Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2006, 22:13   #201
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Bug[Su] kaže:
neki su tu rekli da su protiv cd jer obicno su gloopi programi i mogu ih skinuto sa neta , pa me zanima kakv oni net imaju 1mbps???
bash me zanima npr treba im 3dmark 06 koji je 600mb!!!! to bi lepo dobili na cd/dvd-u i imali bi a ne ovako
Tek sam sada (danas) kuci uveo kablovski net, do sada sam bio na dial-up-u. Imam na poslu vec par godina kablovski net i uopste se ne smaram da skidam nove programe (sem ako bas ne cujem da se pojavilo nesto sto drma konkurenciju), vec, ako skidam, skidam tutoriale za programe koje koristim u nastojanju da budem sto bolji.

Za sta ti treba 3D mark od 600 MB? Da bi najblizem komsiji pokazao da tvoja graficka ima 50 boda vise od komsijine?
Takvi programi mogu da koriste samo profesionalcima, kojima je zadatak da uporedjuju razlicite graficke kartice i na osnovu toga rangiraju modele. Doticni program je totalno nepotreban prosecnom korisniku racunara, kojih je najvise. Tako da, iako se objavi SK sa DVD-om ili CD-om ovo bi bilo beskorisno vecini.

Kao sto rece kolega Orby, stvara se utisak da svako ima iluziju da ce se bas njegovi najomiljeniji programi naci na disku.
bobi je offline  
Stara 6.4.2006, 22:17   #202
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
bobi kaže:
Za sta ti treba 3D mark od 600 MB? Da bi najblizem komsiji pokazao da tvoja graficka ima 50 boda vise od komsijine?
Takvi programi mogu da koriste samo profesionalcima, kojima je zadatak da uporedjuju razlicite graficke kartice i na osnovu toga rangiraju modele. Doticni program je totalno nepotreban prosecnom korisniku racunara, kojih je najvise. Tako da, iako se objavi SK sa DVD-om ili CD-om ovo bi bilo beskorisno vecini.
Tako je uostalom odes do komsije i uzmes od njega 3D mark
X800 GT je offline  
Stara 6.4.2006, 22:53   #203
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Na stranu što nemam nameru da sponzorišem nečije "puvanje" rezultatima grafičke karte
Marko_L je offline  
Stara 7.4.2006, 9:32   #204
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Da nepricam sada o 3d mark-u vec o uvodjenu cd.
1-10% od 100 programa je 10 programa. 10% od 10 programa je 1 program. Mislim da ce svako ko ima kompjuter vise od 3 meseca naci od 10 stvari barem 3 koje mu se dopadaju (to je 30%). Programa i igara ce verovatno biti mnogo vise (barem 20). Pri tome se moze naci mnogo veci izbor.
2- Liista 12 programa koji bi se mogli naci na tom cd
-2 demo ili trial igre iz opisa (recimo igra meseca i jos neka druga)
-5 flash igrica koje su privukle paznu
-2 drajvera za graficku
-3-4 progama iz rubrike Test run (To su oni besplatni a korisni koje je sk razume se nahvalio)
3-ovo je sve popunilo ne vise od 450mb pa tako da ima jos prostora
4- neka sad neko iskreno kaze koliko bi stvari iskoristio odavde (ja bih negde oko 8)
5-mislim da cd i sk zajedno ne bi bili vise od 250 din sto neverujem da je puno pod uslovom da sk izlazi jednom mesecno
Stevvan je offline  
Stara 7.4.2006, 10:00   #205
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

nisam ja mislio samo za 3dmark vec sam taj program dao za primer jer ako niste primetili programi imaju sve vishe mb!!!!
Bug[Su] je offline  
Stara 7.4.2006, 11:00   #206
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
marcos kaže:
Dobro,neki vole da godinama koriste jedne te iste programe na koje su navikli dok drugi stalno vole da isprobavaju nesto novo i razlicito.Ja spadam u ovu drugu grupu i voleo bih da uz SK dolazi i CD samo ako ne bi kostao previse.
Druže, bez ljutnje, ali vidi se da si početnik! Da znaš kako svakodnevno instaliranje/deinstaliranje programa utiče na Win, veruj mi, našao bi bolji način da se igraš. Svaki program ostavlja "repove" u registry-u i često to ne mogu da srede ni programi namenjeni održavanju istog. Ručno postavljanje restore point-a jeste delimično rešenje, ali i tada Win ume da se zaglupi. Prijateljski savet: odaberi jednu postavku programa koji ti se najviše sviđaju i koje najčešće koristiš i instaliraj ih na "čistu" instalaciju Win-a. Možeš ti da koristiš i 10 programa iste namene, ali nemoj svaki čas nešto da brišeš i instaliraš nešto novo. Ako update-uješ drajvere svaki put kad izađu novi, bar koristi Driver Cleaner. Naravno, postoji i druga opcija: brišeš/dodaješ sve i svašta svaki čas i radiš format c: svaka 2 meseca.
BTW, i ja koristim Irfan View. AceeDeesee (ili kako se već piše) ionako nikad nisam voleo.
Rocker je offline  
Stara 7.4.2006, 11:35   #207
orby
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

heh cuj to
demo ili trial igre iz opisa je stvarno najveci od svih promasaja
ko bi dao pare za demo igre kad je moze kupiti posto je vec u opticaju ?
a siguran sam da bi bilo pobune zasto se na cd-u nasao demo igre koja je dobila zamamnu ocjenu 57
moji prijatelji i ja smo kupovali novine uz koje su dolazili cd-i i ostajali razocarani kakve se sve beskorisnih gluposti mogu naci na njima, sve u cilju da se nesto nadje

ljudi zar vam nije bolje da se, ako vec nemate razgranatu listu kolega i prijatelja, barem preko ovog sajta dogovarate za razmjene ?
izaci ce vas jeftnije i dobicete ono sto zapravo zelite i treba vam
orby je offline  
Stara 7.4.2006, 19:40   #208
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
orby kaže:
demo ili trial igre iz opisa je stvarno najveci od svih promasaja
ko bi dao pare za demo igre kad je moze kupiti posto je vec u opticaju ?
a siguran sam da bi bilo pobune zasto se na cd-u nasao demo igre koja je dobila zamamnu ocjenu 57
1-Ako milslis na original igru neverujem da bi neko radije dao 2000-4500 din a da je nije ni pogledao.
2-Takodje neverujem da bi neko na cd stavio igru kojoj je ocena ispod 70.
Stevvan je offline  
Stara 7.4.2006, 20:37   #209
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Stevvan kaže:
1-Ako milslis na original igru neverujem da bi neko radije dao 2000-4500 din a da je nije ni pogledao.
2-Takodje neverujem da bi neko na cd stavio igru kojoj je ocena ispod 70.
1.Sa ovim se slazem,jer sam ja jedan od takvih
2.E sa ovim se ne slazem,pogledaj malo CD-ove ostalih casopisa,videces da vecina njih stavlja igre koje su obicno njesra samo da bi popunili prostor na CD-u.
Dimo je offline  
Stara 7.4.2006, 20:41   #210
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
2- Liista 12 programa koji bi se mogli naci na tom cd
-2 demo ili trial igre iz opisa (recimo igra meseca i jos neka druga)
-5 flash igrica koje su privukle paznu
-2 drajvera za graficku
-3-4 progama iz rubrike Test run (To su oni besplatni a korisni koje je sk razume se nahvalio)
3-ovo je sve popunilo ne vise od 450mb pa tako da ima jos prostora
4- neka sad neko iskreno kaze koliko bi stvari iskoristio odavde (ja bih negde oko 8)
5-mislim da cd i sk zajedno ne bi bili vise od 250 din sto neverujem da je puno pod uslovom da sk izlazi jednom mesecno
Aman, nek poskupi i svega 50 dinara, zašto bih davao 50 dinara za nešto što mi ne treba. U tome je cela poenta. Sve to što si nabrojao nema previše smisla. Mislim, ok, ajde da kažemo da bi neko i instalirao i probao te demo igre, većina ne bi, jer će svakako na kraju uzeti pirata, što SK neće moći da im da... pa će svakako tu igru potražiti na nekoj drugoj strani. Flash igre su toliko male, ja ne znam ni jednu da prelazi 1-2MB, većina je ispod 1MB, da nema smisla čekati da ti to neko nareže na cd, jeftinije je jednostavno ih skinuti, uostalom, većina tih flash igara je predviđena samo za online igranje, što znači da SK nema prava da ih skine i distribuira na CD-u. Što se tiče programa i drajvera, ma kome to treba... većina korisnika već ima ono što mu treba instalirano i neće to da menja i bez potrebe "drnda" sistem... mislim, zbog čega... Programe koje koristim sam odabrao još pre godinu dana i to mi super radi, zašto bih ja sad drndao sistem isprobavanjem još gomile sličnih programa... Retko kad se desi da bih imao potrebu da instaliram više od jednog programa koji je opisan u SK-u, mada sve opise pročitam, a taj jedan baš mogu i da skinem... Jednostavno ne vidim razloga da gomilam CD-ove sa kojih ću da upotrebim jednu ili dve stvari, pa ih ostaviti da skupljaju prašinu...
Marko_L je offline  
Stara 7.4.2006, 20:41   #211
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Stevvan kaže:
1-Ako milslis na original igru neverujem da bi neko radije dao 2000-4500 din a da je nije ni pogledao.
A ti kao misliš na originale?! Pa bar 80% igara koje se opisuju u SK ne možeš da nađeš legalno. To što ih oni dobiju, ne znači da ih ima kod nas u prodaji. A nisam siguran ni da su sve igre opisane u SK instalirane sa originalnih CD/DVD-a.
Rocker je offline  
Stara 7.4.2006, 20:44   #212
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
nisam ja mislio samo za 3dmark vec sam taj program dao za primer jer ako niste primetili programi imaju sve vishe mb!!!!
Nisam primetio... koji to programi imaju sve više MB ? Ja evo sad gledam, sve od korisnih programa što koristim, instalacija ne prelazi 3MB... A što se tiče ovih glomaznijih, pa oni ionako idu na 3-5 cd-a, tako da SK svakako ne bi mogao da ih izdaje uz časopis... osim da da i koferče uz njih ("i koferče, i koferče", Nindža kofernjače, prim aut. )
Marko_L je offline  
Stara 8.4.2006, 0:41   #213
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Kako je ova tema smorila. Uglavnom se sve vrti u krug. Jeste da sam i ja želio da dolazi uz SK i cd, većina je bila protiv toga, složio sam se. Nema cd, nema cd. Šta hoćete više? Ja bih ovu temu radije pod ključ ali je ipak to posao moderatora.
hacker_aca je offline  
Stara 8.4.2006, 15:28   #214
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Pa nema potrebe da se zaključava, sasvim normalno diskutujemo... Možda se i pojavi neko ko bude imao zaista dobre argumente zašto bi cd ili dvd trebao da ide uz časopis, što može samo da koristi... a mi ostali koji smo protiv ćemo da nudimo kontra-argumente ukoliko ih budemo imali. Tome diskusija i služi... Tako da, Aco, opusti se
Marko_L je offline  
Stara 8.4.2006, 21:15   #215
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Marko_L kaže:
Tako da, Aco, opusti se
Ok-e, nemaš problem.
hacker_aca je offline  
Stara 10.4.2006, 10:21   #216
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

DA!!!
Konstantin91 je offline  
Stara 10.4.2006, 12:37   #217
orby
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Stevvan kaže:
1-Ako milslis na original igru neverujem da bi neko radije dao 2000-4500 din a da je nije ni pogledao.
2-Takodje neverujem da bi neko na cd stavio igru kojoj je ocena ispod 70.
kao sto su ljudi vec rekli originala i ako ima sigurno neces tresnuti nekih 50-ak maraka na njega
demo ti sigurno nece pomoci da shvatis kakva je igra, obicno bude neka navlakusha
najbolje ti je pratiti forume i citati reakcije ljudi ili sacekati da neko od tvojih frendova kupi igru i isproba je pa da znas kakva je

a sto se tiche loshaka od igara svake novine ih nabacuju samo da popune prostor na disku
lijepo sam vam rekao da idealizujete stvar
nemojte ocekivati da bi se na cd-u uz sk nasao full Oblivion, fear, civ4,....you name it
orby je offline  
Stara 13.4.2006, 2:19   #218
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Retko mi se dešava da ishitreno javno iznesem neki stav, ali...

Iako sam se a priori izjasnio protiv CD (DVD) uz naš omiljeni list, dodajem sledeće:
U broju 4/2006, u rubrici “I/O Port” sam u jednom od odgovora Redakcije pročitao da bi prilaganje optičkog medija podiglo cenu za 30-40 dinara.
Ako je to “suma plus”, onda menjam mišljenje u “za optički medij”, a evo i nekoliko argumenata:

1. Cena SK sa CD/DVD približno bi odgovarala ceni pet paklica jeftinijih ili dve paklice skupljih cigareta, ili otprilike dve “dvolitarke” piva. I nisam se jednom na par dana odrekao cigareta (pušim nekad i više od dve pakle “krdže” dnevno) kako bih kupio SK. A nervozu lečim čitanjem časopisa čiji sadržaj upućuje na novosti iz jedne od najsofisticiranijih tehnologija, olakšava nam da saznamo o njenim vrlinama, ukazuje na njene slabosti i savetuje kako da se od njih zaštitimo. Čak i te loše vesti na ovu temu daleko se lakše podnose od onih iz ostale štampe

2. gde je cena od 5 do 10 primeraka dnevnih novina ekvivalent jednom SK sa CD/DVD, ili jedan do dva mesečna/nedeljna magazina u kojima se može pročitati sve i samo o gluposti, destruktivnosti, pokvarenosti, perverznosti i “pikanterijama” iz života efemernih kreatura iz (polu)sveta politike ili estrade, koje će biti brže zaboravljene nego ENIAC...

3. Ako bih za četrdeset dinara dobio bar 700 Mb softvera, siguran sam da bih iskoristio barem onoliko, koliko bih platio dial-up download iste “megabajtaže”. Samo meni potreban deo softvera iz “PD kutka” koji ne bih morao da download-ujem, već bih ga “dobio” na optičkom medijumu svakog meseca, bio bi dovoljan razlog da više ne kažem ni “p” protiv pomenute vrste priloga uz SK

4. Veliki broj ostalih (konkurentskih) časopisa sa IT tematikom očigledno nije doživeo (značajnije) osipanje čitalaštva ako su i bili prinuđeni na poskupljenje zbog CD/DVD uz svaki broj, pa ne vidim zašto bi to bio slučaj i sa SK. Osim toga, način na koji se SK obraća čitalaštvu se dosta razlikuje od pomalo suvoparnog i sterilnog stila ostalih, kako tekstualno, tako i vizuelno (meni lično, a verujem i drugima, zato SK mnogo više odgovara)

Na kraju, rekao bih i sledeće: Jedan magazin američkog porekla koji je od skora prisutan kod nas na srpskom, pa još u ćiriličnom izdanju, nudi sadržaje čiji kvalitet je neuporediv sa ostalom konkurencijom, uz dodatak obnaženih fotografija. Ne znam da li još izlazi i jedan hrvatski list slične koncepcije, koji mi malo stariji pamtimo takođe kao magazin van konkurencije (namerno im ne pominjem nazive).
Zato, poručujem Redakciji:
Nemojte prilagati CD/DVD uz SK zato što morate, već zato što hoćete - i Hju Hefner iz istih razloga to radi sa obnaženim fotografijama.
aerochivija je offline  
Stara 13.4.2006, 13:12   #219
orby
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

ehm i ti se nadas da ces dobiti 700mb programa koje ces koristiti ?
zar ti nije lakse otici u cd klub i iznajmiti ono sto ti treba ?
orby je offline  
Stara 14.4.2006, 22:11   #220
sunce86
Član
 
Član od: 14.4.2006.
Poruke: 103
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ja sam za to da se cd uvede, na njega bi stavili sve besplatne programe, igrice, zezalice i ostalo sto je predstavljeno u broju, kako bih ja polako citajuci o nekom programu mogao ga istovremeno instalirati i probati a ne da se cimam za svaki program na net i smaram preko dial up... uostalom to i ne radim cesto... tako da od opisa vecine programa i nemam nista... eto
sunce86 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600 gs- 3dmark 05 daje razlicite rezultate bokidaki Grafika 5 1.10.2007 14:48
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Igre uz SK vertigo O SK-u uopšte 8 28.7.2006 13:06
Asus FX5200 uz Samsung SyncMaster 753s Sasa011 Grafika 9 14.3.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com