Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2020, 15:03   #1
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Video editor

Pozdrav drugari...

Nakupilo se dosta snimaka sa dash kamere iz automobila, i zeleo bih da napravim kompilaciju. Posto imam prakticno trominutne sesije, potrebno je da iz svakog videa isecem deo koji mi treba, da ih spojim. Negde je potrebno da ubacim neku muziku preko, da se ne cuje npr razgovor, negde mozda da zumiram neki deo. I tekst naravno da mzoe da se ubaci.

Uglavnom, ovo je nesto sto bi trebalo da ima po meni svaki takav program, ali ja ne znam koji je najbolji (citaj najjednostavniji, najbrzi). Ne mora da bude free, moze i da se plati sve dok nije pretplata iz meseca u mesec vec cista kupovina.

Hvala na savetima unapred
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 15:49   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Video editor

Sony Vegas radi više nego dobar posao, a od drugih imaš Adobe Premiere, After Effects, Cyberlink Powerdirector itd. Svi rade posao koji ti treba, pa sam odluči koji ćeš odabrati. Imaš i besplatan a sveobuhvatan Davinci Resolve.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
mciggzy (6.3.2020)
Stara 28.2.2020, 23:31   #3
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Adobe Premiere Pro i Sony Vegas.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
mciggzy (6.3.2020)
Stara 4.3.2020, 20:49   #4
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Video editor

Možeš da probaš DaVinci Resolve 16. Postoji besplatna verzija, a i komercijalna Studio verzija ($299)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
mciggzy (6.3.2020)
Stara 6.3.2020, 16:21   #5
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Jel besplatna verzija DaVincija nema neki watermark ili drugo vece ogranicenje?
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2020, 18:35   #6
rocknrolla
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 385
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Video editor

Nema watermark. Ali nema neke naprednije stavke kao studio verzija, koje tebi nece ni trebati

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
rocknrolla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 12:55   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Da se malo nadovežem na ovu temu... Radim par godina na Adobe Premiere Pro i poslednjih par dana isprobavam DaVinci Resolve 16.

Na stranu to što mi je sve čudno i nemam naviku gde je koji alat... tj. potrebno je vreme prikvikavanja. Već sam skontao par velikih prednosti. Pre svega Resolve se pokreće za pola minuta dok je Premieru potrebno mimimum 10x toliko ako ne i više, a oba su na SSD-u. Dalje, Resolve koristi mnogo više GPU za rendering (ja sam odabrao CUDA jer imam NV). Live preview na mom i3-6100 ide sa 60% zauzeća dok je na Premiere ~95% i hoće da zaštuca. Takođe je brži i prilikom exporta osetno. Po web testovima to varira od 30% do 300%. Što se više efekata ubaca u video to veća razlika u brzini exporta bude u korist Resolve-a. Npr. ja standardno imam color corrections, sharpness, vignette i poneku sitnu grafiku... i razlika u brzini eksporta je oko 2x brže u Resolve.

Već sam birao koji Ryzen da uzmem... gledao testove sa Premiere gde rade oko 3x brže rendring od mog i3. Ali mi sada Resolve tako lepo radi da mogu da odložim apgrejd do Ryznea 4000.

Poslednja ispravka: Aibo (26.5.2020 u 13:07)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 14:39   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Resolve ima dva velika nedostatka: nestabilnost u radu i ograničen broj formata sa kojima može da radi.

Dovoljno je da baciš pogled na rezultate pretrage i vidiš koliko je nepouzdan i sklon naprasnom pucanju. Lično sam u nekoliko navrata imao neprijatno iskustvo da iz čista mira pukne i da moram da ponavljam radove od trenutka kada sam poslednji put sačuvao projekat. Zato se rad sa Resolve-om vremenom pretvori u refleskno snimanje projekta na svakih par sekundi.

Drugi veliki problem je što podržava ograničen broj formata sa kojima može da radi jer je editor prevashodno namenjen radu sa visokokvalitetnim izvorima (nije ni čudo jer proizvođač prodaje profesionalne kamere itd.). Dok Premiere u principu može da proguta šta god mu poturiš Resolve će se često buniti kako ne podržava format. Najgora je situacija sa transportnim formatima (MPEG) za koje sam proizvođač tvrdi da nema nameru da uradi bilo šta povodom toga.

Da se razumemo. Resolve je odličan alat po fenomenalnoj ceni. Izuzetno je intuitivan, iako na početku možda deluje konfuzno Adobe raji, ima ugrađenu podršku za obradu zvuka (Fairlight) i odličan sistem za node-based compositing (Fusion). Fokus na grafičke kartice takođe znači da aplikacija jasno stavlja do znanja na šta se treba koncentrisati pri nabavci hardvera za rad sa njom.

Ali boljke, kao ove dve koje sam naveo, su prosto veliki trn u oku za profesionalni pa i amaterski rad. Bar za sada. Pozitivno je to što Resolve iz verzije u verziju dodaje neverovatnu količinu poboljšanja i funkcionalnosti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 15:41   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Video editor

Care moj, ako nisi radio u Premieru i ako ti nije svakih 10 sekundi ruka na CTRL+S ili podešen autosave na svaki minut, onda je jasno da ti video editing nije jača strana Resolve je genijalan za korekciju boja, Premiere sa Lumetri presetima nešto i uradi ali Resolve ga jede po brzini renderovanja, previewa i količini ubačenih efekata koji ne jedu toliko rama koliko jede Premiere. Da se razumijemo, koristim oba programa a Resolve me odbija onim njegovim nodovima, jer dok ja povežem one tačke i linije ode mast u propast. Takođe, crossplatformski rad između Premierea i Resolvea preko XML fajlova je noćna mora pa sam prinuđen da radim fajl po fajl u Resolveu, korigujem boje na video snimcima, izjednačim ih i tek onda puštam u Premiere koji ih sporije renderuje ali navika je je**na stvar
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 15:52   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Zanimljivo je to oko stabilnosti, ja sam baš naišao na suprotne komentare koji ga hvale da je stabilniji od Premiere pre nego što sam ga skinuo. Videću kako će se pokazati sa malo više kilometraže, mada mi ne bi bio problem jer se brzo pokreće a zaista radim refleksni save svako malo, a na to me je baš Premiere navikao. Mada mi u poslednje vreme baš nešto fino fercera i odavno nije zapucao.

Dobro je znati za formate, iako mi trenutno služi samo za H264 u MOV kontejnerima i WAV iz audio rekordera. Znam da nisu razne Adobe alternative uvek tako divne kao što se tvrdi, ali rekoh da dam šansu jer svi bruje o tome kako je super. Brzinom pokretanja i renderovanja sam vrlo zadovoljan, na UI ću tek morati da se naviknem... U najgorem slučaju ću izgubiti par desetina sati na ovo pa se vratiti na Premiere.

Posldenji put kad sam pokušavao da pobegnem od Adobe je bilo sa PS na Afinity Photo, ali nije se primilo uopšte i ostao sam na PS. Ali npr. kada sam probao sa LR na Capture One, to je već bila uspešna tranzicija koja mi konstantno štedi živce i vreme.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 16:50   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Još jedna problematična stavka kod Resolve-a, pre svega za ljude koji se profesionalno bave video montažom i imaju potrebu da koriste 3rd party rešenja - ekosistem.

Resolve pokušava da bude univerzalno rešenje za montažu (Resolve), audio (Fairlight) i compositing (Fusion). Međutim, problem nastaje kada u projekat treba da se integriše nešto od pluginova i eskternih alata kada postaje bolno jasno koliko je Adobe ekosistem prosto krcat 3rd party rešenjima dok je podrška za Resolve veoma slaba ili prosto nepostojeća.

Konkretan primer. After Effects se često koristi za compositing u kombinaciji sa Premiere-om. Mocha, veoma popularno rešenje za planarni tracking, ima punu podršku za integraciju u After Effects (zapravo osnovna verzija dolazi potpuno integrisana), što znači da kompletan posao može da se odradi bez napuštanja programa.

Resolve na drugoj strani nema apsolutno ništa od toga. Postoji plugin koji služi čisto za integraciju generisanih Mocha metapodataka u Resolve ali integracija nije ni približna kao kod After Effects-a. U AE u svakom trenutku može da se ponovo uđe u Mocha plugin i urade korekcije dok Mocha zahteva da se kompletan tracking odradi od početka svaki put... I to na kraju natera Resolve korisnike da umesto plugina koriste standalone Mocha rešenje ili se prosto vrate na After Effects.

Dakle, pre upuštanja u izbor između Adobe i DaVinci tabora nije loše prvo razmisliti o eksternoj podršci i zajednici. Ako se korišćenje Resolve-a svodi samo na jednostavniju montažu i korekcije onda je Resolve izuzetno konkurentan Premieru. Međutim, ako je integracija 3rd party rešenja bitna stavka onda neuporedivo razvijeniji Adobe ekosistem svakako znači mnogo više od eventualnih problema tu i tamo sa njihovim alatima.

Da se razumemo, ja navijam za Resolve da postanu ozbiljna konkurencija Adobe-u ali isto tako shvatam da nije univerzalno primenjljiv, baš iz navedenih razloga.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (26.5.2020)
Stara 26.5.2020, 17:04   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Video editor

klasika jedan radi nešto bolje drugi drugo i onda najbolje da imaš oba
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 17:48   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Zaboravio sam samo da napomenem jednu bitnu stavku vezanu za majski update Adobe Creative paketa.

Adobe je rešio da konačno u sve svoje video alate doda opciju hardverskog (GPU) enkodiranja eksporta preko NVENC enkodera.

Ovo u proseku ubrzava eksporte dva do tri puta pa i više, u zavisnosti od renderovanog materijala.

https://www.youtube.com/watch?v=in2VCfSVHLo

Za ovo je naravno potrebna pretplata na Cloud da bi se skinila majska verzija ili ko baš hoće da proba na sedam dana postoji trial.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 18:31   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Video editor

^^ Baš malopre vidim vest... biće valjda i narodske verzije kad tad.

Inače, igram se i dalje sa Resolve, vidim pravi mi veći fajl nego što sam navikao, i to oko 50% rekao bih. Razgledam podešavanja za encode u oba programa da vidim šta sam propustio, to je to - 2 pass encode - međutim te opcije nema u Resolve. Kratko guglanje kaže da na Win nije podržano a na Mac jeste. Oni njihovi zagovarači na forumu kake o tome kako je to bespotrebno... pustiš kao max master kvalitet iz Resolve pa odradiš kao čovek kompresiju u Handbrake. Mislim imam ja Handbrake i volim da ga koristim ali ne želim da dvopotezno radim nešto što Premiere radi savršeno u cugu. I tako mi ode sva ona brzina niz vetar...

Svašta nešto ovi blogeri i jutujuberi zaborave da pomenu kad krenu da dižu nešto u nebo. Mislim, za cenu je super softver i mogao bih ja sa ovim da odradim sve što mi treba, ali...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 19:25   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

To su te sitnice o kojima pričam.

Detalji koji su manje-više logični za sve ostale editore se kod DaVinci softvera često završavaju sa "pa tako to rade profesionalci".

Ali da se ne lažemo, sa jedne strane to i ima smisla jer je do skoro Blackmagic bio primarno proizvođač profesionalnih kamera i studijskih panela za video montažu. U stvari, još uvek su.

U takvim profesionalnim okruženjima 2-pass generalno nema šta da traži jer ušteda vremena ima daleko veći prioritet od skladišnog prostora koji je generalno dostupan na izvolte.

Primera radi, sat vremena eksportovanog 4K materijala u Cineform-u pojede bez problema 150-200GB prostora. Sat vremena u DNxHD-u na 4K pojede 600-700GB. Ali koja je verovatnoća da je bilo ko od prosečnih korisnika ikada čuo za ova dva kodeka koji se itekako koriste u filmskoj i drugoj industriji?

Dakle, realno je očekivati da Resolve primarno puca na ciljnu grupu kojoj je namenjen Blackmagic-ov hardver a to je filmska industrija i "zagriženi filmski entuzijasti". Pa za sirotinju, koja još uvek "valja" H.264, šta ostane

Adobe sa druge strane cilja na široku publiku.

Od pravljenja kompilacija opijanja na saboru u Guči snimljenoj na mobilnom telefonu, preko "dividi" svadbi pa do više klase tipa "jutjube influensera".

Adobe je namenjen svim tim ciljnim grupama i upotrebama.

Zato je donekle i logično da ima neke od stavki koje se često neće naći kod "profesionalnijeg" softvera.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 20:30   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Video editor

Kapiram, sve ima svoje. Ja sam baš među tom YT rajom pa mi manji fajl prija i zbog manjeg prostora i zbog bržeg upload-a.

Kad smo već kod sitnica, rekao bih da je precizno rezanje lakše u Premiere, praktično na nivou frejma može. Ovde mi se to malo grublje i hirovitije ponaša.

Kako god, mislim da sam nakon par dana već odustao od Resolve. Dobar je, vidim da ima neke moćne panele i alatke ali mi je život ipak malo lakši sa Premierom. Ima i navike ali ima i lepše rešenih detalja. Još ako taj NVENC bude radio kako ga hvale biće super.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2020, 21:27   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Našao sam malo slobodnog vremena da se igram sa novim Premierom i iskreno sam ubeđen da je ovaj majski update ubedljivo najbolja stvar koja se desila Premieru u poslednjih pet-šest godina.

Za test sam uzeo jednu od svojih starijih mašina - 4790K sa 16GB i RTX 2070.

Izvorni materijal su 1440p60 klipovi sa montažom ukupnog trajanja oko 16 minuta.

Starijoj verziji bez hardverskog enkodiranja treba oko 27:30 da završi render sa konstantnim CPU opterećenjem oko 100%.

Novijoj oko 7:28 sa prosečenim CPU opterećenjem oko 85% i GPU opterećenjem oko 50%.

Rezultati govore sami za sebe.

Bez NVENC-a


NVENC


Izveštaj oba rendera (osetljivi podaci zamenjeni sa ?)
Kod:
Log File Created: 06/02/2020 07:19:43 PM
------------------------------------------
06/02/2020 07:19:43 PM : Queue Started
 - Source File: C:\Users\?\AppData\Local\Temp\?.prproj
 - Output File: D:\home\Desktop\?\video\?.mp4
 - Preset Used: Custom
 - Video: 2560x1440 (1,0), 59,94 fps, Progressive, Hardware Encoding, 00:15:42:27
 - Audio: AAC, 320 kbps, 48 kHz, Stereo
 - Bitrate: VBR, 1 pass, Target 40,00 Mbps
 - Encoding Time: 00:07:28
06/02/2020 07:27:11 PM : File Successfully Encoded
06/02/2020 07:27:11 PM : Queue Stopped

06/02/2020 07:57:30 PM : Queue Started
 - Source File: C:\Users\?\AppData\Local\Temp\?.prproj
 - Output File: D:\home\Desktop\?\video\?.mp4
 - Preset Used: Custom
 - Video: 2560x1440 (1,0), 59,94 fps, Progressive, Software Encoding, 00:15:42:27
 - Audio: AAC, 320 kbps, 48 kHz, Stereo
 - Bitrate: VBR, 1 pass, Target 40,00 Mbps, Max 40,00 Mbps
 - Encoding Time: 00:27:30
06/02/2020 08:25:00 PM : File Successfully Encoded
06/02/2020 08:25:00 PM : Queue Stopped
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (2.6.2020), LoneWolf (3.6.2020), oluja (4.6.2020)
Stara 3.6.2020, 17:08   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Evo upravo sam isprobao majski apdejt kod sebe na konfi iz profila tj. i3-6100 i GTX 1060 3GB. Mogu reći da sam na prvu baš oduševljen koliko glatkije radi i to ne samo export. Podeliću utiske na tri dela:

1. Ne znam kako ali se podizanje programa odvija drastično brže od CC2018 koji sam do sada koristio (znam, nisam baš ažuran sa apdejtovanjem). Par sekundi i to je to, ranije sam umeo minutima da čekam. Dakle bez preterivanja razlika je reda par desetina puta.

2. Timeline i preview klize kao po loju čak i na 1/1. Ranije sam morao 1/2 da koristim pa je i tako štucao kada pređe preko efekata... Nisam iskreno ni pridavao tome veliki značaj ali lepo je kad sve klizi i potpuno je odzivno za promenu.

3. Export videa 1080p60 od 16 min kod mene softverski ide ~33 min a hardverski ~11 min uz znatno manje dranja CPU kulera.

Fenomenalan apdejt, sad opušteno mogu još neko vreme da se vozim na istom hardveru.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 17:21   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Video editor

Čekam narodnu verziju pa ću i ja da probam, ili ako je moguće da se klepi 7-dnevni trial to bi bilo super
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 17:55   #20
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Ja sam A\V sirotinja pa još uvek koristim Cyberlink PowerDirector 15 Ultra, al' čak i on ima HW acceleraciju godinama unazad, zar je moguće da Premiere tek sad dobija? Photoshop koristi CUDA bar 2+ godine...

(I preko nego što neki Premijonir krene da me zakolje, samo pitam, čudno mi).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
LoneWolf (3.6.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre? modd4fun Brbljaonica 56 14.7.2014 19:16
Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem NjegovaWisost Slobodni softver 8 5.5.2014 20:49
Uključivanje Direct 2D ubrzanja za vlasnike ATI kartica Deusdies Slobodni softver 14 18.4.2010 21:25
Flash video na stranici xsalex Flash 4 21.2.2010 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com