Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2009, 1:37   #1
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Ventilatori i kuler

Resio sam da "provetrim" kuciste nekim originalima, a ne kinezima. Naime, da prvo kazem svoju konfiguraciju:

AsRock - JozvanKG
Intel dual core 2.8GHz 4mb - JozvanKG
2GB DDRII - JozvanKG
Ati Radovan 9600pro
80Gb HDD
...

No, trenutno u kucistu imam jedan ventilator od 8cm napred, jedan pozadi 8cm i jedan na plafonu 8cm. Sve su kinezi sacuvaj Boze. Imam i Ciftekovo napajanje koje izvlaci svojom 12icom. No, hteo bih da promenim te nekim originalima. Evo gde ima mesta za koji ventilator:

napred dva 8 cm ili jedan 12cm (cini mi se, provericu sutra). Pozadi jedan 8 cm i na plafonu 8 cm (tu mi je svetleci, ne bih da ga menjam). Sa strane mi je pleksiglas koji planiram da isecem na potrebne velicine: 8cm ili 12 cm ili 8cm i 12cm.

Razmisljao sam o Noctua ( http://itsvet.com/proizvod/noctua-nf...cooler/338/532 ) jer sam citao da je dosta necujan u odnosu na modele NFS. Taj je 12 cm i kosta oko 15eura. Noctua od 8 cm je 10eura.

Ja sam mislio sledece:

Noctua 12cm napred (ako moze da stane) i Noctua 12cm na pleksiglasu da duva ka CPU. Jedna Noctua 8cm pozadi i ovaj svetleci da ostane tu gde je, na plafonu.

Preporuke?

------------------------------------------------------------------------------------

Da predjemo na kuler. Kupio sam od JozvanKG (pozdrav njemu) pomenuti CPU i BOX kuler. Sad hocu da promenim kuler i on mi je preporucio OCZ TECHNOLOGY Vendetta 2 ( http://itsvet.com/proizvod/ocz-techn...cooler/326/621 ). Malo sam citao o njemu i kazu da je dobar i da je efikasan. No, samo je komplikovan oko montiranja, al to ce JozvanKG da mi sredi.

Preporuke?

Hvala.

Poslednja ispravka: VojaM (1.9.2009 u 13:58)
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 7:47   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Sto se tice navedenog modela Noctue, apsolitno svaka preporuka. Veoma tih vent, neces biti svestan da je ukljucen koliko je tih a i performanse su na veoma zadovoljavajucem nivou. I Vendetta 2 je odlican cooler ali o5 u istoj klasi mozda moze i malo bolje... Zasto ne bi napisao koje su ti temperature trenutno i koliko novca si spreman da das za vent + cooler.
Volvo bote
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 10:19   #3
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

U istoj klasi je Xigmatek HDT-S1283 Dark Knight bolji od Vendette, ali rachunaj da je i malo skuplji, OCZ mozhe da se nadje za ispod 2500, shto je stvarno odlichno, samo je problem shto je osetno buchniji od Xigmateka, koji je oko 3300. Za neshto vishe para imash Titan Fenrir koji najbolje hladi od njih, ali je i najbuchniji, a koshta 3500. Po meni je Xigmatek najbolji od toga.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 11:08   #4
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Sto se tice navedenog modela Noctue, apsolitno svaka preporuka. Veoma tih vent, neces biti svestan da je ukljucen koliko je tih a i performanse su na veoma zadovoljavajucem nivou. I Vendetta 2 je odlican cooler ali o5 u istoj klasi mozda moze i malo bolje... Zasto ne bi napisao koje su ti temperature trenutno i koliko novca si spreman da das za vent + cooler.
Volvo bote
Ko si ti? :P

Temperature pre dva dana sa losijim dotrajalim napajanjem:

CPU: 55 stepeni, kad ukljucim igru 65 stepeni
HDD: 44 stepeni, kad ukljucim igru isto
ploca: 47 stepeni u oba rezima rada.

Kad sam ubacio Ciftek CPU mi je hladniji za oko 10-12 stepeni, nekad i 15 stepei manje, znaci oko 40 u ''leru", HDD mi je ok 37-38 stepeni i ploca za 9-10 stepena manje.

Za sada bih mogao da dam oko 2500dinara za Vendettu II i oko 2200 dinara za dve Noctue od po 12cm. Oko 50eura.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
U istoj klasi je Xigmatek HDT-S1283 Dark Knight bolji od Vendette, ali rachunaj da je i malo skuplji, OCZ mozhe da se nadje za ispod 2500, shto je stvarno odlichno, samo je problem shto je osetno buchniji od Xigmateka, koji je oko 3300. Za neshto vishe para imash Titan Fenrir koji najbolje hladi od njih, ali je i najbuchniji, a koshta 3500. Po meni je Xigmatek najbolji od toga.
@Doomche, nazalost, iamcu dovoljno novca za Vendettu 2 i za dve Noctue samo. Da li je Vendetta 2 bucniji od box kulera?

sta je sa ventilatorima? Gde koji da stavim?

Hvala.

Poslednja ispravka: summum (1.9.2009 u 11:47)
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 11:20   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Zavisi koji kuler je na tom Pentium D procesoru (pretpostavljam da je on u pitanju). Ako je noviji, onda je moguce da je buchnija Vendetta jer su ti kuleri poznati po tishini, izgledaju ovako:

Ako je neki drugi, onda je verovatno tisha Vendetta.

Shto se ventilatora tiche, gde god mozhesh da stavish 12cm, stavi ga. Napred neka uvlachi, pozadi neka izvlachi jedan, a ostatak zavisi od toga shta bi da postignesh. Gore bi bilo lepo da ti izbacuje vazduh, da se ne talozhi prashina u kucishte, a na pleksiju budi pazhljiv kada budesh bushio, da ne naprsne, tu bi valjalo da uvlachi vazduh...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 11:42   #6
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Zavisi koji kuler je na tom Pentium D procesoru (pretpostavljam da je on u pitanju). Ako je noviji, onda je moguce da je buchnija Vendetta jer su ti kuleri poznati po tishini, izgledaju ovako:

Ako je neki drugi, onda je verovatno tisha Vendetta.

Shto se ventilatora tiche, gde god mozhesh da stavish 12cm, stavi ga. Napred neka uvlachi, pozadi neka izvlachi jedan, a ostatak zavisi od toga shta bi da postignesh. Gore bi bilo lepo da ti izbacuje vazduh, da se ne talozhi prashina u kucishte, a na pleksiju budi pazhljiv kada budesh bushio, da ne naprsne, tu bi valjalo da uvlachi vazduh...
Da, D915 mi je CPU. Mislim da je taj kuler na njemu. Dosta je bucan. Doduse, danas ako stignem uzecu nov kuler od Jozvana sa njegovog quada i da koristim dok ne uzmem Vendettu II i videcu kako se on ponasa i koliko je bucan.

Prelsiglas imam od par milimetara i jedan od 8mm. Bicu pazljiv, a ako pukne stavicu ovaj od 8mm pleksiglas koji moze da hosi ventilator od Daica

znaci, jedan 12cm napred, jedan 8cm pozadi, jedan od 8 cm na plafonu i jedan od 12cm da uvlaci sa strane na pleksiglasu?
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 12:03   #7
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Da, a ako bilo gde umesto 8cm mozhesh da uglavish 12cm, uradi to.

Uzmi odmah deblji pleksi, bolja zvuchna izolacija . Kada ga budesh bushio, ne morash ni celu rupu za 12cm kuler, vec izbushi 4 rupice za shrafove (josh ako mozhesh da nadjesh silikonske navlake, da ti shrafovi ne vibriraju uz stranicu, bilo bi ekstra.) i napravi "rebra" da bi kuler mogao da uvlachi vazduh, a uz manje proreze = manje prashine, mada mozhda bude i malo vishe buke. Idealno bi bilo ako bi nashao neke filtere, ali mozhe da prodje i takav stil bushenja. Mislio sam na ovako neshto.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 12:55   #8
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Da, a ako bilo gde umesto 8cm mozhesh da uglavish 12cm, uradi to.

Uzmi odmah deblji pleksi, bolja zvuchna izolacija . Kada ga budesh bushio, ne morash ni celu rupu za 12cm kuler, vec izbushi 4 rupice za shrafove (josh ako mozhesh da nadjesh silikonske navlake, da ti shrafovi ne vibriraju uz stranicu, bilo bi ekstra.) i napravi "rebra" da bi kuler mogao da uvlachi vazduh, a uz manje proreze = manje prashine, mada mozhda bude i malo vishe buke. Idealno bi bilo ako bi nashao neke filtere, ali mozhe da prodje i takav stil bushenja. Mislio sam na ovako neshto.
Jel ovo tvoje kuciste?

Izvini, nisam te shvatio kako da isecem pleksiglas. Znaci, izbusim 4 rupe odmah i uradim ovako nesto:



crvene su rupe, a plavo su prorezi, kao resetke? Jel si na to mislio?

Kakav je to filter? Ne znam za to.

p.s. Pa napred bih mogao da stavim 12cm i sa strane 12cm, oba Noctua. Pozadi maksimum moze 8cm i neki mali, kao za grafiku cini mi se, i na plafonu maksimum 8cm. No, tu je Ciftekova dvanaestica koja izvlaci.
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 13:07   #9
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Nije moje kucishte, samo primer. Da, upravo tako sam mislio da izbushish rupe, samo vodoravno proreze. Filteri... pa obichne mrezhice, kao na zvuchnicima, shtite od prashine, ali smanjuju protok vazduha, mada je bitnije da shtite od prashine.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 13:16   #10
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Nije moje kucishte, samo primer. Da, upravo tako sam mislio da izbushish rupe, samo vodoravno proreze. Filteri... pa obichne mrezhice, kao na zvuchnicima, shtite od prashine, ali smanjuju protok vazduha, mada je bitnije da shtite od prashine.

Videcu ovih dan/dva da izrezem ovaj deblji pleksiglas. Mozda je malo glupo, ali da l moze mrezica za komarce?

jel konacno ovo:

12cm napred, 12cm sa strane (Noctua). Jedan 8cm pozadi i jedan 8cm plafon.

Jel to to?

Jel nema potrebe na pleksiglasu za jedan 8cm i jedan 12cm?
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 13:26   #11
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Ako je gore Chieftec 12cm, ne morash josh jedan stavljati, samo dzabe buka od 8cm venta. Ostalo je u redu. Naravno, mozhe mrezha za komarce .

Dakle, ukupno - 1 napred 12cm, 1 sa strane 12cm, 1 pozadi 8cm i 1 gore 12cm, taj Chieftec. Vishe ti ne treba.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 13:55   #12
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hladnjaci i kuler

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ako je gore Chieftec 12cm, ne morash josh jedan stavljati, samo dzabe buka od 8cm venta. Ostalo je u redu. Naravno, mozhe mrezha za komarce .

Dakle, ukupno - 1 napred 12cm, 1 sa strane 12cm, 1 pozadi 8cm i 1 gore 12cm, taj Chieftec. Vishe ti ne treba.
Nesto sam primetio. Od kad je Ciftek tu i izvlaci vazduh, ovaj na plafonu nema sta da izvuce. Pre kad priblizim ruku ovom na plafonu od 8cm izbacuje vreo vazduh, a sada hladan, a pozadi kroz mrezicu Cifteka vreo vazduh sada izlazi.

Znaci, kao da nema funkciju ovaj na plafonu. Ciftek radi i njegov posao. Ali, posto je svetleci, mozda ga ubacim pozadi.

Ostaje mi da prodam motor Puch 50eura (vozno stanje, nove gume, nema papire) i da kupujem ovo.

Nego, jel da zacepim ovu rupu na plafonu kad ne bude ventilatora?
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 14:28   #13
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Pre svega ako gornji vent (na plafonu) okrenes tako da izvlaci vazduh imaces vise prasine u kucistu tj. negativan vazdusni pritisak.Ako ga okrenes tako da ti ubacuje vazduh u kuciste (pre toga napravis filter za prasinu koji ces staviti ispred svakog venta koji uvlaci vazduh) imaces pozitivan vazdusni pritisak i manje prasine u kucistu.Juce sam to objasnjavao u ovoj temi:http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=48107.

Drugo mrezu za komarce nemoj da koristis jer je previse "krupna" i prasina ce lako prolaziti kroz istu.Bolje je da uzmes zensku najlon carapu i napravis filtere.Takodje ih mozes napraviti od nekog tankog sundjera kao sto je onaj od maticne ploce.Kao sto je kolega Garson uradio.http://img196.imageshack.us/img196/4260/67594447.jpg. Takodje mozes napraviti filtere od "mirisljave trake" koja se stavlja u masinu za susenje vesa kako bi dala miris vesu.Mozes videti kako sam ja napravio filtere od te trake ovde:http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...3&postcount=10.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 17:16   #14
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Pre svega ako gornji vent (na plafonu) okrenes tako da izvlaci vazduh imaces vise prasine u kucistu tj. negativan vazdusni pritisak.Ako ga okrenes tako da ti ubacuje vazduh u kuciste (pre toga napravis filter za prasinu koji ces staviti ispred svakog venta koji uvlaci vazduh) imaces pozitivan vazdusni pritisak i manje prasine u kucistu.Juce sam to objasnjavao u ovoj temi:http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=48107.

Drugo mrezu za komarce nemoj da koristis jer je previse "krupna" i prasina ce lako prolaziti kroz istu.Bolje je da uzmes zensku najlon carapu i napravis filtere.Takodje ih mozes napraviti od nekog tankog sundjera kao sto je onaj od maticne ploce.Kao sto je kolega Garson uradio.http://img196.imageshack.us/img196/4260/67594447.jpg. Takodje mozes napraviti filtere od "mirisljave trake" koja se stavlja u masinu za susenje vesa kako bi dala miris vesu.Mozes videti kako sam ja napravio filtere od te trake ovde:http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...3&postcount=10.
Pa ako gornji kuler uvlachi vazduh, znachi da uvlachi i samo prashinu odozgo, a meni se bogami lepo natalozhi iako je razmak izmedju stola i kucishta ~10cm :P. Pozitivan vazdushni pritisak jedva da ima efekta na izbacivanje prashine, marketinshki trik, iako je ona laka, pritisak nije ni priblizhno dovoljan da poboljsha izbacivanje prashine napolje. Pored svega toga, znajuci da se topliji vazduh krece nagore, znachi da ce doci do meshanja toplog i hladnog vazduha (ako gornji kuler uvlachi vazduh) i nece imati neki poseban efekat na hladjenje.

A najlon charapa jeste OK, samo se postavlja pitanje kako ce to da izgleda na pleksiglasu. Bash iz tog razloga je nisam preporuchivao i opet bih glasao da jednostavno napravi "rebra" prorez na stranici. Uostalom, ne znash ni koliko mu je debela mrezha za komarce, ja garantujem da bi moja odradila posao.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 18:34   #15
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Nigde ja nisam pominjao debljinu mreze za komarce vec gustinu proreza.Ta mreza je pravljena da ne udju mravi,insekti i ostala *****a u prostoriju kojom je zasticena,a ja koliko znam prasina je dosta sitnija od mrava sto dalje implicira da ce prasina lagano proci kroz tu mrezu.Siguran sam da bi lepo napravljen filter od najlonske carapre bolje izgledao nego mrezica za komarce.

No,najbolje mu je da kupi one "mirisne trake" i da ih postavi na svaki prorez na pleksiju.

Cek,jel mislis na ovu mrezu za komarce?
http://kroko.hr/wp-content/gallery/p...a_komaraca.jpg
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 18:55   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Ne, mislim na onu koja se stavlja na prozore . Nisam ni ja mislio na debljinu, vec na gustinu proreza, kod mene je gusto otprilike kao neka mrezha na wooferu "sitnijeg veza" . Usput je dosta chvrshci materijal nego charapa, pa smatram da bi lepshe izgledalo.

Nije kod prashine sve u tome koliki je prorez, ne mora on ni da bude previshe sitan, elektricitet je tu na snazi, pa se lepi za mrezhicu kako god okrenesh.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 20:47   #17
strahinja87NS
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Ja imam ovo chudo i radi izuzetno dobro!! Mislim da nema kod nas ali se moze nabaviti SCYTHE NINJA 2











strahinja87NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 22:25   #18
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Pre svega ako gornji vent (na plafonu) okrenes tako da izvlaci vazduh imaces vise prasine u kucistu tj. negativan vazdusni pritisak.Ako ga okrenes tako da ti ubacuje vazduh u kuciste (pre toga napravis filter za prasinu koji ces staviti ispred svakog venta koji uvlaci vazduh) imaces pozitivan vazdusni pritisak i manje prasine u kucistu.Juce sam to objasnjavao u ovoj temi:http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=48107....
Мораш мало да порадиш на физици вентилатора. За сада падаш испит из турбомашина, а добро пролазиш на маркетингу (само као купац ). Не постоји негативан и позитиван ваздушни притисак, већ постоји само надпритисак и подпритисак (вакуум). Даље, да би се флуид (ваздух, вода,...) кретао потребно је да постоји разлика притиска, на једном крају виши, на другом нижи. То ти је цела технологија за вентилаторе спуштена на ниво основне школе.
Што се тиче филтера... Сваки филтер деградира проток вентилатора на датом броју обртаја по принципу што више рупица, то је њему теже да "истера" проток за који је предвиђен (оно што пише на вентилатору везано за проток је веома везано за одређен напор вентилатора).
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Orvel na korisnoj poruci:
Doomche (2.9.2009), yoshida (1.9.2009)
Stara 1.9.2009, 23:38   #19
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Hvala cika Orvele na objasnjenju.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 23:57   #20
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ventilatori i kuler

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Pre svega ako gornji vent (na plafonu) okrenes tako da izvlaci vazduh imaces vise prasine u kucistu tj. negativan vazdusni pritisak.Ako ga okrenes tako da ti ubacuje vazduh u kuciste (pre toga napravis filter za prasinu koji ces staviti ispred svakog venta koji uvlaci vazduh) imaces pozitivan vazdusni pritisak i manje prasine u kucistu.Juce sam to objasnjavao u ovoj temi:http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=48107.

Drugo mrezu za komarce nemoj da koristis jer je previse "krupna" i prasina ce lako prolaziti kroz istu.Bolje je da uzmes zensku najlon carapu i napravis filtere.Takodje ih mozes napraviti od nekog tankog sundjera kao sto je onaj od maticne ploce.Kao sto je kolega Garson uradio.http://img196.imageshack.us/img196/4260/67594447.jpg. Takodje mozes napraviti filtere od "mirisljave trake" koja se stavlja u masinu za susenje vesa kako bi dala miris vesu.Mozes videti kako sam ja napravio filtere od te trake ovde:http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...3&postcount=10.

Cek, zbuniste me sada

Jedan napred 12cm uvlaci, jedan 12cm uvlaci sa strane, Ciftek izvlaci, pozadi 8cm izvlaci, a plafon sta radi? Uvlaci 8cm ili izvlaci ili nista?
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvalitetno kućište, kuler i ventilatori Schnak3 ŠDK - Ostale komponente 29 17.7.2009 1:24
Može li kuler ovako? Mirko78 Ostale komponente 4 18.2.2009 20:19
Kuler grafichke se chuje kao freza next Kvarovi 6 8.6.2008 15:01
Ventilatori, ventilatori... draggon Ostale komponente 7 12.11.2007 6:56
DFI Nf4 Ultra Infinity chipset kuler... RaLe Osnovne komponente 21 11.1.2006 14:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com