Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2018, 14:00   #281
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ja sam opet stao sa igrom jer mi je preteska. 😶

Bukvalno svaki fajt koji zapocnem oko Driftwooda zavrsava se debaklom. Epskih proporcija. Trolovi, strasila,
Spoiler za spoiler:
void nakaze u pecini, gde nas razdvoje...

Nije strasno sto izgubim, nego sto nemam apsolutno nikakve sanse u borbi... dezintegrisu mi ceo party a da ne zadam ni jedan udarac ili bacim magiju.

Odem da odigram DSIII da mi bude lakse nakon silnih poraza... 😁
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2018, 17:16   #282
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Bas mi je tesko da odlucim sa kojim likovima dalje da nastavim igru. Krenuo sam sa custom karakterom kao main, Red Prince, Lohse i Fane. Kasnije sam shvatio da je Ifan dosta povezan sa main questom, pa sam sad na mukama da li da ga vratim u party umesto nekog od ovih.

Kakvi su vasi utisci, sa kojim karakterima je najbolje preci igru prvi put?
moje preporuke za prvi put su beast, fane i sebille.
niko nije previse povezan sa glavnom pricom.. osim fane-a , on ima dosta specificnu pricu.


Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Na kojoj tezini da krenem da igram?Dvoumim se izmedju clasicala i tactical moda?
Veteran sam sto se tice RPG i igao sam D1 i ako mi se nije svideo pa sam prestao posle odredjenog vremena.Cuo sam da je Tactical dosta tezak i da ima encantera da te vajpaju iz prvog napada?Hteo bih izazov ali ne da moram svaki 5 minuta sejvovat igru.Da li kasnije postaje lakse kako napredujete?
na tactician je naj tezi pocetak.. prvih 6- 7 levela ima da se lomis.. posle je lako.


Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Problem sa vecim tezinama je health i armor bloating. Npr, na normal neki neprijatelj ima 100/100, na tactical ima 1800/1800, pa onda borbe mnogo duze traju. Medjutim, meni je normal bio prelak, tako da je mozda najbolje da igras na tactical i instaliras mod koji uklanja bloating. Tako dobijes dobar AI neprijatelja, a borbe ne traju preterano dugo.
uopste nije tolika razlika. na tacticianu vise koriste healove , potove , imaju veci .. umm. .nzm da li je loremaster ili sta vec, pa znaju ko ti kakve stats ima.. uvek ce focusovati glass cannona (bukvalno onog koji ima taj talenat)., etc.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 21:45   #283
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Non stop mi crasuje i izbacuje ovaj problem.Ne koristim MSI afterbuner...
Citat:
The game has encountered an unrecoverable DirectX error and will shut down.
This error may be triggered by reasons that are not related to Divinity: Original Sin 2.

Please try the following before restarting:
- Disable any screen recording software you may be running (I am not running any)
- Make sure you have the latest graphics drivers installed (I did)
- Disable SLI/CrossFireX (I looked it up and my NVIDIA doesn't use SLI)

We are sorry for the inconvenience.

Error: DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED
Description: Hardware Device Removed.
Reason: DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG"
Da li neko ima resenje?
Ps.Imam Enchent verziju sa svim updejtima.

Poslednja ispravka: Ekiman (4.11.2018 u 22:50)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 14:20   #284
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

The Making of Divinity: Original Sin 2

...


Igram vec nekih 60h a tek sam na polovini drugog chaptera. Od RPG-ova (tu pre svega mislim na ove iz "CRPG renesanse") koji su izasli u poslednjih par godina, DOS2 mi je ubedljivo najbolje legao (uz Shadowrun Dragonfall).

+ Mozda i najbolja turnedbased borba u nekom RPG-u. Obicno mi borbe u ovom tipu igara posle 40-50h vec postaju zamorne i jedva cekam da zavrsim sa njima, dok ovde jedva cekam da krene sledeca makljaza.
+ Art stlyle, grafika, muzika... sve je uradjeno vrhunski i kompletno vas uvlaci u svet.

...


So good...

+ Companioni su dosta zanimljiviji nego u kecu. Imaju dosta vise dijaloga, cesto komentarisu situaciju u kojoj se nalazite, imaju svoje sporedne questove itd.
+ Glavna prica i sporedni questovi su takodje par klasa iznad DOS1. Ima i dosta zanimljivijih NPC karaktera nego u kecu, gde se jedino secam imena companiona i smaratora maga Arhua.

Za sada mi jedina mana mozda balans POJEDINIH borbi, koje idu od laganica do WTF $#!$ koliko umeju da budu nefer (primer borbe pre ulaska u Blackpits pecinu, i boss borba na kraju te iste pecine... u prvom turnu je imala 6 poteza i roknula mi 3 od 4 lika iz grupe pre nego sto je dosao na mene turn).

Takodje, imam pomesana osecanja oko physical/magical armor sistema sto su ubacili DOS2. Naviknes se, ali opet mi nedostaje sistem iz keca... Deluje mi da ovaj sistem u DOS2 vas tera da se fokusirate na jedan tip damage (iskljucivo phyiscal ili iskljucivo magical) i da kaznjava ako pokusate da balansirate izmedju istih (npr. 2 lika phys/2 mag damage). Na Classic tezini nisam imao previse problema (sem u 2-3 borbe gde je padao rejg quit ) sa grupom sa kojom igram (2H Deathknight Warrior, Ranger/Summoner i 2 maga), dok vec na Tactican tezini sumnjam da bih se uopste lepo proveo ako se ne bih fokusirao samo na jedan tip damage.

Poslednja ispravka: Leonida (29.12.2018 u 10:29)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (29.12.2018)
Stara 20.3.2019, 11:19   #285
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Za sada mi jedina mana mozda balans POJEDINIH borbi, koje idu od laganica do WTF $#!$ koliko umeju da budu nefer (primer borbe pre ulaska u Blackpits pecinu, i boss borba na kraju te iste pecine... u prvom turnu je imala 6 poteza i roknula mi 3 od 4 lika iz grupe pre nego sto je dosao na mene turn).
Meni se čini da su baš zeznuli ovom DEFINITIVE verzijom nego što su je popravili, POGOTOVO u tom segmentu.
U toj makljaži koju opisuješ i ja sam se nervirao par puta jer mi je ona veštica lako satirala moje saborce, a onda sam ih postavio što dalje od nje (skroz iza onog odvojenog (AMADIA) pillara) i nije bilo mnogo problema tada.
I sve je bilo OK dok nisam došao do JEDINOG ulaza u ARX. Nailazi se na 4 ona leteća vampira i jednog džinovskiog skakavca (ko je igrao zna na šta mislim). Krenem sa makljažom, skoro ih sve potamanim, kad odjednom eto ih još 3 ona skakavca, nije prošao jedan krug odjednom ispadaju tri one otrovne krtice, pa i nekako, uz puno muke, nekoliko oživljavanja i gotovo 45 minuta tamanjenja (svaki prokleti vampir i skakavac obavljaju četiri radnje u jednom krugu naspram moje dve) kad pomislih da ću ih NAJZAD poubijati odjednom doleteše niotkuda još tri vampira i dva skakavca i, naravno, gašenje igre, bez želje da ikada ponovo pokrenem.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2019, 17:26   #286
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

...



Divinity: Fallen Heroes is a new tactical game oozing with RPG elements, developed as a co-production between Larian Studios and Logic Artists. Faced with a new evil, we're calling on YOU to command The Lady Vengeance and continue the story of Divinity: Original Sin 2.

Fallen Heroes marries rich tactical gameplay with RPG choices and consequences, and introduces a wealth of new features and mechanics to the D:OS 2 engine. It will be released on multiple platforms later in the year. Delve deeper into the world of Rivellon as you command your troops aboard the Lady Vengeance. Explore new lands and wield new weapons and skills. Build your squad and vanquish never-before seen corners of Rivellon. Divinity: Fallen Heroes features two player cooperative play as well as a single player mode.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
darkowozzd (27.3.2019), director (27.3.2019), dushke (27.3.2019), filpan (27.3.2019), perablenta (27.3.2019), player1 (27.3.2019)
Stara 28.3.2019, 10:23   #287
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ima li još nekih informacija, jel je standalone igra ili mu dođe kao ekspanzija? Verovatno bih još jednom prešao igru kad izađe ovo.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 13:23   #288
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Izgleda da ce ovaj put biti veci fokus na borbi nego na istrazivanju/prici. Na igri ne radi Larian vec Logic Artists (Expedition Vikings im je poslednje sto su izbacili). Ocekujem nesto na Xcom fazon... Da ce Lady Vengance sluziti kao baza koju u toku kampanje upgrejdujete i odatle "lansirate" misije.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 15:24   #289
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin 2

Mislim da su ga negde opisali kao kombinaciju role-playa iz Dragon Commandera sa poteznom borbom iz Original Sin-a.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2019, 19:01   #290
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Posle 150+h zavrsio sam ovo remek delo.Igrao sam EE verziju
Mogu reci da je ovo najbolji RPG u poslednjih 10 godina.I sigurno u top 3 rpg svih vremena za mene.
Nivo zabave, price, rolleplaya, svet/npc, lore/magij/itema je zaista neprevazidjen.Zadnji masivni rpg sto sam igrao je bio Witcher3 ali DD2 presisala vesca u svakom pogledu osim u grafickom sto je u principu nebitno kada je ovaj zanr u pitanju.

Sjajna main prica(za zaista dobrim obrtima) za zadovoljavajucim krajem.Odlicni side qestovi gde trebate ukljuciti mozak.Mehanika igre gde ni jedna borba nije dosadna.Broj sitnih detalja koji su kreatori u ubacili u igru je neverovatan.

Jedina mana igre je ponekad cudan i cringe humor koji mi je bio nezanimljiv ili totalno izvan konteksta.

Svaka cast momcima sto su napravili ovo remek-delo a pri samoj pomisli da upravo prave BG3 je poklon vredan milion dolara
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2019, 8:07   #291
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Može li se igrati bez prvog Original Sin-a?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2019, 9:00   #292
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Moze, bez problema.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2019, 13:23   #293
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Može li se igrati bez prvog Original Sin-a?
Ja sam uzivao u dvojci i ako mi se prvi deo nije svideo i proveo sam u prvom delu oko 10h~.
Ovaj drugi deo je full voiced.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2019, 14:44   #294
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ja sam par puta malo počeo prvi dio i isto nisam igrao više od par sati. Sad ne znam, možda je do mene, možda mi se nije igralo u tim trenucima. Vidim da hvale drugi dio pa sam razmišljao da možda probam njega bez da opet pokušavam prvi dio.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2019, 15:37   #295
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ja sam ga davno ustekao za leto, sad cekam sušu
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 18:04   #296
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Znam da ce ova tema biti offtopic jer nisam nasao nigde drugo temu na forumu. Ako neko moze da objasni i pomogne veliko hvala. Zelim da izdvojim desetine sati za dobar cRPG i imam dilemu izmedju POE I DOS. Citao sam dosta i shvatio da je POE vise old school po izgledu i gejmpleju, dok je DOS moderniji i prosto, drugaciji. POE je kao ozbiljnija mracnija tema, dok je DOS malo vise lightweight. Borba je valjda neuporedivo bolja u DOS, itd itd. Kako vi uporedjujete te dve igre?(i oba njihova dela)?Ako neko zna gde je topic za ovu temu, nek me slobodno uputi da ne remetim diskusiju ovde. Hvala.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 21:30   #297
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Isto pitanje i za mene, nesto mi se igra RPG u ovom stilu. DOS2, POE, Pathfinder, Numenera... Nisam skroz u toku, ne znam sta izabrati.
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 21:42   #298
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Sve osim Numenere
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2019, 15:44   #299
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Da Numenere je uzas i ljaga na ceo Planescape...a sto se tice izbora moj glas ide DOS tj ako volite poteznu borbu, ako ste vise u old isometrijskom stilu onda POE
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2019, 15:53   #300
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ako biras izmedju DOS1 i 2 moj glas ide za DOS2. Po svemu je bolji od DOS1 - dosta ozbiljnija prica, vise mogucnosti u borbi, brdo zanimljivih side-questova, companioni koji imaju neku pozadinsku pricu i ubacuju se povremeno u dijaloge itd.

Price nisu povezane (osim sto se spominje par likova iz keca) pa mozes bez problema odmah krenuti od drugog dela. Jedino sto mi smeta u igri je armor sistem, koji, makar po meni, dosta ogranicava party buildove.

Deadfire bi verovatno bio na vrhu liste da igra nije neoptimizovan shit. Sa GTX1070TI sa svim na low nemam 25-30 frejmova u Neketaka, konstatno zamrzavanje, stuttering itd...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com