Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2008, 0:41   #1
LMiodrag
Novi član
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Imperial City
Poruke: 24
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom eBay - Srbija, vredi li?

Da li zna neko da li je moguca kupovina stvari na eBay-u iz Srbije i kako to ide?

Mislim...da li je neko probao i koliko je poshtarina itd...
Video sam neke zanimljive stvarchice po nekim cenama

Bash bih voleo da cujem komentar.
LMiodrag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 0:46   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Nisam probao i moram istaknuti da sam skeptican po tom pitanju nabavke,vjerodostojnosti cijena,dostave u dogovoreno vrijeme i generalno POSTENJA tih nekih tipova sa ebay i slicnih sajtova...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 1:17   #3
LMiodrag
Novi član
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Imperial City
Poruke: 24
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Ma ok ali ima li neko iskustvo sa ovim i slicnim sajtovima?
LMiodrag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 1:22   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nisam probao i moram istaknuti da sam skeptican po tom pitanju nabavke,vjerodostojnosti cijena,dostave u dogovoreno vrijeme i generalno POSTENJA tih nekih tipova sa ebay i slicnih sajtova...
Generalno, veci problem je kod nas nego kod njih. Kako da sprechish carinike da ti brljaju po paketu, i da ga "kaliraju u transportu"?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 1:25   #5
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: eBay Srbija vredi li?

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Generalno, veci problem je kod nas nego kod njih. Kako da sprechish carinike da ti brljaju po paketu, i da ga "kaliraju u transportu"?
Kao sto se u jednom broju SK-a citalac zalio da su mu carinici ocerupali paket iz inostranstva i rekli, na pitanje sta je sa nestalom robom, da je kalirala!

O, zemljo Indijo!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 1:39   #6
LMiodrag
Novi član
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Imperial City
Poruke: 24
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

kalirala...boze.

Ma ja ne bih narucio nista vredno.
Treba midisplay za lap-top pa sam video jeftino ceo s**ban.
Ako bi ga uzeli neka im je sa srecom.
LMiodrag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 8:19   #7
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Za sigurno znam da je moguce napraviti nalog iz Srbije, ja sam pre par godina otvorio nalog i posle jedno 10 dana stiglo mi pismo od njih sa aktivacionim kodom i lozinkom. Ali nisam uspeo ni jednog prodavca da nagovorim da mi salaje robu za Srbiju, kako sam ja ukapirao niko nema poverenja u nas iako sam nudio da uplatim iznos pre slanja na racun
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 12:01   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Kupiti nešto na Ebay-u (ili bilo kojoj drugoj aukcijskoj kući ili prodavnici u insotranstvu) nije nikakav problem, čak ni iz Srbije. Sve što treba je platna kartica (sa kojom je dozvoljeno plaćanje u inostranstvu) ili account na nekom payment processoru (moneybookers, paypal, 2Checkout...) i naravno dovoljno sredstava na računu. Izbeći prevarante, takođe nije problem. Sve što treba je pre kupovine pogledati istoriju prodavca i na osnovu toga doneti zaključak. Recimo, ako je kupac imao 5 prodaja i svih 5 je bilo uspešno (pozitivni komentari), nema razloga da tako ne bude i sa šestom. Da ne pričamo o onima koji imaju 10, 50, 100 ili više uspešnih prodaja. Naravno, to ne znači da su ovi sa 0 prodaja prevaranti, već da predstavljaju rizik koji možeš, ali i ne moraš da prihvatiš. Ono gde nastaje problem je kada treba izvršiti uvoz te robe u Srbiju. Procedura je užasno komplikovana, roba lako može da nestane i da niko za to ne odgovara, spediteri prosto deru... tako da nije isključeno da te kupljena roba izađe duplo ili čak nekoliko puta skuplje nego što inače košta, uz rizik da je možda nikad i ne primiš (zavisi koliko se svidi carinicima). Meni je recimo špedicija tražila 4.800 dinara na knjigu koja košta 30$, znači 4 puta skuplje. Naravno, rekao sam im da tu knjigu nabiju tamo gde sunce ne sija i da rade s njom šta hoće, jer ja to nemam nameru da platim. Na kraju me je jeftinije izašlo da skinem tu knjigu preko torenta i odštampam svih 500 strana. Tako da, dok se carinski zakoni ne promene i ne uvede im se stroža kontrola, ne znam koliko je isplativo naručivati nešto iz inostranstva, osim ukoliko nemaš neku vezu na carini ili poznaješ nekog ko zna te carinske fore, pa te uputi šta da radiš. Najbolja varijanta je ako imaš nekog preko, pa da ti lično donese to što ti treba.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 2:00   #9
chicagopn
Novi član
 
Član od: 18.10.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

ja sam korisnik ebay- a vec 4 godina registrovan sam na austriskom ebay-u i oni mi poslali pismo sa aktivacionim kodom koji sam ubacio ,kasnije sam hteo da prodajem nesto morao sam da ubacim kredit ili debit kartu ubacio sam podatke sa mog tekuceg racuna meridian banke odnosno visa clasic kartice i sve je bez problema proslo.Sto se tice kupovine ja kad nesto hocu da licitiram ja posaljem poruku toj osobi pitam za cenu postarine do srbije i da li salje za srbiju naravno kad imate 0 transakcija mnogi vas izbegavaju ja imam do sad 12 transakcija i 100% sam pozitivan nedavno sam hteo da licitiram neke aparate digitalne poslao sam njima 15 torici poruku za postarinu ni jedna nije bila preko 18e do srbije e sad sto mi zivimo u zemlju dembeliju to je drugo recimo meni su za xbox iz francuske naplatili carinu i neke troskove dodatne neznam ni ja sta 3500din a covek mi je to poslao za 20e postarina i to sa garancijom i konzola 90 sa 5 igrica cak sam mu ja nagovestio da mi je to za rodjendan malom covek mi poslao jos 40 demo diska sa po 5 igrica na njioma kao poklon detetu mogu vam reci da su veoma korektni svi ljudi na ebay sa zapada (ima sljam naravno)ali ja nisam nikad imao problema
desavalo mi se da mi tip posalje aparat iz austrije koji mi postar donese na vratima i nista mene ne kosta.Zato sve moze samo obavezno kad licitirate trazite da vlasnik odstampa taj racun od ebaya zbog carine,jer se to kod nas nezna .ja sam zvao carinu da pitam za lap top polovan kako bi isla procedura rekla mi je sefica neka tamo da ne podleze carini polovna roba ako je u pitanju 1 komad ,ali sam je kasnije ipak platio kad je stigao paket zato vam kazem morate uzeti sve u obzir .Inace moji nik na ebay .at je DRAGAN090 pa pogledajte sami ako imate nekog preko to vam je jos lakse ponudite objasnite prodavcu da vi licitirate a vas rodjak,prijatelj ce to platiti i preuzeti
zaboravio sam napomenuti najveci problem je ustvari placanje iz ove nase drzavice,meni uglavnom plate neko od drugara koji su preko a od nedavno imam paypal nalog iz amerike i placam preko njega na njemu mi leze novac koji ja fizicki nemogu odavde da podignem ali zato mi taj novac sluzi ako zelim nesto da kupim .ako neko zeli dodatna objasnjenja neka mi se javi na dzekson2001@msn.com
chicagopn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 8:42   #10
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Covece stavi neki zarez, velika slova i ne moras ako neces...
Posto ne verujem da ce raspravljati uskoro o zakonu o carini i svemu tome, ne isplati se kad ne znas ni da li ces dobiti paket, ni po kojoj 'dodatnoj' ceni.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 13:43   #11
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Moj burazer je kupovao vise puta nesto na E-bay-u. Uglavnom je to bilo nesto vrednije, preko 1000e i uvek je trazio u Nemackoj da se nalazi roba. Iz tog razloga sto se dogovori sa nekim kombi prevozom pa mu pokupi robu i donese u Srbiju.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 18:58   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Samo zbog toga jedva cekam da udjemo u EU. Carine, postarine od oka, grrrrrrr....
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 4:06   #13
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Ja sam za svoj LGU8500 (aka U880) pre desetak dana sa eBay-a narucio flat cable. Isao sam na eBay.com, nisam isao na lokalizovanu verziju, ali svakako sam napisao pri registraciji da sam iz Srbije. Mnogo mi je pomoglo ono sto su napisali MarkoL i chicagopn. Ono sto ce mnogima smetati je naravno nacin placanja, a ja sam se oslonio na prijatelja koji ima paypal pa je on izvrsio transakciju. Inace paypal se preferira na eBay-u sto nije ni cudo jer je izgleda paypal servis koji je pokrenuo bas eBay. Uglavnom su u ponudi ovaj flat cabl sto meni treba imali judi/firme iz UK . Ja sam pronasao jednu firmu sto salje worldwide, pa iako nema Srbije, pitao ih da li salju kod nas i koja je cena postarine. Sve su mi lepo odgovorili, doduse nisu odmah razumeli sta sam ih pitao vec su mi rekli da pare mogu da posaljem postom(!), a posle korekcije pitanja su mi rekli da salju u Srbiju i da je postarina ista, 5 funti. Uz deo koji sam narucio koji je kostao oko 3 funte mozete sami izracunati koliko me je izaslo. Posle oko nedelju dana sam u postanskom sanducetu nasao lepo upakovan deo. Posle je bilo samo potrebno naci nekog da mi taj deo ubaci u telefon, sto je vec neka druga prica, ali frapantno je da su mi za tu uslugu trazili od 2000 do 800 dinara, zavisi gde sam isao. Taj lik od 800 dinara mi je cak i nakalemio nekako polomljenu plastiku, tako da sam u neku ruku dobio i vise nego sto sam ocekivao, mada bi to trebalo da bude normalno.

Eto, tako je prosla prica o mojoj prvoj kupovini preko eBaya. Razmisljao sam se da narucim i nesto jace, ali ima ta diskusija da sve preko 20E podleze carini od 20% + ko zna sta jos, to ce morati neko drugi da objasni ko ima vise iskustva.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 6:14   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

carina, porez, pdv
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 20:04   #15
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Ja i dalje ne uspevam da napravim paypal nalog. moneybookers sam uspeo. Može li se na e-bay platiti još nekako osim paypalom?

Na moneybookers sam uspeo da prebacim 5 eura, čisto probe radi sa kartice.

A recimo da prodam ja nešto, kako meni plaćaju? Direktno na karticu? Ili na moneybookers? Mogu li ja posle da povučem taj novac sa MB naloga na moju karticu?

Hvala unapred na odgovorima.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2008, 3:29   #16
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Evo, uspeo sam.
Pre par dana registrovao Master Intesa na PayPal, na Hrvatsku kao zemlju, a tamo gde piše County sam napisao Serbia, Tako da imam adresu: grad, Serbia, Croatia.
Karticu sam ODMAH verifikovao, tako što sam pozvao Intesin korisnički za kartice, 011 30 10 160 , javila se teta, ja se predstavio, tražila mi datum rodjenja, {zvao sam i sa mog mobilnog, koji mi je registrovan kod njih, i na koji primam SMSove o uplatama i isplatama}, tražila broj kartice, rekla mi da imam raspoloživo oko 4000 dinara. Ja je pitao da li je automatska konverzija u USdolare, kaže jeste. Onda je pogledala transakcije tog dana, kaže eco ima nešto zvezdica pa piše PP pa 4 cifre. Ja jo rekoh: e te 4 cifre mi trebaju, da ne čekam izvod da stigne na kućnu adresu. Teta mi ih je izdiktirala, dok je ona čitala, ja sam ih odmah ukucao, i prošao verifikaciju. Malo kasnije sam kupio jedan objektiv na ebay, 8 dolara, isporuka 23 dolara, kaže plati, ja platio. 32.98 dolara.
E sad, koliko mi se čini, jesam preko paypal, ali nisam uploadovao iznos kod njih, nego sa kartice, da li sam ja nešto pogrešno razumeo, ili to ide automatski? Uglavnom, stigao mi mejl i poruka na sajt da se zahvaljuju, čestitali mi prvu transakciju, i sad čekam da vidim da li će i kada stići. To mi bilo ono, iznos koji mogu da progutam, ako nešto pukne, mada čitajući ove postove ovde, to sve radi. Samo se nadam da će stići kući, da ne moram u BGD na carinu. Ipak je to 8 dolara.

Javljam da li je ovo čudo stiglo, i da li sam imao dodatnih nepredvidivih troškova.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2008, 16:01   #17
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Evo, prošla mi i VISA INTERNET kartica i na PayPal i na MoneyBookers. I stiglo mi je i pismo za verifikaciju adrese na MoneyBookers, i sada mi je i povećan limit za plaćanje.
Sad sam sveopšte prisutan na internet tržištu, i mogu da pazarim ...

E sad, jedno pitanjce, tamo gde mogu i MB, i PP, šta je bolje, čime da plaćam? Ima li neko više iskustva sa oba sistema? Hvala unapred ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 17:12   #18
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Evo ga, stigao je. Obična pošta, nisam čak ništa ni potpisivao, samo sam pokazao u pošti ličnu kartu. Nisam ništa doplaćivao. Kažem u pošti, jer sam izašao iz radnje na 20 minuta do banke, i kada sam se vratio, bila ceduljica prikačena na vratima, a poštar je već bio tog jutra. Što me navodi na to da izgleda razvozi postexpress, i da su bili doneli do vrata, ali ja baksuz nisam bio tu tih 20ak minuta.
Objektiv je u boljem stanju nego što sam mislio, vidim da je napisao vrednost 6 dolara, a isporuka 15, iako sam objektiv platio 8, a rekao mi je ispruka 24, (ja njemu i jesam platio 32 dolara) ali verovatno kad je odneo da su ga savetovali da stavi 6, da bi isporuka bila 15, tako da me amer izvaćario za 10 dolara. Osim ako nije platio tamo neku taksu, koja nije navedena na kutiji.
Sve u svemu, ja za 25 evra ovde takav objektiv nisam mogao da kupim, tako da sam zadovoljan.

Sada čekamo ovaj drugi da stigne.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 15:46   #19
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija, vredi li?

STIGAO I DRUGI. Aparat je OK, poslao ga je čak u originalnoj kutiji. Objektivi su ekstra, ovaj veći kao da nije ni radio, na ovom manjem se vide tragovi kućnog korišćenja. Znači da je češće sa njim radio, što je i logično. I dve zonerice sam dobio, manju i veću, i torbicu, i set sa čišćenje objektiva.
Za ovo sam platio 3000, mamu im hebem, naplatili mi carinu i porez na cenu slanja, piše carina i PDV na 8600, što je otprilike ukupna vrednost koju sam pustio. Na sledećoj transakciji ću morati da zamolim sendera da napiše samo cenu aparata. Prošao bih sa 2000. No, i ovako se ne žalim, sve je to opet manje nego što bih platio ovde samo jedan objektiv.

Tako da sam sveukupno zadovoljan sa moje dosadašnje dve kupovine preko neta.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2009, 9:15   #20
Pticica
Novi član
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Horgos
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: eBay Srbija vredi li?

Vredi i to dosta pod uslovom da si spreman platiti uslugu donosa peketa ili vec cega. Ja sam vec tako dobijao robu, ali posredstvom rodbine i prijatelja iz Nemacke. Oni uglavnom kupuju tako, stim da je postarina 20eurica. Ako si zainteresovan za tako nesto mogu te uputiti i pomoci ili ti se raspitati koje je najbolje resenje, jer mogucnosti je mnogo i vredi.
Pticica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srbija u PC igrama... BoleX O igrama uopšte 113 22.5.2011 19:11
Koliko vredi ovaj laptop EHHO Prenosni računari 5 3.7.2009 13:02
HP 8710w gc123ea - vredi li uzimati? jezovuk ŠDK - Prenosni računari 5 8.3.2009 22:32
ovo su mi preporucili....i jel vredi? markopk Šta da kupim? 39 1.10.2007 22:36
ovo su mi preporucili....i jel vredi? markopk Šta da kupim? 2 30.9.2007 21:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com