Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2019, 11:44   #161
Zek-Zek
Novi član

Član od: 31.1.2019.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Da, video sam YT review, i meni je simpatičan po izgledu, ali sam mislio obzirom da je u njemu AKM čip da će signatura zvuka biti nešto na topliju stranu a ne na svetliju kao što su uglavnom Sabre čipovi.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 16:01   #162
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 897
Zahvaljeno 3.101 puta na 1.909 poruka

To oko zvučnog potpisa samih DAC čipova je iz mog iskustva prilično preuveličano i ja lično ne mogu da uočim nikakav jasno prepoznatljiv zvučni potpis AKM, Sabre ili nekog drugog proizvođača. Npr. teško je naći neku zajedničku tačku zvučnog potpisa Khadasa i D50 a koriste isti Sabre čip.

Originalni Dragonfly V1.0 je isto bio pun energije, punog tona i nikada ga ne bih opisao kao svetao a koristio je Sabre. SMSL Idea sa druge strane ima mnogo oštriji zvučni potpis, itd. Punoća, svetlina, oštrina... realno mnogo više zavise od toga kako je izvedeno električno kolo oko čipa i analogni deo, kao i odabir samih komponenti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (14.6.2019)
Stara 13.6.2019, 20:20   #163
Zek-Zek
Novi član

Potraga se nastavlja (mada sam potajno mislio da će M100 biti na toplijoj strani zvučnog spektra).
Imao sam Topping D10 i pored svih pohvala meni je delovao malo presvetlo (recimo u odnosu na Marantz-ov CD plejer).
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zek-Zek na korisnoj poruci:
vanivan (14.6.2019)
Stara 13.6.2019, 23:45   #164
Aibo
Deo inventara foruma

Razumem te potpuno, evo ja sam prekjuče za tasta nabavio Denon DCD-500AE, hvaljen budžetski CD player iz 2007-e (mislim da je oko 250€ bio tj. u klasi sa NAD C521 i Cambridge Azur 340C npr.) i pošto mu još nisam odneo slušao ga malo kod sebe. U principu stvarno ne može da se meri u količini detalja i nekoj krajnjoj odsečnosti sa Khadas-om, D50 i M100 ali mu je zato tonski balans jako dobar i samo Khadas može da se nazove tonski prirodan i ispravan pored njega. To što Denon može da odsvira od detalja zvuči sasvim prirodno i uravnoteženo - ima basa taman koliko treba, glasovi puni i podebljani kako treba, nema nikakve oštrine u visokim. Nema baš zadovoljavajuću količinu detalja i brzinu sada posle svega ovoga što sam slušao ali je to ipak bio entry level model pa nije ni čudo.

Među jeftinim kineskim DAC-ovima je teško naći te kvalitete umerenosti, oni se prvo zalete na detalje po svaku cenu, iscrtaju ih visokotonskim područjem a zanemare srednjetonsku punoću (nižeg basa obično bude OK) i time nakrive balans na svetlo i oštro. Uostalom, isto to rade i sa slušalicama u većini slučajeva. Ja to toliko često ponavljam da sam i sam sebi dosadio ali moram. Khadas je po tom pitanju stvarno iskorak u odnosu na sve drugo u ovoj cenovnoj klasi - najzaokruženiji zvuk bez daljnjeg.

EDIT: Pokušaću da se organizujem u narednih mesec-dva da dovučem Schiit Modi 3 pa da vidimo kako tu stoje stvari.

Poslednja ispravka: Aibo (14.6.2019 u 0:56)
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (14.6.2019), Zek-Zek (14.6.2019)
Stara 14.6.2019, 1:46   #165
Zek-Zek
Novi član

Da li je promena elektrolita na Khadas TB značajnije uticala na zvučnu sliku?
Stara 14.6.2019, 9:40   #166
Aibo
Deo inventara foruma

Tih 7 kondenzatora nisu elektroliti već polimeri a oko zvuka stvarno nisam siguran šta da kažem, pretpostavljam da si čitao onih par postova na Hi-Files... Neke promene jeste bilo ali teško je reći nešto objektivno jer nemam nemodovani Khadas za direktno poređenje kao što je Impuls uradio npr. Najgore od svega je što ti novi Panasonic polimeri u početku dok se ne razrade zvuče prilično gadno i zvuk je oštriji nego fabrički, onda polako popuste i sada sa njima sve zvuči prilično lepo... na sećanje bih rekao malo tečnije i punije nego sa fabričkim ali da se nešto revolucionarno promenilo - mislim da nije.

Uzdržao bih se od preporuka ljudima da to rade dok ne čujem 1na1 modovani protiv fabričkog.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (14.6.2019), Zek-Zek (14.6.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:55.