Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2012, 13:50   #1
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom eSATA PCI Express kartica

Da li znate da li ima u Bg da se nadje eSATA PCI Express ekspanziona kartica?
Treba da radi na Windows serveru 2003,ne znam da li ce biti problem sa drajverima oko toga,svejedno,ako neko zna/ili ima iskustva sa ovim neka pise.Hvala unapred
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 21:19   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

postoje sa sata portovima:
http://www.pcberza.rs/komponente/ada...-0/q=sata+pcie
ako nemaju esata, mozes da 'nabudzis' sata u esata. ali onda kabl treba biti kratak i mora posebno napajanje. jer postoje neke sitne razlike izmedju (e)sata.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 26.10.2012, 8:53   #3
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Pre svega hvala na odgovoru.Gledao sam ovo sto si mi poslao,u ovoj varijanti trebao bi mi spec. kabl esata-sata posto konektori nisu kompatibilni,na externom je esata a ovamo bi bio sata.A cudno mi je da tako nesto i postoji posto je esata shieldovan a sata nije , u tom slucaju onda ne bi imao uzemljenje...A i tu je i ono drugo pitanje,da li ce to raditi pod Win Serverom 2003,verovatno hoce,ali nikada se ne zna sa majkrosoftom.
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 9:07   #4
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

ako imas na ploci sata konektor mozes odmah da probas sa tim (e)sata kablom.
onda ti, naravno, ne trebaju dodatni drajveri. mislim da nije toliko bitno dal je kabl uzemljen ili nije. jedini problem ostaje duzina.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 26.10.2012, 9:44   #5
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Pa fora je u tome sto konektori nisu fizicki kompatibilni jedan sa drugim koliko sam ja shvatio.Znaci sa tim esata kablom ne mozes da povezes direktno hard disk na obican sata port na ploci,a ako bi probao sa sata kablom obicnim da se povezem onda opet ne bi mogao da se povezem sa stranom gde je hard disk posto je na njemu esata port,koji haos
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 10:46   #6
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Nista da se ne bi ja zezao sa esata-sata kablovima,konektorima,naponima nekomatibilnostcu i ostilim s*****a,posto ovaj hard ima i usb 3.0 kupicu lepo usb 3.0 PCI-E karticu i to je to,verovatno je malo sporiji od esata ali posto verovatno i nije neka velika cifra onda nije ni bitno.Tnx u svakom slucaju.
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 21:33   #7
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

ali sustina tog kabla je da na jednom kraju ima sata konektor a na drugom kraju esata (odgovarajuceg 'pola'). tako da omogucava vezivanje esata eksternog kucista preko dodatnog kabla (koji je esata na oba kraja). ili direktno u kuciste (zavisno od 'pola').
gde kod nas naci takav kabl, ne znam.
doduse sad postoje i esata koji nosi i napajanje. ali ako kuciste ima i usb ( a verovatno ga ima) onda bi trebalo da moze napajanje preko njega. (imam jedno koje tako radi)
po mom misljenju esata je mnogo bolja varijanta od usb, makar to bio i usb3.0
jer sam hard disk je vec sata, pa se izbegava nepotrebna 'konverzija' koja samo usporava rad.
ne znam kako je kod usb3.0, ali usb2.0 je jako spor kod kopiranja gomile malih fajlova. verovatno jer nije predvidjen samo za hard diskove vec i razne druge uredjaje.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 27.10.2012, 2:44   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Ovakve brakete imaš da kupiš po komp. prodavnicama i cena im je nekoliko stotina dinara. A ovakve varijante braketa se isporučuju uz bogatije modele matičnih ploča. Ja sam dobio 2x po dva komada uz moje dve poslednje ploče GA-X38-DQ6 i GA-EP45-DQ6. Samo što moji braketi nisu na prodaju. Ove druge (kao moje) ljudi veoma česdto prodaju po limundu za po nekoliko stotina, a ne retko i 1000 Dinara komad. Evo ti ga jedan na limundu i to veoma jeftino, svega 99 kinti...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 29.10.2012, 9:39   #9
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Orange,i meni je jasno da je esata u svakom slucaju bolja opcija od bilo kog usb-a posto usb i nije predvidjen da prenosi veliku kolicinu podataka velikom brzinom KONSTANTNO vec ima taj neki da nazovem burst period gde za kratko vreme iskopira veliku kolicnu podatka i onda vremenom ona opada,tako je bio sa 2.0 tako je i sa 3.0.Ali previse je velika za***ancija a ne bi se tako cesto koristio,tj ne bi non stop.
Fresko pomenuo si kako oni bracketi idu uz maticne ploce i to one fensi,jbg meni nije jasno kako mogu proizvodjaci da odstupaju od standarda,kada su pomerene granicne amplitude za prijem i slanje podataka ko esata (sa slanje povecana za prijem smanjena) a sa obzirom da je taj kabl koji ide uz spomenute ploce neshieldovan nije mi bas najjasnije kako to radi u praksi pored sveg onog EMI-ja u kucistu,ok ja razumem da on nije predugacak ali opet...Ovo je inace offtopic posto je problem da tako kazem resen,samo me sada zanimaju detalji pa ako vas nisam smorio,slobodno pisite.
Hvala
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 9:46   #10
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

ja bi probao tu varijantu, dobro istestirao, pa ako radi - radi. valjda nista ne moze da se pokvari time. taj kablic sa bracketom stvarno ne bi trebalo da kosta mnogo, obzirom da je u pitanju obicna zica i par konektora.
kupio sam slicnu stvar za PS3, ali nisam jos koristio.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 29.10.2012, 10:37   #11
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Orange,da je to za mene licno,probao bih i preneo bi utiske ovde ali posto se radi o serveru na poslu ne bi se zezao sa tim iskreno,i jos je glavni domenski kontroler,pusti...
Videcu sa tim PCI-X USB 3.0 kontrolerom,valjda nece biti problema sa drajverima posto se radi o Serveru 2003 X64...
E da sad se setih,video sam da na njemu da ima molex konektor,pa nije valjda da cu morati da mu dovodim dodatno napajanje da bi on u opste radio...
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 17:07   #12
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom

Citat:
WeekeenG kaže: Pregled poruke
Orange,da je to za mene licno,probao bih i preneo bi utiske ovde ali posto se radi o serveru na poslu ne bi se zezao sa tim iskreno,i jos je glavni domenski kontroler,pusti...
Videcu sa tim PCI-X USB 3.0 kontrolerom,valjda nece biti problema sa drajverima posto se radi o Serveru 2003 X64...
E da sad se setih,video sam da na njemu da ima molex konektor,pa nije valjda da cu morati da mu dovodim dodatno napajanje da bi on u opste radio...
A na šta očekuješ da ti radi hdd na esata? Na solarnu energiju?

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Monk Psycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 18:56   #13
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

kolko sam shvatio resio je da ide na USB3 varijantu. kako je napredovao USB, tako su povecavali max struju zbog uredjaja koji pune baterije. paa moguce da mu treba. jel to externo kuciste nema napajanje?
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
WeekeenG (29.10.2012)
Stara 29.10.2012, 21:50   #14
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Ne,Monk zapravo sam mislio da radi na energiju dobijenu fuzijom atoma a da nusprodukt bude voda samo koju bio specijalnim sistemom odvodio iz servera...Na tvoj glup odgovor ide moj jos gluplji,mislim da nema potrebe za ovakvim stvarima.
Inace esata u nativnom radu ne podrzava napajanje vec mora sa externog da se dovlaci pa se podrazumeva da ima ext napajanje,esatap to podrzava preko data kabla ali o tome nije ni bilo reci ovde,necemo o esta-i ta kombinacija otpada...
Isto vazi i za USB,hard disk u idlu trosi 3-5 W a u loadu do 15-ak W (ako i toliko) sto lako moze da se dobije sa PCI-X slota a opet ima molex,taj molex mi deluje mozda ako trebaju dva harda da se nakace ili neki ext uredjaj koji zahvteva veliku snagu.
Orange moje pitanje u vezi molex-a je da li ce kontroler uopste raditi bez molexa ili ne,inace ext hard ima napajanje svoje,svejedno dzabe mi je njegovo napajanje ako sam kontroler ne radi bez molexa.
A ima i drugi problem,na serveru ne moze tek tako da se dovuce neki molex i da se prikaci jel je jednostavno tako napravljen da uopste ne mogu da se dovuku naponski kablovi sa te strane ploce,sve je cakum pakum sto se kaze a da radim neke narodne "operacije" mi ne pada na pamet...
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 15:21   #15
WeekeenG
Novi član
 
Član od: 29.10.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: eSATA PCI Express kartica

Update : Instalirao sam kontroler,ovaj je bio bez molexa na sebi sto je i normalno po meni,sve radi,hard je brz extra kao i kontroler (backup baze od 5.5 GB je prebacio za oko 40 sec) itd.
Tema moze slobodno na lock,hvala svima na odgovorima.
Pozz
WeekeenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
neuništiva MMC kartica veseliburek Kvarovi 2 6.2.2009 20:53
Čitač kartica na laptopu SKStanko Nosači podataka 5 2.6.2008 23:24
Nova Nvidijina kartica je D10U-30 Dusan Despotovic Vesti 4 8.4.2008 12:50
citac kartica fantastik Nosači podataka 15 25.5.2007 9:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com