Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2016, 16:47   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
U GM ... mnoge funkcionalnosti moraju da se predvide unapred jer je posle teško i mučno implementirati ih.
Mislim da je ovo veoma lepo i nažalost tačno rečeno. Nije toliki problem sesti i odraditi to, ali ja sam toliko iscrpljen mentalno posle dovršavanja i finalnog testiranja igre da nemam volje da otvorim GM, kamoli da idem kroz sve menije i dodajem nove "promenljive i petljice" za nešto što će prosečnom igraču trebati jednom u životu.

Imao sam situaciju 24h pred izlazak igre da testeri prijave drečave obojene kvadrate po nivoima, gde ih dan ranije nije bilo.

Otvorim projekat, oni unutra. Vratim bekape do unazad mesec dana, ništa ne pomaže. Poludeo. Malo falilo da se raspadnem i batalim sve... Pisao yoyo games, kažu niko nikad nije to prijavio.

Onda probam da vratim prethodnu verziju tajlseta (jer sam u cilju optimizacije cropovao sliku koju sam unapred napravio prevelikom jer nisam znao koliko će mi zaista tajlova trebati) i nestanu i ode problem... Al' to je bilo jedno 12 sati skakanja po živcima, jer gm sistemski ne može da se nosi sa promenom veličine slike čak i ako odsečeš višak koji se ne koristi (sa 2048x2048 na 2048x512, recimo).

Bukvalno ako nije game-breaking bug, ostavljam za "posle mesec dva", da se malo naspavam, jer jedno tri meseca sam proveo u "crunch time", a još imam dnevni posao koji je mentalno zahtevan i moraš biti "prisutan" svake sekunde inače nastane haos.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pixel art, platforma


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com