Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2006, 0:55   #21
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

a jel znate mozda koji je nivo agregacije kod verata?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 11:05   #22
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže:
a jel znate mozda koji je nivo agregacije kod verata?
Nivo agregacije niko ne zna, sem kod EUneta koji je to javno objavio.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 14:06   #23
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Cini mi se da je 1/8, idi na veratov sajt, procunjaj malo, negde pise sigurno. Ako ne nadjes zovi tehnicku podrsku 011/2-444-318
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 15:15   #24
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Verat.net pitanje?

Citat:
VojaM kaže:
Nivo agregacije niko ne zna, sem kod EUneta koji je to javno objavio.
I koji je najgori, tj. 1:40! Za Verat nema šanse da je 1:8 za osnovni paket, toliku agregaciju imaju samo paketi sa statičkom IP kod drugih provajdera i skuplji je takav 256/64 nego 512/128 sa dinamičkom IP. I Neobee je objavio na sajtu da je njihova agregacija 1:16.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:49   #25
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Evo jedno pitanje za Verat.Net.
Imaju PostPaid paket na broju
042 510 111
i on je u slabom saobracaju 21 din sat a skupom saobracaju duplo skuplje.
Jel slab saobracaj od 21h - 07h?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:54   #26
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Citat:
U zavisnosti od vremena obavljanja razgovora (perioda u toku dana ili nedelje) razlikujemo:

* jak saobraćaj - pozivi u periodu od 07 do15 h i od 17 do 21 h radnim danima i subotom,
* slab saobraćaj - pozivi u periodu od 15 do 17 h i od 21 do 07 h radnim danima, subotom od 21 h do ponedeljka do 07 h i u dane državnih praznika.
Preuzeto sa www.telekom.yu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
ForceWare (1.8.2007)
Stara 17.4.2008, 0:17   #27
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Bezobrazluk Verat net-a!!!

Ljudi ne mogu da verujem sta mi rade!
Koristim ADSL usluge VERAT NET provajdera vise od godinu dana iako im je kvalitet usluga veoma los. Naime uzeo sam minimalan paket kod njih od 512/64 Kbps i SAGEM modem. Od momenta sklapanja ugovora do dana danasnjeg veza je losa i puca ukoliko nisam aktivan na mrezi. Osim toga jedno vreme od oko 20 dana tokom prosle godine nisam imao uopste vezu. Svaki put kada sam ih nazvao prebacivali su me telefonski od jednog do drugog operatera i krivicu svaljivali na Telekom. Cak sam i modem tom prilikom promenio iako sam trazio da mi iznajme ruter. Tada navodno nisu imali rutera. Uz obecanje da ce srediti kvar sa Telekomom proslo je vise od 20 dana kako nisam imao vezu. Niko se od njih nije setio da ponudi da za taj period dok nisam imao vezu ne platim njihove usluge. Naprotiv tu su bili vrlo azurni i naplatili mi pun iznos za taj mesec.
E sad. Danas sam odlucio da podnesem zahtev i povecam brzinu pristupa i promenim paket na 1024/128 Kbps jer sam hteo da uvezem i novi dodatni racunar koji sam kupio. Naravno, poucen negativnim iskustvom prvo pozovem tehnicku podrsku i proverim da li imaju rutera (ocekivao sam da ce reci da nemaju i bio sam spreman da ga kupim), na sta sam dobio potvrdan odgovor. Prezadovoljan sto cu moci lakse da resim svoj problem otisao sam u njihovu poslovnicu u Gavrila Principa i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps, nadajuci se da ce mi iznajmiti ruter. Ali ne lezi vraze, nema teorije da se od njih dobije ruter. Navodno su ruteri rezervisani za one kojima se modem pokvari. Ponudio sam im da mojim modemom koji im vratim i koji je ispravan, zamene neciji eventualno neispravan. Medjutim nikako nisam mogao da se dogovorim sa tim operaterom sa kojim sam razgovarao. Trazio sam da razgovaram i sa nekim od odgovornih lica u VERAT-u gde mi je obecano da malo kasnije nazovem i potrazim izvesnog Sergeja. Naravno, uprkos mojim cestim pokusajima Sergej nije bio dostupan.
OVO JE CIST BEZOBRAZLUK STA RADE I KAKO SE ODNOSE PREMA SVOJIM KLIJENTIMA. Vise od godinu dana sam njihov korisnik i prelazim preko svega a oni nisu u stanju toliko da ucine.
Ponasaju se kao da su jedini provajder u ovom gradu.
Ne znam da li je jos neko osim mene imao slicna iskustva sa VERATOM. Sta mi preorucujete sta da radim?
Da li i drugi provajderi prave ovakve probleme svojim klijentima?
(Da napomenem, novac nije u pitanju bio sam spreman da kupim taj j.... ruter, nego je stvar principa.)
Pomagajte sta da radim!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 0:24   #28
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!

Igraj njihovu igru - kaži da ti se pokvario modem i traži ruter, ili još bolje: promeni provajdera.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 0:29   #29
AkuL
Novi član
 
Član od: 9.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!

Menjaj provajdera to je jedino pametno resenje.Zasto si uopste uzimo ADSL kod tih seljaka nije mi jasno, batali njih i obrati se sezamu ipak su najveci sa razlogom.Ja sam pre mesecak dana uzeo 1Mb/s i shljaka ko ludo.

Poslednja ispravka: AkuL (17.4.2008 u 0:43)
AkuL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 19:16   #30
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

E pazi sad!

Juce sam ponovo nazvao tehnicku podrsku Verata koji su mi prethodno rekli da imaju rutera na zalihama i lepo rekao da sam podneo zahtev za promenu brzine ADSL prikljucka. Rekao sam im da zelim da iznajmim ruter jer imam jos jedan racunar kod kuce i da sam zbog toga i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps. Tada su mi izvesni Marko i Milos obecali da nece biti nikakvih problema i da se javim kada moj zahtev bude realizovan. Znaci kada oni meni puste protok od 1024/128 Kbps tada da im se obratim i da navodno nece biti problema, na sta sam ja pristao.

Ne znam zasto, ali imam jak osecaj da cu biti prevaren i da oni zele samo da dobiju na vremenu, ne znam zasto. Verovatno kada budem tada nazvao bice nesto trece u pitanju zbog cega nece hteti da mi iznajme ruter. Verovatno ce reci da trenutno nemaju slobodnih na raspolaganju i da su svi zauzeti.

Nema veze sacekacemo da vidimo.
Ne znam kada bih hteo da predjem na PTT provajdera koliko bih morao da cekam na realizaciju prikljucka. Obzirom da imam mogucnosti i da vec koristim ADSL liniju da li bih isto morao da cekam mesec ili dva da mi oni prikljuce liniju ili bi to u ovom slucaju bilo krace vreme.
Video sam kod nekih kada menjas provajdera traze da od starog provajdera zahtevas nekakav migracioni kod (MIK). Pretpostavljam da je to radi skracenja procedure dobijanja linije.

Da li neko zna nesto vise o ovome?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 0:29   #31
AkuL
Novi član
 
Član od: 9.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Tacno je da ti treba migracioni kod, ali nije nista komplikovano.Uzmes migracioni od sadasnjeg provajdera i odes kod novog, podneses prijavu i u roku od dva do tri dana oni te zovnu da dodjes da uzmes novu opremu, prikljucis je i onda imas brzu liniju koja nepuca svakih sat vremena.Takodje u toku migracije mozes da koristis internet.

Poslednja ispravka: AkuL (20.4.2008 u 21:25)
AkuL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 20:58   #32
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Uzeo sam ADSL paket 512/64, dobio ruter TP-LINK TD-8811 nekoliko dana posle toga (nisu ni imali modeme), i to nekako radi, ali ne mogu da kazem da sam zadovoljan. Problem je sto dolazi do prekida veze, potpuno nasumicno, to potraje nekoliko sekundi, ali po uspostavljanju veze imam drugu ip adresu. Naravno skoro svaki download puca, izloguje me sa foruma, miranda se izloguje sa msn-a... Obicno radi po nekoliko sati kako treba, ali desava se, i to obicno u ovo vreme (znaci 8-9 uvece) da puca na 20 minuta.

Da li jos neko ima slicne probleme?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 1:05   #33
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Uzeo sam ADSL paket 512/64, dobio ruter TP-LINK TD-8811 nekoliko dana posle toga (nisu ni imali modeme), i to nekako radi, ali ne mogu da kazem da sam zadovoljan. Problem je sto dolazi do prekida veze, potpuno nasumicno, to potraje nekoliko sekundi, ali po uspostavljanju veze imam drugu ip adresu. Naravno skoro svaki download puca, izloguje me sa foruma, miranda se izloguje sa msn-a... Obicno radi po nekoliko sati kako treba, ali desava se, i to obicno u ovo vreme (znaci 8-9 uvece) da puca na 20 minuta.

Da li jos neko ima slicne probleme?
Ima ima. Samo nisam hteo nista da pisem...Ja kontao da je do mene, pa nista ne htedoh reci. Prvih par meseci je islo tako i tako. Posle sve ode nizbrdo...I reinstalirao sam sistem x puta.. Sve kontao neki virus.

Cudo jedno..Isto me diskonektuje sa foruma..Ja kontao to neko podesavanje u okviru korisnickog panela..koliko da ostanes logovan...hm...Download ...isto se prekida..Mada ne na svakom downloadu. Youtube seche, tj zamrzava se slika i osvesti se posle nekih 3/4 sekunde...

Kod druga..suprotno..On ima telekom adsl..Gledam kako se na jutubu kod njega ucitava video...Onaj crveni bar dodje do kraja a reprodukcija tek na pola..Zalosno..A on nema ni firewall, ni anti virus. ...
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 2:09   #34
nikodim
Novi član
 
Član od: 20.9.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
Da li neko ima iskustva sa ovim provajderom u vezi adsl-a? Trenutno koristim kds kablovski internet 256/64 a hteo bi da se prebacim na vecu brzinu, kako to nije moguce kod kds-a za privatne korisnike zanima me da li je verat dobar izbor za adsl od 768/192?
ako imas veci izbor provajdera bezi od verata,ja sam 1 septembra uzeo njihov adsl,18 sam trazio i dobio MIK kod,i sad cu da probam eunet,a kod ovih gore pomenutih,adsl mi je radio ko dial up,rekord mi je 7KB/s dok sam skidao jednu jedinu pesmu od 2.7 mb,klinci iz komsiluka koji koriste sezam ili telekom adsl,razvalise se od smeha,na kraju sam poceo i ja da se smejem od muke,sta cu,a pre toga sam bio na beotel,super mi je radio,koji me djavo terao da ih menjam...
nikodim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 11:05   #35
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje?

Lepo od tebe što si se potrudio, ali pitanje na koje si odgovorio je postavljeno još 2006. godine! Budi ljubazan pa sledeći put obrati pažnju na aktuelnost teme u kojoj postuješ...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 21:16   #36
b0ky94
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Poruke: 114
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Cool Re: Verat.net pitanje?

koristim verat adsl 512/64 i zadovoljan sam doduse bilo je problema ali sve mi je resila njihova tehnicka podrska, a sto se tice protoka pre je otvarao stranice odmah a sad nesto sporije mada mislim da je to zbog avg8 kog sam skoro instalirao..
nije bas za svaku preporuku ali ipak cena sve kaze (najjeftiniji)
b0ky94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 18:45   #37
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Verat 512/64 ruter td-8811,radi fino.Nije najjeftinije informisi se.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 1:39   #38
syncromatic
Novi član
 
Član od: 24.6.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom

Imam veratov adsl 512/64, TD-8811 ruter(tp-link) i kao sve to radi ok pri surfovanju. Ali mene interesuje da li svakome puca net ko meni kada skida nesto preko torrenta ili preko dc++ ili bilo cega p2p? I da li samo meni adsl radi na sledeci nacin. Kada salje nesto tipa brzinom od 4 kb/s brzina downloada je u tom istom trenutku jedva 8 kb/s a cim prestane sa uploadom download skoci na neku pristojniju brzinu. Isto *****e mi se desavalo i sa beotelovim adslom i njegovim modemom onaj sazem. I kad skidam nesto preko torrenta nikad mi se nije desilo da brzina skidanja bude full bas zbog tog slanja drugima. Video sam da i telekomov ruter(Ono kinesko djubre Huawei) ume slicne stvari da uradi. Da li tu ima neka caka oko toga da se dobije pun protok uvek ono 53/7 kb/s i da se to ne izbaguje?Video sam da ovaj ruter ima gomilu nekih *****a da se ispodesava u njegovom settingsu ono nat,wan, add server itd... al se bas ne razumem u to. Da li je mozda problem u mom windowsu ili sta? Da menjam provajdera? Probajte da mi nekako pomognete..........

Da i ovaj ruter mi se izbaguje najcesce samo pri p2p samo zbog tog non stop download/upload. Ovako bas,bas retko.

Poslednja ispravka: Iris (3.11.2008 u 1:50) Razlog: spojeno
syncromatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 1:51   #39
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Pretraži forum - imaš nekoliko tema o vezi između tog rutera i brzini torenta i u podforumu Komunikacioni uređaji i umrežavanje.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 10:56   #40
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ne iskljucuj mogucnost da ako krenes da skidas kao lud torente, da ti tamo neko resetuje konekciju. Desava se takodje da ako preteras sa tim p2p programima, da te neko pozove na kucu i kaze da malo o'ladis
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako na verat.net? rignac Web razvoj 0 28.1.2010 21:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com