl decku. U njemu pise cak i njegov IP On se valjda poplasio.

Jos sam blefirao da ce imati ogromne troskove i da sigurno dobijam tuzbu ,posto vec ima blokiran nalog i negativnu ,a i KP mi je izasao u susret.

Verovali ili ne ,sam se javio sa SMS da ga nazovem. Posle cirkusne predstave, mislio je da ne blefiram ,jer sam tog popodneva svakako "krenuo u sud". Blefiranje je upalilo. Vratio sam 3000, ne toliko, jer sam prevaren ,vec mi je digao lik secer, sto mi je hard disk nekako povukao i drugi disk. Hard disk je tesko smece bio.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 17:47   #229
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Pa u sustini samo ti blef i pomaze. Ti si imao srecu pri rizikovanju, pa te je ovaj lik shvatio za ozbiljno(neiskusan).
U mom slucaju se sve zavrsilo na blokiranju i nista vise, pdf-a ni traga...
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 23:46   #230
rotman
Novi član
 
Član od: 4.4.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ja sam se učlanila i na Limuno i Kupindo, pre par meseci, samo što prodajem knjige. Mislim da je 8 % provizije koju uzimaju zaista mnogo i dok se ne pojavi neki drugi dobar sajt, moći da se ponašaju kako hoće...
Nešto što sam primetila jeste da ljudi uopšte ne gledaju uslove prodaje...Kod mene su uslovi npr. jasni i zaista opisujem detaljno ono što prodajem
Kada gledam licitacije, nikako mi nije jasno kako ljudi licitiraju predmet koji jedva da ima opis, a u uslovima prodaje piše samo broj žiro računa.
Zatim, mislim da ljudi sa nekoliko hiljada pozitivnih ocena mogu da se ponašaju kako hoće i ako imaju više od 3 negativne iz istih razloga. U pravilniku je navedeno da neko ko dobije 3 negativne iz istih razloga "biće suspendovan"

E sada, kao što sam pročitala na jednom mestu da bi to trebalo da bude buvljak, ne slažem se. I ja sam kupila nešto povoljnije, ne tako lako dostupno, knjige koje sam trazila po nekoliko godina upravo na ovom sajtu...
Mada i mene nerviraju ljudi koji do poslednjeg minuta posmatraju predmet, a ne licitiraju odmah (valjda svako zna koliko ima para) ili što je još bolje, oni koji zaborave, pa posle traže da se predmet ponovo stavi na licitaciju zato što im ne odgovara povećana cena na Kupindu (dva puta mi se to dogodilo)
Iskreno, kada je u pitanju tehnika, teško da bih se usudila da kupujem. Sigurno je da ima poštenih ljudi, ali ....mozda samo licno preuzimanje
dok se oni zaista dobro ne organizuju (dobra zaštita kupaca).
rotman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 0:02   #231
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
rotman kaže: Pregled poruke
Mislim da je 8 % provizije koju uzimaju zaista mnogo i dok se ne pojavi neki drugi dobar sajt, moći da se ponašaju kako hoće...
Ako se pojavi taj neki novi sajt samo će ih iskopirati i ništa više. Čudo kad ne pukušavaju više da uzmu.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 0:15   #232
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

8%? Lepo oni skidaju... A ovo sa negativnim ocenama i da ne pominjem, meni skoro čovek sa 3 ili 4 negativne i možda 30-40 pozitivnih u posednjem minutu skinuo predmet. I naravno, nije uspela prodaja, pa sam ga ja kasnije po nižoj ceni kupio na Kupindu. Baš moram pogledati da li je tip i dalje aktivan.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 1:00   #233
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Kolekcionarstvo 10%

Drugih sajtova i nije da nema ali,svi hrle na žuto drvo
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 8:36   #234
rotman
Novi član
 
Član od: 4.4.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Nije da nema drugih sajtova, ali ja sam skoro kupila na sajtu kupujem-prodajem komplet knjiga po izuzetno povoljnoj ceni. Imala sam tu srecu da je covek posten, platila sam unapred, samo sto je on skinuo predmete koje je prodao, tako da nisam mogla da ga ocenim....Sve je bilo u redu, ali mogao je isto tako da se odjavi i nikom nista...Tako da je i to rizik
Ljudi bi trebalo da gledaju da li prodavac ima i postavljene predmete na kupindu...Desavalo mi se da knjige po izuzetno povoljnim cenama stoje na kupindu, ja ih prebacim na limundo i neko plati 3x skuplje. Mada, uvek kada prvo postavljam predmet na limundu, stavim daleko povoljniju cenu nego sto bi bila na kupindu...
Uvek pogledam zbog cega neko ima negativne ocene, nekada su razlozi zaista bezveze, i prodavci mnogo ocekuju (npr. nije me kontaktirao u roku-to je dva dana-mozda nekome ne radi internet ili je bolestan...kupac me je zvao na mobilni, a ja taj ne koristim-pa sto je stavio taj mobilni...)
Isto mi je logicno da ja kao prodavac izadjem u susret kupcu, a ne samo da trazim novac (npr. licno preuzimanje ispred moje zgrade, nemam vremena da se setam po gradu i jos jedanput nedeljno ispred zgrade u tom i tom periodu - pa sto onda prodaju)

Ali kada sam se uclanila i ja sam imala 0 ocena, licitirala predmet do odredjene sume, dalje mi nije odgovaralo, a nisam poznavala prodavca , tako da ne mora da znaci da neko vestacki podize cenu ukoliko nema ocena
Kazu da je ranije bilo 5 % kada su knjige u pitanju, pa su podigli proviziju, doduse u svim grupamaTako da sve mora da se proracuna....
rotman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 9:36   #235
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Mozes da ga ocenis ,iako je obrisao oglas. Dovoljno je da ste na tom oglasu razmenili samo 1 recenicu. Onda dobijes stavku : Oceni

(ovo gore Kupujem-Prodajem)

Danas sam narucio poslednji HDD koji je zvanicni Maxtor izdao od 1TB i vidim da je hard disk radio svega 4h. To je prakticno nemoguce ili je repairan ili su mu resetovane S.M.A.R.T vrednosti. No videcu danas ,narucio sam ga 4000 na rec da je "nov".

Fora je sto na limundu / kupujem-prodajem ne vredi kupovati mehanicku robu. Od mojih 120 transakcija sto na Limuntusu ,sto na Kupujem-Prodajem, samo sam imao probleme - sa hard diskovima.

Ako se kupuje elektronika ,a tu spadaju : Ploce, procesori, RAM memorije, Zvucne, Graficke, TV kartice itd itd... male su sanse da nesto ne radi ,jer elektronika "ili radi ili ne radi".

Kod mehanickih stavki (DVD rezaci ,Hard diskovi ,Kuleri) je to vrlo vrlo osetljivo. Od 5 kupovina cak 4 nisu valjale !

- hard disk od 250 GB (prepun bad sectora) ,ali covek nije znao ,zaista nije znao i vratio novac (stariji covek)

- dvd rezac ,zujao kao lud, lose citao (vidi se da je poceo da brljavi ,pa mi ga prethodni vlasnik - uvalio)

- hard disk od 1TB WD (prepun bad sectora) - vlasnik misteriozno nestao (Limundo)

- hard disk od 500 GB - pukim blefiranjem sam vratio novac

Danas mi stize jos jedan vrlo sumnjiv hard disk koji izgleda odlicno i kao nov i iako vlasnik ima 7-8 pozitivnih ,skeptican sam. Samo nisam mogao da odolim. Nije mi isto da ponekad platim diskove od 1TB za 3000 dinara ili 7000 dinara... Nije bas da je ovo zemlja za razbacivanje na new stuff. Sa druge strane, mehanicke stvari po meni treba - izbegavati u sirokom ruku. Sve je to rovljeno, drndano, gotovo ni jedan hard disk koji nisam kupio LICNO mi nije stigao normalan.

Mada kad se covek zamisli sto bi neko uopste prodavao hard diskove od 1 / 1.5 i 3TB koje je verovatno skupo platio po bagatelnim cenama.


A sto se tice blefiranja ,neko je napisao nije mu stigao PDF.

Fora je da ne treba samo da stavite negativnu ocenu. Vec uradite i to + ona opcija Prijavi. Kad prijavite clana administraciji ,dobijete IP i papir popunjen za tuzbu. Procedura obicno traje 24h ,dok oni to genericki sastave i nalepe IP.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 10:20   #236
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

@rotman ,pravo kažeš

U preseku,mnogi ljudi su neodgovorni i previše očekuju.Onda lako dođe do situacija za negativne ocene. Preko svega toga dolaze "protuve" sklone prevarama i smišljenim mahinacijama za sitne pare .

@Slađan85 ,između ostalog, kupio sam ranije 2 ganc nova diska (ja otvorio kesice) i 1 samo proban (imao 1 radni sat kad je stigao). Od ta 3 ovaj polovni je ispao extra (WD Blue) a druga 2 su isto savršenog stanja ali su loši modeli po sebi pa nisam zadovoljan.
Inače sam imao priliku na Limundu da kupim dobar disk (po opisu) ali je isti stradao u putu. Dobio sam od čoveka glat drugi disk.
Načelni problem oko hardova je što 90% ljudi ne zna/neće da se potrudi oko pakovanja i onda disk lako strada u putu ...

Na K/P kupujem malo i to samo u lokalu (lično preuzimanje) jer mi je totalno nesigurno mesto za bilo kakve varijante sem "oči u oči". I pored toga nedavno sam imao petodnevno natezanje za 1 RAM modul

Sve u svemu, Limundo je i onakav i ovakav ali,da bi trgovao tamo ipak treba malo više umešnosti u svakom smislu. Realno,msm da su tu ipak najmanje šanse za prevaru pri "trgovini na daljinu". Pritužbi je najviše na Li. što je i logično jer je i registrovani promet veliki.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 10:46   #237
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

A ti si se uhvatio hardova, iako vidiš da nema vajde od njih, i teraš dalje ..

FLAVIO, ja sam prodao 3 ili 4 harda na limunu ili KP, SVOJIH, ono, kad menjam za veći, i tako ... uvek originalne slike iz HDa i Sentinela ....

Ali, kad ga ja zapakujem, ne znam šta da mu rade, nema šanse da ga zeznu
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 11:41   #238
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
kad ga ja zapakujem, ne znam šta da mu rade, nema šanse da ga zeznu
Verujem,i ja isto ali,mnogi najčešće stave HDD između 2 parčeta stiropora.
Misle da su ga super upakovali ali su ustvari napravili medveđu uslugu ... Stiropor je dovoljno tvrd pa prenese skoro svaki udarac na HDD tako da ... k'o i da ga nema.

Tvrdim da je HDD koji sam dobio oštećen zbog toga i stradao. Čim sam ga uključio Health je bio manji ali radni sati isti kao na slici aukcije. Dok sam ga 2x provukao kroz brzi test expresno je od 0 stigao do preko 250 BS (ne WS). Cenim da je usput tresnut 2-3 puta i da je glava izgrebala ploču ... ne vidim kako bi se drugačije na moje oči BS širili ko epidemija !?!

On toppic (valjda )
Opasno me nerviraju zadrti prodavci koji se ponašaju kao da su Bogom dani. Šalju jednom i isključivo jednom službom dostave a plaćanje isključivo unapred i to na (skupu) PostNet uputnicu
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 13:02   #239
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Citat:
rotman kaže: Pregled poruke
Imala sam tu srecu da je covek posten, platila sam unapred
Ako na neki način sumnjaš u prodavca, a on traži uplatu u napred kako bi bio siguran rešenje je da mu ponudite pare za troškove prevoza, a ako neće onda je težak za saradnju.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Danas sam narucio poslednji HDD
Ja čim vidim tvoj post odma mi HDD prođe kroz glavu
Sve bih mogao da kupim polovno al HDD nikako.


Ja sam u glavnom sve samo prodavao i to isključivo na KP u početku sam sve naplaćivao u napred preko PostNet-a i naravno nikakvih problema nije bilo. Prodavao da se plati pouzećem bilo je sve ok dok mi pre nekog vremena nije vraćena pošiljka koja je vredela 20€ jer je bila lažna porudžbina. Od sada za manje vredne stvari tražim uplatu prevoza unapred.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 13:46   #240
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Limundo aukcija...

Ja uzmem kutiju koja je jesno 5 cm veća od HDDa, u svim pravcima...

Zgužvam novine, stavim dole, sam hard uviejm u onu pucketavu foliju sa jastučićima, pa stavim hard, pa novine oko i na njega, i zatvorim kutiju...

Pa sad tu kutiju stavim u veću , i isto tako obložim novinama...

Tako da sa svih strana može da amortizuje udarce i padove ..



Ali kad vidim da mi nov hard stigne samo uvije u karton .. iz prodavnice ... odlepim ... nego sreća City Ekspresom, oni su nekako najpouzdaniji kad napišeš LOMLJIVO, neće iz inata da skaču po paketu.

Citat:
Opasno me nerviraju zadrti prodavci koji se ponašaju kao da su Bogom dani. Šalju jednom i isključivo jednom službom dostave a plaćanje isključivo unapred i to na (skupu) PostNet uputnicu
A ja otvorio još jedan račun pored Intezinog, u Poštanskoj štedionici, da bi ljudi u što više mesta mogli da mi uplaćuju BEZ provizije, i odmah vidim uplatu na MOBI-Banku i E-banku ...
I šaljem i poštom da bude jeftinije .. i onda kad mi kupac kaže "E, meni smaranje da se cimam" ... ja odlepim Meni nije smaranje, da idem u poštu umesto samo da pozovek kurira od kuće, a tebi je smaranje, što sma ti ja omogućio da uštediš svoje pare . ja dobijem isto na kraju .. ima svakakvih.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com