Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2012, 19:07   #141
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Evo još jedna razlika, na YT ispod klipa je sadržaj potpuno drugačiji...

Obratite pažnju na like bar, ova zelena linija. Prva slika je Chrome, druga slika je Firefox:



Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:11   #142
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Probao sam Firefox i našao sam par mana... inače koristim Chrome.
Kako je Firefox pod MPL licencom, mozes direktno u izvornom kodu popraviti/izmijeniti sve sto ti se ne svidja. Ako je to preveliki zalogaj za tebe postoji i about:config koji je malo intuitivniji za koristiti, ali ipak treba znati sta radis. Mada su tu pretrazivaci, pa se manje vise moze naci sve sto ti padne na pamet. Slican feature, koliko sam ja upucen u Chrome, ne postoji, a uz to je i proprietary software zatvorenog koda, sto znaci da ti i nemas bas nekog uticaja na to kako i sta radi iza tvojih ledja, vec moras vjerovati kompaniji.

Bottom line: Sve sto ti se ne svidja u Firefox-u je promjenljivo, a "velicina" promjene koju mozes napraviti je proporcionalna tvom znanju (ili sposobnosti pretrazivanja interneta jer nema cega nema).

Tako da, sve u svemu Firefox > Chrome.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:11   #143
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

I još nešto mi smeta... evo sada kada ubacujem slike u moje postove ovom forumu, kod Firefox-a se slika ubaci direktno u editor i onda smeta, ne mogu imati dobar pregled teksta koji kucam jer smeta slika... u Chrome-u se ubaci samo link, a kada objavim post tek onda se vidi slika.

@Iceman_37
Možda ti imaš drugu temu, pa ti nije siva pozadina, a što se tiče otvaranja u novom tabu, može se podesiti samo za linkove na stranicama, a ne i za bookmarks-e. Ako sam te dobro shvatio, može preko add-on-a, ali neću to sada tražiti.

Možda ću se ipak vratiti na Chrome, ipak sam navikao. Ja sam ''običan'' korisnik, pa mi ne trebaju neke dodatne funkcije Firefox-a.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:15   #144
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

@Rudar
Vjerujem ti, to mi je poznato, sve se može mijenjati, ali ja sam ''običan'' korisnik, i ne bih se ničim posebno baktao. Lakše mi je i ljepše koristiti default opcije Chrome-a.

A to što si napisao da je Chrome zatvoren, a Firefox je potpuno drugačiji, to mi liči na Android i iOS. Android je potpuno izmjenjiv, dok je iOS potpuno zatvoren i ograničen. A ja koristim iOS (stari iPhone koji imam samo zbog kvalitetnog zvuka i zato što je to moderni ''heritage'', revolucionarni telefon ).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:24   #145
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
@Rudar
Vjerujem ti, to mi je poznato, sve se može mijenjati, ali ja sam ''običan'' korisnik, i ne bih se ničim posebno baktao. Lakše mi je i ljepše koristiti default opcije Chrome-a.

A to što si napisao da je Chrome zatvoren, a Firefox je potpuno drugačiji, to mi liči na Android i iOS. Android je potpuno izmjenjiv, dok je iOS potpuno zatvoren i ograničen. A ja koristim iOS (stari iPhone koji imam samo zbog kvalitetnog zvuka i zato što je to moderni ''heritage'', revolucionarni telefon ).
Razumno, svakom njegovo. Mada problem "obicnog" korisnika je taj sto nije dovoljno zabrinut (a ni informisan) za svoju privatnost na internetu, i da je bitno boriti se za nju. Proprietary softver to nikada nece moci da priusti. Na kraju krajeva, nije da se Google bas i proslavio na tom polju.

Mada, moguce i da sam ja previse paranoican.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:33   #146
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Znaš kako, u pravu si ti Google je velika profiterska kompanija i bila je frka oko privatnosti...

Ali pazi sad: stotine ljudi na svijetu koristi internet, zašto bi se Google baš interesovao za mene? Kakve te podatke može Google saznati o meni? Može vidjeti da ovdje razglabam do besvijesti o razlikama između browsera, može vidjeti da sam čestitao koleginici rođendan na FB (inače ne volim FB, koristim ga samo za faks), može vidjeti šta sam ja napisao na Banjaluka.com forumu u vezi piletine i može vidjeti da gledam kanadsku skrivenu kameru na YT.

Ne koristim kartice i slično i mislim da ja uopšte ne zanimam Google.

Još dvije mane za Firefox: svakih par sati zaboravi moj mail koji kucam kada se logujem na FB, pa moram opet kucati. I nervira me što se History otvara u novom prozoru.

Sada ću probati Operu. Opera se malo koristi u procentima na globalnom nivou, ali sam vidio na ovom forumu pohvale, pa ću je probati kad stignem.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:46   #147
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ali pazi sad: stotine ljudi na svijetu koristi internet, zašto bi se Google baš interesovao za mene? Kakve te podatke može Google saznati o meni? Može vidjeti da ovdje razglabam do besvijesti o razlikama između browsera, može vidjeti da sam čestitao koleginici rođendan na FB (inače ne volim FB, koristim ga samo za faks), može vidjeti šta sam ja napisao na Banjaluka.com forumu u vezi piletine i može vidjeti da gledam kanadsku skrivenu kameru na YT.
Ako nemas nista da krijes, zasto ne drzis i vrata od kuce otkljucana? Zasto ne setas ulicom go? Zasto imas zavjese i roletne? Ljudi smo, i po pravilu svako krije nesto. E sad, da li to zanima ili ne zanima Google, prilicno je nebitno po meni, jer zasto im davati nepotrebnu moc time sto si dostupan. Samo zato sto "nece bas mene"? Meni je to prilicno nelogicno.
Citat:
Ne koristim kartice i slično i mislim da ja uopšte ne zanimam Google.
Ne pricam ja konkretno o tebi, vec pomenusmo prosjecnog korisnika. Mnooogo obicnih korisnika koristi i kartice i ima sta da radi na netu, sto ne mora bas da bude dostupno nekome kome ne mora.
Citat:
Još dvije mane za Firefox: svakih par sati zaboravi moj mail koji kucam kada se logujem na FB, pa moram opet kucati.
Remember password?

Sve u svemu, ponavljam - prosjecni korisnik neka radi kako hoce i kako je njemu lakse. Ali kad konkretno ja kad izvagam sve prednosti i mane, Firefox ce uvijek pobijediti, koliko god je Chrome "ljepsi" (sto je, naravno, podesivo), mozda intuitivniji i mozda brzi.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 19:56   #148
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
rudar kaže: Pregled poruke
Remember password?
E neću da mi zapamti lozinku, nju kucam svaki put posebno... mislio sam da ostane moj e-mail koji sam već kucao, pa da njega jednim klikom odaberem, i onda dopišem lozinku. Kontaš?
Zapravo to i radi neko vrijeme, ali se poslije par sati izgubi i moram opet kucati e-mail.

A što se tiče privatnosti, neću da kažem da ''neće baš mene'', nego da nemam šta kriti. Ali mislim da se Google ne zanima za pojedince, nego za velike grupe i uopšte populaciju. Prati šta se najviše koristi, koji sajtovi se najviše posjećuju, da bi profitirao od reklama ili od kupovine tih sajtova ili nametanja svojih servisa i usluga itd...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 20:40   #149
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Još jedna mana i neću više:

kada sam instalirao Firefox prvi put posebno me iznenadio Smooth scrolling, ja za to tada nisam znao u Chrome-u. Onda sam instalirao u Chrome ekstenziju i podesio Smoothness (glatkoću ) na oko 20 (imaju dvije skale za glatkoću, obije sam stavio na po 20) i to mi je baš po mjeri, samo malo ublaži oštrinu defaultnog skrolovanja.

Sada sam opet probao Firefox i skontao da je malo više smooth nego kod Chrome-a, ali to i nije problem, nego nekako sjecka, koči... nije tako lagano i glatko kao kod Chrome-a, a ne može se ručno podešavati. Eto, toliko. Još ću probati Operu.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 20:56   #150
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Ne znam zasto bi iko ikad igdje na icemu () drzao smoothscroll upaljenim, no dobro.
Citat:
Prief Lirator kaže:
a ne može se ručno podešavati
Ne znam sta ti podrazumijevas pod "rucno", ali...
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 21:14   #151
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Dobro, u pravu si, ovaj Firefox izgleda možeš editovati do kosture...

To me podsjeti na Linux, Ubuntu itd... u odnosu na Windows i Mac:

Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
rudar (4.8.2012)
Stara 3.8.2012, 23:39   #152
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Nisam hteo da se raspisujem potpuno al ne znam o čemu pričaš. Dugmići (like ,dislike i ostalo) uopšte nisu takvi na FF...

Apsolutni su isti ko na chrome, i takođe ona slika što si postavio na kanalu just for laughs uopšte nije takva na FF nego ista ko na chrome...ne znam ja gde ti to vadiš stvarno ali 90% stvari tu koje si naveo nisu takve ili su samo tebi takve iz nekog razloga.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (3.8.2012 u 23:47)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 0:12   #153
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Moguće je da se ne dešava svakom, kao recimo i problem u Chrome-u gdje fali ikonica ispred sajta (imaš na temi Chrome), i to se nekom dešava, a nekom ne.

A evo na šta sam mislio sa tim dugmićima Back i Forward: kada dugme Home staviš skroz desno, onda je stanje kao na prvoj slici, a kada ga primakneš prema strelicama Back i Forward, onda strelice budu kao u Chrome-u, kao na drugoj slici. Probaj kod sebe.



OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 1:44   #154
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Probao sam i Operu i skroz mi se sviđa, zanimljivo je dugme Log In, odnosno Password Manager.

Ima samo jednu manu: skrolovanje kroz Facebook, odnosno kroz News Feeds je sporo, štopa, sjecka... to je čest problem sa Operom, vidio sam na netu.
http://www.favbrowser.com/horrible-o...-fix-in-sight/

Ali to mi nije problem jer FB koristim samo da vidim obavještenja sa faksa, tako da to ne smeta.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 18:40   #155
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Mane Firefox-a su:

1. kada tražim nešto na stranici, preko Ctrl+F, ne pokaže koliko puta se pojavljuje traženi pojam na stranici
2. kada gledam slike telefona na GSM areni
3. neke stranice su izdužene, odnosno razmak između podforuma na ovoj stranici: http://www.banjalukaforum.com/ je veći nego na Chromu, bukvalno izdužene stranice.
4. uploadovane slike se prikazuju na nekoj tamnoj pozadini
5. Ako Home button i Refresh button stavim sa lijeve strane polja
6. sa novom verzijom Chrome-a (21) ne pokazuju one male ikonice ispred sajtova
7. stotine ljudi na svijetu koristi internet
8. Bookmark-ovi se uvijek otvaraju o novom tabu
1. Da, ne pokazuje se taj broj, ali znam da sam video ekstenziju koja to omogućava. U svakom slučaju, ja više volim da samo kucam traženi pojam, bez CTRL+F (Options > Advanced > Search for text when typing). Kod Chromea to može pomoću extenzije.
2. Kod mene se potpuno isto ponašaju FF i Chr.
3. Da, postoji neka mala razlika u prikazu, ali mislim da je to nebitno i jedva primetno.
4. Da, to je glupo (kao tako manje "šljašti" ekran kad se gleda slika)! Međutim, postoji extenzija koja omogućava podešavanje boje pozadine i položaja slike.
5. Da, tako je. To nije ni dobro ni loše...
6. Pokazuje se ikonica, samo je promenjena.
7. Možda čak i hiljade
8. Kod mene se otvaraju u istom tabu, a srednjim klikom - u novom.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 20:12   #156
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

@ZoNi

Sve si dobro obrazložio i pojasnio si mi neke stvari, svaka čast što si sve pročitao.

Samo mali ispravak dvije tačke:

7. pod ovom tačkom sam mislio stotine miliona, a ne samo stotine... zeznuh se.
8. možda sam se loše izrazio... bookmarks-i se srednjim klikom otvaraju u novom tabu, to je u redu, ali me nervira što se odmah otvori tj. prikaže taj novi tab.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (5.8.2012 u 0:08)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 0:45   #157
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
8. možda sam se loše izrazio... bookmarks-i se srednjim klikom otvaraju u novom tabu, to je u redu, ali me nervira što se odmah otvori tj. prikaže taj novi tab.
Ma ja mislim da se ti malo sa nama zezas.

Za slucaj da lose mislim:

rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rudar na korisnoj poruci:
ZoNi (5.8.2012)
Stara 5.8.2012, 2:38   #158
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Ne zezam se... fino sam naglasio za Bookmarks-e, kada ga kliknem iz Bookmarks bar-a.

Ovo što si ti diskretno označio strelicama se odnosi na bilo kojelinkove sa web stranica.

Probao sam tu opciju, ali uvijek se bookmark otvori immediately.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 4:04   #159
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Moja greska, moja greska, pardon!

I ovo je, naravno, takodje rjesivo - about:config > browser.tabs.loadbookmarksinbackground > prebaci sa false na true

Sta da ti radim... Moras razumjet' da kad ti se nesto ne svidja u Firefoxu, mijenja se u about:config, umjesto da trazis po options. Ali, kada se jednom naviknes, shvatis je about:config nudi mnoooogo vise opcija, podesavanja od onoga sto nudi Chrome. Ako ti se ne svidja, to je tvoje pravo jelte, al' ne mozes to da oznacis kao losu stvar.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rudar na korisnoj poruci:
ilidan (5.8.2012)
Stara 5.8.2012, 11:17   #160
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

U redu je.

Nisam se igrao sa tim podešavanjima about:config, ali izgleda se sve može podesiti u Firefox.

Možda ću jednom opet probati Firefox i detaljnije podešavati kad budem imao vremena.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mozilla firefox 10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 5 Beta Predrag Stankovic Aplikativni softver 43 8.6.2011 15:55
Mozilla Firefox 3 Guterill Aplikativni softver 887 26.1.2011 0:30
Mozilla Firefox 2.0 pmiloica Aplikativni softver 85 30.5.2008 2:50
Pomoć oko Mozilla Firefox Iilija64 Aplikativni softver 2 7.12.2007 17:28
Mozilla Firefox 3.0 Alpha1 oluja Internet tehnologije 9 14.4.2006 5:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com