Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2009, 19:41   #121
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Koristim i ja CCleaner vec duze vreme i nikad nisam imao problema! To su nepotrebni fajlovi, i ako ih obrises neces imati problema, samo vise prostora
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 12:32   #122
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Koliko su zapravo ovakvi programi (ne)efikasni, nekoliko programa za optimizaciju sistema vs. povecanje RAM-a: http://www.reghardware.co.uk/2009/09...ne_up_sofware/.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Sass Drake (1.10.2009)
Stara 1.10.2009, 12:53   #123
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Koliko su zapravo ovakvi programi (ne)efikasni, nekoliko programa za optimizaciju sistema vs. povecanje RAM-a: http://www.reghardware.co.uk/2009/09...ne_up_sofware/.
Doduše, ni u jednom programu za održavanje sistema ne treba koristiti automatizovane alate ( one click) već treba po potrebi pokrenuti zasebne alate. Tako ja radim u System Mechanic Professional-u 8.5 .
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 19:38   #124
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Ma realno sam korisnik treba da pogasi nepotrebno. NPR ja sam imao nešto za štampač, adobe updater i ostale gluposti i sve sam to isključio i sistem se neuporedivo brže podiže. A potrošnja je 250 rama sa 30 procesa. Za to nisu potrebni silni programi samo veština.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 2:39   #125
pakito
Član
 
Član od: 28.11.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Kakav tune up, kakav ccleaner, kakvi bakraci, instaliraj samo Auslogics Disk Defrag za defragmentaciju hard particija, ukljucen windows firewall, i nod kao antivirus i nista ti vise ne treba.
Ovi predhodno navedeni programi ce ti izbrisati i sto treba i sto ne treba i sistem ce ti mnogo krace trajati, veruj mi.
pakito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 23:43   #126
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Slazem se sa ovim misljenjem,ranije dok sam koristio ovakve programe za sredjivanje registrija i slicne odjednom samo pocnu da se pojavljuju cudni bagovi i nestabilnosti sistema.Sta vredi ako ti obrise neko smece sa kompa ako s'vremena na vreme zakaci i nesto sto nikako nije za brisanje,znaci definitivno vise stete nego koristi od ovakvih programa.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2009, 14:20   #127
deviltoy
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

optimizaciju sistema i drzanje windowsa u odlicnom stanju najbolje i najefikasnije je raditi kroz nekoliko odvojenih programa, puno je bolje tako nego kroz 1 utilities program tipa tune up, system mechanic,jer ti programi neke poslove rade dobro, a vecinu drugih povrsno i lose,tako zadnji tune up 2010 je dobar u registry defragu,ciscenju junk fileova,i mnogim tweakovima, dok je vec u ciscenju registra jako povrsan,dokaz za to je da nakon jednog ciscenja registra u ponovljenom postupku nenalazi ni jedan nepotreban kljuc,sto se dobrom programu za ciscenje registra to nemoze desiti, barem 2-3 kljuca se moraju naci u ponovljenim postupcima,da skratim:
1. ccleaner (jednom dnevno tj. navece pred gasenje kompa pokrenuti ga,i junk je tamo gdje mu je i mjesto,firefox ce vam biti zahvalan na ovom programu jer temeljno cisti internet cache fajlove koji kad se nakupe znatno usporavaju brzinu otvaranja stranica.download isl.)
2.raxo perf.disc 10 (program bez konkurencije za defragmentaciju diska,postavit ga na auto pilot sheduling na svakih 5-7 dana i zaboravit na defragmentaciju, must have)
3.revo uninstaler (puno bolji od mnogih shereware programa ciji je zadatak deinstaliranje programa)
4.registry first aid (poput raxo perf.disca bez konkurencije u svom poslu, ubjedljivo najtemeljitiji i najbezbjedniji u ciscenju registra, kroz godine koristenja ni jedan problem sa njim - predlazem ciscenje jednom sedmicno sto se navodi i na njihovoj oficijelnoj stranici)
5.defragmentacija registra isto registry first aid
6.winaso reg.optimizer - sjajna nadopuna za broj 4.RFA
7. vas komp ce disati punim plucima ako se navedenih 6 tacaka provodi sa navedenim programima,a format C stvar proslosti
deviltoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 21:28   #128
damagedgoods
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Poruke: 113
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

sto ne koristite auslogic boost speed
damagedgoods je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 23:04   #129
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
deviltoy kaže: Pregled poruke
2.raxo perf.disc 10 (program bez konkurencije za defragmentaciju diska,postavit ga na auto pilot sheduling na svakih 5-7 dana i zaboravit na defragmentaciju, must have)
4.registry first aid (poput raxo perf.disca bez konkurencije u svom poslu, ubjedljivo najtemeljitiji i najbezbjedniji u ciscenju registra, kroz godine koristenja ni jedan problem sa njim - predlazem ciscenje jednom sedmicno sto se navodi i na njihovoj oficijelnoj stranici)
5.defragmentacija registra isto registry first aid
6.winaso reg.optimizer - sjajna nadopuna za broj 4.RFA
Sve je to lepo ali nazalost Raxco Perfect Disk, Registry First Aid i WinASO Registry Optimizer nisu besplatni programi, a ja mislim da postoje bolje alternative npr. Smart Defrag, Advanced System Care itd ...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 5:41   #130
H-I-T-M-A-N
Novi član
 
Član od: 12.1.2009.
Lokacija: Teocak
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Mozeli mi neko pomoci i reci sta je keylogger i dali je on opasan ili nije????
H-I-T-M-A-N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 10:14   #131
stevan10
Član
 
Član od: 22.3.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 368
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stevan10
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Ja koristim ove i nemam nikakvih problema sa kompom vec 2 god sto na xp-u sto sad na win 7!
1.SpywareBlaster
2.Spybot S&D
3.Malwarebytes
4.Tune up
5.CCleaner
6.Your Uninstaller
stevan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 13:46   #132
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
H-I-T-M-A-N kaže: Pregled poruke
Mozeli mi neko pomoci i reci sta je keylogger i dali je on opasan ili nije????
http://compnetworking.about.com/od/n.../keylogger.htm
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 16:20   #133
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Diskeeper 2010 Pro Premier podržava defragmentaciju više particija odjednom
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 22:53   #134
Pavle Rohalj
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Zasada koristim samo CCleaner, Glary Ultilties i Revo Uninstaller, no mislim da će mi još par korisnih programa tipa Device Doctor i TuneUP.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 22:46   #135
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

PowerSuite(DriverScanner za zastarele drajvere,RegistryBooster za ciscenje registra i SpeedUpMyPc za ubrzavanje) je prilicno dobar.Preporucujem ga.
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2010, 0:06   #136
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Regseeker,tuneup,ccleaner itd u principu samo tuneup koristim taj radi sve
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2010, 1:00   #137
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
Epic Gamer kaže: Pregled poruke
PowerSuite(DriverScanner za zastarele drajvere,RegistryBooster za ciscenje registra i SpeedUpMyPc za ubrzavanje) je prilicno dobar.Preporucujem ga.
koristio sam ih ranije prvi program mi je njesra druga dva su ok. meni posao obavlja tuneup utilities i O&O defrag
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2010, 2:00   #138
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Mislim da TuneUp Drive Defrag koji dolazi u TuneUp paketu najbolje obavlja posao defragmentacije, nekako zaista osetim ubrzanje...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2010, 2:33   #139
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

cuo sam da je auslogicsov disk defrag dobar
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 17:19   #140
Arsenijee
Član
 
Član od: 9.1.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arsenijee Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arsenijee
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Za sredjivanje registra koristim CCleane, zadovoljan sam njime, dosta dobro obavlja posao....
Arsenijee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com