Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2006, 21:38   #1
alex92
Član
 
Član od: 22.7.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 336
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom ADSL

Hteo bih da uzmem neki brz internet ADSL ili kablovski ali je problem sto nema ADSL ni kablovskog interneta tamo gde ja zivim.Uskoro se selim ali i tamo gde se selim mislim da nema u toj zgradi samo u nekoliko do nje da li mislite da mogu da se prikljucim kod njih u drugoj zgradi.I koliko bi ljudi trebalo da naruci brz internet da uvedu u toj zgradi ako zbog toga nije uveden.Help. Sta da radim???
alex92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 23:05   #2
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: ADSL

ADSL bi trebalo da mozes da uvedes ako si na digitalnoj centrali, znam da ima sigurno bar jedan provajder koji pokriva Nis
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 1:45   #3
Dekstr
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dekstr
Određen forumom Re: ADSL

pa ako je uvedena kablovska u toj zgradi trebalo bi da ima i net
Dekstr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 1:57   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: ADSL

Ljud vi definitivno niste upuceni u situaciju u gradu Nishu ! ja zivim na potezu izmedju duvanista i trosarine i nemam ni mogutnjost ni za Kablovski (sbb) niti za ADSL iako sam ISDN korisnik vec 2 godine ... jednostano kazu ADSL ne moze i to je to ja pitam kad ce da moze a oni meni nemamo pojma... bitno da komren i novo selo imaju ADSL .... .... U nishu se trenutno jedino prihvatljivo resenje Wireles internet trenuno imamo 2 kasvetna provajdera N+++t i M++++++s... kasvetniji je N. moje licno mislenje... pretplata se krece oko 1300 din za flat 128/64 .... samo sto je Wireles oprema Maslko skupacka kod jednih je 150 eurova a kod drugih je 200 eurova ali moze na 6 rata ... pa ko nemoze da doceka ADSL .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 15:48   #5
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: ADSL

ti ako mozes skupi ekipu u kraju, vas 5-6, da podelite troskove za opremu i uzmite paket od 1Mbps i razdelite ga ruterom
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 16:45   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: ADSL

Citat:
Bond_007 kaže:
ti ako mozes skupi ekipu u kraju, vas 5-6, da podelite troskove za opremu i uzmite paket od 1Mbps i razdelite ga ruterom
Niski provajderi o kojima sam pisao u postu #4 za novac koji sam naveo daju Wireles Rutere koji rade u klijent modu tako da kada vise komsija koji su delili troskove uzimaju internet nemoraju da zakupe recimo ~1mb vec svako do korisnika koji je nakacen na taj ruter preko svica kod provajdera uplacuuje onoliko koliko njemu odgovara a provajder ga na serveru poznaje po IP & MAC Adresi tako da korisnik dobija od provajdera ono sto je platio ja sam inace uzimmao opremu kod oba gore navedena provajdera i uvek sa komsilukom bas iz razloga smanjenja inicijalnih troskova za opremu trenutno nas ima 5oro na linksys ruteru i to radi sasvim ok
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 16:52   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: ADSL

Pa posto si veliki baksuz onda ces morati jos malo (jedno tri-cetiri) godine da gulis za 56k modemom.Jedino ako odlucis da kupis bezicni, ali mi se cini da je MALO VISE skupo!!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 17:37   #8
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: ADSL

Nije Wirelles skup koliko je skup SAT . A za dial-up plati skoro istu cenu ko i za Wirelles a o5 su spore i dosadne linije .


Zato ako mozes uzmi Wirelles, kad nemas nista drugo u ponudi. O SATnet-u nemoj ni da razmisljs ili se muci sa dial-up ili Wirelles !!!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 22:56   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: ADSL

Citat:
PeTkO kaže:
Pa posto si veliki baksuz onda ces morati jos malo (jedno tri-cetiri) godine da gulis za 56k modemom.Jedino ako odlucis da kupis bezicni, ali mi se cini da je MALO VISE skupo!!!
Ni ja se nebih slozio sa tobom da je Wireles SKUP . Pa cak i ako platis opremu gotovini , a evo i zasto ... ako si na dialup-u placas i utrosene sate (flat) i telefonske inpulse .... a Wireles samo placas paket koji si odabrao (ja licno uzimam 128/64 Flat) on se hvata negde oko 1300 Din mesecno....Ja dok sam bio na ISDN internetu (dialup) trosio sam flat i meni je konstantno dolazio telefonski racun 2000 din pa nagore kad mi je jedanputa doslo da platim oko 4500 din tatko je teo da me stavi u top... moja sreca da sam zaposlen i primam platu tako da sam sam mogao da placam telefon....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
adsl, ruter i p2p mfritz Internet usluge 10 20.6.2006 15:46
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com