Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2019, 17:35   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Nakon priličnog nećkanja da pređem na novi telefon sa Redmi 3, uglavnom zbog veličine, konačno sam popustio. Razmatrao sam prvo Mi 9 SE ali sam ipak rešio da ne želim da potrošim više od 200€ pa zamalo uzeo Redmi Note 7 zbog veće baterije i 3.5mm audio izlaza... ali sam onda video Mi8 lite uživo i kupio me je neki opšti osećaj u ruci (alu-frame, manji bazeli gore i dole, manje štrči kamera) tako da sam doneo impulsivnu odluku i uzeo ga posle par dana.

Izrada i izgled

Telefon je tipičan tzv. glass sandwich, tačnije GG5 napred, GG3 pozadi a u sredini aluminijumski frejm. Kamera pozadi malo viri ali ne smeta kao neke još veće da telefon stoji skoro ravno na stolu i prilično stabilno. Dugmići su takođe od aluminijuma i imaju jasan klik. Ja sam uzeo midnight black verziju koja na leđima nije potpno crna već ima neki neupadljvi grafitni preliv koji meni izgleda sasvim lepo. Otisci se lako nakupe ali se isto tako lako brišu pa je posle par minuta nošenja u džepu telefon opet čist od tranja o tkaninu džepa. Bazeli su uži od RN7 kao što sam već pomenuo i sve u svemu, osećaj u ruci je stvarno odličan. Ja lično nikada nisam imao telefon koji deluje skuplje i bolje.



U pakovanju se dobija zatamnjeno providna silikonska maska koju sam isprobao jednom, nemam šta da joj zamerim i nije upadljiva preterano ali ja zaista ne volim maske i kao uvek do sada telefon nosim skroz go, bez futrole i bilo kakvih folija... tako da je realističan durability test već otpočeo.

Hardver i kultira rada

Snapdragon SD660 je već svima dobro poznat. CPU deo je tu negde na nivou SD820 (Mi5, Galaxy S7...). Poredio sam ga sa Mi 5 koji ima lepša polovina i rade skoro identično, zapravo je Mi 8 lite nijansu brži u pokretanju aplikacija. Igre nisam testirao niti ću jer me to slabo zanima ali mislim da SD820 tu ima prednost ako se ne varam. Ono što je odlično je da se telefon izuzetno malo greje, mnogo manje od pomenutog Mi 5 koji se posle dužeg surfanja i multitaskinga propisno ugreje dok je Mi 8 lite tek jedva primetno mlak i to samo u gornjem delu ka kameri. Telefon je u radu ustvari brži od default MIUI animacija pa sam ušao u developer options i postavio sve animacije na 0.5x što je učinilo da je kretanje kroz UI i aplikacije mnogo hitrije.

Moj model je 4/64GB i retko kad mi je zauzeće RAM-a veće od 50%, aplikacije ostaju dugo u memoriji i za sada sam vrlo zadovoljan multitasking iskustvom na ovom telefonu.

Ekran

Ekran je IPS LTPS tipa. Boje su žive, kontrast je dobar i uglovi gledanja su takođe odlični. Ono što nisam ranije sretao u ovoj cenovnoj klasi telefona već samo kod skupljih Mi flegšipa je da imate osećaj da je staklo vrlo tanko a slika se nalazi odmah ispod same površine. Oleo-phobic premaz je dobar i otisci ne ostaju previše a lako se brišu sa par prevlačenja preko majce ili bilo čega. Napolju se ekran vidi vrlo dobro, zapravo osetno bolje od Redmi 3 (iako po GSM areni imaju praktično isti rezultat za sunlight contrast ratio... nešto tu oni očigledno ne mere kako treba). Mislim, nije da nisam viđao i bolje ekrane ali ne za ovu cenu, za ovu cenu sam zapravo prilično oduševljen ekranom.

Zvuk

Zvuk u slušalici za razgovor je dovoljno jasan i glasan, nije piskav i tanak već ima solidnu punoću. Idealno bih voleo da može da ide još samo malo glasnije za situacije na bučoj ulici i sl. Zvučnik za multimediu je mono na dnu telefona, solidno je glasan i ima iznenađujuće pun i prijatan zvuk koji sam ranije čuo samo na skupljim telefonima i nikada do sada na bilo kom telefonu ove cenovne klase. Za gledanje YT-a i sl. je odličan sve dok ga ne prekrijete rukom.

Za kačenje slušalica mora da se koristi USB-C na 3.5mm adapter. U pakovanju stiže neki mali, drljavi, beli, koji deluje kao da je kupljen na Aliju za 0.1$ i baš je ružan između crnog telefona i tamnih slušalica. Već sam naručio nov i lepši adapter. Zvuk na slušalicama je sasvim korektan, pogotovo ako koristite neki dobar player (ja npr. volim Pulsar) jer ovaj fabrički ima malo napadne visoke tonove. Malo poređenja radi, kvalitet zvuka nije baš jednako dobar kao na Mi 5 koji je audio majstor. Više je kao Redmi 3 što i nije loše kada se poredi sa nekom konkurencijom, npr. imao sam skoro kod sebe Huawei Y7 2019 i taj zvuk je 3 koplja lošiji. Respect za Xiaomi što obraća pažnju na zvuk u svim cenovnim klasama.


Kamera

Nisam je nešto puno koristio i testirao jer uglavnom ne slikam telefonom. Čisto sam iz radoznalosti škljocnuo par puta i primetio da fotke sadrže više detalja od Mi 5. Dnevne fotke su stvarno dobre i detaljne, čak i u sumrak se pokazao prilično dobro ali tokom prave noći i ne baš. Nemam nikakve lepe slike ali evo par za primer pa ću okačiti bolje nekad nadam se.

Spoiler za Slike:
Sumrak, prve dve u 20:30 a poslednja u 21:00, sve na auto i bez night moda.


Makro u sobi, osrednje dnevno svetlo

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (17.6.2019), tref (17.6.2019)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lite, opis, xiaomi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja Daressi Aparati i oprema 33 21.9.2018 16:17
Huawei p10 lite, honor 8 lite, Lenovo k6 note, Moto g5 plus? Pele10 Aparati i oprema 35 10.7.2017 20:43
[Slušalice/mikrofon] Xiaomi Hybrid i Rock Zircon Aibo Opisi, recenzije i testovi 7 28.3.2017 23:52
P8 Lite za P9 Lite Johnny-24 Aparati i oprema 12 24.3.2017 19:41
[Tablet] Tesla L7 Quad Lite Dekip Opisi, recenzije i testovi 0 26.3.2016 18:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com