Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2017, 20:35   #161
Vule_Grocka
Novi član
 
Član od: 4.7.2017.
Lokacija: Grocka
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Citat:
deltamix kaže: Pregled poruke
Ja sam inace korisnik MTSa,dugo godina pripejd,ali bih sada hteo da promenim provajdera,koliko ste zadovoljni Vipom,ili Telenorom,i kog bi mi preporucili.I dalje bih ostao na pripejdu,a mozda bih i na postpejd presao,kod koga mislite da je najbolji.
Telenor je odličan što se tiče kvaliteta veze na internetu, ali ne i pokrivenosti, pošto nekad zna da gubi singal. Roaming je dosta dosta skuplji od mt:s-a. Uzimam Crnu Goru za primer. mt:s ima dobre tarife bez internet-a i pokrivenost cele Srbije. Takođe, idem u Bijelo Polje (Crna Gora), telefon, pored m:tel-a cg hvata i POMALO mt:s signal.

Vip izbegavaj
Vule_Grocka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 16:03   #162
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Ja imam drugacije misljenje. Kvalitet je slican, ali cene su na strani VIPa, ubedljivo.

Ja bih izbegavao Telenor, pogotovo zbog lose podrske i pljackaske politike. Bio sam u vipu, gde su sve reklamacije uvazavali, cak i one bez puno pokrica, a Telenor je uzasan po tom pitanju.

I jedva cekam da se vratim u VIP, jos malo kada ovde istekne ugovor.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 1:15   #163
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Koristim dual sim, imao sam dve mts kartice, sad imam mts i vip. Vip daleko bolji i stabilniji signal, retko kad spadne sa 4g na 3g, a mts cesce na 2g nego 3g, nekad cak i izgubi mrezu. Ako zadrze ove NEO pakete, cim mi istekne ovaj mts ugovor idem u vip, presao bih odma da mi nije broj bitan da zadrzim.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
C64freak (7.7.2017)
Stara 7.7.2017, 1:18   #164
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Ista prica i kod mene ^ jedva cekam da mi istekne ugovor sa mts_om pa da prebacim broj u vip i uzmem neo tarifu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
darac_kv (7.7.2017), rick_fox (13.7.2017)
Stara 7.7.2017, 14:26   #165
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

I od mene podrška za VIP...
Imam iskustva sa sva tri operatera, ali već par godina sam kod VIP-a, a tek sada od kad su uveli NEO tarife nema šanse da ih menjam.
Telenor definitivno ima najbolju internet podršku kome je to najbitnija stvar, ali njihova cenovna politika i tehnička podrška su katastrofalni, dok mts sa druge strane više nema ni jednu prednost nad konkurencijom od kada su prekinuli da daju 50% popusta korisnicima koji ne uzimaju aparat uz ugovor.
Takođe, vip je u prednosti i kada se uporede paketi u istom cenovnom rangu.
Ipak na jednu stvar treba obratiti pažnju prilikom biranja/promene operatera, a to je kakav mu je signal na mestima gde provodite najviše vremena. Dešava se da ljudi počnu da pljuju pojedine operatere zbog lošeg signala na mestu na kojem žive, što ne znači da je taj operater generalno loš...
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dsnelim na korisnoj poruci:
C64freak (8.7.2017), darac_kv (8.7.2017), helen (2.8.2017), simke85 (7.7.2017)
Stara 8.7.2017, 12:46   #166
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Pazi korisnik sam sva tri operatera i ovako stoje stvari

Telenor (MiFi) koristim iskljucivo za backup net posto su najpovoljniji i konstantan pun 3g signal gde god da sam, sad nisam ni proveavao na telefonu (posto mi je MiFi 3g) kako stoje sa 4g jer im je 3g brzina oko 15\5 sto je meni sasvim dovoljno

VIP takodje skoro pun signal gde god da sam varira 3g\4g zavisno gde se nalazim ali u svakom slucaju problema nikad, sa NEO tarifama super povoljni

I na kraju muceni mts koji mi pokaze 3g signal svake prestupne godine ,uglavnom je 2g signal

Tako daaaaaaa od mts_a bezati kao od kuge,kolere il sifilisa , msm kad mi iz Beograda imamo ovolike probleme mogu samo misliti kako je onima koji zive u manjim mestima u centralnoj Srbiji....
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2017, 13:58   #167
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Što je najgore u dosta manjih mesta MTS ima bolji signal nego u BG. Npr. kada posetim rodbinu u Trsteniku ili sada na Zaječarskoj gitarijadi... imam dobar 3G signal, čak i onaj H+. Ali po BG-u lutrija. U mom kvartu jedva i 2G drži.

Ono što mi je ubedljivo najgore je što lažu sa mapom pokrivenosti. MTS na mojoj lokaciji tvrdi potpunu pokrivenost 3G i 4G - zafarbali ceo kvart savršeno... a realno postoji samo loš 2G pa čak ni pozivi nisu jasni i čisti. Znači to nije malo preterivanje nego potpuno lažni marketing, nikakve 3G/4G usluge tu nema ni od korova.

VIP na istoj lokaciji tvrdi slabiju pokrivenost od MTS-a i na mapi im 4G ima par rupica. Ali gle čuda - 2G je kao zemlja, 3G isto, 4G solidan, pa opušteno mogu da koristim VIP Kućni Net putem 4G mreže. Telenor nisam isprobavao jer ne daju popuste bez telefona a ja nikada ne uzimam telefone, pa su mi preskupi.

Nauk - ne uzdajte se u mapu pokrivenosti MTS-a jer lažu. Ako vam odgovara njihova ponuda a niste njihov korisnik, prvo jednu običnu karticu sa kioska i test tu gde živite i krećete se pre bilo kakvog sklapanja ugovora.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2017, 14:32   #168
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Kako se krecem skoro svakodnevno Pancevo - BG, Vip samo na par mesta nema H+ nego nudi obican 3G, ponegde i samo Edge (2.5G). Ali u 95% slucajeva imam pun signal. Kada konacno promenim telefon i predjem na 4G, videcu i to, mada za moje potrebe je 3.5G (H+) savrseno dovoljan...

Cudi me to za mt:s sto pisete, pa jos Beograd..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2017, 10:18   #169
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

I ja sam u čudu... Mislim, video sam svojim očima da Telenor ima bolji net i Vip neretko bolji signal generalno ali ja sam sa Mts-om već 4 godine i u Nišu praktično konstantno sedim na H+ gde god da se nađem...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2017, 0:33   #170
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Citat:
dsnelim kaže: Pregled poruke
I od mene podrška za VIP...
Imam iskustva sa sva tri operatera, ali već par godina sam kod VIP-a, a tek sada od kad su uveli NEO tarife nema šanse da ih menjam.
Telenor definitivno ima najbolju internet podršku kome je to najbitnija stvar, ali njihova cenovna politika i tehnička podrška su katastrofalni, dok mts sa druge strane više nema ni jednu prednost nad konkurencijom od kada su prekinuli da daju 50% popusta korisnicima koji ne uzimaju aparat uz ugovor.
Takođe, vip je u prednosti i kada se uporede paketi u istom cenovnom rangu.
Ipak na jednu stvar treba obratiti pažnju prilikom biranja/promene operatera, a to je kakav mu je signal na mestima gde provodite najviše vremena. Dešava se da ljudi počnu da pljuju pojedine operatere zbog lošeg signala na mestu na kojem žive, što ne znači da je taj operater generalno loš...
Od kad su prekinuli? https://www.mts.rs/privatni/mobilna/postpejd/tarife

Prije mjesec i kusur dana sam produžio isti ugovor kao od prije godinu... Doduše nije 50 nego 40% ali je i dalje visok popust.

Ja stvarno dobru pokrivenost mtsom imam, osim u nekim podrumčinama
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2017, 0:47   #171
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Ja ću sad lepo da se prebacim u vip prepaid, ne telefoniram mnogo, još daju prvih nedelju dana od dopune neograničeno u mreži a internet ima da se kupi već od 50 din za jedan dan kad mi zatreba... cenim oko 300 din da će da mi bude mesečni trošak u proseku, pa da vidimo...

Poslednja ispravka: water wizard (13.7.2017 u 0:54)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (13.7.2017)
Stara 13.7.2017, 6:07   #172
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

A imaš i za ceo mesec za 600 din i poruke i minute i 500MB i kad potrošiš minute sa svima imaš oko 1500 min u vipu.
Ja to koristim već nekoliko meseci.

Sent from my C5 using Tapatalk
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2017, 11:18   #173
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Je li Telenor i u Srbiji, kao u Crnoj Gori, prestao sa ponudom sporog interneta kad se istroši brzi?

Ja sam na nekom Prenesi M paketu i nakon mrtvih 750MB gase internet u potpunosti. Nisam to znao kad sam obnavljao paket (i jurio telefon preko njih), posle mi rekli nova politika. Ne mogu da vjerujem da je tako.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2017, 13:03   #174
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Mislim da jeste, meni je nestao 2 dana pre preseka, i morao sam da dokupim pljackaski paket do kraja meseca jer ili nije bilo sporog neta ili je bio 1kb/h. Jaoooo jedva cekam da istekne da begam u VIP
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 19:56   #175
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Wink Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Pozdrav ljudi,

Iskreno, nikad nisam uzimao paket ni kod jednog provajdera, uvek sam uplaćivao kredit i grbavio sam se za wi-fi gde god sam stigao. Trenutno sam u Telenor mreži koristim pogodnost da za dve aplikacije imam mobile data, ali za ostale ne. No da ne dužim javila mi se potreba da uzmem neki paket, ne bitno kod kog provajdera pa me zanimaju vaše preporuke. Najviše mi treba net. Pozivi i SMS ne toliko. Kojeg provajdera mi preporučujete i koji paket negde u granici do 1500 din maksimalno, a može i manje naravno.
Unapred hvala na podeljenim iskustvima i preporukama.
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 20:04   #176
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

svi oni daju po 1-2GB za te pare mada se na mts žale da ne radi tj sporo.. ako ćeš više imaš kućni net bez poziva i sms 100GB u vip i telenor pa kombinuj sa 2 sim kartice.. ovamo data ovamo pozivi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 20:06   #177
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
svi oni daju po 1-2GB za te pare mada se na mts žale da ne radi tj sporo.. ako ćeš više imaš kućni net bez poziva i sms 100GB u vip i telenor pa kombinuj sa 2 sim kartice.. ovamo data ovamo pozivi
Iskreno treba mi za posao pošto tamo nemam wifi, već samo LAN ... 😐
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 20:07   #178
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

možda bolje da uzmeš neki wifi ruter za 1000 din pa da ga bocneš u taj lan
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 20:09   #179
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
možda bolje da uzmeš neki wifi ruter za 1000 din pa da ga bocneš u taj lan
Eh da sam it bi ali ne može polise i tako to.... I je li generalno mi treba kad putujem negde po zemlji da imam net.
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2018, 0:22   #180
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati

Imas u VIP_u NEO 4 pozivi i sms neograniceno i 4gb net_a , prvih par meseci 1000 posle 1400
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
stewazy (13.5.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izbori u Srbiji cubrovic Programi za mobilne telefone 0 25.4.2012 11:46
Cene wireless provajdera u Srbiji renato212 Internet usluge 7 13.3.2008 12:25
kog ADSL provajdera izabrati? fingerprint Internet usluge 4 29.11.2007 14:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com