Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2007, 2:46   #1
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Exclamation Pooštravanje kriterijuma!

Apelovao bih na modove i admine da malo više obrate pažnju na prepucavanja na forumu. Ovo je prevršilo sve mere dobrog ukuksa. Ne provodim toliko vremena na forumu (nedostatak vremena) i onda dođem ovde i vidim gomilu interesantnih tema sa preko 150 postova. OK, ne mrzi me da čitam iako sam na dialupu, kad ono na 15 strana prepucavanja: "Ti si troll... A linuksaš.... Windosovac..." itd. Dve teme o Visti su bile pretrpane prepiranjem koje u opšte nisam mogao da čitam, a pokoju reč o temi sam jedva uspeo da pronađem u toj gužvi psovki i svega... Sva sreća pa je Chivan reagovao oštro i prekinuo to, ali mi smo ostali bez teme koja je možda još nekog interesovala... Da ne pomisli neko, tako je i u drugim sobama... Isto tako apelujem i na korisnike foruma: Dajte se ljudi manite ko je ko... Niko ko koristi Windows ili Linux zbog toga nije bolji čovek. To se stiče nečim drugim, a ne izborom OS... Toliko od mene. (za sada)
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 4:03   #2
ssSss
Član
 
Član od: 26.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 199
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 71 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Imas pravo.
100% te podrzavam.
ssSss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 9:17   #3
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

U jbt, ti si prvi clan koji je reko ovako nesto.Svi su se zalili da smanje malo kriterijume ali ovo...zasluzujes jednu reputaciju.

Inace ja se slazem sa ovim.Samo neki put znaju da i moderatori i admini pogrese.Pustili su onu svadju sa zmajcekom i balanom da se rasplamsava a onda su iz cista mira banovali zmajceka.Nije da ga branim, ali po meni niste tako trebali da uradite.Cim ste videli da se tema zahuktava (ka losem) mogli ste da stavite lock ili je obrisete.Ali nema veze.Sta je, tu je....
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 9:32   #4
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Ovaj, nije isto svadja i polemika i rasprava.Sve dok nema vrijednja nema ni svadje.Tako bi oni koji odrzavaju forum trebali da reaguju samo onda kad pocne vrijedjanje.Ne treba nista poostravati jer je ionako sve vec poostreno.Malo je previse ovaj forum ozbiljan, al' et' shtash...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 10:11   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

@ Petko
Jeste ali ovako su isli na siguricu, svi smo ubedjeni da je s razlogom uradjeno to sto je uradjeno a drugacije bi sigurno bilo razloga za sumnju (ne s moje strane...) da su to uradili odmah u startu. Ispostovani su tako da je "uprava" svoje odradila i ponovo vlada peace 'n' quiet.


Citat:
LunaticRS kaže:
...Malo je previse ovaj forum ozbiljan, al' et' shtash...
Ne znam bas, ja bih rrekao da fali jos malo zatezanja.
U tome je i draz svega ovoga. Meni bar...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 16:50   #6
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Pooštravanje kriterijuma!

Pa mora negde da kuliminira prepucavanje...To treba pustiti malo da bi se izduvali,a ne prenosili "bes" po drugim temama.Ono,kad krene tovar po inteligenciji(dabar,veverica bez licne i slicni tovari),onda je zrelo za zakljucavanje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 17:36   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
JohnnyB kaže:
Apelovao bih na modove i admine da malo više obrate pažnju na prepucavanja na forumu. Ovo je prevršilo sve mere dobrog ukuksa. Ne provodim toliko vremena na forumu (nedostatak vremena) i onda dođem ovde i vidim gomilu interesantnih tema sa preko 150 postova. OK, ne mrzi me da čitam iako sam na dialupu, kad ono na 15 strana prepucavanja: "Ti si troll... A linuksaš.... Windosovac..." itd. Dve teme o Visti su bile pretrpane prepiranjem koje u opšte nisam mogao da čitam, a pokoju reč o temi sam jedva uspeo da pronađem u toj gužvi psovki i svega... Sva sreća pa je Chivan reagovao oštro i prekinuo to, ali mi smo ostali bez teme koja je možda još nekog interesovala... Da ne pomisli neko, tako je i u drugim sobama... Isto tako apelujem i na korisnike foruma: Dajte se ljudi manite ko je ko... Niko ko koristi Windows ili Linux zbog toga nije bolji čovek. To se stiče nečim drugim, a ne izborom OS... Toliko od mene. (za sada)
Slazem se u potpunosti.

Citat:
LunaticRS kaže:
Malo je previse ovaj forum ozbiljan, al' et' shtash...
Pricamo o ozbilnim stvarima, cilj je da postignemo nivo kad je moguce pronaci odgovor (ili necije iskustvo) na ono sto nas zanima bez gluposti koje "zagadjuju" konverzaciju.
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 17:53   #8
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Slazem se, off topic ume da udavi, ali sta kazete na ovo :
Neka svaki forumas prvo odgovori na temu, pa ako hoce da ubaci off-topic
neka ubaci ispod. tako ce biti svi zadovoljni. Mozda bi bila i dobra ideja da se obelezava off-topic
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 18:44   #9
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
fingerprint kaže:
Slazem se, off topic ume da udavi, ali sta kazete na ovo :
Neka svaki forumas prvo odgovori na temu, pa ako hoce da ubaci off-topic
neka ubaci ispod. tako ce biti svi zadovoljni. Mozda bi bila i dobra ideja da se obelezava off-topic
Da, kao citat ili code tag.
Nisam siguran da li je to izvodljivo.


Nego, ja mislim da je ovo sasvim OK, ne mozemo ni bez pokoje rasprave, jel tako , bilo bi dosadno .

PS: Aj sada da se svadjamo da li treba poostriti ili ne
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 19:37   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Da moj matori posecuje ovakva mesta, rekao bi "ovi dave"... Zato i jeste matori! Medjutim, ja se osecam kao medju svojima, polako gubim vezu sa realnoscu i slabo pricam naglas... Znaci, UA glasne zice

PS: naravno, cenim demokratiju, upravo zbog toga sto sam odrastao uz SK i sto smatram da moja rec ima tezinu
medjutim, mora da se zna red... Vrlo tesko izbalansirati, kao po ivici noza (lako moze i da se posece)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 20:44   #11
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
fingerprint kaže:
Slazem se, off topic ume da udavi, ali sta kazete na ovo :
Neka svaki forumas prvo odgovori na temu, pa ako hoce da ubaci off-topic
neka ubaci ispod. tako ce biti svi zadovoljni. Mozda bi bila i dobra ideja da se obelezava off-topic
To bi moglo da pomogne...
Ali zar ne bi bilo bolje da za to koriste brbljaonicu? Pa ona tome i služi
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 21:54   #12
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Ja se slažem da forum bude ovakav kakav je! Posećujem jedan forum gde se "ne zna ko pije ko plaća" i nije baš lepo ali eto, šta ćeš. Samo, naravno, ne treba da bude previše ozbiljno.

Znači, da se zna disciplina!
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:03   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Ja bih bez milosti brisao svaku temu u kojoj stoji HITNO!!!! (sa uzvičnicima ili bez), čak bih možda brisao i postove koji imaju tu reč.
Čoveče ako ti je hitno, onda okreni telefon, šta postavljaš pitanje na forumu koji je ionako sporovozni vid komunikacije?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:19   #14
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Slazem se da bi trebalo poostriti kriteriume, ali ne za puno, samo za umerenu meru da se eventualne glupave diskusije efikasno odstrane. Malo bi modovi i admini trebali da budu zustriji sa "trobulemakerima" i da ih upozore ako prave nepotreban spam na forumu.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:20   #15
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
bobi kaže:
Ja bih bez milosti brisao svaku temu u kojoj stoji HITNO!!!! (sa uzvičnicima ili bez), čak bih možda brisao i postove koji imaju tu reč.
Čoveče ako ti je hitno, onda okreni telefon, šta postavljaš pitanje na forumu koji je ionako sporovozni vid komunikacije?
Da,slazem se sa tobom. Ljudi ovde stavljaju "HITNO" za svakakve gluposti npr. "ne mogu da pokrenem igru-HITNO!!!".Ne treba obrisati te teme,samo im treba izbrisati karakteristicnu rec.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:25   #16
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Ja sam bio postavio temu "PDF editor hitno" jer mi je stvarno bilo hitno i dobio sam odmah odgovor sto mi je mmnnnnoooggooo pomoglo.Tako da se ipak protivim brisanju ovih tema, mada se slazem da se "HITNO" teme postavljaju za svakakve gluposti.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:29   #17
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Pooštravanje kriterijuma!

Jos su gori likovi koji ti salju LP(dve uzastopno,identicne),iako su dobili prokleti odgovor u HITNO temi fazon.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:42   #18
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Meni je nocas jedan malac poslao licnu, gde me pita kako da nadje SP1 za Win sa nekog holandskog sajta gde ga daju besplatno?! I "puno, puno, puno" mi se zahvaljivao iako sam mu lepo rekao da je to neka opaka z@'eb@ncija... Lepo kaze NikolaS: postane clan foruma i sa svojih desetak postova postavi temu tipa HITNO (kao i gorepomenuti klinac)... i onda ga godinu dana nema dok opet nesto ne crkne. Eh, svete, kuda to hodiš?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:52   #19
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Pooštravanje kriterijuma!

Bolji su oni sto se registruju da bi reklamirali neke proizvode.I to preko LP-ova.Iskusno.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:52   #20
Dark Rider
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: trenutno na forumu SK
Poruke: 113
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
glitch kaže:
Meni je nocas jedan malac poslao licnu, gde me pita kako da nadje SP1 za Win sa nekog holandskog sajta gde ga daju besplatno?! I "puno, puno, puno" mi se zahvaljivao iako sam mu lepo rekao da je to neka opaka z@'eb@ncija... Lepo kaze NikolaS: postane clan foruma i sa svojih desetak postova postavi temu tipa HITNO (kao i gorepomenuti klinac)... i onda ga godinu dana nema dok opet nesto ne crkne. Eh, svete, kuda to hodiš?
Pa tako ti je to.Racunaj da od oko 6 925 korisnika ima ih najmanje 500 koji su se ulogovali postovali 2-3 poruke saznali sta im treba i nigde ih posle toga nema

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Bolji su oni sto se registruju da bi reklamirali neke proizvode.I to preko LP-ova.Iskusno.
Meni je istog dana kad sam se ulogovao jedan poslao LP nudeci mi da kupim nekakve tutorijale
Dark Rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com