Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2009, 16:30   #41
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Vidi stvarno ne ide... Koliko dugo ga koristim o ovome jos nisam razmisljao.
Mada i koji ce mi... Kada mi zatreba da sacuvam neke linkove ja napravim conteiner file i eto mi svih linkova u jednom fajlu od 2kb.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:14   #42
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Ubacice i to tad kada...
Cek a sta je to kontenjer? To je ovo kada mu zadas linkove i on pod jednim imenom ubaci te linkove koje si mu dao? Ili nesto drugo...?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:17   #43
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

To ti je kada imas npr. 43 linka "necega" i zelis te linkove da sacuvas (one koji se nalaze u JD-u). E sada, da ti ne bi trazio ponovo te linkove i sam ih kopirao u neki txt fajl, ti ih spakujes u "kontejner" fajl koji cuva ta 43 linka u jednom .clc fajlu koji zauzima oko 1-2kb u zavisnosti od arhive.
To ti je pricipu fajl u kome se nalaze linkovi koje si sacuvao kroz interfejs JDownloader-a.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
dzambo (5.1.2009)
Stara 4.1.2009, 18:53   #44
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Desni klik, pa Open in Browser, onda iskopiras adresu iz browsera.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
dzambo (5.1.2009)
Stara 12.1.2009, 12:32   #45
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Citat:
Jel moze neko da mi pomogne sa kojim parametrima da napravim Reconnect za Huawei MT882?
Meni radi sa ovim podešavanjima:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika.jpg
Viđeno:	371 puta
Veličina:	65,4 KB
ID:	26554
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 15:45   #46
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Ova tema mi delujuje kao savrsena za moje pitanje
koristim jdownloader odavno i sve super radi, ali je pre jedno 2 nedelje poce da skida fajlove ocajnom brzinom od po 5kb/s i ako imam premium nalog na rapidu. prvo sam pomislio da mi provajder ogranicava protok, ali kada sam te iste fajlove probao da skinem sa internet download managerom sve je islo bez problema, oko 115kb/s. da li neko zna u cemu je problem?
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 15:47   #47
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Da li si probao da obrises taj JD koji imas i da skines novi sa njihovog sajta? Jel' tako radi?
Meni su se povremeno desavale slicne stvari koje sam resavao sa ponovnim skidanjem sa neta.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 15:49   #48
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Hm, probacu, pa cemo videti...
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 16:03   #49
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Citat:
Sima kaže: Pregled poruke
Ova tema mi delujuje kao savrsena za moje pitanje
koristim jdownloader odavno i sve super radi, ali je pre jedno 2 nedelje poce da skida fajlove ocajnom brzinom od po 5kb/s i ako imam premium nalog na rapidu. prvo sam pomislio da mi provajder ogranicava protok, ali kada sam te iste fajlove probao da skinem sa internet download managerom sve je islo bez problema, oko 115kb/s. da li neko zna u cemu je problem?
JD ima uredne update, tako da možda trebaš da proveriš još jednom podešavanja. Da li ti je u glavnom prozoru čekirana opcija za premium acount?
Još bolje, probaj sa beta verzijom, tu se stalno vrše poboljšanja.
Premda mi nije jasno zašto koristiš JD kad imaš premium, koristi Internet Download Manager, sigurno je brži od JD-ja. Napravi Queue i on će sam odraditi posao, ne moraš biti pored njega (ako ne bude prekida veze)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 16:08   #50
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

nekako mi je laksi. sam prepoznaje linkove i ubacuje ih, sam ih spaja i extract-uje, i tako neke sitne gluposti, a neki put i predjem dnevni limit pa moram kao free user da skidam... cekirano je da koristi premium. sada ga ponov instaliram pa cu videti. mada IDM jeste malo brzi, za oko 10kb/s
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 16:14   #51
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

nece opet sta da mu radim, ne gine mi IDM
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 16:32   #52
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Citat:
Sima kaže: Pregled poruke
nece opet sta da mu radim, ne gine mi IDM
Ja koristim Beta verziju 0.4.286 sa Sezamovim ADSL-om, i sve radi kako treba. I brzina se popravila. Ako hoćeš, mogu ti na PM poslati moje postavke u konfiguraciji. Verovatno ga nisi podesio kako treba, kod njega nema šta da se pokvari, a imaš i njihov forum gde bi trebao da se registruješ. Imaš i mogućnost da u chat-u direktno nekog pitaš za savet.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 16:53   #53
Sima
Član
 
Član od: 30.11.2006.
Poruke: 125
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

to je i moja verzija. nisam dirao podesavanja od kada sam ga prvi put instalirao, a tada je sve islo ok, a i sada ne vidim da se ista promenilo.
Sima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2009, 19:02   #54
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Citat:
Sima kaže: Pregled poruke
to je i moja verzija. nisam dirao podesavanja od kada sam ga prvi put instalirao, a tada je sve islo ok, a i sada ne vidim da se ista promenilo.
Pa i meni se dešava često puta da sa transferom ne ide sve kako treba, da brzina opadne (noću je najbolja i ide preko 100Kb/sec), da linkovi pocrvene. U tom slučaju, jedini lek koji (bar kod mene skoro uvek deluje) je da stopiraš transfer, selektuješ sve linkove koji čekaju u paketu (podesi pre toga JD da briše link odmah po ostvarenom transferu), pa desni klik i resetuj. Onda probaj ponovo. Ako ni to ne upali, onda restartuj PC. Ne verujem da je to do JD-ja, preko dana je na Rapidu zagušenje i brzina zna drastišno da opadne, ali kako si ti sa premiumom, tebi ne bi trebalo da smeta. Ne znam šta bih ti drugo rekao, osim možda da proveriš koristiš li zadnju Javu.
Još nešto sam primetio, ako koristiš XP, kod mene je SP3, a probao sam JD na XP Home sa SP2 i neke stvari nisu radile kako treba. No, te mi stvari već pomalo beže, nemam znanja ni iskustva da bih mogao da shvatim šta je u pitanju.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 1:50   #55
bobo1983
Novi član
 
Član od: 3.2.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

jel moze pomoc? imam Modem Huawei EchoLife HG520i,a koristim Jdownloader kako da uradim parametre da napravim Reconnect,da nema cekanja 15min.hvala unapred
bobo1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 6:09   #56
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Imam zanimljiv problem sa JD-jem, i pokušaću da ga opišem. Moderatora bih zamolio da ne bude "brz na obaraču", jer prisustvo delova Rapid linkova na slikama ne omogućuje nikakvu zloupotrebu, jer su takvi kakvi se vide beskorisni, te mislim da je sve u redu sa stanovišta forumskih pravila.
Nisam znao kako JD radi, dok me nije "zasvrbelo ". Naime, u toku transfera nekog paketa, svaki pojedini fajl u toku transfera ima privremenu ekstenziju part, tako da izgleda nekako ovako:
*.zip.part ili *.rar.part
Nakon završetka transfera tog pojedinog fajla, JD automatski briše tu ekstenziju, i fajl se pojavljuje sa Zip odn. Rar ikonom u uobičajenom ruhu. Ako pak nešto loše krene, on izgleda poput iskrzanog papirića, kao što se vidi na slikama.
Fajl je ustvari skinut, ali je nešto pri kraju krenulo loše, tako da JD nije sklonio tu ekstenziju, i u njegovom radnom prozoru stoji napomena o nekompletnom transferu, premda je on uspešno završen, što se vidi prema veličini preuzetog fajla ( kad se napravi desni klik na problematični transfer, na informacijama o paketu se i vidi da je fajl 100% skinut)
Ako se fajl u transfer folderu preimenuje, on će dobiti uobičajeni Zip (Rar) izgled, ali će poruka o grešci ostati u JD-jevom prozoru, i neće obaviti raspakivanje.
Pratio sam transfer paketa sa slike od fajla do fajla, te primetio da su neki od njih skinuti korektno, a kod nekih je pak zaglavio pri kraju. Sad da li je do mog OS ili je JD u pitanju neznam, ali ako nakon desnog klika na zaglavljeni fajl izaberete reset (dotle skinuti fajl biće obrisan!) i skinete ga ponovo možda će sve biti u redu, kao što je bilo u mom slučaju.
Teorijski, svi fajlovi mogu po okončanju transfera da imaju taj part, i to u biti ne smeta ništa; ako ručno preimenujete te fajlove, oni će biti upotrebljivi, i čak će onda i JD da ih raspakuje, iako u njegovom radnom prozoru ostaju zaglavljeni fajlovi.
Šta se tu sad dešava, nije mi uopšte jasno, kao i da li je nekako moguće nekom intervencijom prisiliti JD da završi korektno posao do kraja. U neku ruku ovo podseća na problem koji je imao Internet Download Manager sa zaglavljivanjem transfera kad stigne do 99,99%, pa su to ispravili kasnije.
Na kraju krajeva, ako zatvorite JD, možete ručno da raspakujete sve što ste skinuli, premestite na drugo mesto, pa onda otvorite JD i raščistite njegov radni prozor, samo mi tu sad nije jasno šta će da briše kad je sve sklonjeno.
Ostaje činjenica da je njegov automatizam prekinut i molim Boga da je nešto do njega, jer su mi se reinstalacije popele na...

http://i281.photobucket.com/albums/k...ovic/JDRep.png



Slike su napravljene za post na njegovom Support forumu, i to pre nego što sam delimično shvatio šta se dešava, te otuda na njima loš engleski.
Umalo da zaboravim, u toku jednog drugog transfera, u progres baru je indikator pokazivao da je stigao na 70-80%, a fajl je u stvari bio kompletno preuzet, uz sve gore već rečeno. To mi daje nadu da sa njim nešto nije u redu i da će naredni update-i to možda ispraviti.

Pade mi na pamet da ja imam update-ovanu Javu(TM)6, a u jednom sam momentu bio instalirao Javu SE (pa je obrisao kasnije), te da nije to napravilo neku zbrku, budući da je JD sav u Javi. No kad se gore opisano dešavalo, bila je samo jedna Java. I nije mi jasno koja je razlika između ove dve Jave.
P.S. Automatsko prijavljivanje izgleda da škripi na forumu, već me treći put vraća da se ulogujem.

Poslednja ispravka: nighthawk (13.2.2009 u 21:29) Razlog: delovi linkova nisu problem, ali prevelika slika jeste
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 10:14   #57
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Za pocetak, odi u Tools/Folder Options (u folderu, ne u JDu!!!), tab View, i destikliraj "Hide extensions of known file types". Pa da vidimo koje su ekstenzije u pitanju za OK, a koje za fajlove koji mislis da su losi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2009, 8:35   #58
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Nažalost, problem se obnovio, i čini mi se da se javlja jedino kad JD radi u premium režimu, koliko sam kao laik mogao da shvatim iz pregleda log fajla pri transferu. Dajem taj fajl u prilogu, a nadam se da će neko moći da kaže pravi savet.

http://i281.photobucket.com/albums/k.../JDReport2.png

Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip log_1234561239100.zip (4,6 KB, 25 puta viđeno)

Poslednja ispravka: nighthawk (14.2.2009 u 18:18) Razlog: prevelika slika
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 7:16   #59
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Koliko sam pratio, JD u rekonekt režimu radi bez većih potresa, problem se javlja kad radi sa premiumom. To znači da ili moja podešavanja nisu kako treba, ili Java *****ava, ili JD-jev host plugin za Rapidshare nije kako treba, ili...Sve ovo podseća na onaj vic o salati od krastavca, kad se na kraju otvori prozor, pa sve u 3...
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 2:04   #60
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: JDownloader - Uvodni post

Slutnje su bile opravdane, problemi su bili sa JD-jem. Nezgodna stvar kod njega je to što nije dostupan za update dok ne završi započete transfere. Kad su transferi okončani, zaređala su se tri update-a, te sad: aktuelna (beta) verzija je 0.4.594
Ovakvo obaveštenje bi uvek trebalo da stoji u ovom tread-u, jer da bi on radio kako treba, MORA se koristiti zadnja verzija. Pouka je jasna, ne trpajte previše paketa za skidanje u njega, učinićete sebi medveđu uslugu, kao što se iz mog iskustva može sagledati. Mnogi od gornjih postova sad stoje potpuino nepotrebno, jer se, manje više, vide uzroci problema u njegovom radu. Pogotovo bi imaoci premium acounta trebali konačno da svate da im JD nije rešenje, i da fino koriste stabilniji i brži Internet Download Manager, bez ikakvih problema. Bar ne gornje prorode. A kako se sa njim skida u režimu premiuma, imate i ovde negde na forumu, a i na Web se može naći na svakom ćošku.

Još jedna aktuelna stvar. Radi se o FF addon-u Ubiquity i njegovoj vezi sa JD-jem. Pogledajte i, ...oduševite se. A JD mu i nije prevashodna briga. Tu se sad javljaju neka pitanja koja treba pojasniti, no biće valjda i toga.

Uzgred, na Wiki-ju je postavljen fantastičan help za JD, te ne treba više opterećivati ovaj tread nepotrebnim pitanjima o rekonekciji i sličnim stvarima. Samo treba u helpu naći odgovarajuću temu, te su sada mnogi od postova sa prethodnih strana naprosto spam.

http://jdownloader.org/de/knowledge/...7abae24b82b4b5

Pođimo od mene, svi moji tzv. uvodni postovi, kao i oni o problemima, su sada potpuno nepotrebni, i sad se moderatori mogu osladiti, a ono što je na Wiki-ju je upravo ono o čemu sam ja maštao da može biti ostvareno na ovom forumu. No, kako se kaže, prošla je baka sa kolačima, kao i jedinstvena prilika da Wiki (možda) sa ovog sajta, makar i u inicijalnom obliku, preuzme stvar, koja bi se dalje mnogo pre okončala po principu Open Source-a.
Šteta, stvarno. Ali, po meni, i stvar za razmišljanje.
A čini se i da forum plaća danak svojim grandioznim intencijama. Opet uz ogradu da je ovo moj sopstveni utisak, koji je na kraju krajeva možda čak i irelevantan, ali poznavajući karaktere ljudi, sigurno jeste.

P.S. (Administratoru foruma) Čini mi se da paleta ponuđenih boja u post editoru sadrži previše blage nijanse osnovih boja. Je li to stvar foruma, ili mogu nekako pojačati iz FF-a, ili pak nešto promeniti u korisničkom profilu? (Ova zelena se jedva primećuje, a plava koju sam gore koristio je najtamnija ponuđena nijansa; dobro razlikujem boje i dosta mi to smeta, no možda je i do fontova koje mora da je pravila Twigi). Može li se nekako uraditi dodatna paleta boja (Da bude i vuk sit i ovce na broju, ili u prevodu: o ukusima se ne raspravlja)

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.2.2009 u 2:53)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
jdownloader

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
JDownloader stepanov Slobodni softver 4 7.8.2009 1:21
Debeli pacov (downloader rapidshara) Mr.Eco Slobodni softver 42 2.11.2008 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com