Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2010, 11:06   #401
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

E ovako pitanje jedno, imam monitor Samsung SyncMaster 997MB, koji u principu radi odlicno, da cuknem u drvo.
Rezolucija na kojoj je non stop je 1280x1024 na 85Hz.

Ono sto meni smeta su providne vertikalne linije koje se pojavljuju na levoj strani monitora i na desnoj ali malo vise prema sredini. Linije su kao one od podesavanja "moire" efekta, samo sto one lucne, a ove moje su vertikalne. Vise deluju kao da ima "vroom" u gajtanu, ali gajtan je nov, i nije prelomljen nigde.
Da li one mogu nekako da nestanu ili ne, tacnije da ih se ratosiljam?
I sta moze da bude u pitanju, ima li neko slican problem?

Unapred hvala!
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 23:07   #402
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pojavio mi se problem na monitoru samsung p2270. Kupljen je pre 7 dana u pc prac***-u. Sinoc su mama i sestra gledale neki film i odjednom se ekran zamracio i zamutio,nikakve komande nisu pomagale,sta god pritisnuo sve je bilo mrtvo,a film je i dalje isao,tacnije zvuk. Morao sam da ga restartujem. To se posle ponovilo 2 puta,opet kod gledanja istog filma i to posle 10ak min. Zatim sam pustio drugi film,i sve je islo ok,pa sam igrao pes i opet je sve bilo ok. Ali,evo ga opet, malopre sam usao u pes,i taman sam hteo da krenem da igram i ekran se opet zamutio,ovaj put bela boja,ali kao da su neke uspravne paralelne linije postojale. Da li neko zna sta bi ovo moglo biti? Da li je uopste problem u monitoru ili je nesto drugo? Napominjem komp je uzet pre mesec dana (konfa iz profila)
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 0:08   #403
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pre će biti da je nešto drugo, a ne monitor. Pitanje je kakve drajvrere koristiš za grafičku u kakvom ti je stanju OS i mnogo toga.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 0:23   #404
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

pa kazi odakle da krenem? sta prvo da proveravam. Imam jos nesto da dodam,kad igram pes desava mi se da slika postane nekako kockasta kad saljem duge lopte,i onda se vrati u normalu kad igrac primi loptu. Do pre 7 dana sam koristio samsung 920n i nisam imao ovakvih problema,a u medjuvremenu nisam nista cackao na kompu
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 1:02   #405
goran_dox
Novi član
 
Član od: 31.10.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Monitor LG WT 227 na 60hz , rezolucija native 1680x1050, grafika fx5200, Win XP sp2..
Posle par sati rada monitora(monitor radi 10-12 sati dnevno), na dva centimetra od donje ivice monitora (paralelno sa taskbarom), pojavi se linija, debljine 1 milimetar, za par nijansi svetlija od pozadine.. Linija ide na par centimetara od leve ivice, pa skroz do desne ivice. Na crnoj, plavoj i crvenoj pozadini se ne primecuje, na beloj vrlo malo, dok je na sivoj vidljiva najbolje. Linija se vidi, doduse jedva, i dok se racunar pali, takodje i u biosu. Imam ga vec vise od dve godine i monitor je jos nekih desetak meseci pod garancijom...Neki savet, pomoc ili slicno?

Evo i slicice, malo su losijeg kvaliteta, slikane su telefonom.

http://img217.imageshack.us/img217/1303/28042010303.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/2629/28042010304.jpg
goran_dox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 17:03   #406
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Монитор на лап-топу...
при неком углу око 90степени трепери слика, као да контакт није добар, да ли то има везе са неким флет каблом или шта? Када га мало више отворим онда је све ок, тако да му неки углови уопште не одговарају...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 23:02   #407
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Najverovatnije ima veze sa flet kablom, nosi ga u servis da zamene kabl/provere kontakte.

(napominjem da se ne razumem u "strukturu" lapova baš najbolje, pa ni ne znam kako bi izgledali ti flatovi )
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 13:34   #408
thecoby
Član
 
Član od: 7.12.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 49
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku thecoby Slanje poruke preko Skypea korisniku thecoby
Određen forumom Treperi monitor

Pre nekoliko dana TFT monitor je poceo lagano da mi treperi, kao da pixeli vibriraju. Zatim mi je crkao kabl za napajanje monitora, kupio novi i evo isti problem. Probao sam sa stavljanjem drugog produznog od uticnice, ista prica. Nema nikakvih elektricnih aparata blizu monitora. Nije mi se to ranije desavalo. Sta je u pitanju?
thecoby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 13:44   #409
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Treperi monitor

proveri da li ti je cvrsto prikljucen kabal i na strani monitora i na strani racunara.
Proveri koji ti je refresh rate. Za vecinu monitora je default 60MHz. Probaj vise da stavis ako ti je vec na 60MHz podeseno.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 14:00   #410
thecoby
Član
 
Član od: 7.12.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 49
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku thecoby Slanje poruke preko Skypea korisniku thecoby
Određen forumom Re: Treperi monitor

Refresh je 60 Hz, svi kablovi su dobro pricvrsceni. Prikljucio sam monitor na laptop i sve je ok, kad ga prikljucim na komp, onda vibriraju pixeli. Ali samo sa desne strane, sa leve ne!
thecoby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 15:24   #411
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Treperi monitor

Citat:
thecoby kaže: Pregled poruke
Refresh je 60 Hz, svi kablovi su dobro pricvrsceni. Prikljucio sam monitor na laptop i sve je ok, kad ga prikljucim na komp, onda vibriraju pixeli. Ali samo sa desne strane, sa leve ne!
Ajde razmisljaj te malo logicki a ne ono proveri kabl, da li 60hz i ostalo sto nema logike.
Ako ti monitor radi na laptopu a nece na kompu sta monitoru daje sliku ako ne graficka karta. Ne znaci da je crkao graficki chip ili procesor. Mozda je nesto u naponskoj jedinici na grafickoj karti i to probija na monitor onako kako si napisao. Probaj da nadjes drugu graficku i samo prikljucis da vidis da li i onda imas isti problem? Ostalo ces sam znati sta da cinis.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 15:42   #412
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Da li imas slucajno imas TV karticu u racunaru?Ona ume da pravi problem, tj. signal iz kablovske mreze, javlja se obicno kod VGA veze sa monitorom kod DVI uglavnom nema problema. Probaj da izvuces kabl od kablovske iz kucista pa vidi sta se desava.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:10   #413
thecoby
Član
 
Član od: 7.12.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 49
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku thecoby Slanje poruke preko Skypea korisniku thecoby
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Resio sam problem! Jedan od dva DVI konektora na izlazu graficke kartice nije u redu, kad sam ubo u drugi sve radi normalno, nema vibriranja piksela. Hvala na savetima!
Da li da detaljno pregledam neispravni DVI, mozda se nesto iskrivilo [strasno me mrziiiii] ili da planiram da prodajem graficku u skorije vreme?
thecoby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:37   #414
IrfanSt
Novi član
 
Član od: 27.1.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ovako imam jedan "slučaj" oko samog rada monitora. U pitanju je malo stariji model CRT-a. Dakle, u nekim momentima nakon restarta računara na ekranu se pojavi kao lepeza duginih boja. Dakle u pozadini se ništa ne vidi samo je crna boja, i lepeza boja. Nakon što isključim monitor na kratko (dugme) i ponovo uključim u pogon sve se vrati na normalno. Da li su tu upitanju smetnje putem frekvencija zvučnika ili nešto slično? Mada pomjerio sam čak zvučnike dalje od monitora. Tako da nije ni to urodilo plodom.

Također još jedna napomena, prilikom tog "defekta" nije moguće ući u menu od monitora.
IrfanSt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:45   #415
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
thecoby kaže: Pregled poruke
Resio sam problem! Jedan od dva DVI konektora na izlazu graficke kartice nije u redu, kad sam ubo u drugi sve radi normalno, nema vibriranja piksela. Hvala na savetima!
Da li da detaljno pregledam neispravni DVI, mozda se nesto iskrivilo [strasno me mrziiiii] ili da planiram da prodajem graficku u skorije vreme?
Ne diraj bolje taj DVI ulaz, jer je lemljen na samu stampu od graficke karte. Ako krivis i ispravljas mozes samo ostati bez nje.
A da uvalis graficku, pa ako neces da menjas ne moras. Radice ti sigurno jer je kao sto sam rekao ispravna. Jedini razlog zasto bi je eventualno prodao je izlaz za HDMI i ako hoces da na drugom DVI izlazu ( koji ti sada ne radi ) saljes signal na kucnu plazmu ili led TV.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
thecoby (31.5.2010)
Stara 31.5.2010, 16:52   #416
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
IrfanSt kaže: Pregled poruke
Ovako imam jedan "slučaj" oko samog rada monitora. U pitanju je malo stariji model CRT-a. Dakle, u nekim momentima nakon restarta računara na ekranu se pojavi kao lepeza duginih boja. Dakle u pozadini se ništa ne vidi samo je crna boja, i lepeza boja. Nakon što isključim monitor na kratko (dugme) i ponovo uključim u pogon sve se vrati na normalno. Da li su tu upitanju smetnje putem frekvencija zvučnika ili nešto slično? Mada pomjerio sam čak zvučnike dalje od monitora. Tako da nije ni to urodilo plodom.

Također još jedna napomena, prilikom tog "defekta" nije moguće ući u menu od monitora.
To mi sve lici na slabljenje katodne cevi ili nesto iz elektronike sa visokog napona. Ukoliko ta pojava bude sve cesca, jedino ti ostaje da ga odneses u neki TV servis da vide sta riknjava.
Ali prvo se raspitaj koji od servisa popravlja monitore.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
IrfanSt (31.5.2010)
Stara 19.6.2010, 18:45   #417
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ovako imam LG FLATRON w2234s i imam sledeci problem: do pre jedno 5-6 meseci imao sam problem da mi monitor onako treperi. Prebacim komp i monitor u drugu sobu cista slika sve ok. A kad sam dobio nov PC monitor je poceo da treperi kao pre samo malo jace. Najgore mi je kada igram PES 2010 nervira me to treperenje jako. Dok na tvu nakacen preko HDMI DVI ulaza sve ok.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2010, 21:10   #418
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
ovako imam LG FLATRON w2234s i imam sledeci problem: do pre jedno 5-6 meseci imao sam problem da mi monitor onako treperi. Prebacim komp i monitor u drugu sobu cista slika sve ok. A kad sam dobio nov PC monitor je poceo da treperi kao pre samo malo jace. Najgore mi je kada igram PES 2010 nervira me to treperenje jako. Dok na tvu nakacen preko HDMI DVI ulaza sve ok.
Pokušaj sa uključivanjem V-Sync-a.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2010, 21:23   #419
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

gde to da ukljucim?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 12:40   #420
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ili ga forsiraj u drajveru ili pretraži podešavanja za PES.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com