Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2010, 13:04   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Asus 1001HA

Posle skoro 4 godine korišćenja Lenovo C100 laptopa,došlo je vreme za kupovinu novog laptopa.Jedan od razloga je,verovatno,što o Lenovu i nisam vodio računa,a da ulažem u njega,jednostavno,ne isplati se.
Gledajući različite modele laptopova i netbookova,odluka je ipak pala na neki standardni netbook.Nisam zahtevan korisnik,pa mi je (za netbook) standardnih giga rama i hdd od 160gb sasvim dovoljno.U moru različitih modela,odlučio sam se za Asusovo čedo 1001HA,sa svojim Seashell dizajnom.Naručio sam model u beloj boji.Reakcija ljudi na viđenje samog laptopa je super,mnogi iznenađeni kako je mali i sladak,dok su drugi (ljubomorni ?! ) govorili kako je to ženski laptop .

Pakovanje
Netbook stiže u kutiji veličine A4 papire,sa manje-više standardnom opremom u njoj:
-netbook
-punjač
-baterija
-CD sa programima i drajverima
-uputstvo na engleskom jeziku
Po meni,u ovom pakovanju jedino fali neka torbica,koju ćete morati da kupite naknadno.

Netbook
Dimenzije laptopa su 266 × 191.2 × 28.5-38mm,težina oko 1.5 kg.
Specifikacija hardvera je klasična:atom n270 procesor na 1.6ghz,1gb ddr2 ,160gb hard disk,10.1" LED ekran,čitač kartica,wless,,web kamera 0.3mpx(ali je slika odlična),3xUSB,lan,kensington lock,vga izlaz,ulaz za mikrofon i slušalice/zvučnike.
Tastatura je zadovoljavajuća,tasteri su veliki,osim kursorskih tastera gore/dole koji su upola manji od ostalih,šsto za moje debele prste predstavlja mali problem.Kucanje na tastaturi je ok,stiče se utisak da cela tastatura malo “uopada” prilikom bržeg kucanja.Meni se često dešava da palcima pritisnem touchpad I prebacim tekst ko zna gde na ekran,ali opet,to su moje velike šake u pitanju.Touchpad radi bez problema,nikakve zamerke nemam na njega,ima veliku površinu,uz instaliranje određenih drajvera I aplikacija,preko njega može da se zumira,skroluje I dr. operacije,pokretima 2 prsta.Zvuk preko ugrađenih zvučnika je odličan i dosta jak.Wireless kartica radi odlično.Od svih uređaja koje imam,ovaj najbolje hvata signal.







Baterija

U standardnom pakovanju dolazi 3-ćelijska baterija od 2200mAh.Ne znam kako,ali u mom netbooku se našao model od 6 ćelija i 4400mAh.Nisam nešto puno testova radio sa baterijom,ali uz prosečno korišćenje (filmovi,muzika,pregled office dokumenata i stalno uključen wireless),meni u proseku izdrži oko 4-5 sati.

Softver
Dolazi sa preinstaliranim,licenciranim Windowsom XP Home Edition.Ja lično ne volim te preinstalirane sisteme jer su puni kojekakvih gluposti.Tako da sam obrisao i snimio svoj WinXP.Takođe sam probao i Windows7,koji radi dobro,fali mu još giga rama da bi radio odlično,jer ovako dolazi do usporenja prilikom rada.Prepoznaje sve drajvere,jedino ne rade funkcijski tasteri.
Rezolucija ekrana je 1024x600,s tim sto može i veća,ali se onda i ekran skroluje,što ne volim.Slika je mnogo dobro,iznenađen sam samim kvalitetom.Filmovi i slike izgledaju odlično na njemu.Surfovanje netom,pregled multimedijalnih i office dokumenata je odlično,mislio sam da ću imati poteškoće sa njihovim pregledom,ali nije tako.

Desktop:


Surfovanje netom (kucanje ovog teksta):


Čitanje PDF dokumenta:


Rad u Photoshop-u:


Zaključak:

Za pare koje se prodaje (oko 24-25 000 dinara) po meni je Best Buy.Prvo zbog kvaliteta,zatim zbog autonomije,kvaliteta ekrana,udobnog rada,jakog zvuka.
Mane su,po meni,malo memorije (još giga bi bilo dovoljno) i osećaj prilikom kucanja,kao da se tastatura podvija tj savija.

Poslednja ispravka: Skols (18.5.2010 u 13:13)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
doctor (28.6.2010), todos (18.5.2010)
Stara 18.5.2010, 19:50   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Asus 1001HA

Svaka čast, baš je bio potreban jedan ovakav test da i drugi vide kako ovi mališani rade i izgledaju.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
1001ha, asus, asus 1001ha, netbook, nettop, review, test, user


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja je razlika izmedju laptoa ASUS N71JA-TY014 i ASUS N71JA-TY047? thecoby Prenosni računari 4 18.5.2010 20:43
Asus Eee PC 1001HA wireless povezivanje sa routerom D.J.Quimby Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 22.3.2010 20:59
ASUS M2V K8T890, losh Bios. Definitivno zameniti plocu jer je krsh!!! Excalibur Kvarovi 0 4.11.2007 19:48
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com