Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2008, 12:02   #61
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 21:06   #62
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Ja otprilike jednom mjesecno pokrenem Registry Mechanic (ili nakon deinstalacije nekog programa) i on zna da nadje i po 150 nepotrebnih kljuceva!
Pazi da obrise 150 kljuceva koji ti nisu potrebni to je lepo slazem se neka ti obrise i ceo megabajt tih kljuceva.A naravno desice ti se da obrise samo jedan kljuc koji je potreban za rad nekog programa za koji on vidi da je nepotreban i tako si osto bez tog programa a da ne pricam ako ti "slucajno" obrise neki sistemski kljuc

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.
pa to ne govori o tome kakav je koji firewall nego kako je podesen

Poslednja ispravka: nighthawk (29.9.2008 u 16:38) Razlog: spajanje i kilometarski citat
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 21:29   #63
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

@IGRACH:

Zar ne mislis da je malo paranoican stav da ce se desiti nesto i tada ce sve otici do...? Svi bolji i poznatiji programi za odrzavanje registry baze imaju dobre i azurne podatke koji kljucevi su sistemski i na def nacinu rada nema sanse da obrisu nijedan sistemski kljuc. Slicna stvar je i sa programima, brise se samo ono sto je vezano za programe koji su deinstalirani, nepostojece fajlove i sl. Ja licno godinama koristim te stvarcice, i u zadnjih dve godine nije mi se deslilo da obrise nijedan sistemski kljuc ili kljuc od nekog programa. U krajnjem slucaju, svaki kvalitetniji program ti ponudi da se napravi kopija promena ili to radi automatski tako da je uvek lako te kljuceve vratiti ako je neki problem. Pitanje koliko je to korisno, sad je druga prica i koliko ce to ubrzati sistem. Mada ima i ona druga strana medalje, neki put je neophodno pobrisati kljuceve nekog programa koji je deinstaliran da bi instalirao neki drugi program, ili noviju verziju, ili samo da bi vratio sistem u ispravno stanje, jednostavno, nemaju svi programi deinstalacione procedure koje su dobre ili u skaldu sa onim sto je predvideo MS.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 2:54   #64
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
paaaaaaaaaaaaaa ESS nekako mi i nema neki firewall jer kod drugih AV obicno pita kada treba neka stavka da se konektuje na net.
Citat:
IGRACH kaže: Pregled poruke
pa to ne govori o tome kakav je koji firewall nego kako je podesen
Kao sto ti igrach rece, FW ti nije tako podesen. ESET-ov FW ima tri moda u kojima moze da radi: Automatic, Interactive i Policy based. Ovaj drugi rezim radi ono sto ti navodis kao manu. Medjutim, Automatic je sasvim dovoljan, tim pre sto sam FW ima raznovrstan "intrusion detection" (slicno kao sto to ima i KIS, odnosno Kaspersky Anti-Hacker dok nije integrisan u KIS). Prilicno sigurne stvarcice ako mene pitas...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
NIx Car (29.9.2008)
Stara 29.9.2008, 20:47   #65
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

a jesu vam dobri oni uniblue-ovi programi za odrzavanje registrya i ostalog??
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 12:23   #66
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

pitanje u vezi ccleanera:sad sam ga instalirao i zanima da li da ostavim sve opcije strikirane kao sto su bile ili treba nesto da iskljucujem?
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 12:25   #67
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Na koje opcije mislis? Ako mislis na one levo, ja sam ostavio sve stiklirane, sem advanced-a koji je po defaultu nestikliran...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 20:22   #68
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Na koje opcije mislis? Ako mislis na one levo, ja sam ostavio sve stiklirane, sem advanced-a koji je po defaultu nestikliran...
znaci,kad sam prvi put pokrenuo program ovo sam vidjeopcije,kliner,redzistri,tuls,options.cleane r ima dvije kartice windows i aplications-ono sto je strikirano nijesam dirao,da li mozda treba nesto da se iskljuci?dok je kod opcije registru sve strikirano.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 20:45   #69
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Kazem ti, ja sam ostavio sve tako kako je. Ovo sto ti nazivas Registry je zapravo Issues i to trazi razne problemcice koje nikad "rucno" ne bi mogao da resis, a vezani su za lose extenzije, nepotrebne fajlove, zablude u add/remove programima itd. A ti rascekiraj nesto ukoliko ne zelis da brise/popravlja. Tipa: ne zelis da ti izbrise history iz browser-a...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 21:25   #70
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@IGRACH:

Zar ne mislis da je malo paranoican stav da ce se desiti nesto i tada ce sve otici do...? Svi bolji i poznatiji programi za odrzavanje registry baze imaju dobre i azurne podatke koji kljucevi su sistemski i na def nacinu rada nema sanse da obrisu nijedan sistemski kljuc. Slicna stvar je i sa programima, brise se samo ono sto je vezano za programe koji su deinstalirani, nepostojece fajlove i sl. Ja licno godinama koristim te stvarcice, i u zadnjih dve godine nije mi se deslilo da obrise nijedan sistemski kljuc ili kljuc od nekog programa. U krajnjem slucaju, svaki kvalitetniji program ti ponudi da se napravi kopija promena ili to radi automatski tako da je uvek lako te kljuceve vratiti ako je neki problem. Pitanje koliko je to korisno, sad je druga prica i koliko ce to ubrzati sistem. Mada ima i ona druga strana medalje, neki put je neophodno pobrisati kljuceve nekog programa koji je deinstaliran da bi instalirao neki drugi program, ili noviju verziju, ili samo da bi vratio sistem u ispravno stanje, jednostavno, nemaju svi programi deinstalacione procedure koje su dobre ili u skaldu sa onim sto je predvideo MS.
Brate sta da ti kazem.Mene je koriscenje tih programa i dovelo do reistalacije XP-a.Mada sve vise mislim da nije problem u tim programina nego u nacinu na koji se koriste.Sad naravno imate mali milion programa za ciscenje registra i jako su laki za koriscenje sto dovodi to toga da ih korisnici stalno koriste (skoro svaki dan ili vise dana), ja bas mislim da to dovodi do gresaka u reg. bazi.Moje neko misljenje je i kad bi ih koristio to bi radio u nekih 2-3 meseca mozda i duze
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 23:32   #71
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Kazem ti, ja sam ostavio sve tako kako je. Ovo sto ti nazivas Registry je zapravo Issues i to trazi razne problemcice koje nikad "rucno" ne bi mogao da resis, a vezani su za lose extenzije, nepotrebne fajlove, zablude u add/remove programima itd. A ti rascekiraj nesto ukoliko ne zelis da brise/popravlja. Tipa: ne zelis da ti izbrise history iz browser-a...
da,to radi i sam registry mechanic,sto znam morao sam pitat,da se ne desi da mi program s*ebe nesto,pa da se o jadu zabavim poslije ,procackacu malo pa cu vidjet sto i kako.cheers!
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 9:06   #72
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

a sad koji je bolji registry mechanic ili ccleaner (za registry)
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 13:09   #73
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Ja za registry koristim Reg. Mechanic jer je ipak specijalizovan za to, cini mi se da vise problema nadje, a i PC Tools je generalno sasvim ok firma. I kod Reg. Mechanic-a ne mora da se pravi backup registry-ja, a kod CrapCleanera mora.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 13:17   #74
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Wise Registry Cleaner 3 Free
Wise Disk Cleaner 3 Free

Dva odlicna programa za ciscenje registry-a i diska

http://www.wisecleaner.com/download.html

probajte ih obavezno.

Poslednja ispravka: VojaM (10.10.2008 u 14:15)
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 14:12   #75
SilverBgd
Član
 
Član od: 12.10.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 30
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Da li je TuneUp Ut. 2008 dobar ili je samo dobra šminka...?
SilverBgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 14:15   #76
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Pa i jedno i drugo. Ima delova koji valjaju a ima i onih koji samo smetaju. Bolje skidaj odvojeno programe za ono sto ti treba .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 19:07   #77
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
SilverBgd kaže: Pregled poruke
Da li je TuneUp Ut. 2008 dobar ili je samo dobra šminka...?
pa zasad ne znam zasto bi bio dobra sminka,program je zaista extra.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 21:44   #78
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Tune up 2008 meni se veoma djasvi, dobro radi i pod XP-om i pod Vistom,zahvaljujuci njemu tj. tweakovima koje nudi uspeo sam da dosta ubrzam Vistu, tune up donosi i uxtheme patcher tako da mozete da instalirate teme za xp bez potrebe za posebnim programom za tu namenu, a i pomogao mi je da saniram posledice nekih virusa, tako da greske koje mi je OS prijavljivao tune up ih je sredio, jedino me nervira njegova integracija u context menu kao i recycle bin menu, kao i scheduled 1-click maintence ali se to lako iskljuchuje
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 22:51   #79
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Tune up 2008 meni se veoma djasvi, dobro radi i pod XP-om i pod Vistom,zahvaljujuci njemu tj. tweakovima koje nudi uspeo sam da dosta ubrzam Vistu, tune up donosi i uxtheme patcher tako da mozete da instalirate teme za xp bez potrebe za posebnim programom za tu namenu, a i pomogao mi je da saniram posledice nekih virusa, tako da greske koje mi je OS prijavljivao tune up ih je sredio, jedino me nervira njegova integracija u context menu kao i recycle bin menu, kao i scheduled 1-click maintence ali se to lako iskljuchuje
slazem se samo ne znam sto bi 1-click maintence iskljucivao kada ti on sam obavlja posao i to na svakih otprilike mesec dana?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 13:57   #80
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Advanced windows care v2 personal free
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com