Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2012, 20:40   #1
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Potreban wireless adapter

Pozdrav, forumaši!

Koristim wireless već godinu dana. Access point mi se nalazi u kući odmah pored moje (nije komšijina, ne brinite ) i za to vreme sam se bez problema kačio preko ugrađene mrežne kartice u mom laptopu.
Međutim, signal je, iz meni nepoznatih razloga, odjednom opao, iako je ruter i dalje na istom mestu. Da bi bilo jasnije, signal je opao čak i za okolne APe, tako da sam pretpostavio da je problem u kartici.
Da bih predupredio novonastali problem, od brata sam pozajmio mrežni adapter TP-Link TL-WN422G tj. ovaj http://bit.ly/zGaak1 . Taj adapter me je solidno služio, povećao mi je signal na svim APovima za bar jednu crtu, mada je s vremena na vreme gubio pakete. Ali opet, generalno, služio me je sasvim prihvatljivo.
Nažalost, morao sam da ga vratim bratu i opet sam se vratio na svoju karticu. Ovaj put je još gore jer uopšte ne mogu da se prikačim na sopstveni AP. Stoga sam rešio da kupim dobar wireless adapter i uzeo ovo: http://bit.ly/FQQFPj .
Malo je reći da sam bio razočaran. Posle 4.300 koje sam dao na njega, shvatio sam da on čak i ne hvata signal mog APa. ČAK NI NE HVATA! Naposletku mi je prodavac objasnio da je ovaj adapter vrhunski, ali je ograničen za kućnu upotrebu, što je trebalo da shvatim sam na osnovu nedostatka antenice. Sve je to u redu, ali sada nemam nikakve koristi od ovog adaptera.

A sada glavno pitanje - na osnovu ovoga što sam izložio gore, smatram da biste mogli da koliko-toliko steknete uvid u moje potrebe. Da li bi neko mogao da mi preporuči dobar wireless adapter? Ukoliko sam ispustio neku važnu informaciju, nemojte se ustručavati da pitate kako biste bolje odredili vašu preporuku. Bilo bi lepo kada biste mogli da mi objasnite i od čega zapravo zavisi koliko dobro adapter hvata signal određenog APa. Recimo da mi je budžet maksimalno 4.000 dinara, ali ukoliko naiđete na izvanredan primerak, slobodno ga predložite.

Ovom prilikom bih želeo da zahvalim svima koji su mi u prošlosti pomognem pri kupovini raznih komponenti, a naročito laptopa koji me i dan-danas vredno služi.
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adapter, linksys, signal, tp-link, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless adapter D link DWA-131 boza16v Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.12.2011 15:12
Wireless usb adapter colke Šta da kupim? 1 23.3.2011 10:08
Problem sa wireless USB nano adapter D-link DWA 131! Tesha_Master Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 23.9.2010 0:15
D-Link WUA-2340 Wireless G USB Adapter 100Mbps EHHO Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.11.2008 1:04
Potreban mi je program koji traži wireless signal srleboj Prenosni računari 8 22.9.2008 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com