Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2006, 14:11   #781
PHANTOM
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

A ovo je maslacak u svojoj poslednjoj fazi. Kad sam bio mali pricali su mi da se od "ovog" moze ogluveti ako udje u uvo. Pa pazite se!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	maslacak.jpg
Viđeno:	83 puta
Veličina:	45,7 KB
ID:	3135  
PHANTOM je offline  
Stara 2.9.2006, 18:36   #782
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Zalazak Sunca

Slike koje vam pokazujem uključujući i sve prošle su iz serije fotografija sa Kosova i Metohije.
Izvini Simke, izvinite ostali...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	CxS 016.jpg
Viđeno:	77 puta
Veličina:	42,0 KB
ID:	3137  

Poslednja ispravka: Aksic Srdjan (7.9.2006 u 8:35)
Aksic Srdjan je offline  
Stara 2.9.2006, 22:30   #783
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata



Jos jedan zalazak sunca

Poslednja ispravka: Iluminator (5.9.2006 u 12:03)
Iluminator je offline  
Stara 3.9.2006, 12:35   #784
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

@Simke
brže, brže, još brže - veoma interesantna fotografija koja verno prenosi doživljaj brzine.
@AstraLogos, Aksic Srdjan, Iluminator
Predivni zalasci! Pogotovo Iluminatorov, koji ima i dozu epske mističnosti... Bre, čovek je fotografisao Nazgula u prirodnom habitatu.
@ddthc
Bez obzira na tehničke nedostatke, pohvala za samu munju koja je vrlo nezahvalna za fotografisanje.

Dočekah i taj dan da se spoje dve skoro nemoguće i veoma relativne stvari - slobodno i lepo vreme! Malo sam juče šetkao po gradu i zahvaljujući spletu srećnih okolnosti imao priliku da ovekovečim neke interesantne detalje. Fotke su već resize-ovane, ali i dalje preteške, te dalje seckanje ne bi imalo smisla. Stoga se unapred izvinjavam što vam ih ne donosim na noge, pa koga ne mrzi može ispratiti linkove do fotki.

Za početak, fontana kod JDP-a. Fotka je samo resize-ovana:
http://img224.imageshack.us/my.php?image=jdphj7.jpg

Potom mi je pažnju privukla fontana iza Starog dvora. Takođe urađen samo resize:
http://img208.imageshack.us/my.php?i...aridvorjz6.jpg

Lajtmotiv jučerašnjeg dana su očigledno fontane. Stoga, evo i jedne na Trgu Nikole Pašića. Resize-ovana i malo pojačan brightness zbog leve strane:
http://img207.imageshack.us/my.php?i...pasica1lg9.jpg

Ko kaže da fontane služe samo za ukras. Evo očiglednog primera da mogu vrlo dobro poslužiti i kao osveženje u toplim letnjim danima. Resize, crop:
http://img207.imageshack.us/my.php?i...pasica2cg5.jpg

Uz malo mašte u ovom mlazu vode koji je zamrznut u vremenu može se videti mnogo interesantnih oblika, figura... Resize:
http://img205.imageshack.us/my.php?i...pasica3pc8.jpg

I za kraj, jedna "turistička" fotografija ulice Kralja Milana. Resize, pojačan brightness zbog tamnih "džepova":
http://img205.imageshack.us/my.php?i...amilanaik2.jpg
Neuro je offline  
Stara 3.9.2006, 14:43   #785
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

bad things in the past --> (brisite)

Poslednja ispravka: Iluminator (5.9.2006 u 12:08)
Iluminator je offline  
Stara 3.9.2006, 20:58   #786
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Evo oluje! Slika je prilično mutna jer je toliko bilo mračno da aparat nije mogao da zumira Hram (koji je trebalo da bude u prvom planu). Koristio sam noćni mod da bi se nešto koliko-toliko videlo na slici. Pošto nemam stativ, morao sam da držim aparat u ruci. Ipak, ekspozicija u noćnom režimu je 2 sekunde a ja nemam baš toliko mirnu ruku-svetla na automobilu se preklapaju i vidi se da sam se malo mrdnuo. Šta ću kad nemam profi opremu
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Oluja.jpg
Viđeno:	88 puta
Veličina:	41,5 KB
ID:	3153  
Rocker je offline  
Stara 4.9.2006, 0:20   #787
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Okeeeeeej.
Prvo, molim vas zaboravimo celu pricu o fotografijama i aparatima, ne vidim kakve to ima veze sa bilo cime. Nismo pricali ni o fotografijama ni o nasoj opremi (mada moram napomenuti da se neke od okacenih mojih slika ovde radjene sa Mercury aparatom koji je veci no-name od musteka, ali ima i onih sa novim, vaisinu, mada nema veze sve to). Moram priznati da sam malo zatecen reakcijom.
Prvo, moram reci Neuro-u da je ova tema AstraLogosova ideja, i to sam vec pominjao. Ja sam ovde bio ranije stalno aktivan, i svaku sam bas svaku fotografiju komentarisao detaljno na prvih nekoliko strana, kao i ti. Onaj deo koji si citirao, to sto sam obecavao sam i ispunjavao do tog momenta. Onda sam poceo redje da dolazim i prestao sam skroz iz navedenih razloga. Necu sada da slepo pricam svoju pricu ne obazirujuci se na ispravne argumente, to jeste bio malo bzvz potez, kao i ocekivanje da sve bude bash onako kako sam sam zamislio. I lepo je sto ej tema ostala i sto su se kacile lepe fotografije. Teme nalik ovoj postoje i na drugim forumima, nikako nisam nju posmatrao kao "eto, to sam ja napravio" ni u jednom momentu. To moje, kao sto sam priznao, malo bezvezno "odlazenje" nikako nije trebalo da znaci da, jel, me ne interesuje bilo sta ovde i fotografije drugih clanova. Sta znaci da cu ovde biti gost? Razumem da vise volis da je neko stalno tu, i to je ok, ali i kad neko ode, ne mora to najavljivati. Taj forum je, reci cu, jconserv, dakle free hosting forum, i ima odeljak za fotografiju pa sam se oko toga angazovao. I, u tom postu gore sam i javio zasto me nema i zasto sam odsutan sa teme, i da, istina, hteo sam da prizovem clanove odavde jer mislim da su radovi dobri. Ne razumem zasto je problem sto nisam stavio ovde UOPSTE, ali dobro. Zar je bitno da se zna ko je dosao? Kako bi se to znalo i ovako, samo ste stisne na link..Apsolutno sam BEZVEZE rekao da se stavi na pp, hteo sam da stavim i u potpis ali nisam znao da'l sme. Jako mi je zao zbog ove neprijatne situacije, eto to moram priznati, i zao mi je ako sam ja ispao nefer prema clanovima, to mi nikako nije bila namera. Ali, takodje ne mislim da sam uradio bilo sta toliko strasno i nefer da izazovem ovakvu reakciju.

Jer, ovo mene licno stavlja u nezgodnu poziciju, a ovo je samo trebala da bude tema o clanovima fotorafijama i predlozima. Ja sam, kad sam tu, radio ono sto sam i obecao (na pocetku vise nego sada, isitni za volju, ali ipak). I sada, sta se od mene ocekuje? Da se vise ne pojavljujem, sto bi po napravljenoj situaciji trebao da bude moj zakljucak? Da ostavim link za forum koji je probudio ovaj pakao, iako nisam imao nikakve lose namere? Ili sta, da ostanem i smeskam se i prihvatim da sam bas JA ovde crna ovca i najnekolektivniji clan, i najnesaradljiviji clan (iako tako nesto nismo imali do sada)?

...talk about fair...

@Rocker: S obzirom da je 2sec, uopste i nije mutno. Izbeli i malo kontrastiraj sliku, pretvori je u crnobelo, i bice super desktop.

Poslednja ispravka: Iluminator (4.9.2006 u 0:33)
Iluminator je offline  
Stara 4.9.2006, 0:59   #788
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Citat:
Iluminator kaže:
@Rocker: S obzirom da je 2sec, uopste i nije mutno. Izbeli i malo kontrastiraj sliku, pretvori je u crnobelo, i bice super desktop.
Pa probao sam da je malo izbelim pojačam kontrast, ali onda izgleda kao da sija Sunce i da je nad gradom neki veliki dim. Gubi se atmosfera ako to uradim. Mada, ja to ionako ne umem baš najbolje!

Nego, ovog malog sam pre neki dan čekao "na zicer" jer je par puta obletao oko moje zgrade ganjajući se s komarcima! Iako sam stavio sports mod u kome bi trebalo da je ekspozicija najkraća, ipak nije baš najoštriji (mnogo je brz Sunce li mu njegovo ). Aparat nema opcije za ručno postavljanje ekspozicije pa korisitm predefinisane modove, ali kao što vidite, rezultati nisu baš sjajni!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Avionce.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	40,9 KB
ID:	3155   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Avionce 2.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	82,9 KB
ID:	3156  
Rocker je offline  
Stara 4.9.2006, 1:45   #789
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Rocker druze nemam ni ja profi opremu a mi se bar ne tresu ruke.
Evo ja malo popravio tvoju oluju mada je moglo i bolje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Oluja2.jpg
Viđeno:	59 puta
Veličina:	55,8 KB
ID:	3157  
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 2:30   #790
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

@AstraLogos
Druže, stvarno mnogo bolje izgleda! Jbg, ti si u svetu fotografije mnogo duže od mene pa znaš svakave forice. Nego, kako ti se čini avionče?
Rocker je offline  
Stara 4.9.2006, 12:54   #791
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Citat:
Rocker kaže:
@AstraLogos
Druže, stvarno mnogo bolje izgleda! Jbg, ti si u svetu fotografije mnogo duže od mene pa znaš svakave forice. Nego, kako ti se čini avionče?
Pa ona druga slika sa avijoncetom je odlicna. Prva je malo presvetla. Ne znam kako tvoj fujiiiii radi ali ja ne koristim predefinisane opcije. Zapravo vrsim izbor u manuelnom modu pa kad mi se cini da na displeju sve lepo pase za trenutne svetlosne uslove, prebacim u auto mod i slikam. Nije isto bar na mom aparatu ako slikas sa auto modom i sve sa OFF i auto selektovanje u odnosu kada sam podese parametri. Za nocno ili kada ima malo svetla mora manual mod jel ekspozicija duze traje i obavezna mirna ruka.
Nadam se da se neces ljutiti ja opet ono svetlo avijonce sto zaprasuje komarce ko' rode ( Radovan III ) malo doterao. Po fotkama cinimi se da si slikao preko niskog auto puta uperenog u juzne kapije BGD-a. Nesto nize od naselja "Brace Jerkovic". A mozda se i varam.
Pozdrav druze!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Avionce3.jpg
Viđeno:	74 puta
Veličina:	44,6 KB
ID:	3158  
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 13:15   #792
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Neuro slike su ti odlicne posebno ono žensko čeljade u fontani.
"Kupačice moja! Napravićemo ćudo" - Maratonci.
Pozdrav Neuro!
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 13:32   #793
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

@AstraLogos
Što se lokacije tiče, delimično si u pravu! Avionče leti ka naselju "Braća Jerković", ali je podaleko od njega. Što se opcija tiče, ja u manuelnom modu ne mogu da kontrolišem išta sem balansa bele i ekspozicije. Problem je što je maximalna vrednost ekspozicije manja od one koja je u noćnom modu a najmanja veća od one koja je u sport modu, tako da su za noćne ili ekstra brze scene bolji predefinisani modovi. I meni počinje da smeta automatika u nekim trenutcima, ali šta da se radi!
Rocker je offline  
Stara 4.9.2006, 16:42   #794
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

@AstraLogos
Tnx. Krivo mi je što sam u poslednje vreme extra kratak sa vremenom, pa ne mogu čestito ni da pregledam šta je postovano, a kamoli da jurcam po gradu sa fotoaparatom. No, samo da malo isplivam pa me eto sa novim fotkama.

@Rocker
Baš mi je žao što se fotka nevremena "razmazala" - u suprotnom bila bi extra. Slično važi i za avione. Anyway, dobre i smele ideje - samo smiri ruku. Uz malo prakse i iskustva sve će doći na svoje.
P.S. "Manje vina, manje vina!"
Neuro je offline  
Stara 4.9.2006, 16:50   #795
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

@Rocker (i AstraLogos):
Ja sam tu sliku video vishe ovako

ali mi se i AstraLogosova obrada dopada.
Sto se tice aviona, lepo lepo, meni to lici na Vozdovac??? ali verovatno gresim .
@Neuro:
UUU bas lepe slike, svaka cast. Najvise mi se dopadaju prva, druga, ona sa kupanjem u fontani, i ona sa hramom, ali i ostale nisu daleko . Jedina sugestija koju imam je da drugu fotog. prebacis u crno-belo, tako nece smetati ljudi sa strane, cak ce doprineti atmosferi . Keep it up

@Simke:
lep logo, volim crne pozadine
Dopada mi se ona prva iz luna parka, energicna je

@Astralogos:
Odlican zalazak sunca, dopada mi se kako "ono od aviona" preseca nebo.
Fenomenalna slika vatromenta, uhvacena u najboljem mogucem trenutku. I dopadaju mi se crvene bobice, jer zajedno sa liscem, tako preko cele slike cine lepu teskturu.

@Phantom: Dopada mi se kako radis, lepo i cisto, i minimalisticki sto mi se svidja. Dopada mi se kapljica.

@ddthc: Lepa slika, steta sto ima sum, ali Boze moj, ne smeta to tolko . Jedino bih sredio hue da slika ne bude ljubicasta nego plava.

@Mr.Big: Samo nastavi, fino ide . Isprobavaj da, kad slikas cvece, slikas iz nekih neuobicajenijih uglova jer smo videli mnogo slika sa cvecem tako "oci u oci". Naravno, treba prvo, ako tek se pocinje, raditi i na tehnici i kompoziciji, pa tek onda razvijati stil . Keep it up.

I, evo nesto od mene






Iluminator je offline  
Stara 4.9.2006, 19:48   #796
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Citat:
Iluminator kaže:
@Rocker (i AstraLogos):
Ja sam tu sliku video vishe ovako
ali mi se i AstraLogosova obrada dopada.
Sto se tice aviona, lepo lepo, meni to lici na Vozdovac??? ali verovatno gresim .
Pa i meni je otrpilike tako ispala slika, samo što mi je izgledala kao da je neki požar u gradu a posle tvoje obrade mi izgleda kao da je uhvaćen trenutak eksplozije A bombe. Baš mi se sviđa! A za ovo drugo ne grešiš, jeste Voždovac! Što si sve svoje slike stpao u jedan post? Previše su smanjene a baš mi se sviđaju, pogorovu prva!
Rocker je offline  
Stara 4.9.2006, 22:36   #797
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Iluminatore, jaaooo sto su mi oni kukuruzi i brdo u pozadini nesto poznati.
Ili se mozda varam.
Evo i mojih brda ali bez kukuruza. Zbog glupavog ukljucenog datuma, morao sam da resizujem fotku pa sad ispade panorama.
Jel neko video auto na putu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	PUT2.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	76,9 KB
ID:	3168  

Poslednja ispravka: AstraLogos (5.9.2006 u 1:20)
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 22:44   #798
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Evo da postujem malo neuobicajene fotke. Radi se o hrani koju nije ni malo lako snimiti.
Pogledajte na ove vreden ruke i zamascene prstice kako redjaju pljeskavice, cevape i ljute rostiljske kobaje. Ikebana prava, koju nisam uspeo slozenu da snimim jer je planula onog momenta kad je bila postavljena. I ovde nameran krop zbog nekih detalja koji ne treba da se vide.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	CEVAPI.jpg
Viđeno:	52 puta
Veličina:	72,2 KB
ID:	3164  
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 22:47   #799
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Uz dobar rostilj ide i dobra salata. U ovom slucaju pecena paprika sa uljem, sircetom i belim lukom. A da znate malo i ljutnu tek onako radi smeka.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	PAPRIKE.jpg
Viđeno:	56 puta
Veličina:	78,1 KB
ID:	3165  
AstraLogos je offline  
Stara 4.9.2006, 23:02   #800
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaše slike sa digitalnih fotoaparata

Uf, voda mi pođe na usta kad vidim ovu klopu...
Brda su odlična, samo da nije onih automobila, ne uklapaju mi se nekako...
Rocker je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prepoznavanje fonta sa slike The Finest Serbian Since '82 Aplikativni softver 5 11.3.2006 3:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com