Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2011, 16:29   #41
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Dobra slika
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	skinsicebath.jpg
Viđeno:	121 puta
Veličina:	99,0 KB
ID:	40723  
Nestor je offline  
Stara 26.8.2011, 10:32   #42
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Talking Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Dobra slika
ih sto bi voleo da ga imam (zza dzbe) pa kad bi ga prodo mogo bih kupit 10 novih isto tako dobrih, 5 drumasha i 5 brdjana

inace ija se vozam tamo amo oko fruske i nazad, dnevno min 25-30 km, duge voznje 60-80-100 km, prosek 20 km/h, max spid 57.5 km/h za sada
a bajk je modifikacija mountbajka u drumasha.

Slika: uskoro (izgubio sam mobilni)

P.S. Jel zna mozda neko zna dal ima mountBajk video igra? Jedino sto znam je onaj tur'de frans (Pro Cycling Manager)
hisamuraj je offline  
Stara 14.9.2011, 20:52   #43
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Da li bi se poništila ukupna kilometraža u slučaju da ciklometru crkne baterija pa se pojavi potreba za zamenom?
Inače jedna zanimljivost takođe u vezi ciklometra. Pojavio se Pioneerov ciklometar koga pokreće android!
izgleda da će nam ovaj android ući u sve u šta može da se uđe.
todos je offline  
Stara 14.9.2011, 21:52   #44
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Da li neko zna koja je oprema zakonski obavezna za bicikliste? Nalazim sve neke stare i kontradiktorne informacije na netu, te obavezna kaciga, te nije...
Imam svetla, napred i pozadi, fluoroscentni prsluk za svaki slučaj, ali me buni da li je kaciga obavezna ili ne... i da li još nešto treba.
Highlander je offline  
Stara 14.9.2011, 21:56   #45
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Ne znam da li je obavezna sto se tice zakona, ali ti preporucujem da je nosis kad vozis. Dobro, ako se vozikas sporo po kraju ne mora.
Nikola16789 je offline  
Stara 14.9.2011, 22:52   #46
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Biciklistickim stazama nije obavezna kaciga, ali za bilokakvo upustanje u saobracaj jeste obavezna, pogotovo za putovanja magistralnim putevima. Osvetljenje/Signalizacija, za gradsku voznju biciklist. stazama koje su uglavnom osvetljene nije obavezno, ali opet, za ucestvovanje u saobracaju, bili osvetljeni ti putevi ili ne, obavezni su: zadnja signalizacija (treptac), prednje svetlo ili treptac a flur. prsluk ili neki drugi veoma uocljiv nacin (npr. jakna sa flour. oznakama, linijama i sl., ili na bisagama) je obavezan na neosvetljtnim delovima saobracaja.
i tako...

Preporucujem ti da prosnjufas malo sledeci sadrzaj:
http://www.ciklonaut.com/Kakovako/Paklista/Paklista.htm
hisamuraj je offline  
Stara 26.11.2011, 0:12   #47
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Nisam ni znao da postoji ovakva tema, a razmisljao sam da vidim da se otvori

trenutno vozim bulls wild beast nista posebno, ali koliko para toliko i muzike

zanima me zimska oprema, nasao sam u nekom xxx sport shopu...kombinezon ili kako se vec zove...komplet gornji i donji deo za koji se oblaci ispod odece, protiv vetra, hladnoce i ostalo...samo je malo skup 3500 cini mi se, ima li tako nesto malo povoljnije?
Belfegor je offline  
Stara 26.11.2011, 11:26   #48
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom

Al' si skroman sa biciklom... prava brdsko planinska bicikla. Pazi, ako imaš baš para odeš na sajt i to je to. Međutim ja mogu da ti dam savet... dobro se obuci. Traku oko glave tj. ušiju preko toga vunenu kapu. Rukavice ili vunene ili od mikrofibera koje mogu da te koštaju čak 100 dinara za par. Trenerka zimska, farmerke i nisu poželjne jer drljaju o sedište. A sedište je najvažnije od svu opemu a niko je ne konstatuje za suvu šljivu. Moje košta 2500 dinara međutim ono ispod deset iljadrki je igraačka. Najbolja marka je Fizic sa silikonskim sicom. Moj sledeći apgrejt isto ko za kompjuter.
@Belfegor
Daj mi zahvalnicu u nekoj drugoj temi, imaću u vidiu to!!!

Najbitniji je mikrofiber tj. najjeftiniji za nas obične smrtnike.
Za zaštitu protiv vetra sam stavljao obične novine. Pitaj bajkere za to, oni isto to stavljaju.

Poslednja ispravka: Highlander (26.11.2011 u 12:02) Razlog: spojene poruke
todos je offline  
Stara 26.11.2011, 17:17   #49
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

pa i nije me puno izasao...nije bas zadnji model...2-3 god je stariji od onog sa linka, a nasao sam ga za 200e.
Belfegor je offline  
Stara 20.7.2012, 18:16   #50
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Najgori Tour u zadnjih 15 godina kako ja pratim. E sad ovaj Focus jede malu decu, sta mislite?
Medel: Focus Izalco Team 1.0
Cena: Sitnica, tricavih 8,499 $
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled__84829_zoom.jpg
Viđeno:	89 puta
Veličina:	85,0 KB
ID:	43773  
Nestor je offline  
Stara 20.7.2012, 18:53   #51
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Nego sta! Ali ima i drugih da kazem jos boljih mada svi ti delovi su 90% od istih firmi poput Trigona, Srama, Shimana i dr. Cannondale razvija neke delove samostalno. Naravno da svaka firma ima nesto svoje sto drugi nemaju ali je sve to zanemarljivo. Da, Pinareli sam razvija prednji pogon koji izgleda kao elipsa i koji ce za neku godinu verovatno bitri standard. Inace ovi sto voze na Touru imaju bicikle koje se krecu i do 25000 eura. Tako da ova tvoja sa slike je za amatere i poluprofesionalne vozace.
Sto se Toura tice, pratim vrlo cesto trke. I smara to sto ekipe cuvaju takve velicine poput Evansa i Viginsa a ne puste da se rastrce Vrom ili kod BMC-a Van Garderen. Ova druga dvojica su za mene moralni pobednici. U cemu je fora. Vrum ili Frum kako li se vec zove je potpisao dvogodisnji ugovor sa Sky da bude Viginsu verni pratilac. Niko njega nije tero da potpise takav ugovor. Sto se zanimljivosti sa Toura tice najbolje je ono kad je neko poso po putu eksere koji se zakucavaju u namestaj i kad je njih 30 tada probusilo gume. Mada je bilo i opakih padova poput finisa sa jedne od prvih trka. Danas je uleteo pas medju bicikliste. Proslu trku je Kevendis mislim da je on dobio zastavu po glavudji. To cini trku zanimljivom a strategija je stvarno pravi smor.
todos je offline  
Stara 30.7.2012, 1:01   #52
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Ljudi treba mi bajs do 200 evra dajte neku preporuku, apsolutno nemam blage sta je dobar bajs. Treba mi za trening i ozbiljno za grad. Prelazio sam sa trenerom velike kilometraže na miks terenu. Tako da all in all da bude ok, ako postoji negde gde su jeftiniji da izvučem što više jer znam da je 200 evra za bajs goli ...

Na primer na ovo sam naleteo, ali opet kažem ja blage veze nemam...http://www.apollobike.rs/master.html. Samo vidim da je čelični ram i to kao nije dobro...

Voleo bi da ima samo taj prednji amortizer, ne full suspension i to je to što znam. Vozim ga po bgu...
Iceman_37 je offline  
Stara 30.7.2012, 1:49   #53
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Dobar bajs bez suspenzije i sminke u vidu djubreta od prednje disk kocnice kosta oko 20000 din a to je Polar Blizzard npr.

Za to sto trazis moraces da izdvojis malo vise para, od 25-30 'ljada din. Sad nije vreme za kupovinu jer je sezona, kasna jesen i januar/februar su idealni zbog pada cena.

U svakom slucaju najkvalitetniji i najisplativiji modeli su Polar Mirage Pro i Capriolo Anolis.

Cene se krecu od 25-32k din. Pogledaj u planet bike-u/total bike-u ali znaj da su samo ova 2 modela isplativa jer imaju dobar odnos cena/kvalitet. U sustini je bolje kupiti polovan bajs za 250-300e ali ako si ogranicen na kupovinu na cekove onda biraj izmedju Mirage Pro i Anolisa.

Pre kupovine ti savetujem da se registrujes na cikloberza forum i tamo potrazis jos neki savet i procitas utiske o 2 modela koja sam predlozio.
HSVstoned je offline  
Stara 30.7.2012, 2:03   #54
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

HSV hvala ti! Ovo dva sto si naveo ekstra izgledaju, to prvo barem. Izdvojicu toliko vise ako vredi sigurno a i registrovaću se na taj forum. To sam baš i hteo ali od brdo foruma nisam znao koji da izaberem. Nisam vezan za čekove, plaćao bi u kešu bez nekakvih rata i slično. E sad to za polovno, ne znam...

Vidim da se na kaprioli može birati veličina rama, koja bi meni odgovarala ono tu sam oko 190. Ima max 22 pretpostavljam da najveća onda ? nemojte se smejati ne znam dal to ima nekakve veze sa veličino čoveka xD I izmedju ta dva jel bolji mirage ili capriolo ? baš mi se nešto svidja oblik capriole. A kod polar ima ono XL XXL, kako to sad ide. Znatno je skuplji polar 31k, tj ima ima 2010 verzija 25k i 2011 koja je 24 lol, sve veličine a anolis 23k.

EDIT: Postoji bas jedna tema tamo na forumu koja mi odgovara pa cu preneti pitanja u toj temi tamo. Hvala jos jednom.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (30.7.2012 u 2:41)
Iceman_37 je offline  
Stara 30.7.2012, 2:46   #55
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Pogresio sam, dobar je i Anolis za tu cenu ali sam u poredjenju sa Mirage Pro mislio na ovaj Capriolo model :

http://www.totalbike.rs/bicikla/cross-country/gila

Sve sto te zanima pitaj na cikloberza forumu ili pretrazi, kapiram da je vec bilo krs slicnih tema

A ako imas 250e da iskesiras.. mozes mnogo bolji bajs da kupis ali ti treba savet nekoga ko se razume da te ne bi ispalili, nisu svi polovnjaci dobri..
HSVstoned je offline  
Stara 30.7.2012, 3:11   #56
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Ok važi, preneo sam ja to tamo, čekam sad odgovore.
Ja se zagrejao baš da kupim sad, kad imaš keš lako se to izmigolji pa mi to čekanje posle sezone nešto ne prija. Razrešio sam dilemu što se veličine tiče. Dobra tabela veličina ima na totalbike.

A što se tiče polovnjaka, ako baš mogu bolji...tu si me sad pogodio...videću dalje u svakom slučaju svaku opciju koja ima trenutno.

Kakav je ovaj http://www.cikloberza.com/show.php?id=75913 ? pu sad videh prodato na slici....
Iceman_37 je offline  
Stara 30.7.2012, 3:30   #57
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Bolje ti je da se preselis na cikloberzu samo Ja se stvarno ne razumem toliko, dzonihsv vise ne dolazi na ovaj forum, on bi ti pomogao..

Daj link za tu tabelu, ocu da vidim gde tacno spadam, da li 22 ili 23'' ram.
HSVstoned je offline  
Stara 30.7.2012, 3:38   #58
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

http://www.totalbike.rs/korisnicka-p...licinu-bicikle
Iceman_37 je offline  
Stara 30.7.2012, 3:48   #59
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

E hvala, znaci ipak mogu 23'' ram.
HSVstoned je offline  
Stara 30.7.2012, 3:52   #60
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Sve o biciklima i biciklizmu

Izvinjavam se ako ovo izgleda kao napad na temu i ljubitelje biciklizma ali nije a ja imam jedno pitanje za administraciju: zar nisu teme o bilo kakvim vrstama sportova zabranjene? Ili ova tema služi za sve o biciklima osim za raspravu o sportu (biciklističke trke i slično)?
doctor je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com