Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2012, 6:18   #1
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom avg 2013 blokira internet protok

Stvarno mocan 2013 internet security konacno su uboli u centar,Svaka cast,Da bi se sprecila bilo kakva mogucnost sa mreze jednostavno blokiraj i nema zime.Salu na na stranu,Negde sam procitao da ovome programu Avg 2012,2013 treba 4Mbit mreznog protoka za svoj rad koji korisniku nisu dostupni.Kada sam koristio 2012 nasao sam negde opciju da iskljucim neki online shield ili tako nesto,ne secam se zaboravio sam a taj konf sam prodao zajedno sa licencom za Avg.Sreca sad sam instalirao probnu verziju 2013,nisam ga jos kupio a i sad nesto mi je opalo interesovanje. Kretenski program ne ce da ostavi podesavanje na off stalno ukljucuje sve funkcije zastite i pojede mi ovo malo konekcije.A i logicki se pitam za koji ce mi internet security antivirus kad vecinu funkcija moram da iskljucim,bolje da stavim neki besplatan pa lepo svaki mesec nova instalacija operativnog sistema cisto da se potsetim rane mladosti.
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 11:23   #2
gagi323
Član
 
Član od: 23.8.2012.
Poruke: 487
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 67 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

Citat:
banertd kaže: Pregled poruke
Kretenski program ne ce da ostavi podesavanje na off stalno ukljucuje sve funkcije zastite i pojede mi ovo malo konekcije
1. Da li klikneš Apply > OK?

Citat:
banertd kaže: Pregled poruke
Kretenski program ne ce da ostavi...
2. "Neće" se piše zajedno (pravilno: "program neće da ostavi...")

Citat:
banertd kaže: Pregled poruke
bolje da stavim neki besplatan
3. Stavi neki besplatan antivirus (Avast Free) i besplatan firewall (naravno, ako ti je potreban), preporučujem Comodo Firewall
gagi323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 12:43   #3
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

Citat:
banertd kaže: Pregled poruke
...bolje da stavim neki besplatan pa lepo svaki mesec nova instalacija operativnog sistema cisto da se potsetim rane mladosti.

Ne znam cemu takvo razmisljanje? Da li stvarno mislis da su besplatna resenja toliko losija od komercijalnih? Kad kazes "da se podsetis rane mladosti" rekao bih da si malo iskusniji korisnik racunara, a ako jesi onda ne bi trebalo da pricas tako. Ako nisi onda ti je oprosteno, ali treba da znas da besplatna resenja nisu uopste toliko losa. Prvo, najbitnija stvar jeste sam korisnik. Kako se ti budes ponasao tako ce i biti, a onda ti dzabe bilo koji AV program ako si neodgovoran. Moja preporuka za AV program je da instaliras nesto od sledecih kombinacija:

1. Kaspersky AntiVirus 2013 (komercijalno resenje ali licenca nije neki problem) + Comodo Firewall (ova kombinacija ako imas solidan racunar)
2. Avast AntiVirus Free + Comodo Firewall
3. Avira AntiVir Free + Comodo Firewall
4. Microsoft Security Essentials + Comodo Firewall

A avg batali jer je to jedno od losijih resenja.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 18:02   #4
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

I meni AVG zaglupljuje net,Avast usporava net i sad sam na Pandi koja radi fino mada razmisljam da probam UnThreat.
http://www.unthreat.com/free-antivirus
http://download.cnet.com/UnThreat-Fr...-75628288.html

Poslednja ispravka: yhaker (26.11.2012 u 18:58)
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 18:12   #5
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

Meni Avast ne usporava internet, sve radi punom brzinom, direktan download i p2p.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 21:04   #6
gagi323
Član
 
Član od: 23.8.2012.
Poruke: 487
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 67 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
1. Kaspersky AntiVirus 2013 (komercijalno resenje ali licenca nije neki problem) + Comodo Firewall (ova kombinacija ako imas solidan racunar)
Jel može Kaspersky Internet Security 2013?
Ali onda Comodo Firewall nije potreban, jer ga KIS već ima...

A specifikacije mog kompa su na mojoj korisničkoj strani.
gagi323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 6:34   #7
banertd
Član
 
Član od: 13.10.2011.
Lokacija: Popovic,Beograd,Srbija
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: avg 2013 blokira internet protok

Neophodan mi je profesionalni antivirus zbog mog posla servisera elektronske low cost china kung fu opreme.Potraga za servisnim upustvima,podacima o odredjenim poluprovodnicima,i tome slicno cesto me vodi na neke kineske sajtove sa kojih sam jednom pokupio takvu zarazu da je obrisala sve ikonice na desktopovima 4 racunara u mreži i pocela da puni desktop ikonicama animal sex,perverted children sex(daleko bilo) i tome slicno.Na sva ta 4 kompa je bio besplatni Avast.Sem gubitka svih podataka koje sam ikada imao 2 hard diska su toliko korumpirana da sam na jedvite jade spasao jedan reflašovanjem firmwera.Drugi sam morao da bacim a nije bio puno mator imao je jedva 8000 radnih sati.
Sto se tice Avg 2012 internet security se jako uspesno nosio sa ovim svim atacima i njegova cena za vise kompova je dosta povoljna.
Moracu malo detaljnije da se pozabavim sa Avg 2013 verzijom.Može biti da sam prevideo neke potrvde podešavanja.Hvala za predlog.
Kasperski mi je totalno antipatičan i konfuzan,a i u totalu blokira pomenute kineske sajtove,bez njih ništa od Vivax,Neo,Quadrro lcd Tv.Sa ostalim besplantnim verzijama nešto ne bih da eksprimentišem.
Što se tiče potsećanja na ranu mladost su česte reinstalacije operativnog sistema.Život na selu ima svojih prednosti cist vazduh etc.Do 2011 jedina dostupna internet konekcija je bila analogna modemska 33Kbit/s.Trenutno maksimalno dostupna konekcija je Rumunski Digi WiFi 2Mbit/s za više trenutno nemaju kapaciteta u mreži.Razumem probleme Adsl provajdera Beograd je daleko od Popovića ima tu i 35 Km Avalskim putem,Treba premostiti toliku daljinu a u ovaj selendri ima samo 2000 domacinstava sa oko 4000 do 5000 kompjutera malo je to za investiciju u infrastrukturu.
Ne će je očigledno greška u kucanju.
Hvala svima za učesće i predloge u ovoj debati.
banertd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 7:42   #8
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom

Ovaj, za linux si čuo? Sem ako nemaš nešto što mora ti trči pod windowsom, ne vidim razlog što ga ne bi probao. Meni je najveći žal što Ad muncher ne radi pod njim.... Makar do verzije 5 kada ću morati da kupujem novu licencu...

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Monk Psycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet + 4 users = protok??? emailnikola Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 1.11.2011 16:02
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Protok dok kompjuter miruje, svchost.exe joximovic Operativni sistemi 17 18.6.2009 23:48
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com