Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2016, 11:18   #381
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
^Imaj u vidu da je cache dobra stvar koja ubrzava rad programa i sistema, dok god tebi ne prepuni storage, ili ne poraste toliko da su kesirane razne stvari koje se vise ne koriste i slicno..

Tako da koriscenje CCleanera prakticno ne bih preporucio bilo kome ko nema problema sa prostorom na hard disku, ili neku specijalnu potrebu da uklanja sve tragove svog koriscenja na racunaru..

Znaci eto, mozes da ga pokrenes jednom u 4-6 meseci, cisto ako oces malo da pobrises nagomilani stari kes i slicno..

EDIT: Dok je defragmentacija skroz druga stvar, i nemoj da je stavljas u isti kos sa ovim programima za ciscenje kesa.. Ako vec nemas SSD, defragmentaciju bi prakticno trebalo sto cesce raditi, jer ubrzava pristup i brzinu citanja fajlova sa hard diska, ali opet ne treba robovati tome, a i neka precesta defragmentacija bi cak mozda mogla da smanji zivotni vek hard disku i slicno.. Takodje nema potrebe defragmentovati diskove koji ti sluze tipa samo za slike, muziku i slicno.. Jer tu ti nije bitna brzina pristupa, takav disk mozes da defragmentujes isto jednom-dvaput godisnje.. ali sistemski disk bi trebalo sto cesce defragmentovati u teoriji..

Takodje da znas da SSDove ne treba defragmentovati, i cak je lose za njih, ali nijedan moderan operativni sistem ti ne bi ni dozvolio to da uradis, bar ne sa native ugradjenim defragmenterom..


Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ja ga vise puta u toku dana ocistim ccleaneron i defragmentujem, pa me je eto to zanimalo da li to posle visw vremena moze da naskodi hdd.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 11:35   #382
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

haha nekoliko puta u toku dana, dobro ako po ceo dan praviš nove fajlove i brišeš stare i imalo bi smisla ovako samo maltetiraš hard disk bolje kupi ssd ako ti je sporo, defragmentaciju možeš da radiš kada na primer instaliraš neki veći program tipa igrica od 20 gigabajta da se brže učitava ili kad uradiš prolećno brisanje pa da lepo složiš fajlove za kasniju upotrebu.
Što kaže marko ne mora često da se defragmentišu particije sa slikama i video ja imam neke particije koje nikad nisu ni defragmentisane, niti često pristupam tim fajlovima niti mi je bitan acces time... to je po 5 godina bez defragmentacije a nije da ne pišem/brišem po njima imao sam posao da radim sa velikim fajlovima a i sad tovarim filmove i serije pa kad odgledam brišem.

Konkretno, defragmentaciju bi mogao da radiš jednom u mesec dana do 3 meseca ja je radim obično ako napravim puno promena na particiji gde su mi windows i programi da se brže učitavaju i da ima nedefragmentisan prostor za upis novih podataka

Poslednja ispravka: water wizard (24.3.2016 u 11:43)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 11:37   #383
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Nekoliko puta u toku dana? Čemu to?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 12:04   #384
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Da bi ti brže preminuo hard disk.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
ZoNi (25.3.2016)
Stara 24.3.2016, 13:24   #385
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

ne pomaze nikakav program samo pazite gde i sta klikcete na netu.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 13:26   #386
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 16:08   #387
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Hahahaha znao sam da sam nenormalan.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 16:15   #388
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus
U stvari, u poslednje vreme uglavnom samo tako i možeš. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2019, 17:56   #389
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Da ne otvaram novu temu :


Kerish Doctor 2019 v4.70 na giveaway-akciji [Shareware on Sale / Comss(tačka)ru] : licenca na 389 dana.


Lažnjak mail ŠOS-u da dobijete "svoj" serijski broj,a skidanjac normalne verzije sa Comss-a/kompanijske lokacije.Prihvata dobijeni serijski broj bez problema i lepo radi.
Već imam dobro iskustvo sa ovim programom od pre 2-3 godine i preporučujem ga, iako apsolutno izbegavam brojne postojeće sve-u-jednom programe.

Poslednja ispravka: torivoje (19.3.2019 u 19:36)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 0:23   #390
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

На старом хард диску сам редовно радио дефрагментацију. И цркао је након 3-4 године. Тренутно имам два харда, стари су око 7 година. Никад нисам радио дефрагментацију. Чишћење диска ме мрзи да радим. Одрадим једном у 3 месеца. Ове године мислим да ниједном нисам радио disc cleanup.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 19:24   #391
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

ma ne smeta mu defragmentacija, ja defragmentišem samo C i igre gde su mi da brže učitava, ostalo filmovi i to ne.. jeste da može da se greje dosta kad radi tako ako se ne hladi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 20:15   #392
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Ako koristite Windows 7 pa na dalje, defragmentacija se sama radi jednom nedeljno.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2019, 9:27   #393
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Ako ne iskljucite task u task scheduleru
Pametnim izborom velicine i broja particija smanjuje se potreba za defragmentacijom.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2019, 0:12   #394
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Poz svima,
mene zanima da li postoji neki besplatan softver kojim se mogu zakljucati podaci na eksternom HD?
Dakle, zelim da kada pokusate da pristupite podacima, da pita za sifru, pa ako je unesete onda prikaze podatke a u suprotnom zabrani pristup.
I naravno, da se ista stvar dogodi i u slucaju da ga prikacite na drugi kompjuter.
Da li postoji tako nesto?
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2019, 1:08   #395
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...)

Postoji, ali postoji i caka. Obično su to upravljački programi koji dolaze od proizvođača diskova. Na primjer, ja imam WD My passport koji je došao sa takvim namjenskim setom programa, ali ih ne koristim jer su mač sa 2 oštrice. Svi ti programi imaju i opciju brisanja podataka i formatiranja diska nakon krivog unosa šifre, što može biti problem. Te "hakerske" fazone koriste ljudi koji žele da zaštite podatke, ali ako imaš posla sa kretenima na poslu i sl. onda mogu da ti namjerno sprže disk kad vide da ne znaju šifru. Isto tako, mogu da ga "slučajno" ispuste i oštete pa da ostaneš bez podataka i bez svega. Onda moraš nekom da odbiješ bubrege i dobiješ otkaz. Praktičnije rješenje je neki dobar cloud servis, file host, enkripcija + double verification putem broja telefona.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Rilex (11.5.2019)
Stara 11.5.2019, 21:27   #396
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Imaš BitLocker koji dolazi sa Win 10 Pro i Enterprise za enkripciju celog diska https://www.howtogeek.com/192894/how...on-on-windows/
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com