Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2008, 16:02   #1
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Question Problemi na vise polja molim za pomoc...

Ovako konfa je:
Proc - AMD 2500+ Barton @1800Mhz
Ploca - Asus A7N8X
GPU - Asus 7600GS AGP
Mem - NPC 2x 512
HDD - Maxtor 80Gb + WD 80 Gb
CD/DVD - Sony CDRW/DVD Combo + Pioneer 112d DVDRW
Napajanje - Kinez 300W(Dosao uz kuciste Model JNC/ANS)

E sad pitanja i problemi...

1. Pitanje:
Da li je ovo napajanje dovoljno za sve ovo (Napomena pre 10+ dana sam dodao HDD WD 80Gb, a ovo ostalo je teralo 3god bez problema)

2. Problem: Komp se koci tj. zakucava, zamrzne na desktopu i mogu samo misa da pomeram i mora restart na dugme i da kad zabode nista ne radi po hardu... *(dal je to samo do windowsa ili mozda ima veze sa napajanjem ili...)
3. Problem: Povezao sam kop sa TV-om i normalno podesio na Clone... I imam super sliku samo sto ta slika nema boju tj crno-bela bude ? Gpu nema direktan tv out vec sam dobio nastavak koji ubodem u karticu a sa druge strane ima tri zavrsetka (ko scart) u centralni(Video) ubodem cabl od TV-a i to je to ali Black&White ? Napomena: ovo je moja stara confa koja je zavrsila kod sestre a kod mene je radila isto tako(samo bez Harda WD 80) i slika je bila color...

4. Pitanje: Povremeno kad upalim komp napajanje radi ko usisivac (prasina??) , cim ga ugasim, i upalim odma buka prestane i radi normalno... ?
Dal je to SAMO prasina ili zvuci umiranja ?

5. HVALA SVIMA KOJI SE POTRUDE DA MI POMOGNU U BAR NEKOM OD OVIH PROBLEMA I SORRY NA SPAMU !
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 16:28   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Elektorliti u jeftinim napajanjima su obicno prilicno losi i brzo se suse tako da napajanje moze biti uzrok zaglavljivanja racunara.Prasinu bi definitivno trebalo da ocistis,znaci uzmi usisivac i neku cetkicu ili jos bolje kompresor ako mozes da nadjes i ocisti napajanje,kuler od graficke,procesora i ploce ako ga ima.Da li su to zvuci umiranja?Ugavnom nisu.Najcesce je prasina uzrok mada se desava da na ventilatoru posle odredjenog vremena nastradaju lezajevi pa ga treba zameniti.Najbolje bi bilo da otvoris stranicu kucista i pokusas da ustanovis odakle dopire taj zvuk za pocetak dok je racunar ukljucen naravno.Sto se tice crno bele slike na televizoru uzroci mogu biti razni pa bih te uputio na ovu temu u kojoj su detaljno razmatrani uzroci i nacini da se resi problem sa bojom:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12920
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Qrjak (25.1.2008)
Stara 25.1.2008, 17:29   #3
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Pa napajanje ti je za sigurno lose... Mislim moze to da ti radi, ali nije to bas stabilno, ipak imas 2 HDD-a, 2 roma, o kloku ne smes ni da razmisljas, tako da ti je za dobro komponenti najbolje (ako si u mogucnosti) da kupis neko napajanje koje iole moze da odradi posao... Ako nista bar si miran.... (:

Sto se tice crno bele slike, hmm ja to nikad nisam uspeo da namestim da radi kako valja, uvek mi je bila crno bela slika tako da to ne znam sta moze biti... (:
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku K'R' HooD na korisnoj poruci:
Qrjak (25.1.2008)
Stara 25.1.2008, 18:17   #4
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Naravno o kloku nisam ni razmisljao (nema materijala AMD a ni GS) !
@ Mario P. hvala na odgovorima, kulere sa proca i grafe sam cistio, a zvuk SIGURNO dolazi iz napajanja... e sad ja sam sa napalanja brisao prasinu sa onih proreza za vazduh sa prednje i zadje strane a nisam siguran dal moze (i dal smem) da otvaram samo napajanje ?!
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 19:02   #5
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Što se tiče crno bele slike, nisam siguran, ali mislim da treba da se prebaci na PAL format, valjda je po difoltu američki format, NTSC, pogledaj ima li to negde u podešavanjima. E sad, valjda i tih PAL formata ima više, ako nije PAL B ili PAL BG, nisam siguran.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 21:23   #6
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Najbolje da pazaris novo napajanje, a ako vec nisi pri parama, skini to,otvori ga, ocisti i izduvaj, mogao bi i kuler da mu promenis.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 23:25   #7
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Podmazi mu kuler obavezno.

I pazi pri duvanju, to je zakonom zabranjeno! ^^
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 14:03   #8
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

E hvala vam ljudi probacu sve sto mi je savetovano pa cu javiti sta sam uradio...
imam jos jedno pitanje van ovoga !
Uz novu confu (iz profila) uzeo sam i lcd LG J1900 BF i sobzirom da mi je to prvi LCD monitor do sad neke stvari me cude (nerviraju...) tj. kako je moguce da lcd 17" i 19" imaju iste native rezolucije 1280x1048 a tolika razlika u velicini... Naime u svakoj igri mi izgleda kao da drzim 800x600 (ako ne i 640x480) milim toliko je sve krupnije ?! i u pro streetu su cak i teksture grube ko sa 800x600 i pored AA 8x i sve ostalo na max ali mi bode oci krecavi branik itd...
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 15:58   #9
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Sto se tice slike, posto je nVidia, u podesavanjima, nadji opciju advanced za TV out(odnosno TV) i format slike postavi na PAL/B i odmah dobijas color na TV.

Sto se tice svega ostalog sto si naveo, probaj da negde nadjes jace napajanje koje je i pri tom kvalitetnije i probaj sa njim pa vidi sta se desava.

Ostalo ces sam zakljuciti.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
Qrjak (30.1.2008)
Stara 30.1.2008, 9:20   #10
Dulio
Novi član
 
Član od: 26.1.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Pre nego sto predjes krajnjim merama menjanja napajanja za stucanje racunara, probaj za pocetak da otkacis taj kombo, jel koliko vidim imas DVDRW pa je kombo tu nepotreban. Malo da oslobodis to napajanje.
Dulio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dulio na korisnoj poruci:
Qrjak (30.1.2008)
Stara 30.1.2008, 18:07   #11
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Hvala ali sam reinstalirao Win. i formatirao hardove pa je i to proslo, a i bilo je problema sa drajverima za grafiku...
A jel moze neko da mi odgovori na ovo pitanje ?

Uz novu confu (iz profila) uzeo sam i lcd LG J1900 BF 19" i sobzirom da mi je to prvi LCD monitor do sad neke stvari me cude (nerviraju...) tj. kako je moguce da lcd 17" i 19" imaju iste native rezolucije 1280x1048 a tolika razlika u velicini... Naime u svakoj igri mi izgleda kao da drzim 800x600 (ako ne i 640x480) milim toliko je sve krupnije ?! i u pro streetu su cak i teksture grube ko sa 800x600 i pored AA 8x i sve ostalo na max ali mi bode oci krecavi branik itd...
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 1:53   #12
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Ajde opet da pitam posto me svi cooliraju >

Uz novu confu (iz profila) uzeo sam i lcd LG J1900 BF 19" i sobzirom da mi je to prvi LCD monitor do sad neke stvari me cude (nerviraju...) tj. kako je moguce da lcd 17" i 19" imaju iste native rezolucije 1280x1048 a tolika razlika u velicini... Naime u svakoj igri mi izgleda kao da drzim 800x600 (ako ne i 640x480) milim toliko je sve krupnije ?! i u pro streetu su cak i teksture grube ko sa 800x600 i pored AA 8x i sve ostalo na max ali mi bode oci krecavi branik itd... Jel moze neko ovo da mi objasni ?
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 2:06   #13
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi na vise polja molim za pomoc...

Pa ne znam kakav odgovor očekuješ, tako je kako je. Ako ti je sve na max i uključen AA, onda krivi monitor!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Moj komp je razvio svest i trebam pomoc da mu stanem na put jagged Operativni sistemi 8 24.9.2007 1:17
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Molim za pomoc...(maticna ASUS TUEP2-M & 200GB HDD) CakumPakumVakum Nosači podataka 1 4.2.2006 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com