Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2010, 15:29   #1
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Par problema (ploče i zvučnici)

Ovako, imam par problema sa pojedinim matičnim pločama i zvučnicima, pa da ne otvaram gomilu tema džabe. Zvučnici i nisu u nekoj hići, ali sa pločama više nemam ideje šta da radim.
Dakle imam 3 komada ploča ECS nForce6M-A V2.0 i V3.0. Pločama su uflešovani poslednji biosi sa sajta i rade kako tako. Tj, butuju one normalno, ali posle nekih nedelju dve od pakovanja u mašine kreće brljavljenje. Prvo se izgubi CD uredjaj u Windowsu, posle dotičnog detektuje sto godina u BIOS-u..Počinju da gube hardove iz butovanja, neki put učitaju sisteme, neki put ne (zavisi dal detektuje hard ili ne). Najgore od svega je to što ne mogu nikako da ih reklamiram, jer mi se stalno vraćaju kao ispravne, a i evo zbog čega. Kad promenim redosled kablova u sata konektorima na ploči, sve radi normalno prvih nedelju dve. Na netu ništa ne nalazim, a ovaj problem me ubija već mesecima. Menjao sam sve živo, hardove, procove, memorije, rezače...Više stvarno neznam šta da im radim.Molim vas pomagajte.

Drugi problem: Preksinoć sam se konačno domogao Microlab-a Solo7C. Zvučnici otkidaju koliko su dobri, ali sam primetio nešto što me ubija u pojam. Dakle, pri slušanju mjuze ( možda i pri igranju, ali to ne mogu da primetim pošto baš na zvuk i ne obraćam pažnju toliko detaljno), čuje se neko random pucketanje i krckanje u zvučnicima.
Prvo sam doneo sestrin komp sa sprata, koji ima neku drljondžu matoru od ploče sa Realtekovom integrušom (AC97), i na njemu sve radi kao sat, nema ni najmanjeg šuma (sve je vezano kod mene u sobi, tako da struja nije u pitanju, zvučnici su vezani na APC Surge Arrest).
Potom sam ih kačio na mob, takodje sve radi kao sat ( čak štaviše aparat je Nokia N70 sa 3,5mm bananicom na onaj Nokijin adapter koji sam ja pravio sam).
Ali kad ih povežem na komp, krene to krckanje, pucketanje i šum. Ploča je Gigabyte GA-EP45-DS3LR, kao u potpisu, sa kojom imam silnih problema već, nemam zvučnih kartica, niti imam para da kupim neku kvalitetniju zvučnu sad trenutno (jbg istapirao se za zvučnjake, apc i ups). Dakle, jel ima barem neki drugi drajver za ovo Realtekovo HD sra*e, koji će kolko tolko da ublaži ovaj problem?
Takodje sam primetio da mi muzika radi, pa 'secne' na sekundu (zastane), pa nastavi. Lampica od harda trepne skoro neprimetno, i tad muzika zaseče. Prvo sam mislio da je do SuperFetcha, pa sam ga isključio, i to je pomoglo prvih par dana, ali sad opet isto, a SuperFetch je isključen. Takodje, igre mi rade potpuno normalno, nema seckanja videa, ali mi zvuk zalaguje (pravi male loop-ve)...Dajte neki savet šta da radim, jer sam na ivici živaca, para i ....
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 18:01   #2
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Zivci eh?
Nadji neku dooobru motku i opleti po komponentama..namas pojma kako to oslobadja stresa!
Salu na stranu,za prvi problem..ako se sve 3 ploce ponasaju sakato u 3 odvojene konfiguracije onda je jasno da ploce nerade,jel? Vrati ih nazad i nemoj da ih reklamiras nego trazi da ti daju nesto drugo a ne te ploce iz ,ocigledno falicne serije.
Za zvucnike..pucketanje moze da bude problem loseg konektora na ploci (3.5mm dzeka),ako kazes da zvucnici sa svim ostalim uredjajima rade ok.
A ako ti secka muzika moze da bude problem da ti je recimo neki od kodeka falican i da on pravi probleme.Probaj da maknes sve kodeke koje imas istaliarane i da onda skines FFdshow paket.Ako ne pomaze,probaj da smanjis akceleraciju sa Full na neki manji nivo.
Ako ti igre rade ok,onda ti predpostavljam HD nije fragmentiran previse?Uradi i defragmentaciju,nece da skodi.
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 23:53   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Idi na Gigabyte sajt i skini najsvežije drajvere za Realtek audio.
Dalje, skini najsvežiji K-Lite Codec Pack i instaliraj.
Na kraju, eto, skini i DXWeb installer da vidimo da nije i DX (čisto sumnjam).

To je od potencijalnih softverskih problema, uglavnom - updateuj sve drivere.
Hardver može biti ili matična (t.j. zvučna ili nešto oko BIOSa) ili jack na istoj (vrlo verovatno)...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 1:40   #4
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Мало сам чачкао око компа, тј. од кад сам стигао са посла. Гледао сам ресурсни монитор и дошао до закључка да ми проблем праве следећи уноси:

C:\$LogFile (NTFS Volume Log) и C:\$Mft (NTFS Master File Table)

Ово повише је на сваких неколико секунди дрљало по харду, и изазивало ненормално велико оптерећење. Копајући по нету, видех да је још доста људи имало овај проблем, конкретно на Висти и Седмици, а на ИксПе-у доста мање. (Јбо матер, дал' ће једном у микрософту направити систем да ваља). Конкретно, ово горе служи за некаква мапирања по NTFS фајл систему (колко сам закључио из читања чланака) и не постоји начин да се искључи.
Шта сам урадио до сада:
-Искључио SuperFetch сервис
-Искључио Indexing сервис
-Искључио Windows Media Player Network Sharing сервис (ово је такође нон-стоп орало по харду, појма немам због чега, WMP нисам користио сто година)
-Апдејтовао драјвер од звука (појавио се неки за моју плочу пре пар недеља, не знам како ми је промакао до сада, мада ми раније овај стари драјвер радио одлично, чак и док је Седмица била RC)
За сада се крчање јави једном у пола сата, што је одлично, са обзиром да је пуцкало сваких две секунде раније (буквално). Са тим могу да живим.

Микрософт дефинитивно није нормалан. Дал' су уопште приметили да им хардови дрљају као нездрави још од Висте? Ако ово копање настави овим темпом, неће хардови трајати ни годину дана, јер су упис и читање скоро константни.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 1:53   #5
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Мало сам чачкао око компа, тј. од кад сам стигао са посла. Гледао сам ресурсни монитор и дошао до закључка да ми проблем праве следећи уноси:

C:\$LogFile (NTFS Volume Log) и C:\$Mft (NTFS Master File Table)

Ово повише је на сваких неколико секунди дрљало по харду, и изазивало ненормално велико оптерећење. Копајући по нету, видех да је још доста људи имало овај проблем, конкретно на Висти и Седмици, а на ИксПе-у доста мање. (Јбо матер, дал' ће једном у микрософту направити систем да ваља). Конкретно, ово горе служи за некаква мапирања по NTFS фајл систему (колко сам закључио из читања чланака) и не постоји начин да се искључи.
Шта сам урадио до сада:
-Искључио SuperFetch сервис
-Искључио Indexing сервис
-Искључио Windows Media Player Network Sharing сервис (ово је такође нон-стоп орало по харду, појма немам због чега, WMP нисам користио сто година)
-Апдејтовао драјвер од звука (појавио се неки за моју плочу пре пар недеља, не знам како ми је промакао до сада, мада ми раније овај стари драјвер радио одлично, чак и док је Седмица била RC)
За сада се крчање јави једном у пола сата, што је одлично, са обзиром да је пуцкало сваких две секунде раније (буквално). Са тим могу да живим.

Микрософт дефинитивно није нормалан. Дал' су уопште приметили да им хардови дрљају као нездрави још од Висте? Ако ово копање настави овим темпом, неће хардови трајати ни годину дана, јер су упис и читање скоро константни.
Da li si isključio defragmentaciju u pozadini i Windows defender skeniranje u pozadini.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 1:56   #6
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

То урадим прво кад инсталирам систем Дисејблујем их као сервисе уопштено.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 7:15   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

jel imaš bar 1 gigabajt rama,oće da drlja ako nema rama dovoljno, a i uradi proveru hard diska, možda se nešto s*****o, i na kraju nam kaži koliko ti je zazuzet cpu kad secka
I da li si probao neko jače napajanje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 11:30   #8
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

Без љутње, јел' с' ти прочитао која је машина у профилу? На њој се све то дешава. А и напајање је исправно и довољно јако, прошле недеље сам га доносио у сервис да тестирам једну I7 машину. Ово је проблем софтверске природе, неко сра** у самом Windows-у. А прво што сам урадио, је било тестирање хардова, Windows-oвим Chkdsk и оно тестирање за грешке. Потом сам потпалио HD Tune и он је прошао без грешке, све тестове и сва чекирања, S.M.A.R.T. ништа неуобичајено не пријављује, тако да нема сумње у исправност дискова. А и релативно су нови, један узет у Децембру, а други у Августу прошле године.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 16:10   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

pročitao sam profil, ali sam mislio da je druga mašina u pitanju, pošto u profilu piše ploča gigabayte a ovde se priča o ESC ploči...
probaj druge kablove ili nosi ceo komp u servis pa nek vide šta mu je, pošto verovatno nisu diskovi u pitanju, nije ni procesor, ni ram, kažeš da si proverio napajanje..
Instaliraj XP pa vidi da li se isto dešava ako sumnjaš da windows ne radi

Ubodi sata kablove u sata 3 i sata 4 konektor na matičnoj...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 20:03   #10
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

ma pregazi windows, stavi W7 i problem će 99.99% nestati... tako bar eliminišeš softversku grešku
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 22:13   #11
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Par problema (ploče i zvučnici)

@water wizard
Машину сам сам склапао, код мене у сервису...Нема ко други да је среди сем мене.

@veseliburek
Већ је седмица на компу, још од Августа кад се финал и појавио (била пре и RC верзија), размишљам о реинсталу, али све нешто имам осећај да ће ово поново да се јави после месец два. Рекох да га средим у старту, да се више не јавља. А и фазе око проца цркавају, ако рестартујем комп, неће да постује..
едит: Сад сам проверио, радио сам реинстал у Новембру, тј. тад сам скинуо RC..
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi zvučnici ~ 300€ Nicklord ŠDK - Foto i audio/video 25 2.3.2010 20:25
Zvučnici uz Samsung 42B430 za filmiće i spotove Ripper ŠDK - Foto i audio/video 0 9.2.2010 0:15
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
2 problema sa sinhronizacijom makiem Foto i audio/video 1 7.1.2007 22:24
Dva problema mmn2911 Kvarovi 1 5.6.2006 20:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com