Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2012, 22:49   #121
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Riješili su problem sa sandboxom, a ne sa Real Player-om čiji je glavni krivac RealNetworks, a ne Adobe.
Pa sad, isti taj RP odlicno je radio sa prethodnom verzijom Flesa, a sa ovom ne. Adobe je novom verzijom Flesa napravio citav niz gresaka i ne treba traziti krivca negde dugo.
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 23:00   #122
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Misliš da samo 100 ljudi apdejtuje Flash? Ma, sigurno je više

Po mom mišljenju, sav softver bi trebao da bude ažuriran (osim ako nova verzija ne radi ili ako je baš potrebna neka specifična funkcija iz neke od prethodnih verzija). Jednostavno, u nove verzije se dodaju i nove funkcije, kao i (možda čak i važnije!) ispravke uočenih grešaka, koje se često mogu koristiti za napade i slično.

Ja, s druge strane, uopšte ne razumem zašto ljudi ne rade apdejt svog softvera?
Pa zato sto ja gledam klipove na You Tube i ja ne vidim razliku izmedju Flash 9 , 10 ,11 ili 11.1 11.2 11.3... Zasto onda da menjam flash ? Nikad necu razumeti kad neko kaze `zbog sigurnosti` ,a ja pitam koje sigurnosti,ali to mi jos niko nije znao reci. Neko trosi 99% vremena na racunaru na Update,Service Packove,nove verzije drajvera,hotfixeve,nove verzije programa ,a razlika se ne primeti.... Zasto dirati nesto sto radi. Ja jos koristim onaj Flash 10 (osim ove 11 ,jer sam ga slucajno instalirao) ,nikad 1 problem nisam imao ...

A ono 100 ,mislio sam Shto ,a ne sto
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 23:14   #123
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
hd3650 kaže: Pregled poruke
Zasto dirati nesto sto radi.
Vala bas, najbolji je program onaj koji radi . Al' jednom kad sam usao u kolo apdejtovanja, nema nazad, jer svaka nova vrezija, nesto popravi a usput pokvari nesto drugo i tako u krug, pa se sad osecam kao da testiram programe, a ne da ih koristim. Sve ocekujem da program u kompletu proradi za ono zasta ga koristim, pa da dignem ruke od "boljih" najnovijih verzija.
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 23:19   #124
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Tacno tako, zato ja jos drzim Operu 10 , Mozilu 8.01, Skype 3.6 Lite, Acdsee 10.0 , Total Commander 6.57 ,Adobe Reader 7 , Office 2003 (za docx Atlantis) itd itd ... Sta da menjam kad radi odlicno. Ovo novo umesto kao nekad da ide brze,ide sve sporije i sporije.Novi Chromovi i Firefoxi, Flashevi ,itd itd ,zderu ram , samo trose i trose ... Ja se drzim necega sto radi sve dok postane neupotrebljivo (kao recimo XP ,pa presao na Win 7 x64,zbog DX 11 i 64bit support)... Sta da turam novi flash ,kad stari odlicno radio,em sam se manje cimao,em ne moram da resavam probleme, koje smo sami sebi napravili
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (4.8.2012)
Stara 23.6.2012, 23:38   #125
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
hd3650 kaže: Pregled poruke
1. Office 2003 (za docx Atlantis)

2. Ja se drzim necega sto radi sve dok postane neupotrebljivo (kao recimo XP ,pa presao na Win 7 x64,zbog DX 11 i 64bit support)

3. Sta da turam novi flash ,kad stari odlicno radio,em sam se manje cimao,em ne moram da resavam probleme, koje smo sami sebi napravili
1. Office 2003 radi i sa DOCX, uz M$-ov dodatak.

2. Eto, a ja na poslu koristim WinXP i smatram da je apsolutno upotrebljiv

3. Ni ja nisam stavio nov Flash - on se sam apdejtuje, baš kao i većina drugih programa. Zapravo, ja bih voleo da se baš SVI programi sami neprimetno apdejtuju.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 23:42   #126
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1. Office 2003 radi i sa DOCX, uz M$-ov dodatak.

2. Eto, a ja na poslu koristim WinXP i smatram da je apsolutno upotrebljiv

3. Ni ja nisam stavio nov Flash - on se sam apdejtuje, baš kao i većina drugih programa. Zapravo, ja bih voleo da se baš SVI programi sami neprimetno apdejtuju.

1. sam si rekao - dodatak a DOCX mi je samo za citanje (radim sa *.doc ,al` nekad bas naleti docx,pa citam Atlantisom ili prekonvertujem)

2. pa za kancelarijske poslove je XP sjajan,ali u eri 64bitnih racunara, on i nije neko resenje,pre svega sto sa Amd x64 procesorima XP x64 radi sjajno, dok sa intelovim Dual Core imam velike probleme sa stabilnoscu i brzinom,pa je XP x64 postao neupotrebljiv (a polako svi prelazimo na 4gb rama i vise). 32bitni ne dolazi vise u obzir cim se predje 4 gb rama ,a i generealno su 32bitne verzije sporije,od 64bitnih.


3. ne mora sam da se apdejtuje, lepo prilikom prve instalacije ima opcija ,never check update i nikad me u zivotu nije pitao za upgrade. vecina softvera ne instalira automatski upgrade (primer Opera) ,a oni koji ne pitaju (primer Mozila) ,lepo cim instaliram odredjenu verziju ugasim automatski Update i resim se `neposlusnosti`
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (4.8.2012)
Stara 24.6.2012, 13:46   #127
100%
Član
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 128
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 41 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Firefox 'new tab' feature exposes secured information
100% je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 14:19   #128
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Jadna Dženifer - gle koliko je puta morala da objasni kako se isključuje prikaz speed-diala u novom FFu
http://blog.mozilla.org/ux/2012/05/u...-tab-redesign/

Inače, piše tamo i kako se potpuno uklanja ta opcija:
about:config > browser.newtab.url > upisati "about:blank" (bez navodnika)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2012, 22:35   #129
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Juce je Mozila iznenada prestala pustati YT video "Error has occured please try again later" , isto tako i sa svakim drugim sajtom. Ali Opera i IE rade bez problema. Sve sam plug-inove reinstalirao. Nista ne pomaze. Zna li neko u cemu je problem ?
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 14:24   #130
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Citat:
laki1991 kaže: Pregled poruke
Juce je Mozila iznenada prestala pustati YT video "Error has occured please try again later" , isto tako i sa svakim drugim sajtom. Ali Opera i IE rade bez problema. Sve sam plug-inove reinstalirao. Nista ne pomaze. Zna li neko u cemu je problem ?
Flash Player i njegov sandbox mode za Firefox.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 16:01   #131
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Desava mi se da dok ucitavam ovaj sajt http://www.tarzanija.com/ tacnije prvi tekst na stranici komp se zamrzne na par sekundi pa se onda povrati, inace se to samo dogadja na firefoxu. Da li se jos nekom desava isto?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 17:45   #132
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Možda zato što je FF suviše fin i civilizovan brauzer za takav sajt?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 13:34   #133
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Nova verzija br.14:

ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/re...1/win32/en-US/

a za one kojima treba neki drugi jezik, recimo korejski neka nađe šta mu treba ovde:

ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/re.../14.0.1/win32/

P.S. Srpska verzija po običáju je pod sr .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 17:14   #134
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

muci me jedan porbem nadam se da nisam jedini,imam Firefox 13, desava mi se u zadnje vrijeme veoma cesto da mi kresuje flash player,da li je to bug u verziji ili je to do mene, sobzirom da je to skoro pocelo,bojim se da je do mene....MOze mala pomoc
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 6:46   #135
icecold
Član
 
Član od: 18.2.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 211
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 77 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Rešenje je 11.2 ili 10.3 verzija Fleša.
icecold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 14:43   #136
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Kako da isključim dosadne notifikacije o gotovom download-u? Iako sam uklonio sa toolbar-a downlads dugme, kad god nešto skidam ono se pojavi i kad se skidanje završi izbacuje obaveštenje o tome. Koristim downlad statusbar tako da mi ovaj firefox-ov menadžer nije potreban.
Pre koji dan sam instalirao aktuelnu Auroru, novi profil i sve od nule, i od tad imam ovo. I do sad sam ganjao Auroru, ali na starim profilima mi s nije to dešavalo.

Edit:
Nije do Aurore nego u opcijama Download statusbar-a treba isključiti opciju Automatically continue downloads in the download manager when browser closes

Poslednja ispravka: organizam (25.7.2012 u 2:07) Razlog: Problem rešen
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 15:43   #137
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Probao sam Firefox i našao sam par mana... inače koristim Chrome.

Mane Firefox-a su:

1. kada tražim nešto na stranici, preko Ctrl+F, ne pokaže koliko puta se pojavljuje traženi pojam na stranici... na to sam navikao, vodlim vidjeti koliko puta se riječ pojavljuje, da znam da li da uopšte gledam i koliko da obratim pažnju.

2. kada gledam slike telefona na GSM areni i pritisnem skrol dugme da bi se otvorila slika u New tabu, onda se ne otvori ta slika nego sve slike tog telefona zajedno, odnosno otvori se ista stranica opet, ta na kojoj sam odabrao sliku, tako da moram kliknuti na sliku (ne pritisnuti skrol, nego baš kliknuti) i onda se otvori ta slika u novom malom prozoru, pa je trebam maksimizirati da bih je vidio, dok u Chrome-u pritisnem skrol i otvori se normalno u novom tabu,

3. neke stranice su izdužene, odnosno razmak između podforuma na ovoj stranici: http://www.banjalukaforum.com/ je veći nego na Chromu, bukvalno izdužene stranice.

4. uploadovane slike se prikazuju na nekoj tamnoj pozadini, a na Chromu je pozadina bijela i slika je u gornjem lijevom uglu, evo primjer: http://upload.slike.com/slike/PMcQt.png Ako imate Firefox, pozadina vem je tamno-siva, a ako imate Chrome pozadina je bijela.

5. Ako Home button i Refresh button stavim sa lijeve strane polja u koje se kucaju web stranice, onda su strelice Back iForward obične, tanke, sive, a ako Home i Refresh stavim sa desne strane, onda su Back i Forward strelice veće, ljepše i nalaze se u nekom krugu. To mi je inače ljepše nego u Chrome-u, ali ja sam ova dva dugmeta stavio sa lijeve strane jer sam tako navikao u Chrome-u i onda su mi ove strelice obične i ružne, ružnije nego u Chromu jer su kraće, a deblje.

Ima tu još par detalja...

Da ne mislite da hoću da kažem da Firefox ne valja, reći ću da i Chrome ima svoje mane. Ja sam štopao vrijeme, i izgleda da je Chrome sporiji u odnosu na Firefox, bar na mom kompu.

Zapravo, vjerovatno je broj mana isti i za Firefox i za Chrome, samo što sam ja navikao na Chrome, pa se teško odvići... A probao sam Firefox jer mi se sa novom verzijom Chrome-a (21) ne pokazuju one male ikonice ispred sajtova (ne pokazuju se ni sa verzijom 22, i to sam probao), a još jedan razlog je jer sam baš htio da vidim i isprobam Firefox.

Edit: mislim da mi je ovo najduži post ikada...

Poslednja ispravka: Prief Lirator (3.8.2012 u 15:59)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 16:06   #138
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Još bih dodao jednu manu Firefox-a... kada gledam kanal na YT onda su klipovi sabijeni, a lijevo se nalaze podaci o YT nalogu, evo kako to izgleda:





A evo kako fino i pregledno izgleda na Chrome-u taj isti kanal:





Ne znam da li je uočljiv tekst između slika, pa da napišem i ovdje: prva slika je Firefox, a druga slika je Chrome, lijepo i pregledno to izgleda u Chrome-u.
Ovo je inače odlična kanadska skrivena kamera, gledajte ako imate vremena i ako želite, nemojte gledati razne gluposti na YT.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 16:32   #139
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Sjetio sam se još jedne mane:

Bookmark-ovi se uvijek otvaraju o novom tabu, nekad mi to odgovara, a nekad ne.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 18:36   #140
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Pozadina nije siva kao što si rekao. Barem na mom FFu. A što se tiče toga zadnjeg za bookmarks to može da se namesti da se automatski sklanjaju sa otvorenom stranicom kao što je na chrome preko stylish addona..........
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mozilla firefox 10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 5 Beta Predrag Stankovic Aplikativni softver 43 8.6.2011 15:55
Mozilla Firefox 3 Guterill Aplikativni softver 887 26.1.2011 0:30
Mozilla Firefox 2.0 pmiloica Aplikativni softver 85 30.5.2008 2:50
Pomoć oko Mozilla Firefox Iilija64 Aplikativni softver 2 7.12.2007 17:28
Mozilla Firefox 3.0 Alpha1 oluja Internet tehnologije 9 14.4.2006 5:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com