Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2018, 0:44   #41
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
a odkud ti znaš šta publika voli jel to bila neka anketa ili istraživanje, mogu i ja sad ovde da počnem da baljezgam o politici jer je eto demokratski da pričam o tome i ima i publike kojoj će to da se dopadne.. na kraju se sve svede na ono što urednik odobri i u novinama i ovde, možda popunjava prazan prostor jer nemaju kvalitetne novinare itd... U svakom slučaju tehnologija i takvi stavovi obično ne idu zajedno tipa pljuje zapad a fura iphone i nike...

Veruj mi da znam, imam dobar "pregled igre"
Ne mislim da on pljuje zapad kao zapad, nego određene krugove na zapadu koji igraju prljavo. Među Amerikancima ima jako mnogo dobrih ljudi (ima i onih drugih, naravno) ali to opet ne znači da je njihova zvanična politika uvek dobronamerna i humana. Zašto neko ne bi kritikovao suludu priču kako su ruski hakeri rešili američke izbore? Da li on po automatizmu mrzi zapad ili iznosi kritiku onih koji izmišljaju takve priče? Naravno, Rusi muljaju i špijuniraju po Americi ali je optužba za krađu izbora bolesna priča.



Ili ona situacija nedavno kada su u Holandiji uhvatili famozne ruske špijune koji su se tamo iz Rusije zaputili sa stotinu kila telekomunikacione opreme na leđima da "neprimetno" hakuju neke gluposti po Holandiji i Švajcarskoj. Koliki IQ je potrean da bi se ptogutala takva priča?
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Relja (4.11.2018)
Stara 4.11.2018, 0:55   #42
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

ma ne verujem ti, izmišljaš.. i kakve veze ima svetska politika sa kompjuterima?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 1:44   #43
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Igore, Brdar ne kritikuje "određene krugove" zbog njihove "prljave igre", nego možda blago maskirano, direktno zastupa "suprotnu stranu", pri tome u nekim tekstovima suptilno provlačeći pohvale na računa ruskih ili kineskih vlasti u njihovoj "internet politici". Da li to radi iz ličnog ubeđenja ili je bot zaista ne znam, ali je vrlo pristrasan i jednostran.
Drugo, kritikovali smo ga u više navrata za "svakom dobronamernom je jasno", a meni je vrhunac "ideje... koje pristojni građani u našem regionu ne pominju".
Slažem sa tvojim stavom da je veliki broj ljudi "u našem regionu" podržava to što on piše i vidim da vam ne vredi objašnjavati šta tu nije u redu jer ili nećete to da shvatite ili zaista procenjujete da će njegovi tekstovi privući neke nove čitaoce, a ipak neće oterati stare. Ako je ovo drugo, mogu da vam predložim i neke nove tekstove: "Nećete verovati koji OS koristi Stanija", "Kija: moje TOP TEN aplikacije", "Kako naći bogatog taticu koristeći marketinške mogućnosti društvenih mreža", "Photoshop ili estetski hirurg?"... skače tiraž 100%.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
ZoNi (4.11.2018)
Stara 4.11.2018, 8:36   #44
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Iz meseca u mesec jedni te isti likovi na potpuno isti način kritikuju jedne (jednog) te iste autore. Da li je moguće da niko nije u stanju da napiše i jednu jedinu rečenicu gde će da pohvali makar jednog autora, makar jedan tekst...


Zanimljivo.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 9:35   #45
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

To je normalno, ljudi će pre kukati za ono što im smeta, ono što je dobro, pogotovo kod dobrog časopisa, se nekako podrazumeva.


Ako znaš da radiš dobro, ne fali ti samopouzdanja, tada je tapšanje po ramenu gotovo potpuno beskorisno, a konstruktivna kritika je dragocena.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
player1 (4.11.2018)
Stara 4.11.2018, 9:53   #46
Dizastor
Novi član
 
Član od: 20.6.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Iz meseca u mesec jedni te isti likovi na potpuno isti način kritikuju jedne (jednog) te iste autore. Da li je moguće da niko nije u stanju da napiše i jednu jedinu rečenicu gde će da pohvali makar jednog autora, makar jedan tekst...


Zanimljivo.
Zato što lik iz mjeseca u mjesec piše nebuloze.... Ajde nek se javi neko iz "dobrog dela čitalačke publike" pa da kaže šta je to objektivno u njegovom pisaniju...
Ne bio problem da je SK tjednik, dvotjednik, trifrtalj mjesečnik or something, nego čekaš mjesec dana i lik urniše i opise igara i još nepar stranica svojim svjetonazorom.
Dalje, ukinite Facebook, pređite na Linux, koristite DuckDuckGo, pičite po narodnim verzijama samo prestanite smarati glede zlih korporacija. Ili još bolje stavite reklame za šampon, pa niti će isti likovi stalno kritikovati a i kapnuće koja dodatna dindža.
Dizastor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 10:06   #47
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 09/2018

Meni su OK tekstovi, piše i o tim nekim negativnim aspektima. Autorski je tekst, pa računam da je OK izneti i svoj stav.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 11:37   #48
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

@namcor

Citat:
Ako je ovo drugo, mogu da vam predložim i neke nove tekstove: "Nećete verovati koji OS koristi Stanija", "Kija: moje TOP TEN aplikacije", "Kako naći bogatog taticu koristeći marketinške mogućnosti društvenih mreža", "Photoshop ili estetski hirurg?"... skače tiraž 100%.

Hmmm... slušaj... da se kojim slučajem prezivam Mitrović i da sam direktor Politika AD, vrlo ozbiljno bi analizirao ovu tvoju ideju. Več pred očima vidim tekst tipa: Analiza neprobojnosti algoritama enkripcije sa kojima Maca diskrecija čuva privatnost svojih klijenata. Pa onda bi mogli organizovati veliku nagradnu igru gde bi bila pitanja tipa: koji je omiljeni telefon Tijane Ajfon? Čoveče, svi bi prštali od keša a tiraž bi prevalio 100K.


Pre par meseci... dolazim na kiosk da kupim SK, u tom trenutku se zaustavlja BMW X6, izlazi napucana riba i govori prodavačici: "molim vas, daćete mi jedan Marlboro i jedan Skandal". Pa nešto u sebi razmišljam... ko je ovde lud?!
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 12:28   #49
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

@dekip
Ja nisam hteo da komentarišem, ali eto, pokrenula se diskusija.

Od početka sam govorio da Brdar obrađuje zanimljive teme, ali je jednostran, praktično propagandista "novi snaga na svetskoj političkoj sceni". Možda je to nekim klincima novo i prolazi, ali ja sam i suviše mator i suviše takvih stvari sam se nagledao i načitao. Kada čitam vesti u 99% slučajeva prepoznam šta je N1, šta Sputnik, šta "Tanjug"...
Meni je jasno da je klatno trenutno na toj strani, ali mi smeta što se taj način razmišljanja uvukao u IT časopis, jer se potajno nadam (mada nisam više siguran)
da su ljudi zainteresovani za IT ipak trebalo da budu inteligentniji, razumniji i skloniji logičkom razmišljanju i promišljanju od prosečnog "pripadnika mase". Ako neki političar i može da daje nakaradne izjave tipa "narod će odlučiti šta je istina" ili "nije bitno da li je istina, većina ljudi tako misli", novinar(i) u IT časopisima (i šire) bi ipak trebalo da imaju bolje argumente, da sagledaju stvar iz više uglova, da se trude da budu objektivni, a ne da budu glasnogovornici ove ili one opcije i pišu jednostrane (polu)propagandne tekstove.
Ako je Brdar bot, odlično radi svoj posao, ali onda ne treba da ga plaća SK, nego pravi gazda. Ako nije bot, onda je vrlo jednostran i ostrašćen.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
mvasic (4.11.2018), ZoNi (4.11.2018)
Stara 4.11.2018, 16:36   #50
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Ne radi mi quote, ali nema veze.


@Relja


Nije ovde priča o samopouzdanju i tapšanju po ramenu. Nekolicina nas ovde tvrdi da nešto ne valja ali niko od nas (niti većina, niti ta nekolicina) nikad ne kaže da nešto valja. Onako kako postoji konstruktivna kritika, tako treba da postoji i konstruktivna sugestija, pa i pohvala. Ne u svojstvu tapšanja po ramenu već da bi oni koji pišu znali da li to rade dobro ili nešto treba da se menja. Svojevremeno je još samo Todos umeo da napiše koju reč ali vidim da se i on smorio i razumem ga.


Što se tiče Brdara, zanimljivo je da su protiv njegovih tekstova uvek jedni te isti. Sa druge strane, niko drugi ništa i ne piše u ovim temama. OK, utvrdili smo šta ne valja. Može li sada neko da napiše šta valja?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 17:31   #51
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Što se mene tiče, SK je jedini (računarski) časopis koji kupujem otkad sam počeo kupovati časopise - mislim da je sad tu oko 25 godina.


Sveukupno gledano mi je najbolji - pruža informacije o najrelevantnijim aktuelnostima (kakva rečenica! ), sažeto, da se ne gubi puno vremena (možeš posle gledati druge časopise, ili, danas, guglati detalje).




Ima opise hardvera i svega da kažem vezanog (foto aparati, mobilni itd.), opise modernih trendova, tehnologija, igara - a velika većina tekstova su prilično dobro napisani.



Svaki broj mi je odličan, u suštini. Ono što mi se ne dopada, retko kad komentarišem, ali to mi nekako još i ima smisla napisati - za slučaj da neko pročita i ispravi. Mada je to relativno retko. Još ređe se setim napisati pohvalu za dobre članke - ali to je normalno. Da je on-line časopis, pa da imaš ocenjivanje odmah pored članka, bila bi drugačija priča. Ovako je broj prodatih primeraka prikaz ocene - najobjektivniji.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 14:04   #52
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

@Dekip

Ja sam, sa velikim odusevljenjem, pohvalio tekst za Vampira. Zahvalio sam se i za tekst o retrosceni, iz proslog broja.

Medjutim, Brdar toliko odskace po nedostatku kvaliteta, od ostatka redakcije, da ne mogu da se uzdrzim.

Ono sto valja, je odlican presek informacija. Siroko, bez fokusa na samo jedan aspekt. Citam ga od 1986, zivim u US, i SK je, i dalje, jedini IT magazin koji kupujem.

Licno mi se svidja lagano povecanje tekstova o retro sceni. Kao neko kome je c64 bio prvi racunar, c64 koji jos uvek radi, stoji na stolu, i s vremena na vreme dobija nove delove, vrlo mi je zanimljivo da vidim sta se sve dogadja u tom svetu. (Amiga 500 i 1200 takodje stoje na stoju i dobijaju nove delove )
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
N3n0 (5.11.2018), Oggy (5.11.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com