Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2018, 18:41   #1
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Pozdrav ljudi! Kupio sam juce monitor acer RG240y. Panel je IPS medjutim meni su nesto cudni uglovi gledanja. Tacnije sto se vise monitor gleda odozgo na dole pojavljuju se zatamnjenja na panelu. Ovo mi je prvi IPS monitor tako da ne mogu da utvrdim da li je ovo normalno ili nije. Ako moze pomoc od nekog sa foruma ko ima vise iskustva sa monitorima bio bih zahvalan! Da znam dal da menjam ili je ovo ok za IPS...meni bode oci s' obzirom da kosta 19.000
Evo i slika.










mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2018, 18:48   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

baš sad gledam moj ips AOC neki isto se vidi i kad se gleda iz svakog ugla nije kao kod tebe..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2018, 18:54   #3
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Kad gledam menjam uglove sa pozicije visine sedenja bude podnosljivo i sasvim ok, ne moze bas 178.stepeni ali je ok. Odozdo gledano takodje ok. Ali cim ustanem javlja se sa te visine ovo zatamnjenje a sedim na 1m udaljenosti, kad se izmaknem korak unazad bude bolje...
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2018, 19:02   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

mislim da je prednsot ips-a sto ima solidne uglove gledanja na racun glow-a i slabijih crnih, tako da ovo malo jeste cudno... ali ono...
zar je bitno? neces stojeci koristiti komp, a i ti kad kazes 19.000, zvuci ko da si dao 190.000 za njega.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2018, 19:26   #5
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Hahaha tri ovakva posta sam vec procitao vezano za ovaj problem
Zanima me bas to koliko je cudno i da li je ok? Da li ce biti bolja situacija ako zamenim za drugi (dell S2419h konkretno) ili da se ne cimam preterano? Jer kao sto rekoh nisam imao do sada IPS monitor nego sam koristio TFT.
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2018, 14:13   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

hehehe, pa eto, tri glave su pametnije od jedne.

ne znam sta da ti kazem niti sta bi iko mogao. trziste je preplavljeno brendovima i modelima koji se samo stancuju, pa sve i da neko ima isti monitor, podesavanja vam sigurno nisu ista, niti gledate istu stvar, niti je osvetljenje u sobi isto, niti to sto uslikas moze savrseno da pokaze stanje... niko ne moze tacno da ti kaze.

meni gledajuci slike deluje malo cudno, ali ja se apsolutno ne bih cimao ako je kada koristis monitor sve ok. Ali ako TEBE opterecuje i kopka, a ocigledno je tako jer si pisao ovde i okacio 10 slika, verovatno je bolje da se iscimas.

ja dan danas ne mogu da prezalim sto sam uzeo, tj. sto nisam zamenio LG TV sa IPS panelom, jer mi je posle samsungovog VA panela crna boja u kombinaciji sa glowom toliko bledunjava da mi se vise ne igraju mracne igre ili gledaju filmovi sa puno mracnih scena (jos kad ti dodam da su mi horori i sf omiljeni zanr, sve ti je jasno). vecina ljudi ne bi ni trepnula odnosno primetila, ali mene kopka (dzabe su mi zivlje boje i bolji uglovi)!

tako da, da te ne bi kopkalo, ti lepo istrazi malo i zameni za drugi model. tako sam ja skoro uradio sa fonom - zbog malo bolje kamere sam se posteno iscimao (ne raduju se svuda kada nesto vracas), ali mi je bas drago da jesam.

srecno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2018, 15:37   #7
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Ja sam u startu hteo VA monitor, ali odredjeni model je vec bio razgrabljen. U pravu si brate moj i hvala ti! Sad sam pustio star wars i izgleda ocajno sve se crni! Jel postoji nesto posebno na sta treba da obratim paznju kod VA panela?
https://www.comtradeshop.com/aoc-22e...21-5-quot.html MVA.
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2018, 23:31   #8
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Ja mislim da je to ok, u zavisnosti kolika je cena tog monitora. Ja imam dva monitora, oba ips, na oba dolazi do male promene prilikom gledanja iz ekstremnijih uglova, a jedan je bio solidno skuplji od drugog(a siguran sam i kod tebe da je manje izrazeno uzivo nego na slikama, moras da se zezas sa podesavanjima kamere da bi koliko toliko uslikao realnu sliku monitora). Isto i na telefonu koji ima IPS, nisu identicne nijanse iz scih uglova, pa cak ni na ovom amoled-u.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 0:31   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Citat:
mladja064 kaže: Pregled poruke
Ja sam u startu hteo VA monitor, ali odredjeni model je vec bio razgrabljen. U pravu si brate moj i hvala ti! Sad sam pustio star wars i izgleda ocajno sve se crni! Jel postoji nesto posebno na sta treba da obratim paznju kod VA panela?
https://www.comtradeshop.com/aoc-22e...21-5-quot.html MVA.
pazi, ja se ne razumem previse, samo pricam iz ono malo iskustva sto imam.
ne znam da li sam te dobro razumeo, ali bar kod mene na IPS ekranu se sve sivi kad pustim mracan film. jer, crne boje budu u stvari tamno sive (sto se najbolje vidi kada je ekran jedino "svetlo" u sobi). bode mi oci.

voleo bih da je OLED 2-3x jeftiniji, ali bas drzi cenu. to je sledeca stanica sigurno, a u medjuvremenu ako zatreba - ide TN ili VA.

kakogod... ako te kopka, ti menjaj. samo pre toga proveri da ti opcija backlight nije na maksimumu, jer onda izbija previse svetlosti, a nepotrebno je. meni je uvek oko 40/100.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 23:33   #10
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
pazi, ja se ne razumem previse, samo pricam iz ono malo iskustva sto imam.
ne znam da li sam te dobro razumeo, ali bar kod mene na IPS ekranu se sve sivi kad pustim mracan film. jer, crne boje budu u stvari tamno sive (sto se najbolje vidi kada je ekran jedino "svetlo" u sobi). bode mi oci.

voleo bih da je OLED 2-3x jeftiniji, ali bas drzi cenu. to je sledeca stanica sigurno, a u medjuvremenu ako zatreba - ide TN ili VA.

kakogod... ako te kopka, ti menjaj. samo pre toga proveri da ti opcija backlight nije na maksimumu, jer onda izbija previse svetlosti, a nepotrebno je. meni je uvek oko 40/100.
Ma ne vredi! Nasao sam detaljan review monitora i tu je okarakterisan kao los. Jos sam iz tog videa pratio podesavanja a i covek je onim kalibratorom pokusao da sredi sliku i nije nikako zadovoljan.

Koliko mogu da ocenim IPS ima samo ove realne boje i to je to.
Ovde je covek uporedio IPS i amVA panel skroz korektno. Cak VA panel ima realniji prikaz slike iz tog "mrtvog" ugla kojim se IPS odlikuje! https://www.youtube.com/watch?v=1VXZ1kjp2dE
Kao sto rekoh izmakao mi je VA asus monitor pa reko ajde neka bude IPS.
Koji kosta 19.000 a ovaj Benq iz videa u ovom postu je 15.000 24"inch. - 13.000 22"inch.
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2018, 23:56   #11
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Kako je moguce da IPS ima ovako lose uglove,ovo vise izgleda kao satri TN panel nego na IPS. Zar nije prednost IPS-a bolji uglovi vidiljivosti. Ja imam TV sa IPS-om,slazem se za bolje da su dobre a i za crnu bolju
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 2:41   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Ovaj moj Dell isto pomalo pobrljavi iz ekstremnih uglova ali zbog osvetljenja. Ako ne nađeš (M)VA onda slobodno idi na njega malo je skuplji ali kalibracija boja brutalna... SE2717H.

S druge strane na Samsung TV-u koji imam VA panel ima dosta dublju crnu dok ostale boje u odnosu na monitor deluju takoreći isprano - kad ih uporedim nema takmičenja iako je Samsungov panel solidan. I VA mi ima neki jak ghosting kod nijansi sivih ali to je možda do ovog mog panela...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 3:04   #13
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

kompromisi, ko nema da pukne 1.000+++ evra za oled.
bice za par godina valjda nesto. taman onda najbolje igre i filmove mozemo da dozivimo na novi nacin.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 16:27   #14
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

I onda opet ko pre 30 godina, screensaver obavezan inace burn in slike samo tako. Svaka tehnologija ima svoje mane, nacekacemo se mi dobrih pana za "male" pare.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2018, 17:55   #15
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ovaj moj Dell isto pomalo pobrljavi iz ekstremnih uglova ali zbog osvetljenja. Ako ne nađeš (M)VA onda slobodno idi na njega malo je skuplji ali kalibracija boja brutalna... SE2717H.

S druge strane na Samsung TV-u koji imam VA panel ima dosta dublju crnu dok ostale boje u odnosu na monitor deluju takoreći isprano - kad ih uporedim nema takmičenja iako je Samsungov panel solidan. I VA mi ima neki jak ghosting kod nijansi sivih ali to je možda do ovog mog panela...
27" lose izgleda na 1920x1080 vise je za 2K...
Ma necu da bacam pare bezveze pa da se opet zeznem. Dell je sigurno dosta kvalitetniji od acera, ali ne znam da li vredi opet da probam IPS da ne bude isto s**nje drugo pakovanje
Ovaj benq-gw2270H sto sam stavio video u predhodnom postu zadovoljava moje kriterijume tako da je on sledeca opcija. Ali prvo treba proci kroz proceduru vracanja ovog sad monitora posto comtrade operateri vec par dana ne znaju da mi kazu adresu na koju da saljem monitor! Call centar im je uzas
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2018, 11:29   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

Citat:
mladja064 kaže: Pregled poruke
27" lose izgleda na 1920x1080 vise je za 2K...
Istina ali 2K na 27" je pak meni bilo previše sitno jer sedim daleko, a i ne vidim poentu 27" monitora ako se ne sedi daleko
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2018, 11:42   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

možeš da uvećaš slova i ostalo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2018, 12:06   #18
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko IPS panela (losi uglovi gledanja) Acer Nitro RGO

kako za koga, meni je vrsio posao tv od 32 inca u 1080p,nije to bilo tako lose.vise je stvar navike. 27 inca je odlicno za 1080p,osim ako nisi pro. sa specificnim zahtevima.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc acer aspire v3 771g punky_andrej Prenosni računari 1 8.4.2014 19:11
Povezivanje front audio panela POMOC! sheva7 Zvuk na računaru 8 16.11.2013 15:36
pomoc oko spajanja prednjeg usb panela clickshaggy Ostale komponente 1 6.12.2012 12:44
Pomoc oko izbora izmedju ASUS K53SV-SX075 i ACER Aspire 5750G-2336G64Mnkk??? Cvele_9 ŠDK - Prenosni računari 3 20.11.2011 17:22
Dobri ljudi, treba mi mala pomoc oko laptopa, Acer Aspire 5633... *Pav-le* ŠDK - Prenosni računari 5 4.10.2007 13:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com