Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2018, 2:32   #21
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 3.431
Zahvaljeno 2.496 puta na 1.750 poruka
Određen forumom Re: Harry Potter RPG

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
Ovo teško da će biti igra za dečicu, kao što ni Fantastic Beasts nije bio naklonjen deci (već više generaciji koja je rasla uz Harry Potter filmove, a koja je odavno punoletna).
We don't talk about that abomination.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 15:28   #22
Thuzar
Član

Član od: 16.6.2009.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 29 puta na 16 poruka

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
We don't talk about that abomination.
O Fantastic Beasts? Pa, film mi je 10 puta bolji nego bilo koji Harry Potter film, tim PRE što je smešten u milje kasnih 20-ih i to u Americi. Potencijal za širenje tog perioda je mnogo jači od kasnijeg, Poterovog doba - na primer, gangsteri/magijaši u crno-belim cipelama, sa tompusima i magijom na njihovoj strani, prohibicija koja se ne odnosi samo na piće već i na praktikovanje magije, Aurori i lov na veštice (neki Witch Hunter iz doba Velike Depresije, perhaps? Sa sve kliše citiranjem bilbije i prolivanjem veštičjih/čarobnjačkih mozgova)...

Znači te uštogljene ''mum & daddy'' oksfordovce iz originalnog Harry Pottera prezirem, ali zarad ovog RPG-ja ću napraviti izuzetak, tim pre što će igra imati T rated nasilje (trenutak kada čarobnjak koga kontroliše igrač razvaljuje vrata, a parče se zabija u grudi debeljuškastog goblina i prikiva ga za kameni stub, doduše bez krvi).

Nikada mi nije bilo jasno zašto se uopšte Harry Potter plasira kao štivo za decu kada je tema okultizam i magija koja nije u fazonu ''hokus-pokus, evo zeca iz šešira'', već podrazumeva izgovaranje reči koje vuku korene iz latinskog (šta dete zna šta je latinski?!), te bajanje, bacanje kletvi, spravljanje napitaka (znači alhemija, a ne sok od borovnice), kriptozoologija... deca ne trebaju da se bave ezoterizmom, tim pre što nisu dovoljno stasala da shvate značenje te reči.
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 16:54   #23
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 532
Zahvaljeno 885 puta na 472 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Meni je u HP univerzumu uvek bio smor sto je avada kedavra magijski ekvivalent lika sa utokom koji puca i vice "metak metak". Nadam se da ce postojani neke kul ofanzivne magije poput sectumsempre...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 17:34   #24
RUSuper
Deo inventara foruma

Član od: 10.11.2007.
Zahvalnice: 2.110
Zahvaljeno 778 puta na 488 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper

Sektusempra mi je omiljeni offensive spell u Harry Potter univerzumu( zato sam verovatno half blood prince procitao 6 puta), ali nazalost ako je igra u 19 velu necemo ga videti u igri. Doduse bice svega, iskreno jedva cekam igru.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 17:57   #25
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 3.431
Zahvaljeno 2.496 puta na 1.750 poruka

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
O Fantastic Beasts? Pa, film mi je 10 puta bolji nego bilo koji Harry Potter film, tim PRE što je smešten u milje kasnih 20-ih i to u Americi. Potencijal za širenje tog perioda je mnogo jači od kasnijeg, Poterovog doba - na primer, gangsteri/magijaši u crno-belim cipelama, sa tompusima i magijom na njihovoj strani, prohibicija koja se ne odnosi samo na piće već i na praktikovanje magije, Aurori i lov na veštice (neki Witch Hunter iz doba Velike Depresije, perhaps? Sa sve kliše citiranjem bilbije i prolivanjem veštičjih/čarobnjačkih mozgova)...
Istina, ali od tog filma valja samo setting. Priča je debilna, likovi debilni, realizacija kretenska, radnja dosadna. Užasan film. Kao ogromni fanovi HP smo se drugar i ja zamalo uspavali na projekciji.
Smeće.

Protraćeni potencijal, moglo je da bude vrhunski.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2018, 12:15   #26
Laskaris
Starosedelac

Član od: 28.5.2010.
Zahvalnice: 415
Zahvaljeno 699 puta na 568 poruka

Film je zapravo bolji kada se gleda na TVu kod kuce. U bioskopu je bilo stvarno dosadno i likovi su zaista "meh". Ipak cu da pogledam dolazeci drugi deo (u novembru) u bioskopu.
Laskaris je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
Harry Potter and the Deathly Hallows zidan grobar Akcione igre 32 24.11.2010 9:13
Harry Potter and the Half-Blood Prince Renche Akcione igre 20 6.9.2009 22:19
Harry Potter svet ennka Opšta kultura 169 16.5.2008 16:55

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.