Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2020, 12:45   #1
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Huawei P40 8/128gb

Kako sam bio u potrazi za novim fonom jer se stari P20 Lajt raspao bukvalno odlucio sam se najverovatnije za Poco X3 ili Realme 7 PRO, posto je novac bio ogranicavajuci faktor (plaćanje na rate). Ali okolnosti su se promenile u jednom danu i mogao sam da iskesiram oko 400-450e KEŠA za fon, onda se odlucim za P40, ni LAJT ni PRO. Nadjem na KP za 410e sa garancijom 24 meseci, original Huawei Smart futrolom, osiguranjem fona na 2g od lomova, kradja i ostalih zezancija. Odmah upalim kola i odem po njega.

Dizajn
Dizajn fona je po meni prelep, kao i velicina, 6.1 inc vrhunski leze u ruku, ima tri tipke volume + i - kao i dugme za paljenje i gasenje, zvucnik je dole, usb C ulaz koj sluzi za punjenje i slusalice. Da, nema 3.5mm konektor. Prednja kamera mozda da izlazi kao na ovom novom P Smart 2021 bilo bi vrh, posto sam ja ljubitelj celih ekrana, bez kamere na njemu, ali nema veze, to je sto je. Koristim ga sa Smart futrolom koja odaje jos vecu lepotu ovom telefonu a radi super, javljanje preko nje, menjanje pesama, otkljucavanje i zakljucavanje, sve je super.

Sistem
Dolazi sa Android 10 OS kao i 10.1.0 verzijom EMUI-a. 8 GB RAM-a, 128gb interne memorije (moja verzija) i Kirin 990 5G cipsetom, koj je brz kao munja. Telefon ni jedne jedine sekunde nije zabagovao, stucnuo, secnuo ili bilo sta slicno ma koliko god aplikacija otvorio. Izuzetno fluidno radi. Nemam vise sta dodati o sistemu sem da je odlican, lak za upotrebu, i vec posle 2-3 dana se prilagodio meni i naucio bukvalno sta sve koristim.

Kamera
Kamera je stvarno strava, Huawei je u ovom slucaju odradio fantastican posao u saradnji sa kompanijom Leica. Slike su ciste, bistre, bez sumova, fokus je perfekcija, okacicu slike dole. Ako ne odmah onda kada dodjem kuci s posla. Ovde je svaka rec suvisna.

Život bez Gugla?
Moze da se zivi itekako, kao sto vec svi znate moguce je instalirati Gugl na ovom fonu, ali ja to nisam uradio jer nemam neku potrebu. Insta, Fejs, Mesindzer, YouTube Vanced (bukvalno YT PRO) radi sve bez trunke zezanja. Ubacio sam @gmail.com adresu na mejl i redovno stizu notifikacije kada mi stigne neki mejl, sve u svemu radi super.

Baterija
Baterija od 3800mah izgura 1 dan koriscenja bez problema, sa nivoom osvetljenosti ekrana na malo vise od pola. Ima brzi punjac 22.5W koj napni od 10% do 100% za nekih sat i 10 minuta, koliko sam uspeo da vidim.

Ekran
Ekran je rezolucije 2340x1080, sa OLED tehnologijom, ma sta god mu to bilo. Meni licno se svidja, CRNA je CRNA, PLAVA je PLAVA. Ja zadovoljan. Osvetljenje na pola je super i za mrak i za dan.

Performanse
Koju god igricu da sam probao, PUBG, CoD, Real Racing 3, sve je radilo na ultra/high u 60 FPS-a. Da ne tupim mnogo.

Mane, ima li ih? IMA
Po meni jedan od vecih nedostataka je STEREO zvucnik, na modelu koj kosta 100.000 (u nasim radnjama G, WW, E) to je po meni malo sramotno, kao i 90Hz osvezavanje ekrana. I dosta tiho cujem sagovornika, ma koliko god pojacano bilo.

Zakljucak
Po meni ovaj fon je super, ali iskreno ovih 100.000 ne vredi, max 60-65.000 ni hiljada vise. Ali kao sto rekoh, sve u svemu, ja sam prezadovoljan. Slike fona nisam stavljao jer svi znate kako izgleda, ko iole malo prati to. Slike koje napravi kamera, okacicu kao sto rekoh ili odma ili kada dodjem kuci. Uzdravlje i ako vas nesto interesuje slobodno pitajte.

Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2020, 13:19   #2
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb








Ove dve slike auta, pord ovog krsa su bukvalno bez trunke svetlosti i sa maglom.
Moze to jos dosta bolje, ali ja ne umem da slikam hehhe
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Johnny-24 na korisnoj poruci:
bokela (28.11.2020), max888 (29.11.2020)
Stara 28.11.2020, 20:37   #3
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb

dobro fotka nema šta!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Johnny-24 (3.12.2020)
Stara 4.12.2020, 1:12   #4
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb

Citat:
Johnny-24 kaže: Pregled poruke
Život bez Gugla?
Moze da se zivi itekako, kao sto vec svi znate moguce je instalirati Gugl na ovom fonu, ali ja to nisam uradio jer nemam neku potrebu. Insta, Fejs, Mesindzer, YouTube Vanced (bukvalno YT PRO) radi sve bez trunke zezanja. Ubacio sam @gmail.com adresu na mejl i redovno stizu notifikacije kada mi stigne neki mejl, sve u svemu radi super.
Upravo danas sam ga gledao kod operatera, tel radi super stvarno.
Radnica reče ovo da nema Googla, ali da ima svoj Huawei App Galery koji je zamjena Play Store-u, i vidjeh da ima tel ima instaliran Viber/Whatsapp.

Jel ove dvije aplikacije rade dobro, da li ih koristiš?
Da li imaju neki chat backup, bez Google Drive-a?

Šta fali još od Google mašinerije, Google Maps dal ima zamjenu?



P.S.
Hvala na recenziji!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2020, 10:07   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Huawei P40 8/128gb

Ne može da se uradi bekap i restore pomenutih aplikacija, a one rade sasvim normalno. Cak i na p40pro gdje sam instalirao google, i radio mi je i gmail, i maps, i google photo, ni tu nisam uspio da uradim restore vajbera.
Aplikacije za mobilno bankarstvo takodje ne rade.
Kao zamjrnu za google maps mozes koristiti recimo here we go, odlicna je i detaljna.


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2020, 15:04   #6
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb

Da, ni ja nisam uspeo da odradim restore poruka sa Vibera i Whatsappa. Iako sam prekopirao folder Whatsappa (sa backupom) sa starog na novi telefon...
To me jedino iznerviralo jer nemam više starih poruka, fotografija, linkova itd.
Inače, aplikacije rade normalno.
Od mapa koristim takođe Here we go, ali mislim da bez budženja možeš da skineš i Google mape ali ti neće raditi history timeline na njima.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2020, 20:52   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb

Postoji i lagani nacin ubacivanja google servisa u telefon, radi skori sve, mada zavisi i od same verzije SW u telefonu, koji je build in, znam da se za neke verzije mora raditi downgrade da bi radilo. Iskreno jednom sam to radio, i dusa je, cim odradis reset telefona ili neki update sve ide nanovo
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2020, 10:35   #8
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Huawei P40 8/128gb

Апликације за банкарство раде, бар моја ради, без икаквих проблема ОТП Банка. Вибер и вацап не користим, али их имам у фону и углавном када нешто купујем чујем се са продавцем преко тих апликација и све ради како треба. Што се стора тиче Хуавеи апп галери је слаб, али зато имаш Петал серч и ту имаш све шт и на Гугл Плеју. Скинеш, инсталираш и цепаш. Мапе као што рекоше Хере, ја см њих и на п20 лајт имао.
Све у свему, ја сам презадовољан.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei p10 lite, honor 8 lite, Lenovo k6 note, Moto g5 plus? Pele10 Aparati i oprema 35 10.7.2017 20:43
[Android] Oukitel U7 Pro ili Huawei Y6 vukan Aparati i oprema 4 5.6.2016 19:21
Huawei ili Lumia? Pele10 Aparati i oprema 17 12.1.2016 13:50
[Android] Huawei Ascend P6 mare037 Aparati i oprema 2 19.6.2013 13:13
Huawei MT882 + D-Link DI524 + bridge mode + DDNS= glavobolja Damiao Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.11.2010 21:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com