Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2017, 22:25   #221
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Bitno

Preneću i ovde bitne informacije u vezi tržišta televizora i panela za njih.

1) Slučajno sam otkrio da je Innolux u stvari Hon Hai Precision Industry (aka Foxconn na berzi) filijala samo to skrivaju kao zmija noge .

2) Takođe, China Star Optoelectronics Technology (skr. CSOT) je filijala TCL-a. Pronašao sam kompletnu ponudu panela i potvrdio da proizvode HVA.
HD paneli: 28“ i 32“.
FHD paneli: 21,5“, 43“, 48“ i 55“.
UHD paneli: 49“ i 55“ s tim što 55“ postoji u dve verzije: kao ravan i zakrivljen.

3) Uspeo sam da pronađem i kompletnu ponudu kineskog BOE. Ne samo što proizvode ADS i ADSDS (IPS-oliki) panele već i neku VA varijantu!
Svi paneli su ADS(DS) ako nije navedeno VA.
HD paneli: 18,5“, 23,6“, 28“ i 32“.
FHD paneli: 32“, 39,5“ (VA), 40“ (VA) i 43“.
UHD paneli: 43“, 49“, 55“ (i ADS i VA) i 65“ (VA).

Neko će se možda upitati zašto je to bitno? Bitno je zato što dotične panele koriste i ovi veliki proizvođači TV-a, ali i, pogađate, ove regionalne marke TV-a.
Ovo uopšte ne znači da su to loši paneli, već otprilike ona narodna koliko para, toliko i muzike. I veliki proizvođači panela isto imaju različite varijacije istog
panela u ponudi.

4) Još uvek ne mogu da nađem opipljiv dokaz da Samsung Display proizvodi PLS TV panele iako se to provlači kod testiranja . Jasno je da se raspored
piksela kod određenih Samsungovih IPS modela razlikuje od LG Display i BOE IPS-olikih panela što ukazuje da je to najverovatnije istina. Međutim, ja sam
pronašao samo ponudu njihovih S-PVA (još uvek postoje, ali su retki i samo za Samsungove TV-e; mislio sam da je im je prestala proizvodnja) i SVA panela.
Logični zaključak je da PLS panele ne prodaju nikome već ih limitirano proizvode za sebe (za razliku od VA panela) pa im je nemoguće ući u trag, ali ih otkriva
raspored piksela. Dodatni problem je taj što je od ove godine Samsung Electronics kupuje i ugrađuje LG Display (A)S-IPS panele...

5) Hisense je 14.11. objavio da je kupio 95% akcija Toshiba Visual Solutions Corporation (TVS) za ~113 M $ sa 40 godina prava na korišćenje Toshiba brenda.
Hisense je najveći kineski proizvođač TV-a i navodno treći u svetu (oni ili TCL je pitanje). Takođe, Hisense još dve godine ima pravo na Sharp u obe Amerike.
Ali ima toga još – Toshiba TV-i u Evropi su u stvari turski Vestel , koji između ostalog proizvodi i male kućanske aparate pod imenom Sharpa o čemu sam
objavio poruku na prethodnoj strani.
https://www.flatpanelshd.com/pictures/hisensemap-1l.jpg
Izvor vesti.

Što se tiče proizvodnje LCD TV panela po količini, situacija je otprilike ovakva:
1) LG Display (S-IPS i AS-IPS)*
2) Samsung Display (Samsung Electronics filijala) (S-PVA, SVA i PLS)
3) BOE (ADS, ADSDS i VA)
3) Innolux (Foxconn filijala) (S-MVA)
5) China Star (TCL filijala) (HVA)
6) AU Optronics (MVA i AMVA3)**
7) Sharp (Foxconn filijala) (ASV)

*Podsećanje, LG Display je nezavisna korporacija od LG Electronicsa.
**BenQ i AU Optronics su povezane kompanije samo je malo zamršenije ko je tu kome vlasnik ... Obe potiču od Acera; AUO polovično, otuda A u imenu i
stari zeleni logo Acera.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (27.11.2017 u 22:56)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
GagiPappa (27.11.2017), voodoo_ (10.12.2017)
Stara 27.11.2017, 22:50   #222
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down LG Electronics „UHD“ LCD TV 2017.

Ovde ću isto iskopirati i specijal posvećen LG Electronics LCD TV modelima iz 2017-te uz prepravke za ovaj forum. Potencijalni kupci treba da znaju šta kupuju.
Posle LGE-a ću isto to iskopirati i za ostale proizvođače.

Krenimo redom. Za početak, LG LCD TV =/= OLED TV zato što su to dve (očigledno) kompletno različite kategorije. Ovo drugo je poprilično „sazrelo“ ove godine i
sasvim je u redu kupiti najjeftinije modele (osim ako vam ne treba HDR, onda su i dalje truba). Međutim, ovo je tema o LCD televizorima koji su poprilično srozani
ove godine.

Dalje, ne kucam napamet kad su u pitanju LGE TV-i. Svako ko se i malo razume u test razultate jasno mu je k‘o dan o čemu se radi. Ovo je i zaključak profesionalnih
testera kojima su kroz „ruke“ prošli na desetine i desetine različitih modela. Krenimo od svima najomiljenijih i najcitiranijih, naših čuvenih Kvebešana – Rtings.com.
Imajte na umu da oni sami kupuje TV-e za testiranje.

Njihova stranica posvećena LG modelima. Samo neki od citata:
Citat:
Most of them are inexpensive, but they rarely offer good value compared to their competition.
///
Poor Value. Their products are often weirdly placed in comparison to their competition and are consequently rarely recommended by us.
Mislim da je dovoljno jasno – odnos uloženo/dobijeno je loš.

Citat:
Most LG TVs, unfortunately, don't offer the best value. While their IPS LCD offerings offer great viewing angles which are useful for wider living rooms, they aren't
the only ones in this space, and competition will often best them.
Upravo to – i drugi u ponudi imaju modele sa IPS panelima i to koji nisu sakati (WRGB), a videćemo šta još LGE prodaje.

Svi LG UJ modeli, ponavljam, svi, a to su serije: UJ62, UJ63, UJ65, UJ67, UJ70 i UJ75 (valjda nisam neku propustio), sve odreda imaju ovo:

WRGB WRGB WRGB…

Efektivna rezolucija je u stvari 2880x2160! Zato i kucam „UHD“. LGE je otvoreno prizano da koriste dotične panele da bi smanjili troškove („šokantno“), ali k‘o bajagi
nema uticaj na kvalitet prikaza. A ha… Ne kucam uzalud da kupci LGE LCD TV-a subvencionišu kupce njihovih OLED TV-a. Na nekoga se mora prevaliti poprilični škart
u proizvodnji OLED TV panela da bi cene krenule dole. Čista ekonomija.

Dalje, LGE je ove godine „izmislio“ novu klasu, Super UHD modeli, oni počinju sa SJ oznakom i imaju tzv. Nano Cell panele. Tu spadaju: SJ80, SJ85 i SJ90 serije.
Problem: paneli u SJ80 seriji isto imaju WRGB strukturu! Dakle, samo SJ85 i SJ90 serije su još pošteđene.

Krenimo od popularne UJ63 serije koja je poprilična degradacija u odnosu na prošlogodišnju UH63 koja ima jako dobre Innolux S-MVA panele.

LG 43UJ630V: un petit téléviseur Ultra HD très moyen
Ocena 2/5. Francuz je za razliku od drugih ostao dosledan do kraja i dao nisku ocenu zato što je model mediokritetan.

LG UJ634V Análisis Y Opiniones
Ovde su rezultati dosta detaljniji, ali španski tester nije bio dosledan u ocenjivanju. Međutim, ako se pogledaju rezultati, to je teški očaj.
Citat:
Brillo máximo en SDR

Test Resultado
Brillo máx. en escena SDR real: 168 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 2%: 175 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 10%: 176 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 25%: 175 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 50%: 175 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 100%: 174 cd/m2
Ovo je neodbranjivo. Ko ne razume o čemu se radi – to znači da je TV neglediv pod iole malo jačem dnevnom svetlu. Ovakve niske vrednosti nemaju ni najgori/najjeftiniji
monitori! Sad jasno zašto korejski proizvođači izbegavaju da objave specifikacije panela i osvetljenja?

Očajnu uniformnost slike i popriličan efekat prljavog ekrana (koji je kod LGE modela po pravilu veći od konkurentskih IPS modela) ne vredi ni komentarisati. Kalibracija isto
loša (mada se može ispeglati) plus postoji zadržavanje slike. Jedino vredno pohvale je izuzetno nizak input lag, ali to ne može spasiti model od toga da je treš.

Zaključak: LGE kupuje najjeftinije moguće (A)S-IPS panele od LG Displaya.

Idemo dalje, nema stajanja, UJ630 seriju su testirali i na Rtingsu.
LG UJ6300 TV REVIEW
Citat:
SDR Real Scene Peak Brightness Show : 174 cd/m2
SDR Peak 2% Window Show : 167 cd/m2
SDR Peak 10% Window Show : 168 cd/m2
SDR Peak 25% Window Show : 169 cd/m2
SDR Peak 50% Window Show : 171 cd/m2
SDR Peak 100% Window Show : 175 cd/m2
SDR Sustained 2% Window Show : 167 cd/m2
SDR Sustained 10% Window Show : 167 cd/m2
SDR Sustained 25% Window Show : 168 cd/m2
SDR Sustained 50% Window Show : 170 cd/m2
SDR Sustained 75% Window Show : 174 cd/m2
Ma nemoguće, skoro isti očajan rezultat kao kod španskog testera. I sve ostalo je manje-više slično/isto. Poseban naglasak na uglove gledanja:
Citat:
Mediocre viewing angle, better than almost all VA TVs but not as good as some other IPS TVs such as the UH6150. Blacks remain essentially unchanged no matter the angle,
but colors shift and brightness decreases at moderate angles.
Još jedan dokaz da LGE kupuje najgore moguće (A)S-IPS panele da bi subvencionisali OLED modele.

Pročitajte komentar na kraju gde je autor otkucao da je prošlogodišnji UH61, koji je iz niže serije, je bolji model, nego noviji iz više serije.

I posle se me tamo na onom forumu optužili LG fanbojevi/marketari/prodavci da „mrzim“ LGE… iako sam preporučivao njihove prošlogodišnje modele .

I još jedna „zanimljivost“, a u stvari govori koliko je stanje loše – na najboljim listama za kupovinu nemačkog CHIP-a nema ni jednog LG modela u kategoriji 32-43“ TV,
ni u 44“+. Prošle godine ih je bilo, ove ništa. U kategoriji UHD do 55“ su dva OLED modela i prošlogodišnji UH85 i jedan OLED model u kategoriji 56+“. Dakle, ponavlja se
priča kao i kod Rtingsa.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (27.11.2017 u 22:58)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
GagiPappa (27.11.2017), max888 (9.3.2019), voodoo_ (10.12.2017)
Stara 27.11.2017, 23:10   #223
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down LG Electronics HD i FHD LCD TV 2017.

Da vidimo LJ seriju (HD i FHD).

LG LJ500V Análisis Y Opiniones
Testirana je 43“ verzija. To je najjeftinija serija.
Citat:
Brillo máx. en escena SDR real: 124 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 2%: 125 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 10%: 125 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 25%: 126 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 50%: 126 cd/m2
Brillo máx. en ventana SDR 100%: 126 cd/m2
Dame i gospodo, ovo je novo DNO DNA !!! Ne samo što je po pitanju LED pozadinskog osvetljenja LG u 2017-toj konstantno najgori, ovo je novi crni rekord. To je
negledivo u iole osvetljenoj prostoriji, a ako nije osvetljenja, uživaćete u „čarima“ S-IPS panela.

Meni je jasno da regionalne marke nisu omiljene po forumima (po meni neopravdano), a šta je ovo? Ovde vidim škart LED pozadinsko osvetljenje i još je ovo Direct LED.
Neodbranjivo.

Takav škart nema šanse ni ove regionalne marke da prodaju. Na benchu su testirali neke Tesla modele tako da znamo kakvi su – dosta bolji po pitanju prikaza slike.

Rtings je testirao LJ55 seriju koja ne postoji u Evropi već je za ostatak sveta, a ja ne mogu da pronađem koja je to serija u Evropi, ako uopšte postoji pod drugom oznakom.
Ona je prošla sasvim solidno i ok je za kupovinu. Dakle, ok za kupovinu ako neko otkuca i zna koja je to serija u Evropi.

Poljski benchmark je testirao u duelu LG Electronics 43LJ594V i Samsung 43M5602, dakle top FHD modele u popularnoj 43“ veličini. Ne samo što je Samsungov model demolirao
LGE-ov, već je i poljski tester isto izmerio nisku vrednost za LED pozadinsko osvetljenje (196 cd/m2).

Svaka čast LGE-u na WebOS-u, ali to je nedovoljno.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (27.11.2017 u 23:47) Razlog: prelom teksta
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2017, 23:27   #224
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Stanje kod ostalih proizvođača

Da ne ispadne da sam se samo „zakačio“ za LGE modele , kopiram i stanje kod ostalih najvećih proizvođača.

Samsung Electronics Premium UHD modeli (MU70, 80 i 90 serije) su degradacija po pitanju prikaza slike u odnosu na prošlogodišnje KS modele (koji su opravdano bili
jako popularni uz određene mane) tako da ne vidim kako se mogu preporučivati. Svako ko kupi dotične modele neka zna da je prošle godine mogao da kupi za iste novce
dosta bolji model po pitanju prikaza slike. Ovo je namerno urađeno da bi se kupci gurali ka „QLED“ modelima, ali ne toliko blatantno kao kod korejskog konkurenta. Međutim
i Q7F, a to je početni (budžetski) „QLED“ model, je isto degradacija u odnosu na ekvivalentni KS tako da...

Dalje, ne proporučujem ni serije sa njihovim (Samsung Display) SVA zakrivljenim panelima. To su MU62 i MU65 serije. Da ne kucam zašto su zakrivljeni TV paneli glupost
prvog reda… Monitor da (i sam ga posedujem), ali to je skroz neki drugi film.

Samsung Electronics je za samo nekih godinu dana od najvećeg tržišnog učešća u premijum i super premijum segmentu doživeo totalni krah. Tržište (kupci) su odbacili
njihov marketing i žestoko ih kaznili, što je odlično. Pokazalo se da marketing ipak nije svemoćan. I dalje dominiraju u nižem i srednjem segmentu, ali oni i svi mi znamo,
tu nema margina kada se morate takmičiti sa Kinezima koji su te iste margine „sa‘ranili“. Rešenje je da uradite što je učinio LG Electronics. Oni su uradili kontra.

Prvo su počeli da nepotrebno forsiraju svoje SVA zakrivljene panele u TV-ima, što je mega glupost i šteti za kvalitet prikaza. Ponavlja se priča kao i sa 3D. Ove godine su
dosta povukli ručnu po tom pitanju, priznajući poraz… Onda su napravili još dve katastrofalne odluke za 2017-tu, a to je da „QLED“ promovišu kao konkurenciju OLED-u.
Problem je taj što je to „QLED“ kao što je kod LG-a „UHD“ . To je ništa drugo nego LCD panel sa quantum dot (QD) LED pozadinskim osvetljenjem. Pravi QLED se još
razvija i spekuliše se da još neće biti spreman za komercijalnu upotrebu do 2019. Taj pravi QLED jeste konkurencija OLED-u. Problem je taj što je sada QLED ime ukaljano.
Druga odluka je ta da je Samsung izbacio FALD iz svojih top modela, naravno da bi nabili margine, ali su se debelo prevarili. „Uštedeli“ su tako drastičnim padom prodaje...
Poslednji izveštaji govore da su izvukli pouku i da će sledeće godine na velika vrata da vrate FALD u kombinaciji sa „QLED“ panelima. Kolika je cela stvar sa QD-om marteniška
manipulacija govori sledeće – QD LED je odgovoran za proširenu pokrivenost boja. To je sjajno, ali i neki drugi proizvođači imaju pristup tome ili jednostavno koriste W-LED
pozadinsko osvetljenje sa poboljšanim fosforom (kao kod mog monitora). Dakle, bombastični marketing da se zbune potencijalni kupci.

O LG Electronics modelima sam objavio sve što se moglo naći. Zaključak je jasan da ne preporučujem LGE modele ispod SJ85 serije. Nažalost, tržište nije kaznilo ove prevarante
(kao što su im direktnog korejskog konkurenta), već „jašu“ na halo efektu OLED TV modela. Izgubili su i oni učešće u premijum segmentu, ali nije krah kao kod prethodnika.

Sony je nastavio sa odličnim UHD modelima, štaviše, oni su još dosta bolji ove godine zato što su prilično desetkovali ponudu sa (A)S-IPS panelima i vratili se na odlične AUO
AMVA3 panele (poslušali su tržište ). FHD modeli su bili i ostali precenjeni. Ovogodišnja WE750 serija je u suštini jako dobra u FHD IPS segmentu, to je pre svega odličan
igrački TV, ali treba biti lud pa kupiti zato što je bezobrazno skupa pogotovo ovde kod nas! Sony pokriva gubitke preko precenjenih FHD modela...

I tržište je nagradilo Sony koji se ove godine katapultirao na prvo mesto u (super) premijum segmentu. Pokazali su da možete imati na vrhu ponude i OLED, ali i LCD modele sa
FALD-om. Kome treba pravi HDR, OLED paneli su i dalje lakrdija po tom pitanju, Sony je to shvatio i napravio totalnu pometnju (praktički su „usisali“ bivše Samsungove kupce).

TPV (Philips) je isto podigao kvalitet i zaslužuju da se nađu na listama.

Na listama su završili i Panasonicovi modeli koji su ovde u maloprodaji generalno retki, ali što da ne kad su dobri do odlični. Dostupni su regularno od preko.

Poseban pomen zaslužuju kineski velikani. Nažalost ni ovde ni preko nisu dostupni Hisense modeli (najveći kineski proizvođači) kao ni TCL, koji je ovde svojevremeno bio, ali
bezuspešno i to je ogromna šteta. Oba proizvođača, a pogotovo TCL, imaju odlične modele. Kod nas je zastupljen Skyworth koji je tu negde drugi sa TCL-om po prodaji u NR Kini.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (27.11.2017 u 23:36)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
munch (28.11.2017)
Stara 28.11.2017, 17:27   #225
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Smile veće je bolje?

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Duke nedostaješ na benchu
Ulogovao sam se tamo i video da sam suspendovan do čak 4.12. (10 dana) iako mi je u mejlu stiglo 7 dana. Jedva sam pronašao mejl za žalbu pa ćemo videti da li će štititi bezobraznog moderatora koji je prekršio pravila foruma posle moje suspenzije.

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Juče se provozah do Dubrovnika, i prošnjuvao malo po tržnim centrima...i moram reći da sam zadovoljan viđenim. Cijene televizora su fantastične! Plus, mogu završiti povrat pdv-a, ma milina. Baš dobra ponuda, još je i neki popust do kraja decembra.
E sad, ja sam pikirao da kupim (uvažavajući vaše savjete) samsung 43m5572, međutim taj model nemaju. Mada, kad sve saberem i oduzmem, i nije mi toliki prioritet taj VA panel, jer iako volim da u mraku gledam tv, istina je da to rijetko radim...skoro uvijek je prostorija djelimično do potpuno osvijetljena, i mislim da bi mi i IPS sasvim fino odradio posao.
Za cijenu od 4600 kuna mogu da kupim Samsung 49m5572, ili Sony 43xe7077 (gledao sam samo modele sa one Duke-ove liste )...kad to pretvorim u evre, i vratim pdv, to me košta ~500 evra, što mislim da je zaista dobra cijena.
Duke ili Aibo, molim za mišljenje? Koji od ova dva, ili pak da se zadržim na onome 43m5572, njega u BiH mogu kupiti po istoj toj cijeni jer ga nema u DU, pa nema povrata pdv-a?
Da napomenem, koristim total tv, tako da nisam baš siguran jeli 4k pametno kupiti, ako sam dobro razumio fullHD je bolji za te lošije rezolucije? Udaljenost od tv-a ~2,5m.
Hvala!
(p.s. s obzirom da mi je ovo ko zna koji po redu post vezano za kupovinu TVa, slobodno me ignorišite ako sam dosadio )
Bolje idi na 49“ zato što je 2,5 m idealna daljina za 1080p sadržaj, a i zbog skaliranja na UHD panelu. Takođe i nemaš nikakve koristi od UHD panela.
http://www.rtings.com/tv/reviews/by-...e-relationship

I nije 100% sigurno da je panel u 49M55 PLS ili neki slični IPS-oliki. U zavisnosti da li je panel 49,5“ ili 50“ onda je VA (striktno 49“ su samo IPS-oliki). Jako lako je primetiti koji je panel
u pitanju. Samo se pomeraj u stranu i gledaj da li se menjaju boje i slabi kontrast. Bio sam iks puta ovde u prodavnicama (sinoć poslednji put), bude dosta upaljeno modela i „iz aviona“
sa strane se vidi koji TV ima IPS, a koji VA panel .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
malo blesav (28.11.2017)
Stara 28.11.2017, 21:52   #226
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hvala puno na odgovoru Znači mi puno stručna pomoć pri odabiru. Pitao sam i prodavce da mi pomognu, mada oni su em neupućeni, em naravno hvale onaj proizvod koji imaju i koji žele da prodaju,a ne onaj koji je zaista dobar. Tako da su mi ovaj forum i bench prava smjernica
Da, zaboravih da ga pogledam sa strane, vjerovatno bih vidio to što me zanima...skoknuću opet kad stignem od posla, pa ću ga detaljnije zagledati.
Fotografisao sam ga, možda tvoje oko sokolovo može prepoznati panel mada nije neki kvalitet fotografije
Spoiler za samsung:


Tražio sam malo po netu nekih testova i poredjenja, sad ne znam koliko su pouzdane ove informacije, ali ako je to ovaj, nešto mi ne djeluje baš...
https://www.youtube.com/watch?v=wAF4ef7feg4
Na 03 minuta se vidi sa su boje bezveze, isprane, blijede, ova dva sonija ga šišaju uzduž i poprijeko...npr zelena boja trave, na samsungu uopšte nije zelena...e sad ne znam da nije podešeno nešto, neki mod i slično...ne znam ni koliko je pouzdana ova komparacija, a ni jeli to taj samsung...
Ovdje opet soni izdominirao.
Sa druge strane, ovaj samsung je već druga pjesma, boje skroz dobre.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 14:01   #227
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom iskosa pogledaj

Moraš da pogledaš TV sa strane, iz oštrijeg ugla, a ne od napred. Otkucao sam ti kako da pogledaš . Ta fotografija ne znači ništa po pitanju koji je panel.

I YT videi ne pokazuju ništa. Snimano lošom kamerom u nekontrolisanim uslovima i koja zna koji su modovi uključeni na televizorima. Samsungovi TV-i generalno po pravilu
imaju najbolji prikaz (koji je po standardima) u filmskom (Movie) modu. Da li je bio u tom modu ili najverovatnije u prodavnica modu ?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
malo blesav (29.11.2017)
Stara 2.12.2017, 11:31   #228
SrbPsycho
Novi član
 
Član od: 1.3.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Planiram da uzmem novi TV. Za oko mi pao ovaj model Samsung UE40MU6122KXXH. Da li je dobra kupovina, i sta bi mi preporucili kao alternativu? Navise bih ga koristio za filmove, serije, web sadrzaj.
SrbPsycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 12:23   #229
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Nisi otkucao budžet i gde bi kupio: ovde u maloprodaji ili od preko (kp)?
Da li planiraš gledati UHD video ili ne?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 14:08   #230
SrbPsycho
Novi član
 
Član od: 1.3.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Nisi otkucao budžet i gde bi kupio: ovde u maloprodaji ili od preko (kp)?
Da li planiraš gledati UHD video ili ne?
Zaboravio sam najbitnije . Kupovao bih kod nas u maloprodaji. Budzet nekih 500e. UHD mi nije presudan, najbitnije mi je da bude 40 ili 43 inca (sada imam 32 pa bih isao na vecu dijagonalu), slika da bude sto bolja naravno i da bude smart. Svaki savet je dobrodosao.

PS: Predlog za ovaj samsung mislim da sam video od tebe na drugom forumu
SrbPsycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 15:28   #231
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom signage display

@ rzeljko

Vau, ne mogu da verujem. Dakle:

Sony FW-55XE8001 (profesionalni monitor za prezentacije / signage display) ili
Sony KD-55XE8096 (TV)

Potpuno je jasno da su ovi prvi puno skuplji, u ovom slučaju ~50+%. Nije mi jasno da ti neko može ponuditi za razliku u ceni od samo 30 e. Nema nikakve logike…

KD XE800 imaju S-IPS panele, dok FW XE800 imaju nečije VA panele i solidno veću W-LED osvetljenost ekrana. Takođe nemaju TV tjunere. Navodno bi trebalo da ima
dosta bolju izradu i komponente pošto se ti prof. monitori prave da rade 24 časa kao npr. na aerodromima. Nemam pojma kakav daljinski ima.

Šta kupiti? Meni je slična cena profi modela sa TV-om na kojem je bazirana prilično sumljiva.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 16:20   #232
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Samsung UHD

@ SrbPsycho

U suštini si sam sebi pronašao model.

Samsung UE40MU6122 ili UE40MU6172 ili nešto skuplji i veći UE43MU6122.

Iz nekog suludog razloga su Samsung M55 modeli skuplji od navedenih, iako su FHD … I još imaju 2 naspram 5 godina garancije .

To bi bilo to pošto sam objasnio zašto su LG Electronics modeli za zaobilaziti u širokom krugu.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 19:57   #233
televizor13
Novi član
 
Član od: 30.11.2017.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
SrbPsycho kaže: Pregled poruke
Planiram da uzmem novi TV. Za oko mi pao ovaj model Samsung UE40MU6122KXXH. Da li je dobra kupovina, i sta bi mi preporucili kao alternativu? Navise bih ga koristio za filmove, serije, web sadrzaj.

Ja bi ti preporučio taj veoma solidan model Philipsa.
https://www.tehnomanija.rs/televizor...fs5301-12.html

Ili ovaj još nešto bolji model.
https://www.tehnomanija.rs/televizor...us6162-12.html

Što se tiče tog Samsunga, ti ga ne bi preporučio. Ponešto problema sa prebijanjem osvetljenja, sa pokretnom resolucijom uopšte u dinamičnim kadrovima, pa problemi sa prepoznavanjem video formata sa visokim bitratom. Tako, da bolje uzmi koji model Philipsa.
televizor13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 21:03   #234
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

https://www.emmi.rs/televizori-tv-40...roductId=67249
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2017, 1:47   #235
rzeljko
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: signage display

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
@ rzeljko

Vau, ne mogu da verujem. Dakle:

Sony FW-55XE8001 (profesionalni monitor za prezentacije / signage display) ili
Sony KD-55XE8096 (TV)

Potpuno je jasno da su ovi prvi puno skuplji, u ovom slučaju ~50+%. Nije mi jasno da ti neko može ponuditi za razliku u ceni od samo 30 e. Nema nikakve logike…

KD XE800 imaju S-IPS panele, dok FW XE800 imaju nečije VA panele i solidno veću W-LED osvetljenost ekrana. Takođe nemaju TV tjunere. Navodno bi trebalo da ima
dosta bolju izradu i komponente pošto se ti prof. monitori prave da rade 24 časa kao npr. na aerodromima. Nemam pojma kakav daljinski ima.

Šta kupiti? Meni je slična cena profi modela sa TV-om na kojem je bazirana prilično sumljiva.
ne pitaj me ništa :-). Kako sam dobio takvu ponudu, hmmmm, pa recimo da je neka komepnzacija ;-). Znam da nema tuner a daljinski je , ćini mi se isti (bar mi se tako učinjelo na 65" modelu). Tjuner mogu da zaobiđem tv boxom koji dobijem od provajdera (nije neki kvalitet ali će raditi posao). Ono što mene interesuje što uzeti, pošto ovaj profi, bar se meni čini tako, nema triluminos ekran i još one predefinisane modove za sliku. On po njihovim specifikacijama ima kontrast 3500:1 i odziv 8ms. To ne mogu da nađem za 8096. Iz tvog posta bih rekao da def idem na ovaj profi?
rzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 12:23   #236
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom ...

@ rzeljko

Ne znam šta da ti otkucam… Mada ima i nekih novih detalja.

Otkucao sam ti da KD-XE800 serija ima S-IPS panele, znači da je kontrast oko 1.000:1, ali ako ne gledaš u mraku, onda ti je to nebitno.
Triluminos znači da ima proširenu pokrivenost boja, tj. da boje imaju veću živost.
Takođe, KD ima 400 Hz XR, dok taj profi FW ima 200 Hz XR. Sad da li to utiče na to kako prikazuju pokret, možda.
Za KD postoji kalibracija na netu, za profi ne, mada postoji mogućnost da je kalibrisan od starta.
Ovde se Sony UHD modeli prodaju do 31.12. sa 5 god. garancije.

Sve u svemu, ja ne bih kupio profi uređaj za kućnu upotrebu.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 12:33   #237
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Panasonic

@ darac_kv

Panasonic TX-40ES400E. Taman se uklapa u budžet. Ima Innolux S-MVA panel (Panasonic kupuje samo njihove VA panele na osnovu dostupnih informacija)
i samim time je odličan za korišćenje u mraku. I trebalo bi da čita skoro sve:
Citat:
Reproduktor medijskih sadržaja Da
Podržani formati AVI/HEVC/MKV/WMV/MP4/M4v/FLV/3GPP/VRO/VOB/TS/PS,
MP3/AAC/WMA Pro/FLAC/Apple Lossless/WAV,
JPEG
E sad, jedino nije stavljeno da li čita titlove... Međutim, na jednom specijalizovanom sajtu stoji:
Citat:
Micro DVD, SRT, SUB, SubRip, TMPlayer, TXT
Trebalo bi da garancija važi u Srbiji; barem znam da je ranije tako bilo. Proveriti sa prodavcem ili nazvati neki od Panasonicovih servisa.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 12:33   #238
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Kalibracije sa neta su ionako skoro beskoristne zbog odstupanja pojedinačnih panela. Ja sam za svoj TV dve sa uglednih sajtova isprobao (razlikovale su se međusobno) i nisu valjale jer je kod njih fabrički bila izraženija zelena i crvena, a kod mene plava, čak su mi i njihova gamma podešavanja gutala previše tamnih detalja. Na kraju sam naštelovao na oko i uz pomoć gray chartova, gamma test paterna...

Drugi primer, u firmi sam imao nekoliko istih AOC monitora koji su na oko znatno odstupali na default podešavanjima...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2017, 19:02   #239
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Pozdrav drustvo.

Sestri treba TV 32" oko 50k dinara. Kupuje se u domacoj radnji.

Pored gledanja TV-a, hoce laptop da poveze sa TV-om, dakle SMART?

Unapred hvala na odgovorima.
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2017, 19:16   #240
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
Jack™ kaže: Pregled poruke
Pored gledanja TV-a, hoce laptop da poveze sa TV-om, dakle SMART?
Za povezivanje sa PC ili laptopom samo treba HDMI port. SMART nije potrebno.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com