Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2010, 23:37   #1
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Pitanje u vezi s garancijom

Odnecu prvi put u servis hard disk za koji imam garanciju. Dakle, ako ga budu otvarali, i radili mu nesto da posle popravke se vidi da je otvaran i da je radjeno na njemu...da li treba da mi navedu da su ga otvarali oni a ne nestrucno lice posto posle njihove opravke imam jos garanciju, jos godinu dana. Da ne bude posle kada budem odneo drugi put da kazu ovo je NEKO vec otvarao, neko nestrucno lice i da mi ne prihvate garanciju?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 23:44   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Nakon izvršene popravke, dobićeš sve lepo ''na papiru''.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 23:55   #3
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Sta bih to trebao da dobijem, da li na papiru na kome je garancija ili posebnom. Da znam sta da ocekujem ili da trazim ako ne dobijem. Ocekujem da ce probati da se prave zbunjeni pa se zato raspitujem...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:01   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Ne znam gde ti to pokušavaš da reklamiraš taj hard, ali svaka iole kompetentnija prodavnica kompjuterskih komponenti neće tek tako pokušati da te prevari. Samo se nadam da ne pokušavaš nešto ''mutnjikavo'', ma šta god to bilo.

Dođeš tamo gde si uzeo hard (ili kod uvoznika, kako već da 'oćeš), kažeš to i to, pogledaju hard da nema fizičkih oštećenja, pogledaju garanciju (mogu ti je odma' vratiti a i posle), daju ti papir na kome piše da su preuzeli tu i tu robu, tog i tog datuma, potpišeš se, jedan primerak tebi, jedan njima, kažu ti da će ti javiti kad da dođeš po hard disk (taj popravljen ili nov), zahvališ im se, otvoriš vrata te prodavnice, izađeš, zatvoriš vrata... Malo sam bio sarkastičan pri kraju iako razumem tvoju ''strepnju''. Ipak, neće svaki čovek u ovoj našoj (šta god da je) državi da te prevari.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:20   #5
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Dzonisv uvek odgovoris detaljno i jasno. Hvala ti.

Imam jako losa iskustva ne samo kad je u pitanju garancija vec i ostale stvari. Mislim da je doslo vreme da covek mora sve da zna kako bi se zastitio od prevaranata a i od nestrucnih ljudi koji rade i vode se kao strucni. Najbolje da znam kako sta ide unapred ako se desi nekoj zaboravnoj zeni ili coveku da slucajno ne udari pecat ili mozda da ne izda revers da je hard predat...Nikad nije mnogo biti oprezan i znati unapred sta ocekivati i to najgore, samo tace ce danas neko spasiti glavu, pa i kad su u pitanju ovako banalne stvari tipa garancije za hard...

Kako sazrevam slika u nasoj zemlji mi postaje sve jasnija. Postoje posteni ljudi ali ni njima vise covek ne moze da veruje zbog prevaranata i uvek mora biti na oprezu i smiren. Da ne duzim pricu, uglavnom dosta nestrucnih ljudi sedi na budzetskim mestima i bukvalno ne rade nista...i zbog takvih stradaju oni koji veruju u sistem...Hoces li se sloziti sa ovim Dzoni, sta mislis?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:34   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Ima istine u tome što kažeš (susretao sam se sa svakakvim osobama), ali je to za neku drugu temu i neko drugo vreme (ipak je sad pola 1 ujutru).

Ti reklamiraj taj hard. A ako ti ne bude teško, javi kako je prošlo.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:49   #7
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Ok. Samo jos jedno blic pitanje. Imam dosta podataka na njemu - oko 500gb, a hard je od 1tb. Da li vredi napomenuti da mi ne brisu podatke, tj.da probaju da mi ne formatiraju hard ako je moguce ili je to neophodno kod ovakvih kvarova?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:51   #8
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Oni ne odgovaraju za podatke na hardu. Ako je taj hard disk riknuo, odoše i podaci.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 0:57   #9
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

On se cuje da radi. Kada ga pricljucim na bilo koji komp on ga prepozna kao unknown device u device menageru... Cuo sam da je ovo cest problem ali neko ne nudi resenje. Ona klasicna resenja tipa iskljuciti racunar i ukljuciti ne pomaze... NE znam da li ti nesto zan so tome?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:00   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Da li ti je taj hard neki eksterni (i koji) ili...?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:13   #11
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Da, to je eksterni hard disk Freecom hard drive XS 3,5" usb 2.0 od 1TB. Posle povezivanja harda na svakom racunaru pise u device menageru unknown device a na nekim pise i ovo a i izadje baloncic upozorenje na kome pise "usb device not recognized".
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:20   #12
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Verovatno je problem do usb kabla, ili eventualno do samog usb priključka na eksternom kućištu. Ako možeš ili ako imaš, probaj neki drugi kabl. Mada, problem može biti i do ispravljača, možda ne daje dovoljno struje/napona tom hardu? (malo verovatno, ali opet...)

Tu bi neko rešenje bilo da se otvori to kućište u kome je taj hard. Da se hard priključi na komp direktno (bez tog rack-a). Ako radi, onda je problem sa njegovim eksternim kućištem. Nažalost, kad bi tako nešto uradio, izgubio bi garanciju (osim ako ne uspeš da ga otvoriš/zatvoriš bez ikakvih ''posledica'').
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:28   #13
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Probao sam sa nekoliko kablova koji idu u hard i komp. To je kabal koji ima sa jedne strane 2.0 usb a sa druge(onaj koji ide u hard) 1.0. Probao sam i opet ista situacije. Ispravljac nemam drugi sem originala tako da sa drugim nisam probao. Ne bi se usudio da otvaram da ne ispadem posle ja prevarant . A i hard je oblozen crnom gumom i zalepljen tako da bi se video da sam otvarao i nesto cackao.

Pa dobro ako je u pitanju napajanje i sl, nece ga valjda zbog toga formatirati? A i kako mogu da ga formatiraju ako nece da ga prepozna komp. Ako ga prepozna komp sa novim napajanjem zasto bi ga onda formatirali ili cisto zbog procedure uradice format?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:31   #14
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Pa dobro ako je u pitanju napajanje i sl, nece ga valjda zbog toga formatirati? A i kako mogu da ga formatiraju ako nece da ga prepozna komp. Ako ga prepozna komp sa novim napajanjem zasto bi ga onda formatirali ili cisto zbog procedure uradice format?
Da, ali mi nismo utvrdili da je problem do njegovog napajanja. Zar ne?

Ako se bude ustanovilo da je adapter ili eksterno kućište problem, onda ti verovatno neće od podataka ništa dirati. Ako je sam hard disk problem, onda... jbga, šta da se radi.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 1:40   #15
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Ako bude u pitanju hard disk onda odlazim u penziju ... Od tih 500gb na hardu samo oko 100gb imam kopiju na drugom mestu... A kupio sam hard reko ajde sigurniji je od dvd diskova a i zbog prostora i "izdade" me hard... Vise ne znam i da li da verujem ovim eksternim... Kakav sam ja optimista...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 2:03   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Pa ako su filmovi i ostale zezancije, onda to možeš preživjeti. A ako ti je posao u pitanju, onda si to morao bekapovati i na jedan hard, i na drugi, i na internet ono najbitnije po onlajn diskovi, i po običnim DVDijevima...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 4:27   #17
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Imao sam isti takav slucaj pre par meseci:
Najverovatnije imash problem sa kontaktima (USB kabl, ili usb prikljucak na samom kucistu) probaj odnesi hard tamo gde si kupio, i zamoli ih da ga prikljuce sa njihovim kablovima, ili odnesi pravo kod servisera da ga prikljuci pred tobom.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 10:24   #18
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ako bude u pitanju hard disk onda odlazim u penziju ... Od tih 500gb na hardu samo oko 100gb imam kopiju na drugom mestu... A kupio sam hard reko ajde sigurniji je od dvd diskova a i zbog prostora i "izdade" me hard... Vise ne znam i da li da verujem ovim eksternim... Kakav sam ja optimista...
Sigurniji je sigurno! Ali traži povremeno uključivanje (da ne zarđa). Ipak je to ponajbolji brend za hard i nebi trebalo da bude problema. Što se kvara tiče ja mislim kao i predhodnici da je do samih priključaka a ne do njega.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 23:52   #19
JohnnyBravos
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 138
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Nakon <30 dana, crkao mi je mis koji ima garanciju 12 meseci. Iz radnje gde sam ga kupio ( Tehnom**) salju me kod uvoznika (servis). Cini mi se da se isti vise nigde ne moze naci ( ja sam kupio jedan od poslednjih). Sta ce mi ponuditi u zamenu, ako nemaju isti model, neki drugi ili pare? Ja sam mislio da uzmem pare, a ako mi ponude drugi, uzeo bih samo bolji(skuplji), ali da nista ne doplacujem!
JohnnyBravos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 0:31   #20
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi garancije?

Citat:
JohnnyBravos kaže: Pregled poruke
a ako mi ponude drugi, uzeo bih samo bolji(skuplji), ali da nista ne doplacujem!
E moj Dzonibravos, pa ti kam da josh uvek verujesh u deda mraza...

Bice ili popravka, ili zamena za drugi ali iste cene, nema da ti daju skuplji...
ako spada u jeftine miseve, odma ce da te skinu svrata, dobices zamenu, da im ne oduzimas dragoceno vreme
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test Drive Unlimited .:GoRaNStEin:. Simulacije vožnje 534 27.4.2013 23:53
Pitanje u vezi LAN-a Prief Lirator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 19 11.1.2012 9:30
Pitanje u vezi s hostingom... Wastelander Web dizajn 10 4.12.2009 13:25
Pitanje u vezi s ventilatorom bojanh Ostale komponente 31 1.12.2009 19:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com