Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2011, 14:58   #1
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Kojem brendu verovati?

Znamo svi kakva je situacija u Srbiji. Distributeri samo gledaju svoj benefit, ne dovoze kvalitetne masine, vrse razne malverzacije, cak se ide dotle i da se laptopovi sklapaju u Srbiji, kao sto cuh od nekih ljudi.
U poslednje vreme, Dell ima izuzetno niske cene, ASUS takodje. To je, bar sto se tice Della iznenadjenje za mene. Zasto? Zasto su ih toliko spustili?
Da li Toshibine "zastarele" cene zaista osllikavaju pravo stanje kvaliteta, i vredi li "isprsiti se" za njih ili recimo HP?
S druge strane, tu su i Lenovo i Acer. Sta mislite o njima?
Zbunjen sam, a blizi se kupovina. Skoro cetiri godine stara Toshiba radi izvrsno, ali su joj mogucnosti vec postale ogranicene za moje potrebe.
Naime, tema ovog threada bila bi, generalno, za koji brend smatrate da dominira u onom starom parametru kvalitet/cena? Hvala unapred.
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 15:54   #2
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Moje misljenje je da sama cena dosta odredjuje i kvalitet, modeli iz vise cenovne klase su sigurno kvalitetniji. Jedino ti preostaje da dobro preracunas za sta ti je laptop potreban, dobro se informises za optimalnu konfiguraciju za te potrebe, onda malo njuskanja po recenzijama, malo vise po promocijama i... nadas se najboljem.
Zadnjih nekoliko meseci bih rekao da Asus daje najvise za ulozeni novac.
demaksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku demaksi na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 16:02   #3
Trubac
Član
 
Član od: 6.9.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 117
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 38 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Kad nadjem laptop koji mi odgovara ondak se prvo raspitam o uslovima garancije tog brenda i onda trazim po netu komentare koji se ticu reklamacija. Ako je tu brend u redu i ima jako malo reklamacija i vecina reklamacija je resena u kratkom roku bez muljanja i ima jako malo negativnih komentara ondak znam da rade svoj posao i to uzimam jer sam sigurniji. Ako mi tu smrdi trazim drugi brend!
Trubac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Trubac na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 16:44   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Zaboga..to mozda u inostrnastvu ce express da rese,al ovde ces vakako minimum mesec dana biti bez njega ako nesto ne daj boe podje po zlu.

Ako cemo po tome,asus je tu sa pick i return garnacijom medju liderima. Sto se tice toshibe ona salje modele sa adriatic region nalepnicom,distrubuteri se tu ne pitaju mnogo,i gledaju model koji mogu da se brzo prodaju,jer im ne vredi da prouce gomile skupljih modela ako ce ostati na lageru i amiti.

Cena kvalitet odnos,dosta zavsii u kojoj se seriji kog brenda gleda,jer svaki proizvdojac ima prema cenovnom rangu vise serija,pokvalitetu i po perfomansama.

Kamo srece kad bi jednoga dana mi mogli da biramo custom mashine sa sajta proizvodjaca,sve od procesora pa do dodatne opreme,nek se plaai vise,ali ti biras idelanu makinu.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 19:16   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Nevezano za same konfiguracije, iz više izvora sam u zadnje vreme čuo da Fujitsu ima najbolju kontrolu kvaliteta onoga što izlazi sa fabričkih traka. Pored toga ne bih nešto posebno verovao ni jednom brendu. Svaki brend, koliko god da je dobar, ima svoje bolje i lošije trenutke. Prosto odredi svotu novca, za šta ti treba laptop i na kraju pročeprkaš opise po netu, forume... šta je trenutno najbolje za taj novac kod nas.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
flamingos (15.10.2011), Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 19:52   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ne treba verovati mnogo brendu kao brendu jer to je ipak samo ime vec obratiti paznju na to sta je u tom trenutku najbolja kupovina tj. sta se to u momentu kupovine pokazalo kao najbolji i potpuno zaokruzen proizvod - sa najvise prednosti odnosno najmanje nedostataka tj. problema.

Prosto se uzasavam kad cujem da neko preporucuje kupovinu Sony LCD/LED televizora iskljucivo iz razloga - "...jer Sony je Sony!". Sony jeste prvo i dokazano ime kada govorimo o staroj generaciji televizora ali cinjenica je da pri kupovini LCD/LED televizora ne treba mnogo paznje obracati na to sta je Sony predstavljao nekada vec iskljucivo kakvi su kvalitetom modeli najnovije generacije i izmedju ostalog na odnos kvalitet/cena koji definitivno nije na strani Sony-a... Isto se odnosi i na to sto je Grundig nekog godinama dobro sluzio...

Po pitanju IT sredstava stvari se menjaju mnogo cesce i mnogo brze pa se ne mali broj puta dogodilo da brenda koji je pre samo godinu dana bio na vrhu sada nema nigde, da se proizvodi odredjenih proizvodjaca u manjem ili vecem vremenskom intervalu smenjuju na vodecim pozicijama (ATI/nVidia, AMD/Intel...)...

Naravno da znam da je ovo tema o laptopovima ali su televizori ovde navedeni iskljucivo da bi se sto slikovitije prikazalo da ne treba posmatrati neki proizvod na taj nacin i sve sto je receno primerom Sony-a odnosi se i na bilo koji laptop ili neki drugi proizvod.

Zakljucak je da ne treba robovati imenima brenda i nijednom brendu ne treba apsolutno verovati narocito u nasoj zemlji gde su distributeri nekog, uslovno receno boljeg brenda po svim pitanjima i iskustvima vecine losiji od nekog drugog distributera, vec kupovati ono sto je u tom momentu overall najbolja kupovina, mada neki ljudi nikako da shvate da je vreme Golfa 2 odavno proslo...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Dimo (15.10.2011), flamingos (15.10.2011), Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 20:33   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ono što određuje opseg laptopova koje će tebe zanimati ponajviše zavisi od budžeta kojim raspolažeš i poslova koje ćeš obavljati na laptopu. Kad utvrdiš ova dva elementa, onda možemo da razgovaramo o nečem preciznijem od prostog nagađanja i (ne)suvisle teorijske priče.

Uopšte gledajući, Tošibina Satellite serija i bezbroj generički imenovanih Asus modela najpopularniji su kod nas kad je riječ o pouzdanim laptopovima po prihvatljivoj cijeni (oba brenda uglavnom nude i vrlo povoljne uslove garancije što je nimalo zanemarljiv faktor), ali to nikako ne isključuje druge proizvođače jer u žalosnoj ponudi kakva je kod nas, low end klasa se barem po širini ponude izdvaja iz žabokrečine.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
flamingos (15.10.2011), Nenad Zivic (15.10.2011)
Stara 15.10.2011, 22:43   #8
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ljudi, raduje me sto ste u velikom broju odgovorili na moju temu, drago mi je da mogu da racunam na vas.
S obzirom da je vecina vas prokomentarisala manje ili vise doslovno da je trebalo da budem precizniji, reci cu vam da sam uopsten ostao namerno, da bih skupio prvo neke generalne utiske. (upao sam u situaciju da mi lik kaze da nikako ne uzimam ASUS jer prave lose maticne ploce i Dell jer je od sumnjivog dobavljaca)
Sada cu vam reci da je moj budzet oko 800 evra. Laptop ce biti namenjen trima stvarima. Ja sam student informatike i fizike, reklo bi se da sam perspektivan. Stoga, trebace mi za Java/C++ programiranje, pustanje izuzetno procesorski zahtevnih astrofizickih simulacija pomocu GADGET2 algoritma i naravno za poneki PES 2011/12 u Full HD sa drustvom (******, mora covek i da se odmori malo ).
U skladu sa time, gledao sam Core i5/i7, nVidia 540/555/ati 6770 konfiguracije, i prica se svela na sukob Dell/ASUS/HP/Lenovo sa ogromnim razlikama u ceni (65-85k). Tu nastupa ono nesto sto muci coveka: vredi li HP platiti 85k, ili uzeti ASUS za ~65 i ici srecan kuci... Pricu komplikuje i jedan Lenovo. Linkovi ka laptopovima su dati ispod:
http://itsvet.com/proizvod/dell-vost...aptop/177/6754
http://itsvet.com/proizvod/asus-k53s...laptop/20/7261
http://itsvet.com/proizvod/lenovo-id...aptop/194/6447
http://itsvet.com/proizvod/toshiba-s...laptop/22/7358
http://itsvet.com/proizvod/hewlett-p...laptop/15/6174
Znam da ih je malo vise, ali ko ima strpljenja, cenio bih savet.
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:14   #9
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ne vidim zašto si ubacio ovaj HP u izbor, jeste najbolja grafička i HDD sa 7200rpm, ali samo i5 procesor, a velika je razlika između i5 i i7, a da i ne spominjem suludu cenu, mislim da ne vredi te novce uzimajući u obzir konkurenciju...
I Toshibu bih takođe otpisao zbog sulude cene, kada imaš kod konkurencije jeftinije...
Dell ima HDD sa 7200rpm kao i HP, i cenu kao i Asus, ali najslabiji i7 procesor među ova četiri modela, kao i najslabiju grafiku...

Izbor bi mi pao između Asusa I Lenova, a pošto je razlika u ceni 90€ u korist Asusa, plus ima i najbolji procesor, moj izbor bi definitivno bio Asus (i neko dobro postolje za hlađenje, za svaki slučaj ).

Zašto ti na spisku nisu ova tri modela:
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/6998
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/7264
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/6808
demaksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:14   #10
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Citat:
Nenad Zivic kaže: Pregled poruke
...upao sam u situaciju da mi lik kaze da nikako ne uzimam ASUS jer prave lose maticne ploce...
Eto ti recimo jednog primera jedne generalizacije i poprilicno loseg saveta jer je recimo ASUS izmedju ostalog poznat i kao jedan od najboljih proizvodjaca maticnih ploca i vodecih u tom segmentu i ako nesto ne valja u tim laptopovima najmanja je verovatnoca da to budu upravo maticne ploce posto cisto sumnjam da bi ASUS ugradio upravo svoje krs komponente i time duplo rizikovao svoju reputaciju - i kao proizvodjaca vrhunskih MB i kao proizvodjaca laptopova.

Kad pogledam specifikacije navedenih laptopova nekako bi moj glas po pitanju performanse-cena isao definitivno upravo ka ASUS-u jer su dati Lenovo i Toshiba po nekim pitanjima/komponentama bolji (nesto veci hard, vise memorije ili malo bolja graficka) ali ne toliko kolika je razlika u ceni dok je HP dosta skuplji pre svega zbog BD koji pitanje je koliko ce ti uopste trebati i ima HDD na 7200 rpm ali takodje i losiji procesor koji kompenzira napred navedene prednosti i samim tim ne opravdava razliku u ceni, narocito imajuci u vidu sto HDD i DVD mozes i da promenis ako pozelis a procesor ne mozes.
Dell nisam ni razmatrao jer je realno gledano najslabiji model ovde kod koga bih istakao jedino bolji HDD.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:24   #11
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Moje iskustvo je da treba izbegavati diskretna graficka resenja u laptopu. Znaju da stradaju (hladni lemovi), i tada je resenje nakuglavanje (i to ako uspe). Devojci je skoro riknuo IBM ThinkPad (vrlo skupa masina, izdao ga graficki cip), a znam i gomilu drugih slucajeva. Ako vam se igra, kupite desktop ili konzolu .

Treba traziti laptopove sa kvalitetnim kucistem. Ako je kuciste cvrsto i ne uvija se, sanse da nesto strada na maticnoj ploci su manje.

Po pitanju proizvodjaca, kao jako dobar mi se uvek nametao Dell, mada u poslednje vreme im je opao kvalitet (barem po onome sto sam video u Inspiron seriji). Asus se u poslednje vreme bori za svoje mesto pod suncem, i uredjaji su im stvarno kvalitetni. Danas sam bas gledao K53e, mnogo mi se dopao aluminijumski deo kucista (onaj gde se nalazi tastatura), a u stanu imam i A72F, i stvarno je skockan u svakom pogledu. MSi ne bih uzeo ni pod razno.

Toshibe su generalno ok. Ako nista drugo, lako se rastavljaju . Sa Fujitsu-om nisam imao neka iskustva.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (16.10.2011), nerro7 (21.10.2011)
Stara 15.10.2011, 23:42   #12
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Beagle, cenim tvoj odgovor, ali integrisana grafika mi jednostavno ne zavrsava posao...
Ostali, koliko vidim, naginju na ASUS. Pa, shodno tome, da li pricate i na osnovu nekog iskustva, ili samo teorijskog razmatranja? Lenovo mi je takodje vrlo primamljiv na papiru (uzivo, ASUSI su mnogo lepsi ).
Demaksi, dolaze naravno u obzir i ovi ASUSi, nego sam ja dao primer od svakog brenda po jedan... Hvala na linkovima, naravno.
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:45   #13
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ja govorim isključivo na osnovu teorijskog razmatranja i "internet javnog mnjenja".
demaksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:50   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Na osnovu teorijskog razmatranja pojedinacnih komponenti sa jedne strane i cene sa druge strane moj glas od ponudjenih modela iz napred navedenih razloga ide ASUS-u...

Na osnovu iskustva mogu da ti kazem da imam Toshibu iz profila koja me sluzi vec bezmalo 5 godina i za koju imam samo reci hvale... Ipak u ovom slucaju ti nisam preporucio Toshibu iako znam da je kvalitet stvarno na nivou iz razloga sto je ASUS ipak povoljnija kupovina kad uporedis kvalitet i cene dva navedena modela.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 23:50   #15
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Takođe smatram da ASUS modeli posledjih meseci pružaju najviše za uloženi novac, plus ASUS je, činimi se, dobio i nagradu za najbolje hlađenje što je svakako jako bitno za jedan prenosni računar.Dell ima trogodišnju garanciju, što je takođe prednost, lično koristim Dell Inspiron serije i imam samo pozitivne utiske.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku znemanja na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (16.10.2011)
Stara 16.10.2011, 0:17   #16
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Da cujemo dr.Dimo sta ima da kaze.
ASUS je nenormalno primamljiv, ali u kom grmu lezi zec? Zasto, ali ZASTO je toliko jeftin?
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 0:18   #17
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Ne razmišljaj previše, zaboleće te glava.
demaksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 12:00   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Citat:
Nenad Zivic kaže: Pregled poruke
Zasto, ali ZASTO je toliko jeftin?
Zar je to uopste bitno? Mozda zeli da se odlicnim odnosom performanse-cena sto bolje pozicionira na trzistu, proda sto vise svojih proizvoda i odgrize sto veci deo kolaca tj. da ukrade sto vise od dela ostalih proizvodjaca...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (16.10.2011)
Stara 16.10.2011, 12:41   #19
MilovanB
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Lokacija: Taamooo daaleeekooo
Poruke: 165
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Sto se brenda tice, na to sam nekada mnogo obracao paznju...dok se nisam licno uverio da to bas i nema puno veze Kada sam kupovao laptop, svi su mi govorili bezi od Fujitsu Siemensa, pogotovo Amilo serije. Medjutim, meni ispade neka kombinacija, te kupih polovan Amilo 1718 (doduse, jako malo radio, imao je i garanciju). I evo vec punih 4 godine, mozda cak i vise, nisam siguran, radi ko svajscarski sat Cak je bio posut sa 1/2 l piva, bio je totalno propao, nije mogao ni da se upali ( u servisu su mi ga napravili za simbolicnih 1000 din ).
Naravno, poenta ove price nije da je FSC najbolji brend, daleko od toga, vec da na brend ne treba toliko obracati paznju, koliko na konkretni model.
U medjuvremenu sam kupio Toshibu Qosmio f50-108... To nije potrebno komentarisati, ko god moze toliko novca da izdvoji za lap, kupovinom pomenute Toshibe sigurno nece pogresiti.
Dakako, moj Amilo nije dorastao qosmiu sto se konfiguracije tice, ali sto se tice rada i izdrzljivosti, ja nisam primetio nikakvu razliku
MilovanB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MilovanB na korisnoj poruci:
Nenad Zivic (16.10.2011)
Stara 16.10.2011, 13:14   #20
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Hvala svima, prilicno ste mi pomogli!
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Formatiran disk na kojem su bile slike igor_032 Nosači podataka 2 30.3.2011 23:37
kupio sam novu masinu, sve osim HD na kojem je xp2002...hocu da snimim xp s pack3, kakooo? Nenad.88 Operativni sistemi 2 8.11.2009 19:48
Kojem se RPG-u najviše nadate? Guardian Role-Play 310 13.10.2009 13:23
Kome verovati? (Testiranje stabilnosti sistema) SkyFire Overklok 2 12.11.2008 5:35
U kojem programu mogu ovo da uradim? The Godfather Grafički softver i radovi 3 25.8.2008 18:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com