Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2007, 22:28   #21
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Igre sve žive
Filmovi ne znam
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:33   #22
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
onda imamo i za softver samo je fora sto ce mo uvek imati prece stvari da kupimo i uvek cemo gledati da kupimo "pirata" razmislajuci a sto da dam 100E kad ima za 3E.
Pazi kad si sam sebi postavio pitanje i sam sebi dao odgovor
Zasto da kupim original od 100 evra kad mogu da kupim pirata za 3 evra i ostavim ovih 97 evra za duks i patike?
Priznajmo sebi,standard diktira sve,ali i MENTALITET JE MENTALITET.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:34   #23
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Neka mi neko dokaže da se u Srbiji ne može kupiti originalni DVD za manje od 100 dinara (tačno 99 da budemo precizni) ili igra za 250, 350 ili 500, onda ću vam ja pokazati čoveka koji ili laže ili ne zna o čemu priča.

Druga je stvar koje igre i filmovi su u pitanju...
A onda ti meni reci zasto su kod dvd-a Van Helsing koga sam kupio za 100din u Metrou odredjeni delovi filma crno beli
Meni to lici na prerelease materijal koji pre premijere ide u odredjene ruke(producenti i tako to)i cije je,pazi sad,kopiranje strogo zabranjeno i nikako nije namenjeno za prodaju
Strazaaaa-Pirati!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:34   #24
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Ми нисмо ни први ни последњи што воле "јефтино" цео свет је такав.
S tim što "ceo svet" voli legalno, a jeftino. Piraterija je ipak nelegalna.
Citat:
Nije losa taktika...
Tako bi realno mogla da se smanji piraterija-recimo proizvodjaci igara za trzista poput naseg ponude osetno manje cene(ukljucujuci i druge popuste)svog softvera nego sto je to recimo za Zapadnu Evropu i sl
Ali to ce se desiti malo sutra,realno
Pa normalno da će se desiti sutra malo. Da se to desi, cela zapadna Evropa i šire bi dolazili u Srbiju da kupuju softver i kompanija bi pukla očas posla.
Citat:
Nađi ovaj broj Screenfun-a
http://www.color.co.yu/screenfun/?p=201

Ja sam ovde pročitao.
Tamo piše
Citat:
Februarsko izdanje ScreenFuna donosi i specijalnu reportažu iz Rusije u kojoj možete saznati kako Rusi nabavljaju pirate i zašto ubacuju dodatni eksplicitan sadržaj u igre za Zapada.
Dakle, piše kako Rusi nabavljaju pirate, a ne da kupuju legalan softver po piratskim cenama. Uostalmo i da piše, onda taj novinar lupeta ko Maksim. Ponavljam po treći put... da se softver u Rusiji legalno prodaje po piratskim cenama, pola sveta bi išlo u Rusiju po nabavku softvera i mnoge kompanije bi propale vrlo brzo.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:37   #25
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Igre sve žive
Filmovi ne znam
Ok, reci ti onda meni, šta sprečava recimo jednog Nemca kojeg svaka igra košta 30-40 evra, da ode u Rusiju i kupi pun sanduk svih igara po 5 evra, vrati se u Nemačku i prodaje po 20 i ubije se od para ? Isto tako urade i par Australijanaca, Holanđana, Francuza, Amera... i svi oni gde je piraterija na niskom nivou, tj. gde se najviše softvera proda, a kompanija koja je proizvela igru stavi ključ u bravu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:37   #26
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Hmmm... stranih kompanija ? A koja to domaća kompanija proizvodi operativne sisteme?
Domaca kompanija,nazalost ne znam ime,zasluzna je za razvoj ProtOS Linuxa koji je preveden na cirilicu (jeste da ovo NIJE PROIZVODNJA operativnog sistema,ali je veliki korak).
Btw,ko je toliko moram reci LUD,da se danas suprotstavi Microsoftu u proizvodnji operativnih sistema?!?
(ne mislim na Linux jer je besplatan).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:40   #27
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Neka mi neko dokaže da se u Srbiji ne može kupiti originalni DVD za manje od 100 dinara (tačno 99 da budemo precizni) ili igra za 250, 350 ili 500, onda ću vam ja pokazati čoveka koji ili laže ili ne zna o čemu priča.

Druga je stvar koje igre i filmovi su u pitanju...
Filmovi mogu(originali)
igre pa baš i ne može original da se nađe za 100,150,400,500
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:44   #28
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
A onda ti meni reci zasto su kod dvd-a Van Helsing koga sam kupio za 100din u Metrou odredjeni delovi filma crno beli
Meni to lici na prerelease materijal koji pre premijere ide u odredjene ruke(producenti i tako to)i cije je,pazi sad,kopiranje strogo zabranjeno i nikako nije namenjeno za prodaju
Strazaaaa-Pirati!
Ne mora da znači da je pirat. Ako imaš autorska prava na neki materijal, odnosno njegovu prodaju, nije bitno na čemu ćeš i u kakvom stanju da ga prodaješ. Recimo, ako imaš autorska prava na neki film, možeš ti da prodaš i preview verziju, možeš i DIVX, možeš i DVD...
Citat:
Domaca kompanija,nazalost ne znam ime,zasluzna je za razvoj ProtOS Linuxa koji je preveden na cirilicu (jeste da ovo NIJE PROIZVODNJA operativnog sistema,ali je veliki korak).
Khm... pričamo o sistemu na kome treba da se zasniva DRŽAVNA ADMINISTRACIJA, a ne o pionirskim koracima.
Citat:
Btw,ko je toliko moram reci LUD,da se danas suprotstavi Microsoftu u proizvodnji operativnih sistema?!?
(ne mislim na Linux jer je besplatan).
Pa da nije besplatan, ne bi imao ni ovih 5% tržišta koje drži već godinama
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:49   #29
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke

Dakle, piše kako Rusi nabavljaju pirate, a ne da kupuju legalan softver po piratskim cenama. Uostalmo i da piše, onda taj novinar lupeta ko Maksim. Ponavljam po treći put... da se softver u Rusiji legalno prodaje po piratskim cenama, pola sveta bi išlo u Rusiju po nabavku softvera i mnoge kompanije bi propale vrlo brzo.
Pa upravu si,ali zar ne bi policija u Rusiji to sprečila.
P.S Moguće je i da su nisu govorili istinu ti iz screenfuna.

To samo znaju oni.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:49   #30
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Btw,ko je toliko moram reci LUD,da se danas suprotstavi Microsoftu u proizvodnji operativnih sistema?!?
(ne mislim na Linux jer je besplatan).
Novell, RedHat, Sun i jos dosta firmi... (doduse njihov cilj nije desktop OS)
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:55   #31
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Zadnji put kažem možda nije tačno a možda i jeste,na pitanja koja mi postavite,na neke znam na neke ne znam odgovor,to lepo provalite u screenfun i pitate ih ta pitanja.
Ja sam ovo postavio samo da vidim da li bi ste to voleli i kod nas(naravno ako je ovo za Rusiju tačno)
Ili idite u Rusiju kod Putina i pitajte ga to isto.
Uzgred Putin ima vlast njemu niko ništa ne može

Poslednja ispravka: zidan grobar (19.8.2007 u 22:59) Razlog: bez dranja pls
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 23:00   #32
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
ZIDAN GROBAR kaže: Pregled poruke
Zadnji put kažem možda nije tačno a možda i jeste,na pitanja koja mi postavite,na neke znam na neke ne znam odgovor,to lepo provalite u screenfun i pitate ih ta pitanja.
Ja sam ovo postavio samo da vidim da li bi ste to voleli i kod nas(naravno ako je ovo za Rusiju tačno)
Ili idite u Rusiju kod Putina i pitajte ga to isto.
Uzgred Putin ima vlast njemu niko ništa ne može
Sad sam zvao Putina telefonom i covjek me svim silama uvjerava da su te slagali.
Takodje bi apelovao na ostale forumase da prije postavljanja teme u naslov stave Diskusija : da li je bolje ovo ili ono? ili Test : da li je bolje ovo ili ono? i da ne postavljaju temu kojom zele da iznesu nesto nedokazano ili polu-apsurdno.Hvala

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (19.8.2007 u 23:20)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 23:00   #33
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Zadnji put kažem možda nije tačno a možda i jeste,na pitanja koja mi postavite,na neke znam na neke ne znam odgovor,to lepo provalite u screenfun i pitate ih ta pitanja.
Vidi, ako si već postavio neku vest, onda je tvoja dužnost da navedeš link do te vesti ili prepišeš kompletan tekst, kako bismo izbegli lupetanja i nagađanja. U suprotnom nisi ni trebao da postavljaš temu. Nemamo svi "Screenfun" pri ruci.
Citat:
Ja sam ovo postavio samo da vidim da li bi ste to voleli i kod nas(naravno ako je ovo za Rusiju tačno)
Što se tiče tog hipotetičkog pitanja, odgovor je ne, nikako. To bi značilo kraj za mnoge kompanije koje proizvode kvalitetne igre, tako da ne bismo imali nijednu dobru igru u narednih 200 godina.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 23:38   #34
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Neka mi neko dokaže da se u Srbiji ne može kupiti originalni DVD za manje od 100 dinara (tačno 99 da budemo precizni) ili igra za 250, 350 ili 500, onda ću vam ja pokazati čoveka koji ili laže ili ne zna o čemu priča.

Druga je stvar koje igre i filmovi su u pitanju...
Pazi, nije ni 500 din. mala stvar... Te igre mogu da se kupe iskljucivo u Bgu, Novom Sadu ili Nisu... Evo, npr. ja sam i Zajecara, imam 250 dinara za igru, hocu da kupim original Grim Fandanga (lupetam)... sta da radim? Kao prvo, moram da zapucam u BG (za sta mi treba ceo dan), kao drugo veliko je pitanje da li imaju bas GF (a 99% da nemaju), kao trece verovatno ne kosta 250 dinara, nego 500 kojih ja nemam...

Sto se mene tice, standard nije toliki problem, veci je problem sto zivimo in the middle of nowhere...

Necu da lazem nikoga, kupujem piratski softver, i uvek cu ga kupovati... jednostavno, tako sam navikao... naucio sam da me ne bude nimalo zao programera koje cu da ojadim za ~40e... To je kod nas normalno, niko te ne krivi kad kupujes pirate, nikom ne smetas...

Sto se tice pitanja koje tema postavlja, verujem da ce jednog dana da se iskoreni piraterija i kod nas... ali ja i dalje imam internet... gorecu u paklu

Inace, ovom prilikom se izvinjavam svim programerima na forumu, koji time zaradjuju za zivot.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 23:48   #35
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Necu da lazem nikoga, kupujem piratski softver, i uvek cu ga kupovati... jednostavno, tako sam navikao... naucio sam da me ne bude nimalo zao programera koje cu da ojadim za ~40e... To je kod nas normalno, niko te ne krivi kad kupujes pirate, nikom ne smetas...
Slazem se sa tobom
Domace programere podrzavam-nema nista piratsko od domaceg softvera,tacnije na kompu nemam ni jedan domaci program sem PlanPlus-a
Isto tako dobar deo programa na kompu mi je potpuno slobodan/besplatan ako ne racunam igre i muziku
To sto ce neki tamo mogul iz EA da ima malo tanji i odvec predebeo novcanik sto ima stete od piraterije u nekoj tamo Srbiji me se nimalo ne dotice
Jadni oni,jos ce koliko sutra da propadnu sto mi necemo da kupujemo njihove orginale
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 0:01   #36
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

U Rusiji su originali stvarno jeftiniji, a to nije uradila njihova vlada, već
njihove distributerske kuće.

U svakom slučaju je bolje da se stvari što više dovedu u legalne okvire,
jer ako u Rusiji ne prodaju jeftine originale, samo će povećati prodaju
još jeftinijih pirata. Posebno sada, u doba kada gigabajt podataka za download
nije nikakav problem.

Pre 5-6 godina, kada su u Srbiji postojale radnje koje prodaju piratske diskove,
ogroman prihod su imali od stranaca koji bi ovde za 50 maraka nakupovali
naramak programa i igara i odneli kući u Holandiju, Nemačku itd.

Bukvalno su čitave grupice zapadnjaka svraćale u radnje i kupovale sve što im padne pod ruku.

Mislim da je to gora varijanta, nego da svrate i kupe jeftine originale.
Sumnjam da će puno ljudi odlaziti u Rusiju, ni za koga to nije lagana šetnja,
posebno ne za ljude iz USA i EU koji su navikli na države u kojima sve funkcioniše kao švajcarski sat.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 0:04   #37
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Necu da lazem nikoga, kupujem piratski softver, i uvek cu ga kupovati... jednostavno, tako sam navikao... naucio sam da me ne bude nimalo zao programera koje cu da ojadim za ~40e... To je kod nas normalno, niko te ne krivi kad kupujes pirate, nikom ne smetas...
Nikome ne smetaš direktno, ali indirektno, smetaš svima koji žive i rade u Srbiji. Naravno, ne ti kao pojedinca, već gomila ljudi i firmi koje koriste piratski softver. Piraterija barem 10% utiče na veoma loš GDP Srbije koji opet dovodi do lošeg standarda u zemlji. Znam, reći ćeš, pa ima gomila bitnijih stvari u Srbiji od piraterije, ali tako mogu svi da kažu. Onaj što švercuje farmerke će da kaže da ima mnogo bitnijih stvari u Srbiji od švercovanih farmerki. Onaj što ne prijavljuje radnike će da kaže da ima mnogo bitnijih stvari od par neprijavljenih radnika i tako u krug. Svaka ta stavka određenim procentom utiče da prosečna plata bude 200-300 evra, što je apsolutno nedovoljno za život. Dakle, tebi možda standard nije problem, što se i vidi po tvojoj konfiguraciji iz profila, ali mnogima jeste.
Citat:
Sto se tice pitanja koje tema postavlja, verujem da ce jednog dana da se iskoreni piraterija i kod nas... ali ja i dalje imam internet... gorecu u paklu
I opet ista priča, iskorenjavanje. To ne postoji. I jedna USA koja ima najniži procenat piraterije u svetu ima zastupljenost piraterije od 25%, što znači da gotovo četvrtina stanovnika koji imaju kompjuter koristi nekog pirata. Međutim, to je opet mnogo manje od srpskih 95%, a možda i više. Upravo je to ona razlika koja čini da u USA i neka kasirka zaradi dovoljno da može da živi normalno, ima auto, ima da pojede, ima da se obuče i ode na letovanje, dok ovde ista jedva može stan da plati. Naravno, verujem da nekoga ko ima konfu koja košta preko 700 evra zabole za neku tamo kasirku i njen život.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 0:12   #38
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
To sto ce neki tamo mogul iz EA da ima malo tanji i odvec predebeo novcanik sto ima stete od piraterije u nekoj tamo Srbiji me se nimalo ne dotice
Jadni oni,jos ce koliko sutra da propadnu sto mi necemo da kupujemo njihove orginale
Mislim da mnogo važnosti pridaješ sebi. Da EA zavisi od srpskih gejmera, odnosno srpskog tržišta, odavno bi propao. Kupovinom pirata, ako nekome i štetiš, štetiš svojoj državi, a ne EA. Isto kao što falsifikovanjem dolara i puštanjem istih u promet u Srbiji ne bi oštetio USA, već upravo Srbiju.
Citat:
Pre 5-6 godina, kada su u Srbiji postojale radnje koje prodaju piratske diskove,
ogroman prihod su imali od stranaca koji bi ovde za 50 maraka nakupovali
naramak programa i igara i odneli kući u Holandiju, Nemačku itd.

Bukvalno su čitave grupice zapadnjaka svraćale u radnje i kupovale sve što im padne pod ruku.
Pa upravo to, grupice i to u pravom smilsu te reči, uglavnom gastarbajtera i malo smelijih zapadnjaka, koji su tu bili u prolazu. Oni koji su hteli pirate na zapadu, još tada su imali broadband internet. Ovde pričamo o potpuno legalnim kopijama koje bi se prodavale za "kikiriki".
Citat:
Mislim da je to gora varijanta, nego da svrate i kupe jeftine originale.
Sumnjam da će puno ljudi odlaziti u Rusiju, ni za koga to nije lagana šetnja,
posebno ne za ljude iz USA i EU koji su navikli na države u kojima sve funkcioniše kao švajcarski sat.
Pa ne mora ni da bude lagana šetnja, niti mora svako da dođe, ali recimo veliki prodajni lanci koji se bave prodajom igara u tim zemljama bi itekako imali računa da pošalju potrčka u Rusiju po koju tonu legalnih igara koje koštaju 5 evra, a tamo ih prodaju za 30-40. To je ogromna zarada, a sve legalno. Ne verujem baš da su ljudi u Nemačkoj, Holandiji, USA... gadljivi na pare, ti ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 0:39   #39
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Mislim da mnogo važnosti pridaješ sebi. Da EA zavisi od srpskih gejmera, odnosno srpskog tržišta, odavno bi propao. Kupovinom pirata, ako nekome i štetiš, štetiš svojoj državi, a ne EA. Isto kao što falsifikovanjem dolara i puštanjem istih u promet u Srbiji ne bi oštetio USA, već upravo Srbiju.
Kod nas je veliki broj artikala, uključujući i softver nerealno skup.
Imamo najveće marže u Evropi, a najslabiji standard.

Džabe je pričati krajnjim korisnicima da je "nemoralno" koristiti pirate,
deo krivice je i na proizvođačima i lokalnim distributerima koji
na naše osiromašeno tržište nastupaju sa cenama većim nego u državama EU.

Citat:
Pa upravo to, grupice i to u pravom smilsu te reči, uglavnom gastarbajtera i malo smelijih zapadnjaka, koji su tu bili u prolazu. Oni koji su hteli pirate na zapadu, još tada su imali broadband internet. Ovde pričamo o potpuno legalnim kopijama koje bi se prodavale za "kikiriki".
Ne, nisam pričao o gastarbajterima, nego o pravim zapadnjacima.

Ne, nisu svi tamo imali broadband internet.

Legalne kopije koje se prodaju za "kikiriki" su svakako korak napred
u odnosu na nelegalne kopije. Uostalom, verovatno postoji neki sistem provere, po kome se zna gde je određena kopija kupljena.

U Rusiji se već priličan kapital obrće na tržištu softvera, pa postoje
i firme koje lokalizuju programe i igre. Džabe Nemcu, Englezu ili Ameru
legalna kopija neke igre ili programa, ako je cela na Ruskom jeziku.

Citat:
Pa ne mora ni da bude lagana šetnja, niti mora svako da dođe, ali recimo veliki prodajni lanci koji se bave prodajom igara u tim zemljama bi itekako imali računa da pošalju potrčka u Rusiju po koju tonu legalnih igara koje koštaju 5 evra, a tamo ih prodaju za 30-40. To je ogromna zarada, a sve legalno. Ne verujem baš da su ljudi u Nemačkoj, Holandiji, USA... gadljivi na pare, ti ?
Niko nije gadljiv na pare, ali bi retko koji državljanin EU ili USA pristao
da čeka nekoliko meseci da to neko donese iz Rusije, pa onda da svoju legalnu, a jeftinu kopiju neke igre ili programa koristi na Ruskom jeziku,
ili igra multiplayer isključivo na Ruskim serverima.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 1:28   #40
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pazi, nije ni 500 din. mala stvar... Te igre mogu da se kupe iskljucivo u Bgu, Novom Sadu ili Nisu... Evo, npr. ja sam i Zajecara, imam 250 dinara za igru, hocu da kupim original Grim Fandanga (lupetam)... sta da radim? Kao prvo, moram da zapucam u BG (za sta mi treba ceo dan), kao drugo veliko je pitanje da li imaju bas GF (a 99% da nemaju), kao trece verovatno ne kosta 250 dinara, nego 500 kojih ja nemam...
Hm, shvatam te u potpunosti. Ja sam iz malog mesta, a baš bih hteo da probam i najnoviji BMW i Ford, a nemam para, nizak standard, a predstavništva samo u Bg... Da, provozaću komšijin i od onog Pere niz ulicu, malo ludovati, niko nije oštećen jer ih vraćam u zoru pre nego se probude...

Čekaj, kako misliš ne moram ja baš sve novo i zabavno da probam? Samo Fiću za kojeg imam para? A, neću tako, ja sam Srbin, imam mentalitet!

Ma daj
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com