Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2010, 15:32   #1
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Upotreba Service Only USB Porta u ostale svrhe (LG LCDTV)

Uzeh pre neki dan LG 32LH3000, i mogu reci da sam prezadovoljan. Medjutim, hocu jos od njega.
Citao sam po internetu tekstove o 'otkljucavanju' Service Only USB porta, tako da preko njega mogu da se pustaju filmovi, muzika itd.
Evo teksta: http://www.infobarrel.com/How_to_Act...LG_LF20_LCD_TV

E sad, da li ovo radi na mom modelu (ovde je dato za LH2000), i koliko je to dobro tj 'zdravo' za TV (sto bi bio service ako moze i ostalo, a s druge strane zasto se tako lako otkljucava ako ne valja)?

Hvala unapred, braco forumasi.
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 15:47   #2
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Upotreba Service Only USB Porta u ostale svrhe (LG LCDTV)

Citat:
Nenad Zivic kaže: Pregled poruke
Uzeh pre neki dan LG 32LH3000, i mogu reci da sam prezadovoljan. Medjutim, hocu jos od njega.
Citao sam po internetu tekstove o 'otkljucavanju' Service Only USB porta, tako da preko njega mogu da se pustaju filmovi, muzika itd.
Evo teksta: http://www.infobarrel.com/How_to_Act...LG_LF20_LCD_TV

E sad, da li ovo radi na mom modelu (ovde je dato za LH2000), i koliko je to dobro tj 'zdravo' za TV (sto bi bio service ako moze i ostalo, a s druge strane zasto se tako lako otkljucava ako ne valja)?

Hvala unapred, braco forumasi.
Citat:
Nenad Zivic kaže: Pregled poruke
Ljudi, molim vas, pomagajte!
Nije valjda da ovo niko jos nije radio?
Naravno da je neko to vec radio

Ja sam pre mesec dana pazario LG 32LF2510 i uspesno sam otkljucao USB na ovom modelu.
Mozes i ti isto da uradis na tvom, jer je razlika izmedju mog i tvog modela sto je moj za istocno Evropsko dok je tvoj namenjen za zapadno Evropsko trziste dok je hardver potpuno isti. I naravno malo se fizicki razlikuju.
Kako bi vise saznao o otkljucavanju USB-a i LG televizorima uopste mozes da bacis pogled na http://www.benchmark.rs/forum/showth...ight=konverter
Ukoliko te ipak mrzi da sve pretrazujes i citas evo ti direktan link: http://www.benchmark.rs/forum/showth...207422&page=53 procitaj link #794. Covek je detaljno objasnio kako da uradis otkljucavanje, cak imas i slike!

Kao sto na samom pocetku pise nemoj nista drugo menjati u meniju osim onoga sto ovde pise jer mozes da unistis TV tj da se vise nikad ne upali.
Ovo ti govorim jer u meniju ima i opcija bluetooth pa da ne pomislis mozda da i on postoji,a da nije ukljucena


Da napomenem kao sto se u naslovu teme na Benchmark forumu vidi ovo moze da se uradi i na LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 serijama.

Vazno!!!
Po onome sto su ljudi uradili, nakon modifikaciju u servisnom meniju. televizor je u stanju da pusta i MKV fajlove sa 720/1080p h.264 slikom i aac/ac3/mp3 zvukom (DTS ne prolazi, ali to je najmanji problem.. postoji program koji za 20-30minuta prepakuje DTS u ac3 u narodskim mkv izdanjima koje skidamo sa neta)

Samo otkljucavanje traje manje od minuta i potom dobijas potpuno funkcionalan USB port!!!

E sada odgovor na tvoje pitanje da li je to "zdravo" za tvoj TV. Naravno da jeste,jer je jedini razlog zasto je to na ovim serijama televizora zakljucano je zato sto su jeftini! Otkljucan i funkcionalan USB se dobija tek na LG serijama 5000 i 7000 koje kostaju MNOOOOOOOGO vise od gore pomenutih.
Mada neki kazu da USB na ovim jeftinim serijama nije toliko dugotrajan tj nije namenjen svakodnevnoj upotrebi jer se posle dosta ukljucivanja/isklucivanja mozda odlemi ili odlomi, mada su to samo glasine.
Ali svejedno to se veoma lako resava prikljucivanjem produznog USB kabla na TV pa tek na njega ukljucivanja USB-a, za svaki slucaj.

Mogu ti reci da posle otkljucavanja sve savrseno radi. Muzika, filmovi (Divx,720p,1080p),slike bukvalno sve pusta!
Mozes cak podesavati i poziciju titla i sinhronizaciju istog!!!!

Ja sam otkljucavanje uradio pomocu Nokia E71 telefona i moram da ti skrenem paznju da ako radis otkljucavanje sa ovim telefonom da moras da drzis funkcijsko dugme na njemu (u donjem levo uglu) i tek onda pritisnes 1 ili 2.
Ukoliko nemas Symbian telefon pa moras da ga pozajmis od nekoga pitaj ga da li je mozda menjana maska na telefonu, jer moze da ti se desi da ne radi ako jeste.
Naime u cemu je problem. Vecina ljudi u Srbiji kada menja masku ne stavlja original vec nekog kineza sa pijace i oni obicno imaju tamniju plastiku na mestu gde je IR senzor pa IR zraci ne mogu da prodju kroz masku.
Meni se to desilo sa pozajmljenom Nokiom N95,a desilo se i jednom clanu sa Benchmark foruma na istom modelu.

Nadam se da sam pomogao i da sam skrenuo paznju na najbitnije stvari.

Javi da li si uspeo.
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 17:06   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Upotreba Service Only USB Porta u ostale svrhe (LG LCDTV)

Svesni ste da "otkljucavanjem" gubite garanciju? Cisto da upozorim...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 23:05   #4
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Upotreba Service Only USB Porta u ostale svrhe (LG LCDTV)

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Svesni ste da "otkljucavanjem" gubite garanciju? Cisto da upozorim...
Neko kaze da se gubi, neko kaze da se ne gubi.
Uostalom ako, ne daj Boze, budem imao problema sa TV-om ja cu pre nego sto im odnesem TV da vratim podesavanja kako su bila.
Jedino ako se desi da skroz odapne onda to necu moci,a valjda nece ni oni tada moci da vide da li je nesto menjano...
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 17:36   #5
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Upotreba Service Only USB Porta u ostale svrhe (LG LCDTV)

Hvala puno, ja sam vec bio i zaboravio da sam napravio ovaj thread. Probacu prvom prilikom pa cu da javim kako je proslo. A ovo sto se tice garancije, slazem se sa Matketom. Vraca se za cas.
P.S. Sto da koristim mobilni kada, po ovom upuststvu ciji sam link dao, moze i daljinskim da se sve sredi?
Inace imam Nokiu 5800.

Poslednja ispravka: Nenad Zivic (11.5.2010 u 17:43)
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zaštita i održavanje računara TheReaper Zaštita 2268 17.11.2022 18:59
Malwarebytes neće da se updateuje! - TERMINATOR - Zaštita 30 23.8.2009 0:06
Monstrum Baklava Zaštita 15 11.5.2009 18:14
AAA UPOOMOOOC Vista je poludelaaaa DanteEx Zaštita 14 8.10.2008 23:40
Zarazne bolestine PeTkO Zaštita 12 6.7.2008 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com