Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2017, 3:43   #1
Novina
Član
 
Član od: 7.8.2016.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Pozdrav!

Istice mi ugovor za ADSL kod Telekoma za 10tak dana i razmisljam se da predjem na SBB kablovski posto vec 6 godina imam maksimalnu brzinu 10/1 i danas kad sam se cuo sa njima odmah su mi rekli da ne postoji mogucnost za vecu sto je u danasnje vreme stvarno jako malo...

Kod SBBa vec imam televiziju pa bih samo presao na Duo Gold paket znaci 60/4 net.

E sad ja sa kablovskim nemam mnogo iskustva pa me zanima vase misljenje na ovu temu? Dosta igram online tako da su mi ping i stabilan net bitni i tu me ADSL nije nikad izneverio za 8 godina koliko ga koristim, a koliko sam razumeo kablovski hoce tu da zeza jer zavisi od toga koliko ljudi ga koristi?

Ja sam u delu gde su kuce a ne zgrade i ovde su uglavnom stariji ljudi pa pucam na to da mreza nece nikad biti opterecena kao u velikoj zgradi blize centru grada (iako komsije uglavnom imaju SBB kablovski). S druge strane prvi put kad je uvedena kablovska televizija to je bilo na crnjaka i nisam siguran ali mislim da je to uradio jedan od radnika SBBa u to vreme tako da me plasi da li je to sve kvalitetno montirano doduse prekid tv signala mi se desava svega par puta godisnje.

Sta mi je ciniti? Da rizikujem sa SBB pa nek bude sta bude?
Novina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2017, 10:00   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Idi kod komšije koji ima SBB i odradi par testova i vidi kakav je ping, protok, itd.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2017, 16:21   #3
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Zavisi gde živiš. kod mene je ranije bilo takvih problema jer su u početku kablirali po principu "sa zgrade na zgradu", ali pre par godina su došli i ljudski odradili sve, pa od tada radi perfektno... znači raspitaj se u kakvom je stanju njihova infrastruktura u tvom kraju i naravno raspitaj se kod komšija da li imaju česta prekidanja signala... ja ipak nekako misllim da gore od lelekoma ne može
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2017, 19:50   #4
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

evo malo komedije....

pre 4 godine sam trazio da nabavim neki adsl ili kablovski.. zvao sam sbb i rekli su mi da ce da provere da li ima mogucnosti.. prodje jedno 2-3 meseca.. ja reko nista od njih.. zivnem telekom, oni me zovu u roku od sat vremena i kazu moze, dodjite da potpisete ugovor..
fast forward 7 meseci u ugovor sa telekomom.. sve super, sjajno.. zove mene sbb i kaze - imate mogucnosti, i krenu da mi listaju pakete.. a ja sedim pored telefona i kidam se od smeha kao ludak
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2017, 0:18   #5
Novina
Član
 
Član od: 7.8.2016.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Citat:
dsnelim kaže: Pregled poruke
ja ipak nekako misllim da gore od lelekoma ne može
Meni ADSL radi odlicno poslednjih 8 godina ili koliko ga vec imam. Pukne veza jednom u 2 meseca na 5 minuta i to je to, a brzina je uvek kao deklarisana. Packet loss? Sta je to nisam nikad cuo za to :P Naravno svaka lepa strana ima uvek i ruznu pa tako maksimalna brzina koju mogu da imam je 10/1 zato i hocu da predjem na SBB.

Sto se tice komsija dzaba da se raspitujem jer kao sto rekoh to su sve uglavnom stariji ljudi sta oni mogu da rade na netu pa da mi kazu da li valja... Sigurno im ping nije bitan jer ne igraju igre mozda ponekad skinu film i surfuju i to je to. Prvi komsija kaze da nema problema sa SBBom ali to meni nista ne znaci...

Ostalo je jos 7 dana i u velikoj sam dilemi sta da radim. Da se kockam pa mozda dobijem sedmicu ili da ostanem na sigurici mada stvarno je vec tesko kad hocu da skinem igru npr Shadow of War 90GB je tezak pa trebaju mi dani, a dok se on skida ne mogu da igram online zbog pinga. Da stvar bude jos gora burazer isto koristi internet pa kad on skida nesto zbog spore brzine ja opet moram da cekam jako dugo.
Novina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2017, 21:57   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Tesko da ce biti losiji, ali sto kazu, idi do nekog od komsija, odradi par ping/speed testova, vidi kako se ponasa i po tome proceni. Mislim da je SBB donekle popravio infrastrukturu, da sam na tvom mestu ne bih se prvise razmisljao, 10/1 je danas goli minimum i ako postoji izbor da uzmes brze, uzimaj.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 10:05   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

SBB je drastično popravio infrastrukturu, znam jer je upola manja latencija ka mnogim VPN lokacijama ispred kojih je SBB cable net.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 10:39   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

SBB se više isplati ali upadni na ruter koji trenutno imaš i vidi šta ti piše u polju koje se zove na fazon Max speed (up/down) na početnoj stranici (Huawei) ili Internet - >Status /WAN status (ZTE).
Nepismena podrška koju ima Telekom greši konstantno oko toga da li imaš tehničkih mogućnosti ili ne. Drugar skoro hteo da uzme Net 50, rekli mu ne može, on povuče neku vezu tamo i čovek mu proveri i ispostavi se da ima mogućnosti da povuče i nešto malo preko 100 Mbit/s. Tako da ono... Meni recimo ne daju da uzmem 50 jer mogu da izvučem samo 48 u proseku
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 13:40   #9
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

@doctor
to mi ne pominji, max brzina mi je 44 neće da mi daju nikako 50, čak sam rekao da ću da idem da potpišem da uzimam na svoju odgovornost tj da ne moraju da mi isporuče 50 i opet nisu hteli...
Bukvalno ih gadjam parama oni neće...
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 14:24   #10
Novina
Član
 
Član od: 7.8.2016.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
SBB se više isplati ali upadni na ruter koji trenutno imaš i vidi šta ti piše u polju koje se zove na fazon Max speed (up/down) na početnoj stranici (Huawei) ili Internet - >Status /WAN status (ZTE).
Nepismena podrška koju ima Telekom greši konstantno oko toga da li imaš tehničkih mogućnosti ili ne. Drugar skoro hteo da uzme Net 50, rekli mu ne može, on povuče neku vezu tamo i čovek mu proveri i ispostavi se da ima mogućnosti da povuče i nešto malo preko 100 Mbit/s. Tako da ono... Meni recimo ne daju da uzmem 50 jer mogu da izvučem samo 48 u proseku
Max mi pokazuje 14/1 tako da od toga nema nista. Pominjali ovi iz Telekoma neke parice i kao nema slobodnih.

Ono sto mene izludjuje je da sam ja pre 4 godine potpisao ugovor za 20 Mbit/s ali mi je uvek vukao max 12 ali dobro reko valjda je to neki limit tako da nisam mnogo razmisljao o tome ipak je 12 pre 4 godine bilo dobro.

Nakon isteka tog ugovora bila neka akcija 50/2 + tablet za 1 dinar po ceni od 20 i ova zena u Telekomu i spremi tablet vec i sve odradi i kad je htela da ubaci sve to u sistem ne da joj kaze ne moze 50. Reko ok onda bih da ostanem na 20 sta da se radi ali ona kaze ne moze ni 20... Sta kazes? Kako ne moze 20 pa ja placao dve godine 20, a sad mi kazete ne moze 20? Zena kaze sistem joj ne da...

Ok nema veze ja uzmem od 10 i nakon vise od godinu dana ja zovem i pitam da li je bilo promena uzeo bih vecu brzinu zena kaze ne moze veca brzina ali prijavice da hocu vecu brzinu na listu cekanja za prikljucak!?

Cekaj bre malo ja sam placao za 20 a dobijao sam 12 i nisu me automatski ubacili u listu cekanja. Hteo sam nakon toga 50 pa sam trazio 20 pa me opet nisu automatski ubacili u listu cekanja tako da sam ja proveo 4 godine cekajuci vecu brzinu ali sam gubio vreme jer neko nema nimalo SAMOINICIJATIVE?! Stvarno ne znam sta da kazem...
Novina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 22:03   #11
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL vs SBB Kablovski

Pa ja sam skoro pričao sa njihovim tehničarem, ne znam sad koliko je on stvarno upućen a koliko sluša glasine. Elem, pitao sam ga oko optike, kako to napreduje i slično, na šta je on rekao da ide sporo jer nema inicijative, tj malo ljudi se prijavljuje ipak. Na moj odgovor da kasne dosta iza drugih kablovskih operatera koji na mestima u Beogradu imaju optiku on nije imao šta da kaže sem da "SBB nije toliko dobar". Glupost totalna, znam koliko dobro radi fiber u SBB na Bežaniji npr.

Tako da, poenta mog posta je da kasne i to debelo, ja jedva čekam da mi istekne ugovor i da za isti novac(pošto plaćam i IPTV koji ne koristim uopšte pored kablovske jer kablovski operater kod kog sam nudi mnogo više HD kanala) uzmem 60mb i budem miran.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL Telekom Srbija problem ribica-d-mikac Kvarovi 10 4.12.2011 15:08
Netgear DG834G adsl MODEM vs telekom iptv+adsl 0utlaw Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 10.2.2011 2:51
Telekom ADSL Thomson 546(i) v6 - problem Serbianboss Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 13.2.2008 16:47
Telekom ADSL, povezivanje na dva računara CShost Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 5.2.2008 17:17
Telekom ADSL i instant mesidžing Neky Slobodni softver 3 3.2.2008 14:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com