Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2005, 21:16   #21
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Blitzkrieg je zakon.
Hearts of iron je dobar ali ne kao EU 2 koju sam igrao godinu-dve i sa srbijom zauzeo pola evrope. U HoI je najbolje sam uradio osvajanje balkana i visijevske francuske sa Jugoslavijom, mada sam je obrnuo i sa engleskom (osvojio nemce)
HoI 2 je bolji nego kec ali posto sam ovog izgustirao drugi mi se nije mnogo igrao.
Pored sto sam obrnuo Blitz i prvi dodatak, igrao sam ga dosta i u multiju u obliznjoj igraonici. Ali multi nije toliko dobar kao singl zato sto ovamo lepo pritisnem pauzu, razmislim, posaljem sve gde treba i onda pustim da se igra. U multiju je sve tako brzo i tank rush taktika cesto pali
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 21:19   #22
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

hej, pa ima ovde ljubitelja WWII! Ja sam cepao sudden strike..pa nadalje...da li je neko igrao battlefied 1942, forgotten hope mod?
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 19:52   #23
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Meni je nekako Codename:Panzers interesantniji!
Jednostavno u Blitzkrigu nije ostavljena mogucnost zauzimanja protivnickih vozila( mislim na tenkove), nasumicne misije izmedju 2 glavne misije jednostavno su sve na isti fazon, posle kratkog vremena se lako da pretpostaviti raspored neprijateljskih jedinica!! Ove dve stvari mi jednostavno smetaju!
Sudden Strike je ZAKON! Jedva cekam 3-ku!!
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 19:13   #24
C-H-O-T-Y
Novi član
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Kikinda,Vojvodina
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko AIM-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko MSN-a korisniku C-H-O-T-Y Slanje poruke preko Yahooa korisniku C-H-O-T-Y
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Mislis na Sudden Strike:Arms for Victory? Jedva cekam... Po meni je dobra igra i Hidden Stroke II zbog mnostva jedinica.
C-H-O-T-Y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 19:21   #25
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Citat:
C-H-O-T-Y kaže:
Mislis na Sudden Strike:Arms for Victory? Jedva cekam... Po meni je dobra igra i Hidden Stroke II zbog mnostva jedinica.
Naravno!! Jednostavno Sudden Strike 2 je imao neke "sitnice" koje koje Blitzkrieg i Codename:Panzers nemaju!!
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:14   #26
TiTof_piJonir
Novi član
 
Član od: 30.12.2005.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

taj sam veliki ljubitelj strategija sa tematikom WW2 najbolje su Suden Strke CP:PT odlicna igra posebno zbog Titove slike i jedne misije sa wukom naravno partizanskim komadantom
TiTof_piJonir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 22:50   #27
bully
Novi član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Momci prijavljujem se u ovu simpaticnu druzinu posto sam takodje ljubitelj WWII igara!!! Fala bogu da ima neko normalan, ni u jednoj igraonici nisam mogao da igram nesto ovako u mp.
bully je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 6:59   #28
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Prijavljujem se kao jos jedan fan!!! Od svih MP igranja u zivotu (Counter Strike, Generals, Starcraft i AoE i jos brdo nekih igrica) jednostavno najvise sam uzivao i u najlepsem secanju ce mi ostati mrezno igranje Sudden Strike/ Forever kako sa drugarima tako i preko neta.... Jednostavno nezaboravan osecaj, nesto neopisivo.... Ne znam zasto Sudden II mi se nije toliko svideo, jer valjda sam se bio navikao na Forever.... A i posle igranja Blitzkriega grafika mi je delovala prevazidjeno....
Zatim sve pohvale za Blitzkrieg, odlicna igra, stim da uloga pesadije mnogo bolje je odradjena u Sudden-u! Jeste da ima resursa, ali HOI 2 je za mene neizbezna igrica kad je u pitanju WW2 tematika.... HOI 1 onako, dvojka je bolja....

Nego jel neko igrao Allies vs Axis i kako mu se to cini? Takodje i Africa Corps vs Desert Rats???
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 12:36   #29
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Igrao sam AKvsDR .I nije mi se svidela.Naravno posle Blitzkriega je sve smesno.Kazes uloga pesadije ti se ne svidja.Bez nje,posebno na pocetku je tesko bilo sta uraditi.Jer nemacki tenkovi lako bivaju pocepani od AT-a.Kasnije se dobiju jaki tenkovi ali su tu opet Ameri sa preterano jakim bazukama tako da opet mora da se koristi pesadija .Inace ja sam ga presao na Imposible sa sve expanzijama.Rollin Thunder mi se najmanje svideo.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 12:49   #30
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Citat:
U-SERB kaže:

Nego jel neko igrao Allies vs Axis i kako mu se to cini? Takodje i Africa Corps vs Desert Rats???
Axis&Allies je skroz bez veze,samo stancovanje bez puno taktike.A ACvDR bi mozda bila bolja da nije onako glupavo odradjena.Mislim ima dosta jedinica ali nekako mi previse deluje kao igrica a ne igra.Blitzkrieg je nenadjeb*v.Jedina igra koja moze da mu pridje je Codname Panzer, ali i to je sr*nje kad provalis foru sa kamionima za popravku.
Po meni nema bolje strategije od Blitzkriega(sto se tice WWII).Da li je neko igrao Blitz 2 i kakvi su utisci?Ja imam dvojku al` ne mogu da je uljucim(starforce).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 16:34   #31
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Nisam ni ja igrao.Samo da dodjem kuci pa cu da je nabavim.Samo mi recite da je po uzoru na Codename:Panzers pa da zavrsimo sa time.Codename:Panzers ima kao neku kampanju ali je totalno nerealisticna.Jedina dobra stvar su predivni efekti.Blitzkrieg bi bio perfektan da je ubacena zavisnost rastojanja tenkova pri pucanju.Ovako kada ja ima Tiger 2 Sherman moze samo da ga obilazi i sa minimalne distance.Meni ostaje samo da se i da Shermane.To se najvise vidi u zadnjoj misiji Wacht Am Rein.Masa Shermana vas napada dok vi sa svojim svinjama ih pretvarate u rostilj.Da nema M26-ce misija bi bila prelaka.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 16:41   #32
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Achtung, jesi li igrao Close Combat serijal?
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 16:45   #33
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Na zalost ne.Samo sam se naslusao o njemu.Znam da je matora igrica.I da je mnogo dobra.Prosveti me.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 16:52   #34
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Na zalost ne.Samo sam se naslusao o njemu.Znam da je matora igrica.I da je mnogo dobra.Prosveti me.

3. deo te igre (Eastern front) je nesto verovatno najrealnije sto je ikada izaslo za PC. Od nebrojeno mnogo vrsta pesadije, tenkova, vozila, realne fizike, oklopa, uticaja terena, morala...cak ni grafika nije uopste losa, iako je pogled iz pticije perspektive...ali samo u ovoj igri sam nasao pravi "one shot-one kill" - jedan pogodak u oklop tanji od probojne moci oruzja i tenk je pa-pa...nema health barova,repair truckova, pa ni resupply truckova...cista borba, na nivou kombinovanih odreda (par tenkova, nekoliko pesadijskih odeljenja, top/minobacac)...

4. deo je proamericko njesra, a 5. nije los.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 13:39   #35
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Codename Panzer je jedna velika 0=NULA u odnosu na sve strategije sa tematikom ww2! Ne znam samo kako ih nije sramota da naprave onako NEREALNU igru....Jos kad sam video nesto kao nasi partizani i sl. ne da nista nema smisla, nego strasno... Jedino sto valja je grafika... Mada nije to smisao ovakvih igrara... Mislim, treba da bude sto bolja grafika, ali ne treba se fokusirati na to, a sve ostalo zanemariti....
Najbolji pokazatelj je sledece : ruski at top 37 mm probija oklop i pravi damage na King Tiger-u... Ima li to smisla sami zakljucite...

Sto se tice close combat znam da su neki momci iz Srbije bili prvaci u CC ligi koja je svojevremeno postojala...
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 15:59   #36
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Jbg svuda imas HP.Pa i Blitzkrieg ima HP ali kod njega je NEMOGUCE da 75mm top sa Sherman tenk "oduzme energiju" Tiger-u.Od napred naravno.U Codename:Panzers mi se svidja kada krenem da koristim Panzerwerfer pa onda naredim bombardovanje....Sto bi moj calac rekao:"Mesa ko drva".
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 16:21   #37
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Hmmm..Imam silnu antipatiju prema bilo kakvom ustupku tipa grafika zarad realističnosti...Drugim rečima ..Šećerleme me ne zanimaju...nek ima 3X3 piksela jedinica ali ako je šerman onda može samo da mrzi Tigra i te fore kao imaš ekipu bolničara koji sat i kusur( koliko već traje jedna malo težamisija u Panzers: phase I ili II) leče 7-8 odelenja pešadije u nedogled..i svi su srećni i berićetni..ma daj.....

Posle Opart Cw..sve ostalo je samo prepakivanje i uvlačenje "u pozadinu " publici..ali ok neću da budem excluzivan jer verovano ću da navučem na sebe gnev..."bogova"
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 16:24   #38
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

E pa ja ipak volim da vidim kada detalje na jedinicama.Da moze da se potvrdi istorijska verodostojnost.Blitzkrieg je najblizi tome.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 20:01   #39
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Jbg svuda imas HP.Pa i Blitzkrieg ima HP ali kod njega je NEMOGUCE da 75mm top sa Sherman tenk "oduzme energiju" Tiger-u.Od napred naravno.U Codename:Panzers mi se svidja kada krenem da koristim Panzerwerfer pa onda naredim bombardovanje....Sto bi moj calac rekao:"Mesa ko drva".
Da ali, opet velika je razlika izmedju Shermanovog topa 75mm i at topa 37mm!!! Ne mozes to da poredis, inace grafika mi je vazna, ali mnogo vaznije od nje mi je realnost, jer sve to onda pada u vodu kad istoriju sakatis radi kozmetike....
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 21:40   #40
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Ljubitelji WW2 strategija-javite se!

Sto se realnosti tice, CC nema premca. Jedino mi se cini da bi mozda Combat Mission tu mogao da parira, ali CM jednostavno nisam mogao da igram, jer mi je izvodjenje konfuzno, grafika dozlaboga ruzna (ni ja nisam die hard ljubitelj grafike, ali on je stvaro ruzno) a kao finis svega - zgrade ne mogu da se ostete...eh sto propade CC...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja strategija i pucacina? PeTkO O igrama uopšte 22 11.2.2006 13:59
Strategija nadogradnje da007 Brbljaonica 7 5.12.2005 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com